Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta -
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Nemokamos programos
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
Hoox
.
Fenix, apie viska
.
www.bustas.lt
.
.
GSM telefonu paslaptys
.
Balionas: komiksu zinios
.
.
.
.
.
linxlt
.
linxlt
.
algaxy
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
.
.
Karšta
Žvaigždžių sporos
Šėtono manifestas
Žydų misticizmas
Žydų misticizmas
Marso misija
Sprogimas Jukone
Paskutiniai inkai
Liudijimai senovėje
Coca kramtymas
Cerinthus. Doketizmas
Cerinthus. Doketizmas
Auvaiyar
Pirmasis kraujas
Indėnų mitai
Imperatorius Huang Di
OBE ir sapnai
Tuneliai Anduose
Dropa diskai
Dogu skulptūrėlės
Petras  Atsiskyrėlis
10 artefaktų
Nibiru ir šumerai
Fū naikintuvai
Pranašas Mahometas
Markionitai
įvadas į Kabalą
Egipto dievai
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Profesorius kiborgas
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
 
 
 
Pagrindinis puslapis | Visad karšti kompiuterių žaidimai
Naudingos nuorodos |   Renginiai ir parodos

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Verčiame kompiuterinius terminus (PDF)
     Ilgalaikis duetas (HTML)
     Nuogybės mobiliesiems telefonams - ar kartojasi istorija? (HTML)
     BSA kompanijos teroras (HTML)
     Ką byloja byla (HTML)
     Seniausias pasaulyje analoginis kompiuteris (HTML)

Keistas sutapimas? 2001.11.12
Spalio 27 d. Ch.Curry kompanija, besiverčianti domenų vardų spekuliacija, nusipirko Interneto domeną, anksčiau priklaususių Saudo Arabijos bin Ladeno grupei (SBG), pasauliniam statybos konglomeratui. Didžiausią įtarimą sukėlė tai, kad Saudi-binladen-group.com buvo registruotas 2000 m. rugsėjo 11 d. ir baigė galioti ... 2001 m. rugsėjo 11 d. Spėliojama, ar užpuolikai nesinaudojo Internete perduotų video ir audio failuose užkoduotais duomenimis. Domeno galiojimo pasibaigimo laikas galėjo būti atakos signalas. Dabar šis vardas bus panaudotas informacijos apie bin Ladeną pateikimui.
Nuo "žaliųjų žmogeliukų iki Interneto indeksavimo 2001.11.12
Kompiuterininkas studentas Todd Miller bebaigiąs projektą, kuris gali nukarūnuoti populiariąsias "Google" ir "Yahoo" paieškos sistemas (sėkmingus verslus, kuriuos pradėjo irgi studentai). Jo sausio 1 d. pateikta "HyperBee" paieškos sistema naudos paskirstytų skaičiavimų principą, kuris įrodė esąs efektyvus seti@home, nežemiškos kilmės signalų paieškos, projekte. "HyperBee" bus savanorių tinklas, kuriame lygus-su-lygiu veikiantys (P2P) kompiuteriai, turėdami "laisvo laiko", naršys Internetą jį indeksuodami. Tam reiks atsisiųsti specialų ekrano saugą.
Įsilaužti į banką nėra labai sunku 2001.11.11
M.Bond ir R.Clayton, Kembridžo universiteto studentai sukūrė programas, kurios įsiskverbia į IBM 4758 apsaugos kompiuterį laikytą "neįveikiamu" - jis 1998 m. gavo aukščiausią JAV vyriausybės patikimumo įvertinimą. Jie naudoti bankų apsaugos sistemose. Pasirodo nedori banko darbuotojai gali sužinoti kliento identifikacinius numerius (PIN) ir juos panaudoti "nuimant" klientų pinigus. Ar tai tikrai vien "akademinio tyrimas" be praktinio panaudojimo galimybės, kaip pasisakė IBM?
JAV TV kompanijos prieš naujoves 2001.11.05
NBC, ABC ir CBS telekompanijos padavė į teismą autorinių teisių ieškinį prieš interneto videomagnetofono sukūrėją. Nes, pasak jų, "SONICblue" kompanijos "ReplayTV 4000" magnetofonas leidžia interneto vartotojams įrašyti neteisėtas TV programų kopijas. Taip pat televizininkus suerzino ir tai, kad jis sugeba automatiškai pašalinti reklamas. Tačiau "ReplayTV 4000" riboja įrašytų programų atsisiuntimą (iki 15) ir palaiko "Macrovision" sukurtą specialią programą, leidžiančią TV laidų kūrėjams apsaugoti savo programas nuo platinimo Internetu.
"Sun" pasiruošusi ekonominiui nuopoliui 2001.11.05
"Sun" vykdantysis direktorius Scott Mcnealy pareiškė, kad jo kompanija, jei reiks, atlaikys ir kelis ekonominio nuosmukio metus, nes jos užkulisiuose yra apie mlrd. "grynųjų". Iki šiol 10 m. "Sun" dirbo pelningai, o ypatingas jos verslo išsiplėtimas susijęs su Interneto vystymusi - Interneto kompanijoms reikalingi serveriai. Tačiau du ketvirčius kompanija dirba nuostolingai ir planuoja atleisti 9% darbuotojų. Šiaip Skotas yra žinomas kritikas, - ir šiuo metu jis kritikuoja JAV veiksmus Afganistane, nes tasai karas niekaip nepadės JAV ekonomikai: "Kai numetam bombą ant akmenų ir ji sprogsta, jokio ekonominio vystymosi tai nesukelia. Jokios šio karo išlaidos neneša pelno".
Lemiamas taškas tikėjimo svetainėms? 2001.11.05
     Pelno siekiančios Interneto svetainės po rugsėjo teroro akto gavo milijonus naujų lankytojų. Ir nors neįrodoma. Kad jos pelnosi iš JAV nelaimės, tačiau tai leidžia patikrinti kai kurias prielaidas apie Interneto galimybes patenkinti žmonių dvasines reikmes. Prieš du metus Steven Waldman įkūrė "Beliefnet", daugelio tikėjimų bendruomenę, bandydamas paneigti nuomonę, kad iš to negalima gauti pelno, nes religinis turinys užsisklendžia vienos religijos rėmuose.
     Tačiau paskutiniais metais "Beliefnet", kaip ir daugelis el.komercijos svetainių, susidūrė su sunkumais. Ji nustojo siūlyti tiesioginę prekybą, nes pasirodė, kad lankytojai mažai domisi religinio pobūdžio knygomis ir kt. prekėmis.
     Crosswalk.com, specializuojantis krikščioniškoje srityje, paskelbė nuostolingus finansinius rodiklius. Christianity.com irgi nesulaukia pakankamo susidomėjimo, o iBelieve.com išvis dingo iš Interneto.
     Tačiau rugsėjį religinių svetainių lankomumas išaugo 22%. "Beliefnet" atsiliepė akimirsniu sukurdamas specialius maldos būrelius ir įkūrė naujas sritys, kuriose kitų tikėjimų lankytojai gali aiškintis islamo principus. Su "Rodale" pasirašyta sutartis išleidžiant iš tos medžiagos sukompiliuotą knygą "Iš pelenų: Dvasinis atsakas į išpuolį Amerikoje". Svetainę pradėjo palaikyti ir JAV musulmonų bendrija. Bet ar išsilaikys religinis pakilimas Internete, kai viešas susidomėjimas dvasiniais reikalais slūgsta - bažnyčios praneša apie lankytojų skaičių nukritus iki ribos prieš teroro aktą.
Išrask ... telefoną! 2001.11.04
     Vokiečių inžinierius Andreas Wuellner užpatentavo "Smell-a-phone" įtaisą, kuris, telefonui priėmus skambutį, pradeda skleisti pasirinktą kvapą. Išradėjas sako, kad taip galima išvengti erzinančių skambučių. Įtaisas sudarytas iš mažos dėžutės pritvirtinamos užpakalinėje telefono pusėje. Viduje nedidelis flakonas su kvepalais. Paskambinus, jis atsiveria ir pradeda sklisti kvapas. Pradėjus masinę gamybą tokio įtaiso kaina būtų apie 30 USD.
     Tuo tarpu italas Franco Caldana sukurė įtaisą, akimirksniu "paduodantį" telefoną į rankas. Telefonas prisegamas prie nukreipiančių "bėgių". Vibracijos režime telefonas, priėmęs skambutį, tiesiog "įšoka" į naudotojo ranką. Numatytas ir telefono sugrįžimas - staigiai truktelėjus pečiu.
Fronto linija: "Via" prieš "Intel" 2001.11.02
     "Via" yra smuli žuvelė lyginant su "Intel", bet joje yra kažkas, kas leido pergudrauti lustų gigantą. "Intel" sako, kad tai jai pavyko tik vagiant jos intelektualinę nuosavybę, ką "Via" atkakliai neigia.
     Abi kompanijos yra konkurentai kuriant ir parduodant puslaidininkių klasterius vadinamus sisteminių lustų rinkiniais (chipsets). Šie nevaldo kitų kompiuterio įrenginių (monitorių, modemų, diskų ir pan.), tačiau yra tarpininkai perduodant jiems instrukcijas. Konkurencija išsiliejo į keletą teismų, kuriuos atidžiai stebi pasaulio elektronikos pramonė, nes jie parodys, kaip "Intel" gali išplėsti įtaką naujoms nišoms ir kaip tai paveikia mažas kompanijas.
     Kova prasidėjo prieš pora metų, kai lustų rinkinių rinkoje "Intel" netikėtai atsidūrė antroje vietoje. Kaip tai galėjo atsitiki? Sakoma, kad Taivanio kompiuterių gamintojai tiesiog pasirinko taivanietišką gaminį vietoje brangesnės alternatyvos.
     Dabar "Via" veikia dar agresyviau. Ji stiprina mikroprocesorių sritį, kas yra pagrindinis "Intel" verslas, ir turi ketinimų Kinijoje išstumt "Intel". Tad nenuostabu, kad "Inter" smogia atgal, nesuteikdama "Intel" licencijos gaminti su "Pentium 4" suderinamus lustų rinkinius. "Via" nepakluso ir vis tiek juos gamina. Aišku, iškeltas naujas teismo ieškinys.
     "Via" jaučia įtampą, jos akcijos krito 21%. Tai susiję su tuo, kad "Intel" pradėjo teistis su kai kurias "Via" klientais. "Aišku, tai skausminga. Per peštynes skauda", padėtį vertina "Via".. Atrodo, šįkart jai išsisukti bus sunkiau. Ne tik todėl, kad Taivanyje labiau susirūpinta intelektualios nuosavybės apsauga, bet ir todėl, kad "Via" sau kuria naujus priešus - pradėdama gaminti sistemines plokštes pradeda erzinti pagrindinius savo klientus.
Anglai pasitelkia Internetą 2001.11.02
Britų kontržvalgyba MI-5 bando pasinaudoti Internetu, kad išsiaiškintų Osamos bin Ladeno šalininkus Anglijoje. Ji į svetainių, įtariamų ryšiais su teroristais, pasisakymų puslapius, įrašo žinutes arabų kalba, pasirašytas "Abdulos Achmedo", kviečiančioje prisidėti prie kovos su terorizmu. Spec.tarnybos duomenimis, "Čečėnijos džichadui" skirtoje svetainėje tokia žinute susidomėjo apie 700 asmenų, bet atsiliepė tik 15.
Video per palydovus 2001.11.01
Anglijos konpanija "Enformatica" sukūrė "Enfocast' sistemą, leidžiančią perduoti videosignalą per palydovą į bet kurio pasaulio vartotojo kompiuterį, Ir tai yra greičiau, geresnės kokybės ir milijoną kartų pigiau nei šiuolaikinio plačiajuosčio Interneto priemonėmis. Jau dabar yra 300 mln. PK vartotojų galinčių priimti tokias transliacijas. Jau dabar savajame "Business Media Network" tinkle korporatyviniai klientams retransliuojami CNN, BBC News 24 ir ITN kanalai.
Skverbiamasi į "nematomąjį" Voratinklį 2001.11.02
"Google" plečia paieškos galimybes įtraukdamas kitų paieškos sistemų ignoruojamus duomenų formatus - "Word", "Excel" ir "Powerpoint" bei RTF ir PostScript. Ši kryptis tęsiama jau nuo vasario mėnesio - nuo tada peržiūrėta per 22 mln. PDF failų. Nauji formatai nedažnai pasirodys tarp paieškos rezultatų - jie sudaro nedidelę Voratinklio dalį iš 1610 mlrd. "Google" suindeksuotų puslapių. Tikriausias būdas ieškoti "ne-HTML" failų, tai pasinaudoti "filetype;" operatoriumi, pvz., "ataskaita filetype:xls" (arba doc, arba ppt). "Google" numato du šių failų peržiūros būdus - "gimtuoju" formatu arva "kaip HTML".
Išlaidos IT sričiai nebeauga 2001.10.22
Laukiama, kad IT išlaidos 2001-ais sumažės per 12%. Rugsėjo 11-osios teroro aktas tą tendenciją dar sustiprino, - daugiausia smulkias įmones turinčias iki 100 darbuotojų. Netikrumas ir besikeičiančios aplinkybės paveikė. Tai tikroji "naujoji ekonomija" - dauguma verslo investavo į IT produktus ir paslaugas pernelyg daug. IT sektoriuje mažiausiai nukentėjo komunikacijos ir išorinės paslaugos, pvz., programinių taikymų integracija ir nuoma. Baisu, kad neprasidėtų domino efektas, - bet kuriuo atveju IT industrija turės problemų.

Keletas faktų:
60% tiek JAV, tiek Europos firmų 3 ketvirčio pajamos mažesnės nei tikėtasi;
57% JAV klientų atsisakė planuotų serverių pirkimų. Europoje - tik 18%.
50% firmų pardavė PK amžiau nei tikėjosi;
4 ketvirtyje visų pagrindinių PK gamintojų (Apple, HP. Compaq, IBM) pelnas sumažės;
HP ir Compaq serverių pardavimai nekils, o IBM - kils nežymiai.
Interneto reklama 2001.10.21
Interneto naršytojai turi pasirinkimą dėl reklamos. "Guidescope", "AdSubstract" ir kt. Užsiimama programine įranga, iš www puslapių pašalinančia reklamas ir kitokią nepageidaujamą grafiką. Ir nors tokios firmos turi nemažai klientų tarp korporacijų, tai dar nėra labai paplitę. Ką į tai gali atsakyti reklamos pramonė? Tik viena - pagerinti reklamos pateikimą. Kol kas prislėgta reklamos rinka praktiškai nuvertino Internetinę reklamą - ir daugelis www svetainių atsisako ją talpinti.
Patobulintas UPS gali tiekti energiją 12 valandų 2001.10.15
     "Invensys Powerware Division" kompanija paskelbė apie "Powerware® 5125" - patobulintą UPS darbo vietoms bei serveriams. Kartu su patobulintais akumuliatorių moduliais, kurie pasižymi ilgesne trukme, naujasis UPS "PW 5125" palaiko sistemas, siekiančias 1-3 kVA (voltų).      Pagrindinės "PW 5125" savybės yra dažnai sutinkamos tik aukštesnės klasės bei daugiau energijos (voltų) naudojančiuose gaminiuose. "PW 5125" pasižymi:
 • Padidintos talpos moduliais
 • Patobulintu baterijos valdymu (Advanced Battery Management, ABM), kuris sumažina baterijos pakrovimo laiką ir prailgina baterijos naudojimo laiką 50 procentų, o taip pat perspėja tiek apie vidinių, tiek apie išorinių baterijos modulių visišką susidėvėjimą
 • Apkrovos segmentais (viename UPS leidžiama kontroliuoti iki trijų atskirų apkrovos segmentų)
 • Plačiu voltažo reguliavimu, kuris minimizuoja baterijos naudojimą esant voltų svyravimams
 • "Bundled Powerware Software Suite" suteikia galimybe pilnai srovės kontrolei bei monitoringui
 • Karšto keitimo (Hot-swappable) baterijomis, kurių dėka yra galimybė keisti baterijas neišjungus UPS
     Kartu su šiais patobulintais baterijų valdymo požymiais, "Powerware" toliau tęsia technologinių standartų kėlimą šioje srityje. AMB gali prailginti baterijų naudojimą 50 proc. panaudojant trijų lygių pakrovimo procesus. Skirtingai nuo tradicinių pakrovimų, ABM optimizuoja pakrovimą ir pašalina perkrovimo galimybes. Dėl galimybės prijungti papildomų baterijų modulius, "PW 5125" gali būti naudojamas taikomosioms programoms su didesniais reikalavimais nepertraukiamos srovės šaltiniams.
Parazitiniai skaičiavimai 2001.10.14
      Paskirstytų skaičiavimų sėkmę simbolizuoja Seti@home projektas nežemiškos kilmės radijo signalų paieškai. Atsisiuntus atitinkamą programą, kompiuteris laisvu laiku atlieka duomenų analizę. Tačiau mokslininkai rado būdą kaip panaudoti kompiuterius be jų naudotojų sutikimo. Jie klaidų tikrinimo procedūrą ketina panaudoti skaičiavimo rezultatų perdavimui.
      Internetu informacija perduodama suskaidyta į mažus paketus, kurie keliauja nepriklausomai vienas nuo kito į bendrą paskirties tašką. Kiekviename jų yra duomenys apie pradinį ir galutinį kelionės tašką bei perduodamos informacijos kiekį. "Web" serveris gavęs tokį paketą patikrina, ar gautų bitų kiekis atitinka išsiųstų bitų kiekį. Jei "kontrolinė suma" nesutampa, laikoma, kad paketo turinys pažeistas ir jis atmetamas. TCP valdo šį klaidų apdorojimą. Indianos Notre Dame universiteto mokslininkai šį mechanizmą panaudojo "parazitiniam" skaičiavimui perduoti.
      Jie sprendė "keliaujančio prekeivio" uždavinį ieškodami trumpiausio kelio aplankant visas numatytas vietas. Kuo daugiau vietų, tuo ilgiau užima trumpiausio kelio suradimas. Paskirstant uždavinį keliems resursams sprendimas randamas greičiau. Vienas kompiuteris generuodavo visus įmanomus kelius, o daugybė "Web" serverių buvo verčiami užsiimti "parazitiniu" skaičiavimu juos tikrindami. Pagal TCP klaidų modelį tik uždavinio sprendimai būdavo grąžinami tyrėjams. Visi kiti sugeneravę neteisingas kontrolines sumas būdavo atmetami.
      Techniką dar reiktų patobulinti, nes šie skaičiavimai sulėtina "Web" serverių darbą ir sukelia etines problemas, tačiau turi didesnį potencialą, nei Seti@home pobūdžio projektai.
Tinklai susijungs 2001.10.13
Mobilių telefonų savininkai netrukus galės skambinti, tikrinti balso paštą ir pasiekti duomenis iš svetimų tinklų, net ir naudojančių skirtingas technologijas. "Lucent Technologies" padalinys "Bell labs" sukūrė programinę įrangą leidžiantį globalų roaming'ą visuose bevielio ryšio tinkluose. JAV tinkluose naudojamos trys skirtingos technologijos: CDMA, TDMA ir GSM. Vartotojas šiuo metu negali naudotis kitos technologijos tinklu, nes nėra galimybių identifikuoti vartotoją ir patikrinti jo prieigos teisies. "Common bridge" programinė įranga veiks kaip tiltas tarp skirtingų tinklų ir skirtingų kartų [pirmoji karta - analoginis ryšys; antroji - skaitmeniniai tinklai, kuriuos mobiliojo ryšio kompanijos bando atnaujinti iki 3G]
Microsoft žvalgosi į P2P sritį 2001.10.13
     Siekdama sukaupti geriausias technologijas .net platformoje, "Microsoft" investavo 51 mln. dolerių "lygius su lygiu" (P2P) prigraminės įrangos firmą "Groove networks Inc", kuriančia produktus leidžiančius PK naudotojams dalintis failais ir kartu vykdyti projektus. "Microsoft" dėmesį atkreipė ir CEO Ray Ozzie, kuris kadaise sukūrė "Lotus Notes", prieš 6 m. tapusią IBM nuosavybe.
     Dabar "Groove" kuria pagerintą "Notes" variantą, leisiantį verslo komandoms dirbti kartu virtualiose erdvėse realiuoju laiku arba "atsijungus". Integruota su centralizuotomis verslo sistemomis ji suteiks "darbuotojas darbuotojui sluoksnį" sujungdama su klientais, partneriais ir tiekėjais.
     Kompanijos bendradarbiauja XML parentų internetinių ir P2P paslaugų kūrimu. Juos vienija tai, kas vadinama "tinkamas centralizuotos ir decentralizuotos infrastruktūrų derinimas", svarbus įmonėms ieškančios realios vidinės sąveikos. Klientai (tarp jų ir Glaxo", "Andersen" bei DARPA) nori glaudesnės sąsajos su MS Office programomis bei suderinamumo su tiesioginio žinučių perdavimo "Windows Messenger" programa.
Parduotuvėse - reklama tiesiog ore? 2001.10.13
Bendra Vengrijos ir JAV firma "Holomedia" pristatė naują skalbimo mašinos dydžio projektorių, kurio apie 40 cm dydžio vaizdai tarsi "plaukia ore". Tiesa, jie yra dvimačiai ir matomi tik tam tikrais kampais. Bet jie gali būti puiki reklamos ir marketingo priemonė. Gal ateis laikas, kai reklamuojami produktai "plauks" parduotuvių vitrinose?
Mokama palydovinė radijo paslauga 2001.10.12
     Šiais laikais keičiasi ir radijas, kuris jau nėra vien tik nemokamas. "XM Satellite Radio" už 9,95 dolerio mėnesinį mokestį leidžia rinktis iš maždaug 100 kanalų - muzikos, žinių, pokalbių, sporto, pokštavimų, vaikų ir kt. Ji naudojasi dviem komerciniais palyfovais pavadintais "Rock" bei "Roll" [antrąją licenciją turi "Sirius Satellite Radio" turinti tris palydovus ir gruodžio mėnesį suteiksianti panašią galimybę už $12,95]. Atrodo keista, bet juk jau mokame už kabelinę ir palydovinę TV.
     Vartotojai privalo turėti maždaug 300 dolerių kainuojantį palydovinį radijo imtuvą, panašų į įprastą, tačiau su didesniu ekranu, kuriame pateikiama dainų pavadinimai, informacija apie atlikėją. Vis tik, nėra "mirtino" poreikio šiai paslaugai, tad orientuojamasi daugiau į prabangių automobilių rinką - "Sirius" turi sandorius su "Jaguar", BMW, "Mercedes-Benz", "Jeep", "Lincoln", "Volvo" ir t.t., o jos strateginiai investuotojai yra "Ford Motor" ir "Daimler Chrysler", o XM - "Honda" ir "General Motors", planuojanti palydovinį radiją 2002 Cadilacs automobiliuose.
     Bet nereikia laukti kitų metų, nes "Sony", "Pioneer" ir "Kenwood" kuria priedus, kurie įprastiems AM/FM radijo imtuvams leis klausytis palydovinio radijo. Prognozuojama, kad 2004 m. bus 10-12 mln. palydovinio radijo prenumeratorių.
     Radijo stotys mato išeitį verčiant radijo transliacijas į skaitmeninį formatą. Tik tai leis pasipriešinti CD kokybės palydovinio radijo garsui. "iBiquity" sukūrė technologiją, leidžiančią tuo pačiu metu tais pačiais tinklais perduoti ir anaoginį ir skaitmeninį signalą. Specialus imtuvas pasirodys 2003 m. sausio mėn., o radijo stotys turės įsigyti "Digital Exciter", kainuosiantį nuo 30 - 200 tūkst. dolerių
Skyrybos Naujojoje Zelandijoje - skaitmeninės 2001.10.11
N.Zelandijoje "Owscentral" kompanija Internete pradėjo teikti skyrybų paslaugas vietiniams gyventojams. Jų kaina tėra 35 NZ doleriai, o tai daug pigiau [o ir greičiau] už "tradicinį" skyrybų procesą. Tiesa, taip išsiskirta leidžiama tik abiem pusėms sutarus dėl turto dalybų. Va, dar reikia įkurti internetinę vedybų paslaugą - tada į mėnėsį bus galima kelis kartus vesti ir išsiskirti...
Vardų grobimas teberūkstant griuvėsiams 2001.10.11
     Dar nenugriuvus antrajam WTC dangoraižiui buvo užregistruota daugybė su nelaime susijusių Interneto vardų. Vienas pirmųjų buvo Jim Burke, išgirdęs apie pirmąjį lėktuvo smūgį (8:45) ir dar nežinodamas , ar tai tiesa, užregistravo WTCcrash.com. Keliomis akimirkomis iki to woldtradecentercrash.com jau buvo pasisavintas. Ryte tebevyko vardų ėmimo lenktynes perrenkant visus galimus variantus. Lėktuvas, įsirėžęs į Pentagoną, davė naują impulsą kuriant tokius vardus kaip pentagonattack.com. pentagondisaster.com. Kai pradėjo griūti dangoraižiai, Kanadoje užregistruota wtctowercollapse.com. Lenktynės tęsėji renkantis tradertowerscollapse.com, twintowerscollapse.com ir net wtcsaga.com (registruotas Vengrijoje), wtcstory.com, nycdisaster.com, wtctragedy.com.
     Paskelbus reisų numerius, nauja banga, tarp kurių ir flight175.com. Anksčiau paimti vardai terrorism.com (terorizmo tyrimo centro) ir afganradio,com gavo naują vertę, o teleban.com, JT registruotas Talibano misijai, netrukus buvo apdergtas hakerių.
     Tada busšas įvardijo Osamą bin Ladeną, ir šis vardas paieškos sistemų užklausose pakeitė Pamelą Anderson, bei sukėlė naują vardų "medžioklę". Ir jei osamabinladen.com buvo užimtas dar 2000-ais, išgalvoto Usama bin Cocksucker'io pasiimtas usamabinladen.com. Kitos variacijos: nuo getosama.com, killbinladen.com iki nukeafghanistan.com (šį pasiėmė gerai žinoma pornografinė svetainė, paėmusi dar tuziną panašių vardų)
     Tai rodo, kad Internet leidžia į nelaimes reaguoti labai skirtingai. Antra, tai kapitalizmo apraiška, nes didžioji šių vardų dalis dabar su skelbimu "parduodama".
"Citrix" pelnė "CA Unicenter" pripažinimą 2001.10.10
     "Citrix Systems" bendrovė sukurta programinė įranga "MetaFrame XPe" pelnė "CA smart" apdovanojimą, kurį skyrė "Computer Associates Unicenter", pripažinusi "Citrix" produktus vienais geriausių kategorijoje "Elektroninio verslo infrastruktūros valdymo sprendimai". "Ca smart" skiriamas CA partneriams, kurie pasižymi elektroninio verslo vertės kūrimu ir technologiniu pranašumu integruojant sukurtus sprendimus su "Computer Associates" technologijomis.
     "MetaFrame XPe" produktai skirti didelėms organizacijoms bei tarptautinėms kompanijos, kurioms yra reikalinga valdyti taikomųjų tarnybinių stočių aplinkas. "MetaFrame XPe" ir "Unicenter" integracija įgalins vartotojus administruoti ir sekti jų "MetaFrame XP" serverių ūkį naudojantis papildomomis funkcijomis. Administratorius turės galimybę kontroliuoti daugelį tinklų bei užtikrinti apsaugą.
W3C su dolerio ženklu? 2001.10.08
     Su patentų apsauga jau buvo susidūrusi ir pati W3C, prieš kelis metus pasiūliusi P3P standartą. Tada "Intermind" kompanija pareiškė, kad jis pažeidžia jos turimą "push" technologijos patentą. Kaltinimai patentų pažeidimais yra kasdieninis reikalas - "Rambus" bylinėjasi su "Infineon", "Hitachi", "Toshiba" ir kt. dėl SDRAM atminties patentų.
IBM stiprina varžytuves dėl "Unix" serverių 2001.10.08
     IBM penkis metus kūrė naują "Unix" serverių klasę ir dabar ateikė galingiausią pasaulyje "eServer p690", kodiniu "Regatta" pavadinimu, kuris, kas svarbu, ir pigesnis nei konkurentų. Jis yra atsakas į anksčiau pasirodžiusius "Sun" kompanijos "Fire 15K" (Sun Cat) ir HP kompanijos Superdome". Ir vis tik IBM vis dar atsilieka nuo "Sun" galingų "Unix" serverių srityje (19% prieš 42%), nors ir aplenkia HP (12%).
     "eServer p690" sukurtas naudojant naujo tipo "Power 4" lustą, kuriame iškart yra du procesoriai, kurių taktiniai dažniai per 1 GHz. Tai leidžia taupyti elektros energiją ir veikti didesne sparta. Didesnė sparčioji atmintis leidžia imti duomenis 125 Gbps greičiu. "eServer p690" pagrintas yra 8-ių procesorių blokai. Jame galima nustatyti iki 16-os loginių segmentų, kurių kiekviename veikia atskira operacinė terpė - AIX 5L arba 64-ių bitų "Linux". Serveryje panaudota savęs priežiūros technologija, kai tūkstančiai daviklių seka atskirų komponentų darbą ir iš anksto spėja, kada gali kilti komponento sutrikimas. Komponentas automatiškai atjungiamas tebedirbant serveriui.
Mašininiai vertėjai neišsiverčia be žmonių 2001.10.08
     Kompiuteris gali spręsti sudėtingiausius matematinius uždavinius, simuliuoti branduolinį sprogimą, aprašyti žmogaus geną ir spėti planetos orą. Bet jis vis dar negali tiksliai išversti žmonių kalbos, kuri jiems tėra atsitiktinis bitų srautas. Žmogus, išgirdės "puodukas nukrito ant stalo ir jis sudužo" supranta, kad sudužo puodukas, o ne stalas. Kompiuteriui tai reikia apibrėžti. Tiesa ir žmonės kartais pasielgia ne ką geriau u kompiuterius. Štai pora "pavykusių" vertimų:
a) Indijos parduotuvės vitrinoje užrašas: "Kam eiti kitur, kad jus apšvarintų, jei gali užeiti čia".
b) Paryžiaus viešbutyje: "Palikite savo vertybes prie registratorės stalo".
c) Japonų viešbutyje: "Kviečiame pasinaudoti kambarinės privalumais".
     Apie 1,5 mlrd. žmonių pasaulyje kalba anglų kalba, kuri Internete dominuoja. Bet, spėjama, kad reikalai keičiasi. Už JAV sienų gimtosios kalbos plečiasi. Vertimų rinka yra labai plati ir vis plečiasi. Tai ir žmogiškasis bei mašininis vertimas, programų lokalizacija. Planuojama kad nuo dabartinių 13 mlrd. dolerių ji išsiplės iki 22,7 mlrd dolerių 2005-ais.
     Mašininis vertimas susideda iš dviejų žingsnių. Iš pradžių pabandoma sakinyje surasti žodžių priklausomybes, o po to verčiamas kiekvienas žodis priklausomai nuo konteksto. Ir pagaliau rezutatą koreguoja žmogus. Bet juk net žmonės tą patį sakinį išverčia skirtingai. Ir žmonių "paskutiniam prisilietimui" poreikis vis didėja.
"Intel" nori "užraukti" diskelius 2001.10.07
"Intel" ragina kompiuterių gamintojus 2002-ųjų pabaigoje nebenaudoti 1,44 MB diskelių įrenginių. Tuo metu jis norėtų "nudusinti" ir PS/2 bei nuosekliąsias (COM) jungtis. Lygiagrečiosios jungtys dar kiek pagyvens. "Mac" vartotojai jau senokai "išvaduoti" nuo tokio palikimo, nes jau priš kelis metus Steve Jobs pareiškė, kad "bet kuris failas telpantis į diskelį gali būti kitam pasiųstas el.laišku". Kažkodėl PC vartotojai vengia pereiti prie USB. Kartu "Intel" spėja, kad kitąmet su kompiuteriais bus pateikiama ir "Bluetooth" bevielė sąveika (pradžioje per USB modulį) bei papildomos "Serial ATA" plokštės. Tik 2003-iais prognozuojamas "Serial ATA" persikėlimas į pagrindines plokštes.
Naujoji technologija optiniams ryšiams 2001.10.07
"Motorola" sakosi sukūrusi naują technologiją, pritaikomą tiek optiniuose, tiek bevieliuose ryšiuose. Jos naujos kartos 0,18 mikrono silicio germanijaus su anglimi technologijos tranzistoriai gali siekti 110 GHz dažnį su geru radijo dažnio palaikymu ir mažu triukšmo lygiu 3G taikymuose. Ji pakeistų 0,35 mikrono BiCMOS kartos HBT modulį anudodama patobulintą 5 sluoksnių vario metalizaciją. Ji leis sukurti naujos kartos 1,6 fF/micron2 MIM stiprintuvus su mažu temperatūros koeficientu.
Atviras .NET kodas 2001.10.06
     "Ximian" iniciatyvos savanoriai programuotojai "Mono" projektu bando sukurti "Microsoft" pasiūlytos .Net technologijos atvirąjį variantą.Tai leistų "Windows" kūrėjai dominuoti naujų Interneto taikymų srityje. Bet "Mono" sėkmė gali atskleisti daug vidinių .Net detalių, o tokia praktika nėra labai praktikuojama.
     Bet "Microsoft" yra aktyvi standartų srityje - praeitą spalį ji kartu su "Intel" bei HP dviejų standartų pasiūlymus pateikė ECMA - apie C# (tariama "syšarp") programavimo kalbą ir su ja susijusią programinę CLI įrangą užtikrinančią C# programų vykdymą.
     Šios .Net dalys tiesiogiai konkuruoja su "Sun" propaguojama "Java" platforma. Jos tikslas - C# programas vykdyti įvairiose terpėse. Bet tam reikia, kad skirtingos operacinės terpės turėtų CLI komponentą.
     Kol kas CLI sukūrė CLI tik "Windows" terpei ir nepranešė apie planus kitoms operacinėms terpėms. Bet ji bendradarbiauja su "Corel" kurdama CLI "FreeBSD" operacinei terpei. Jos visas pradinis kodas bus pateikimas su "bendrojo kodo" licencija, leidžiančia tyrinėtojams ir akademiniams sluoksniams nagrinėti pradinį kodą, bet neleidžiančia jį keisti.
     Bet atvirojo kodo šalininkai mano, kad .Net yra perdaug svarbi, kad būtų valdoma tik "Microsoft". Tad "Mono" projekte pagal pasiūlymus ECMA kuriama nepriklausoma CLI versija "Linux" terpei. Jos kodas bus licencijuojamas GNU tradicijomis. Tačiau "Microsoft" ECMA pasiūlyme nepateikė visos informacijos apie .Net, tad trūkstamas dalis "Mono" dalyviai perims iš GNOME. Tačiau tada gali nutikti, kad "Windows" terpės taikymai neveiks "Mono" paruoštoje terpėje.
Iš interneto šalinama "teroristinė" informacija 2001.10.05
     Interneto svetainės, įsikūrusios daugiausia JAV, pradėjo trinti informaciją, kurią, kaip jos spėja, gali panaudoti teroristai ruošdamiesi smūgiams. Tarp jų ir FAS (Amerijos mokslininkų federacija), palaikiusi plačią duomenų bazę apie viso pasaulio ginkluotąsias pajėgas, pašalino duomenis apie JAV karinius objektus. O svetainės (pvz., JAV kartografijos agentūra), pardavinėjančios žemėlapius ir palydovines nuotraukas, nebepriima užsakymų sritims, kuriose yra karinės bazės. Apsivalė ir kitos vyriausybinės svetainės išimdamos informaciją apie įvairius pramonės objektus - atomines elektrines, chemijos gamyklas ir vamzdynus. Tokią informaciją galima skelbti viešuose bibliotekose, bet JAV vyriausybė imasi priemonių asmenų, užklaususių tokios informacijos, nustatymui.
     O Anglijoje uždaryta "Sakina Security" svetainė kurioje buvo puslapiai apie šventąjį džihado karą prieš kitatikius. Interneto paslaugų tiekėjas "Freeserve", vienok, nežino, kas iš tikro juos "uždarė". Griežčiau cenzūruojami ir diskusijų bei pasikalbėjimų forumai.
     FTC (JAV prekybos kontrolės komisija) planuoja pusantro karto padidinti darbuotojų kiekį ir rimtai kovoti prieš "spamą" (el.pašto šiukšlintojus) sudarydama kompanijų, trikdančių vartotojus nepageidaujamais el.laiškais. Visa tai rodo, kad Klintono epocha už vartotojų privatumo teisę baigiasi.
"Oracle" plečia programų nuomą 2001.10.04
Norvedijos vyriausybės valdoma "Telenor" telekomunikacijų įmonė bendradarbiaus su "Oracle" siūlydama Europoje nuomotis Internetu įvairius jos produktus - duomenų bazes, sprendimų (applications) serverį, el.verslo taikymų rinkinį. Jie bus imami iš "Telenor" ypačiai saugių 'supehubų' duomenų centrų Norvegijoje, Vokietijoje, Anglijoje ir Šveicarijoje. Tad šių šalių (o vėliau ir kitų) vidutinės ir stambios įmonės galės naudotis "Oracle" produktais mokėdamos mėnesinį nuomos mokestį. Pranešama, kad jau yra keli šios paslaugos klientai. Panaši "Oracle" sutartis pasirašyta ir su "British Telecommunications".
Ypač atsparus kompiuteris netikšoms 2001.10.04
"Itronix" kompanija pristatė ypač patvaraus "GoBook MAX" nešiojamojo kompiuterio modelį, atsparų ne tik vandeniui ir vėjui, bet ir vibracijai bei temperatūros (nuo -30 iki +60 laipsnių) poveikiams. Kompiuteris turi "Pentium III" 700 MHz procesorių su 128 MB operatyviosios atminties plečiamos iki 512 MB. Jo 20 GB diskas yra atsparus smūgiams. Kompiuteris gali 54 kartus kristi iš 1 m aukščio, o korpusas saugo nuo lietaus ir dulkių. Specialusis ličio joninis akumuliatorius užtikrina ilgalaikį autonominį darbą. Speciali 10,4 colio ekrano danga leidžia dirbti net ir krentant tiesiogiams Saulės spinduliams. Ryšiui galima naudoti arba 56 Kbps modemą arba 10/100 "Ethernet" tinklinę plokštę. Aišku, tokio kompiuterio kaina irgi "patvari" - apie 6000 JAV dolerių.
Šimtinio ryšio operatoriai sužlugdė vyriausybės planus 2001.10.03
"Sprint" kompanija nuo pirmadienio pardavinėja mobiliuosius telefonus, kurie leidžia tiksliai nustatyti paskambinusio pagalbos telefonu 911 buvimo vietą. Specialius telefonus su GPS pagamino "Samsung" kompanija. Vietos nustatymo sistema pradės veikti nuo lapkričio mėn. JAV ryšių federalinė komisija iš mobilaus ryšio operatorių reikalavo tokios galimybės įvedimo nuo spalio 1 d.,, bet nė vienas jų reikalavimo neįvykdė.
"Yahoo" virtualioji konferencija 2001.10.03
"Yahoo!" portalas įvedė naują paslaugą, kuria pasinaudoti gali plačiajuosčio ryšio savininkai. Dabar besibaiminantys skrydžių orlaiviais, galės pasinaudoti "Yahoo!" virtualiąja konferencija. Suteikaima galimybė ne tik pravesti daugelio dalyvių pasitarimus, bet ir pateikti prezentacijas, keistis dokumentais. Gali būti, kad ši paslauga kompanijoms padės sutaupyti kažkiek lėšų, skirtų komandiruotėms.
Naujas "Epson" spausdintuvas 2001.10.02
"Seiko Epson" pristatė naują rašalinį PM-950CC 2880 taškų colyje skiriamosios gebos spalvinį spausdintuvą. Jis turi dvi sąčsajas - USB ir lygiagrečiąją ir veikia įvairiose "Windows" terpėse bei "MacOS". Rašalo lašelio dydis tik 2 pikolitrai. Spausdintuvas gali spausdinti ir ant CD diskų bei gliancinio popieriaus be paraščių panaudojant 7 spalvų rašalinę. Didžiausias A4 spausdinimo greitis yra 12 sek. (vienspalvis) ir 22 sek. (spalvotas).
Lygus su lygiu terorizme 2001.10.01
Bet kuri apsauga nėra saugi
DeCSS ginčai prasidėjo 17-mečiui mėgėjui "nulaužus" DVD šifravimo schemą. Jei kur nors dar yra nenulaužta turinio apsaugos schema, tai tik todėl, kad niekas iš rimto ja neužsiėmė. Ir kol industrija remsis vien tik technologiniais sprendimais, apsauga tebus grynai simbolinė.
Taip ir su terorizmu. Sistemos didelės ir sudėtingos. JAV ir jos gyventojai yra, ko gero, didžiausia ir sudėtingiausia sistema pasaulyje. Ir todėl ji pažeidžiama. Užpuolikas turi daug pasirinkimo variantų. Teroristai parodė, kaip lengva apeiti Prekybos centro apsaugą panaudojant civilius lėktuvus.

Mūšio linija - žvalgyba
Bet kurio tinklo įsibrovimui reikia žinoti skirtumą tarp "savų" ir "svetimų". Kaip galima į sistemą įtraukti naujus narius, jei kiekvienas jų gali būti potencialus "inplantas"? Pavyko priversti sunerimti visus stambesnius muzikos platintojus Internete, bet neįmanoma surasti visų, turinčių asmeninius serverius - muzikinių failų apsikeitimas vyksta mažesniuose tinkluose.
Kaip MPAA pabandė nutraukti DeCSS platinimą, ji greit aptiko, kad negali nustatyti visų programos platintojų ir iškelti bylą prieš juos. Tada MPAA nukreipė ugnį į ISP.
Bušas elgiasi taip pat sakydamas, kad neskiria konkrečių teroristų nuo vyriausybių, remiančių teroristus. Talibanas dabar atsiduria ISP rolėje.

Senų priešų persekiojimas gimdo naujus priešus
Kol nebuvo "Napster", apie įrašų kompanijas pasisakydavo nedaug žmonių. Bet medžiojant koledžų moksleivius mėgstančius muziką, RIAA sujudino programinės įrangos ir asmens laisvių bendrijas. "Napster" "nusėdo" su liepsnomis, bet pasirodė daugybė jo klonų - geriau besislapstančių ir sunkiau apkaltinamų. Parbloškus matomus priešus likę priešai pastebimi sunkiau.
Ar Izraelis įveikė Hamas judėjimą? Ar Anglija pažaboja IRA? Ar Kinija sunaikino falun Gong? Ar į tai šiandien atsižvelgia Vašingtonas?
Yra daug kitų slaptų vyksmų - nemažai jų laikoma gerais dalykais.
Kaip su afganų disidentais besinaudojančiais informacijos skleidimu iš Interneto kavinių? Afganistano vyriausybės požiūriu jie yra kaip teroristai koordinuojantys veiklą el.laiškais.
Kiekviena demokratijos remiama veikla gali virsti jėga prieš tą pačią demokratiją. Filtrai saugantys vaikus nuo pornografijos yra naudojama vyriausybių "nušalinti" piliečius nuo savo kritikos.
Kuriame naujus "ginklus" prieš terorizmą ir turime ruožtis, kad jie gali būti atsukti prieš tuos pačius principus, kuriuos turėjo ginti.

Būsimas technologijų karas 2001.10.01
     Pranešimų gaviklis neveikia. Kabelinė TV nutrūko. Bankomatas be priežasties "prarijo" kredito kortelę. 1998-ais staiga pradėjo "dueniuoti" "Galaxy IV" palydovas. Apie 80% JAV pranešimų gaviklių nustojo veikti. Valdžia paaiškino, kad tai tik darbo sutrikimas. Bet o poros dienų Kinijos naujienų agentūra Xinhua paskelbė straipsnį:
     Šalims, kurios niekada nelaimėtų karo naudodamos tankus ir lėktuvus, JAV kosmoso taikinių užpuolimas gali būti neblogas pasirinkimas. Nesunku nutraukti JAV palydovų veikimą. Tam tereikia raketos ir nedidelės branduolinės galvutės.
     Kinija turi tokias galimybes. Ir Rusija. Ir Iranas, Irakas bei Šiaurės Korėja. Ir, tikėtina, Pakistanas. Gal gali ir daugiau jų...
     Airijos Sinn Fein rėmėjai Internete paskelbė duomenis apie britų žvalgybos Šiaurės Airijoje operacijas - ir jie tuo metu net nebuvo Airijoje. Jie tai padarė būdami Teksaso universitete Austin mieste.
     IT taip pat gali būti panaudotos konflikte su JAV. Kompiuterių virusai, nukreipti specifiniams veiksmams. Elektrinės, naftotiekiai ir dujotiekiai, ryšių ir kt. sistemos vis labiau kompiuterizuotos ir centralizuotos. JAV irgi turi savotišką 'skaitmeninės Delta galios" padalinį pajėgų sukelti betvarkę priešo elektroninėje infrastruktūroje.
Skatinamos svetainės pagyvenusiems 2001.09.29
Europos sąjunga pradėjo aktyvią veiklą remdama www svetainių, skirtų akliems, neįgaliesiems ir pagyvenusiems asmenims, kūrėjus. ES šalyse jų yra 37 mln. Aklieji jau gali naudotis Interneto skaitlius, informaciją perteikiančią balsu arba Brailio raštu. Tačiau yra sunkumų perteikiant lentelėse esančią informaciją, bet tas problemas bus galima apeiti naudojant specialius kodus bei papildomas HTML žymas.
Ar hakeriai bus tapatinami su teroristais? 2001.09.29
Bušo administracijos rengiamas Antiteroristinis aktas hakerius gali įvardinti kaip pavojingus teroristus, kuriems gali grėsti net ir įkalinimas iki gyvos galvos. Mat oficialūs asmenys ir akademiniai sluoksniai įspėja, kad kiber- atakos gali tapti karo prieš JAV dalimi. Tačiau asmens laisvių gynėjai tai kritikuoja.
Baltieji rūmai neskatina asmens identifikavimo sistemos 2001.09.28
Po teroro aktų suaktyvėjo raginimai įvesti JAV asmens identifikavimo korteles. Tačiau Baltieji rūmai neskuba. Didesnis dėmesys skirtas telefonų skambučių ir el.pašto sekimo klausimams. Administracija nenori pateikti Kongresui svarstyti prieštaringai vertinamą ir neišbaigtą pasiūlymą. Tuo tarpu kariniai sluoksniai plačiai naudoja PKI (privačių raktų struktūrą) ir susieja žmogiškuosius resursus, atlyginimus ir Gynybos departamento duomenų bazes su pagrindine identifikavimo informacija. Per penkerius metus Gynybos departamentas ruošiasi išleisti 145 mln. dolerių - sakoma, kad viena identifikacinė kortelė kainuos apie 6 dolerius.
Internetą parklupdys virusai 2001.09.26
Kompiuterinio saugumo ekspertai spėja, kad 2008 m. Internetas gali nusibaigti kaip žmonių bendravimo priemonė, jei nebus imtasi specialių apsaugos veiksmų. Kaltininkas - virusai plintantys el.paštu. Spėjama, kad 2008 m. kas dešimtas el.laiškas keliaus su virusu, o 2013-ais - jau kas antras. Be to virusai darosi vis išradingesni. Šiuo metu virusų dažnis dar tėra tik vienas trijuose šimtuose el.laiškų. Jei žmonės liausis bendravę el.laiškais, tai kaip jie keisis informacija? Kol kas dar nenuspėjama, kas bus el.pašto pakaitalas...
Sun pateikia 106 procesorių serverį 2001.09.26
"Sun" pristato naują "Fire 15 K" serverį su 106 procesoriais (standartiniame variante 72, 106 yra kai pakeičiami I/O dėklai.) darbiniu "Starcat" pavadinimu. Jis pakeis 64-ių procesorių E10000 ir galės konkuruoti su našiomis HP, IBM, "Compaq" firmų "Unix" sistemomis bei didžiaisiais kompiuteriais. Beje, "Fujitsu" naudodamas tą pačią SPARC architektūrą kuria 128-ių procesorių serverį. "Sun" serveris naudos "Uniboard" technologiją leidžiančią naudoti tą pačią pagrindinę plokštę visiems serveriams. Programos dvejetainiu kodu suderinamos vienos modelių serijos ribose. Serveris leidžia turėti 18 padalijimų atskiriančių programų vykdymą, kad jos nepaveiktų viena kitos. "Dynamic Systems Domains" leidžia darbo metu perskirstyti resursus tarp tų padalijimų.
Amerika nori pasų 2001.09.25
     Po teroro aktų JAV Kongrese iškeltas klausimas dėl gyventojų "pasų" ir "gyvenamosios vietos registracijos". Aišku, amerikonai įsives ne tokius kaip mūsų pasus, o elektronines korteles, kuriose bus saugoma ne tik vardas, pavardė, nuotrauka, bet ir pirštų atspaudai, važinėjimo po šalį ir pasaulį istorija ir kita naudinga informacija, kurią galės patikrinti tiek policija, tiek apsaugos tarnybos.
     "Oracle" vykdantysis direktorius Larri Ellison jau pasiūlė "gimtajai vyriausybei" pagalbą tokios asmens identifikavimo kortelių sistemos kūrimui. Kompanija siūlo nemokamą programinė duomenų bazių sistemą. Larri suvokia, kad tokio "prirašymo" idėja sulauks aršaus asmens laisvių šalininkų protestų, bet kartu primena, kad elektroniniame amžiuje asmeninis gyvenimas tėra iliuzija. Visi, kurie naudojasi Internetu, moka kortelėmis, naudojasi banko paslaugomis palieka "pėdsakus", kurie išbarstyti po atskiras duomenų bazes. Policija visų įtariamųjų paima pirštų atspaudus. Policijos DB jų jau 41 mln. Beliko tai padaryti dar 200 mln. asmenų. Po teroro aktų amerikiečiai tokius "suvaržymus" priima daug lengviau.
Duomenų atstatymo poreikis 2001.09.24
Po teroro aktų daugeliui firmų, įsikūrusių Manhetene, iškilo problema - kaip atstatyti duomenis. IBM duomenų atstatymo centre dirba apie 3000 darbuotojų - tarp jų ir komanda padedanti federalinėms ir vietinėms agentūroms. Paslaugų ir aparatūros spektras apima nuo tinklų konfigūracijų atstatymo iki nešiojamų ir darbo vietų kompiuterių duomenų. Po teroro akto į IBM tarnybą kreipėsi jau po 22 minučių. Kompanijos duomenų atstatymo planas, pradėtas pieš 4 m., pasitvirtino. Kompanijos duomenis siuntė į IBM duomenų atstatymo centrus, kur jie buvo surašomi į magnetines juostas. Jos dabar juos gali atstatyti.
Kai nuorodos puslapyje nepriklauso nuo autoriaus 2001.09.17
     "Microsoft" nutraukus prieštaringai vertintos "Smart Tags" galimybės įtraukimą į savo gaminius, tai nesustabdė kitų. Kompanijos tebekuria produktus, paverčiančius tekstą ekrane nuorodų rinkiniu ir kai kurie www puslapiai tampa vos ne pornografijos portalai.
     Ieškoma vis naujų būtų Interneto naršytojams pakišti www svetaines - nesvarbu, jie to nori ar ne. Štai Gator.com programa virš įprastinių reklaminių piešinukų www puslapiuose pateikdavo reklaminį langelį. Tai, tiesa, supykdė www svetainių savininkus ir reklamos davėjus, padavusius Gator į teismą.
     Bet "Surf+" (iš Spedia.com), skirta tokių reklaminių langų pašalinimui, paverčia www puslapius ištisa "žalia jūra". Ją jau atsisiuntė pusė milijono naršytojų, o dar 2 mln. - "TopText" (iš 'EZula Inc"). Bet dauguma naršytojų tai pavadino "nuorodų šiukšlėmis", nes dažnai pateikiamos nuorodos į reklamines svetaines. WWW puslapių savininkai nervuojasi, kad nebegali valdyti savo puslapių turinio.
Po teroro aktų buvo poreikis kompiuterininkams 2001.09.16
Gelbėtojams ir Raudonojo kryžiaus darbuotojams trūksta kompiuterinės įrangos, ypač nešiojamų kompiuterių, bevielio ryšio kortų, spausdintuvų, ryšių įrangos bei IT specialistų. Centriniame štabe daug darbima su popieriniais dokumentais. Buvo labai kviečiami "Citrix" serverius galintys aptarnauti inžinieriai ir sertifikuoti "Microsoft" specialistai, galintys įdiegti kompiuterines sistemas. Reikalingi buvo ir programuotojai, galintys sukurti nukentėjusių ir ieškomų duomenų bazes. Keista tik, kad įvykus nelaimei paaiškėjo dar viena silpna vieta pasiruošimuose nelaimėms.
Kamikadzės veiksnys ar "naujasis terorizmas"? 2001.09.16
     Užsienyje buvo paleistas, o ir mūsų lietuviškų žiniasklaidininkų pasigautas tvirtinimas, kad pasireiškė naujo tipo teroristai - "super pasiruošę pasaulinį tinklą ir Internetą, aukštas technologijas įsisavinę".
     Ar čia kalbėta apie tuos užpuolikus su popieriaus pjaustikliais ir plastmasiniais peiliais? O ginklu pasirinkti civiliai reaktyviniai lėktuvai - pusės šimtmečio senumo technologija.
     Taip, jie "galėjo" naudotis Internetu ir palydoviniais telefonais. Bet jie tokius aktus galėjo atlikti net ir tuo atveju, jei Interneto nebūtų. Vienintelis veiksnys buvo psichologinis - tai, kad kažkuo Amerika juos giliai neigiamai veikia (ir vis dar tebeveikia). Daugelis to negali priimti.
     Amerika yra sukurta ant tikėjimo materialinėmis vertybėmis pagrindo. Ir net kai ji ruošiasi karui, ji žuvusių civilių "priešų" gyvybes lygina su prarastų naikintuvų ar panaudotų raketų kaina. Amerikoje savižudybė negali būti strategija.
     Bušas pasakė - "tai karas". Pasaulis nustebo - su kuo? "Dulce et decorum est pro patria mori" (Dera ir puiku mirti už tėvynę, Horacijus). Turi būti aišku, kad JAV priešai žudėsi ir toliau žudysis, jei žinos, kad gali pakenkti. Jų bombardavimas tik sustiprins jų norą mirti, nes pakels jų vertė ir jų kankinio vaidmenį.
     Žūti vienu metu ryžosi nuo 12 iki 24 žmonių (o gal jų buvo ir daugiau). Tad reikia pradėti kalbėti, kad atsirado organizuotos psichiškai paveiktų žmonių grupės. Buvo kažkas, kas žiauriai išplėšė tuos jaunus žmones iš pasaulio ir pažadėjo jiems laimę po mirties.
     Tai primena kryžių žygių laikmečio Erelio lizdo Kalnų senį ir jo asasinus - izmailitus (šiitų atšaka), kurių negalėjo niekas sustabdyti nuo misijos. Buvo pasakojama legenda, kad jaunus berniukus auklėtus atšiaurioje aplinkoje paveikdavo hašišu ir slapta miegančius pernešdavo į slaptą sodą, kur jie kelias dienas praleisdavo visa apimančioje palaimoje. Po to vėl sugražintus į kalnų pilį jiems pasakydavo, kad tai jų laukia po mirties.
     Apie asasinus ir Kalnų senį galite paskaityti šiame puslapyje.
     Kur tas karaliaus lizdas? Vėl islamo šalyse, ar Telavive, o gal net CŽV? Ar kas tai tikrai sužinos? Viena aišku, tuose veiksmuose nebuvo jokių aukštų technologijų.
IT ir teroro aktai 2001.09.15
Nenuostabu, kad šiomis dienomis Informacinės technologijos daugiausia nagrinėjamos sąryšyje su teroro aktais Amerikoje.
 • "Microsoft" korporacija su panieka atmetė daugelio pareikštus patikinimus, kad jos "Flight Simulator" (skridimų imitatoriaus) programa treniruotėms galėjo pasinaudoti teroristai, smogę Amerikai. Bet tada reikia pripažinti, kad jos programa tėra gan tolimas realybei produktus ir jo praktinė vertė ginčytina. Bet ar "Microsoft" prisipažins gaminusi niekalą?
 • Internete publikuotos nuotraukos iš degančių dangoraižių vidaus. Jos pasirodė WebCamNow saite, bet kopijos yra ir Phatmax. Aišku, dėl lankytojų gausos prieiga "gliukina".
 • FTB į tyrimus įtraukė Interneto paslaugų tiekėjus AOL ir "Earthlink", kurių archyvuose arba ieško informacijos arba daro dar kažką. Apie tai smulkmenų nepranešama. Aišku, šį kartą pasisakymų apie kišimąsi į privatumą bus ypatingai nedaug. Spėjama, kad FTB vėl įdiegė "Carnivore" sekančią elektroninį susirašinėjimą bei navigacijos kelius.
 • Iš karto po teroro akto Internete buvo pasirodęs žaidimas, kurio esmė - ginti prekybos centrą nuo puolančių lėktuvų su savižudžiais.
 • Svetainės (tokios, kaip www.shunn.net/okay ) pranešančios informuojančios apie žuvusius ir likusius gyvus "neveža". Tad "Spyonit" pasisiūlė tą informaciją išsiuntinėti el.paštu. Ji nuolat skenuoja Interneto duomenų bazes ir radusi nuorodą į paklaustą vardą, išsiunčia el.laišką.
INTERVIU SU BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. Tada buvo HOT.LT interviu su Linu Pečiūra bei DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite Ankstesnis buvo su LIKS pirmininku Alfredu Otu 2001-ieji pradėti interviu su HOT.LT redaktoriumi!
 
IT naujienos. Turinys
Visos 2001.08.12-2001.09.17 naujienos
Visos 2001.07.19-2001.08.11 naujienos
Visos 2001.06.24-2001.07.18 naujienos
Visos 2001.06.01-2001.06.23 naujienos
Visos 2001.05.12-2001.05.28 naujienos
Visos 2001.04.28-2001.05.11 naujienos
Visos 2001.04.15-2001.04.27 naujienos
Visos 2001.04.04-2001.04.14 naujienos
Visos 2001.03.22-2001.04.03 naujienos
Visos 2001.03.01-2001.03.21 naujienos
Visos 2001.02.08-2001.02.28 naujienos
Visos 2001.01.24-2001.02.07 naujienos
Visos 2001.01.08-2001.01.23 naujienos
Visos 2000.12.26-2001.01.07 naujienos
Visos 2000.12.06-12.25 naujienos
Visos 2000.11.23-12.05 naujienos
Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
Nauja galimybė!  
Jūsų svetainė gali automatiškai paimti HOT.LT dienos naujieną. Ši nuoroda pateikia kodą, kurį tereikia įterpti į jūsų WWW puslapį.  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Kalvotoji
Žemaitija
 
TV laida "Eta"  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.