Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2000 11 11-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Įdomybės Internete
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Laisvalaikis:
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Martyno puslapis
.
.
Pavedimai 3.xx dabar ir nemokamai!
.
.
Atsisiųskite Butas programą
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Karšta
Kitas rakursas
Varno klyksmas
Kur renkasi raganos?
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
Arnoldas regėjo meteorus?
ascension art
Neįminta mįslė
Kertant Saharą
Gyvieji barometrai
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Apgavo pelikanai?
Elektroninė vyriausybė
Templieriai (2d.): U.Eco
Pederastai dulkina tautą
Profesorius kiborgas
Kernavės festivalis
Pliuristinės kosmologijos
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
.
 
 
Karščiausia žinia
HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje! HOT.LT pirmoji paėmė išskirtinį interviu iš "Metų žurnalisto"!
Pagrindinis puslapis | Kompiuterių žaidimų naujienos, 2000 10 30
HOT.LT interviu su "Verslo žinių" žurnaliste Egle Sperauskaite, 2000.11.05:
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, paminėjo, kad tarp kitos giminės atstovių, rašančių IT temomis, Eglę Sperauskaitę išskirtų labiausiai. Tad dabar ir siūlome HOT.LT interviu su Egle Sperauskaite.

NAUJAS HOT.LT STRAIPSNIS: (2000.11.08)
Tendencija: senas ir vėl naujas Internetas

Anonsas: HOT.LT svetainė ruošia keletą įdomių apžvalgų (virusų, Interneto ir saugumo temomis).

Sugrįžta "Borland" vardas 2000.11.10
    Ne vienas Lietuvos programuotojas su nostalgija mena "Borland" pavadinimą. Keletą metų ne ypač sėkmingai paklajojęs svetimais vardais, jis vėl sugrįžta į gyvenimą. "Imprise" kompanija įkuria "Borland Developer Services" padalinį, kuris užsiims paslauga programuotojams leidžiančia kurti ir platinti programas Internete. Tai "Bedouin" kompanijos, užsiėmusios ASP (programų nuomos bizniu), įsigijimo pasekmė. Kompanija mato spragą, nes nėra grupinio programų kūrimo Internete priemonių. Tai apima ir komandų darbo koordinavimą, darbo laiko registraciją, ryšių su užsakovais valdymą.
    Tam ruošiamasi atskleisti Delphi, C++ Builder ir JBuilder API sąsajų aprašus, kad programuotojai galėtų su jais integruoti savo sprendimus. Be to, netrukus "Imprise" apteiks nemokamą "JBuilder 4.0" versiją, o vėliau pasiūlys "Delphi" ir "C++ Builder" versijas "Linux" terpei (palaikančias "Gnome" bei KDE grafines sąsajas)..
Mobiliaisiais telefonais naudojasi daugiau vartotojų nei Internetu 2000.11.09
Manoma, kad metų pabaigoje mobiliųjų telefonų naudotojų pasaulyje (o jų bus 690 mln.) bus daugiau nei besinaudojančių Internetu – pvz., Vakarų Europoje mobiliuosius telefonus turi – 56% visų gyventojų (o 2003-iaisiais – 69%). Tuo tarpu Internetu 2003-iaisiais naudosis tik 41% europiečių (WAP paslaugomis – 20%). Tik JAV yra išskirtinė šalis pasaulyje, kurioje internautų daugiau nei "mobilnikų". Nereikia užmiršti ir to fakto, kad mobilaus telefono vidutinė gyvavimo trukmė yra 20 mėnesių.
Nauji tinklo procesoriai 2000.11.09
"Intel" korporacija pateikė IXP220 ir IXP225 tinklo procesorius, naudojančius "Internet Exchange Architecture" (IXA) technologiją. Jie skirti naujos kartos ryšio įrenginiams DSL tinkluose ir leidžia vienu metu perduoti ir balsą, ir duomenis. IXP225 skirtas integruotiems prieigos įrenginiams, o IXP220 – duomenų perdavimo įrenginiams (pvz., maršrutizatoriams). Abu jiedu papildo IXP1200 tinklo procesorių.
"CA" pirmauja tinklų valdymo priemonių rinkoje 2000.11.08
"Computer Associates" yra pirmoje vietoje pagal užimamą rinkos dalį, kuri 1999 m. sudarė 23.3 %, praneša "Dataquest Inc.", rinkos tyrimų kompanijos "Gartner Group" padalinys. "IBM/Tivoli" lieka antri su 17.3% , o "BMC Software" užima 10.6% rinkos. Toliau seka "Hewlett-Packard" su 4.8 %, nė vienas iš likusių gamintojų neužima daugiau kaip 2.5% tinklų valdymo priemonių rinkos.
Šaltinis: Deskriptas
"GartnerGroup" nurodo "Compaq" kaip SAN sprendimų lyderį 2000.11.08
Naujausiame rinkos tyrime "SAN Solution Magic Quadrant: Preliminary Assessment (9/26/2000)" "GartnerGroup" teigia, kad "Compaq" turimo potencialo panaudojimu ir patiektų išorinės atminties tinklų (Storage Area Network - SAN) apimtimis išlieka nepavejamu lyderiu tarp šioje rinkos dalyje konkuruojančių kompanijų - Dell, EMC, HDS, HP, IBM, MTI, StorageTek ir Sun.
"Compaq" pirmi pateikė naujas SAN technologijos galimybes realizuojančius produktus - komutuojamus heterogeninius (įvairias operacines sistemas palaikančius) SAN, duomenų kopijavimo sprendimus ir skyrė ypatingą dėmesį visapusiškam testavimui. Visose vertinimo kriterijų kategorijose (diskų, magnetinių juostų SAN sprendimai, valdymo ir kitos papildomos priemonės bei aptarnavimas ir techninė pagalba) "Compaq" pelnė geriausius įvertinimus.
Šaltinis: Deskriptas
"Compaq" paskelbė trečio ketvirčio finansinius rezultatus 2000.11.08
"Compaq Computer Corporation" paskelbė, kad trečiojo 2000 metų ketvirčio kompanijos pajamos buvo 11,2 milijardo JAV dolerių ir tai yra 22 procentais daugiau nei praeitais metais tuo pačiu periodu. Trečio ketvirčio pelnas yra 789 milijonai JAV dolerių, kas yra net 669 milijonais JAV dolerių arba 558 procentais daugiau nei praeito ketvirčio. Daugiau nei 40 procentų padidėjo serverių, išorinės atminties masyvų ir plataus vartojimo prekių apyvarta. Personalinių kompiuterių apyvarta padidėjo 28 procentais.
Šaltinis: Deskriptas
Pasirodė "ARCserve 7", skirta "Linux" ir "Novell NetWare" platformoms 2000.11.08
"Computer Associates International, Inc." (CA), paskelbė apie "ARCserve 7" versijos, skirtos "Linux" ir "Novell NetWare" platformoms, išleidimą. "ARCserve 7 for Linux" integruotos naujos funkcijos - "Disaster Recovery Option" leidžia automatiškai, greitai ir sklandžiai atstatyti sistemos darbingumą avarijos atveju, užtikrinamas "Oracle" duomenų kopijavimas realiame laike, kopijuojamos bylos tikrinamos ir apsaugomos nuo virusų, "Web" tipo grafinis interfeisas suteikia įvairiose platformose veikiančio "ARCserve" centralizuoto valdymo per Internetą naršyklės pagalba galimybę.
Šaltinis: Deskriptas
Atgyja legendinė "Amiga" 2000.11.07
Jau paskelbti būsimųjų " AmigaOne" kompiuterių techniniai duomenys. Jie turės "PowerPC", "x86", "Arm", SH4 arba MIPS procesorių (visiems jiems numatomi ir "Amiga" operacinės terpės variantai), ne mažiau 64 MB opratyviosios atminties, "Matrox" vaizdo plokštę, "Creative EMU10K1" garso procesorių, 10 GB ar didesnį diską, CD/DVD grotuvą, V.90 faksmodemą, USB, "Firewire" ir "Fast Ethernet" portus bei PCI jungtis papildomiems įrenginiams. Pirmieji "AmigaOne" pavyzdžiai pasirodys dar šiemet.
Lustai pakeis brūkšninius kodus 2000.11.07
"International Paper" ir "Motorola" kompanijos pristato naują technologiją, skirtą prekių žymėjimui. Tai elektroninės etiketės, kurios informaciją apie prekę skleis radijo signalais. Tokie mini lustai tekainuoja apie 10-30 JAV centų, o išplitus jų gamybai dar labiau atpigs. Tad žymėti jais bus galima beveik visas prekes ir jie galės pakeisti prieš 20 m. įvestus brūkšninius kodus. Tai leis vesti tikslesnę prekių apskaitą ir sumažinti nuostolius dėl vagysčių ir klastočių, kurie dabar siekia 70-200 mlrd. dolerių. Panašią technologiją siūlo dar bent dešimtis stambių kompanijų, tačiau "Motorola" naudoja ne indukcinius metodus, o "BiStatix" technologiją, panaudojančią kaip maitinimo šaltinį elektros lauką, susidarantį tarp lusto ir skaitytuvo. Šis laukas verčia lustą pradėti perduoti informaciją.
AB "Audėjas" įdiegė savo produkcijos el. katalogą 2000.11.07
AB "Audėjas" pirmoji iš Lietuvos lengvosios pramonės įmonių pradėjo naudoti el.komercijos projektą (Internetinį katalogą-parduotuvę), skirtą įmonės verslo partneriams. Ypatingai svarbu yra naujienas klientams pristatyti kuo greičiau. Užsiregistravę verslo klientai sistemoje matys ne tik naujausius dizainus, bet ir audinių kainas, visas technines charakteristikas, be to galės atlikti pavyzdžių ir audinių užsakymus Internetu. Šiuo metu AB "Audejas" siūlo daugiau nei 1000 vnt. skirtingų dizainų ir piešinių audinių, suvenyrų, todėl dažnai net fiziškai neįmanoma naujam klientui išsiųsti visų pavyzdžių.
Taikinyje - žydų WWW svetainės 2000.11.06
    Palestiniečių ir žydų priešiškumas persikėlė į kiber-erdvę. Praeitą savaitę aktyviai buvo "dusinamos" žydiškos WWW svetainės esančios tiek Izraelyje, tiek JAV. Ir jiems neblogai sekėsi. Pavyzdžiui, ketvirtadienį Pakistano hakeriai įsibrovė į JAV Viešųjų reikalų komiteto, pro-žydiškos lobistinės grupuotės, WWW svetainę ir nuskaitė kredito kortelių numerius bei įrašus apie 700 jos narių.
    Tai rodo, kad atsirado naujas politinės kovos būdas vadinamas "haktyvizmu", kurį jau naudoja ir jugoslavai, ir Meksikos "gorilos". Pakistaniečiai nuolat puldinėjo Indijos WWW svetaines. Dabar viena jų grupė pasivadinusi "GForce Pakistan" "nuskriaudė: bent tris Izraelio svetaines - Žydų Biblijos asociaciją, Vizituojančių Izraelio studentų asociaciją ir IT kompaniją. Jų puslapius pakeitė savais, reikalaujančiais laisvės Kašmyrui bei Palestinai.
Japonija nori būti elektroninė valstybė 2000.11.06
Japonijoje Internetu šiuo metu naudojasi tik trečdalis gyventojų ir šiuo rodikliu ji atsilieka nuo JAV (50%). Tačiau Japonijos vyriausybė planuoja per ateinančius 5 metus optiniu ryšiu į Internetą įjungti visus gyvenamuosius namus. Ir tai tik dalis el.verslo vystymo programos. Norima sukurti lankstesnę el.prekybos reguliavimo sistemą.
„Microsoft" gynyba vėl sušlubavo 2000.11.06
    Nepraėjus nė savaitei po to, kai „Microsoft" pripažino, kad buvo įsibrauta į jos tinklą, olandų hakeris pravarde Dimitri pareiškė, kad „Microsoft" savo kompanijoje neužkaišiojo visų, net ir žinomų, IIS WWW serverio saugumo spragų.
    Jis panaudodamas vadinamąją „Unicode" spragą, kurią pati „Microsoft" kompanija pavadino „Web Server Folder Traversal", įsilaužė į kelis „Microsoft" firmos WWW serverius ir galėjo juose tiek įrašyti failus, tiek pakeisti failus skirtus atsisiuntimui. Į atsisiuntimui skirtą programinė įrangą galėjau prikaišioti „Trojos arklių", tvirtino jis. Taip pat jis gavo prieigą prie failų su tinklo administratorių vardais ir slaptažodžiais. Juos dešifruoti galima naudojant „L0ft" „kreką".
    Dimitri sako, kad jis gavo „Microsoft" kompanijos serverių struktūros "gerą vaizdą" - kad domenas yra vardu „Houston" ir kad visi kompanijos serveriai sukonfigūruoti vienodai iš to paties disko kopijos.
„Microsoft" atstovas patvirtino, kad buvo įsibrauta bent į vieną serverį ir kompanijos saugumo specialistai toliau ieško spragų serveriuose. Ir tikino, kad gausu „blogų berniukų", kurie gali įsibrauti į bet kurį tinklą.
    Taigi, lyg ir prisipažįstama, kad „Microsoft" nepajėgus apsiginti.
Priemonės giluminei duomenų analizei 2000.11.05
IBM kompanija pradėjo testuoti intelektualios duomenų analizės sistemą "Intelligent Miner Scoring Services", kuri sukurta remiantis atviraisiais standartais. Tai DB2 duomenų bazių valdymo sistemos papildymas, leisiantis suklasifikuoti duomenis pagal bet kokius iš anksto nurodytus kriterijus, pavyzdžiui, nustatyti kliento mokumą. Sistema naudoja "Predictive Modeling Markup Language" kalbą, kurios pagrindas yra XML standartas.
Rūpestis pagyvenusiais ir šnipais 2000.11.05
NAUJA SKILTIS: Kompiuterinių žaidimų naujienos, 2000.11.12. Linksminsimos!

"Slingshot" kompanija beveik visoje JAV teritorijoje vysto "digital divide" programą, skirtą "skaitmeninio skirtumo" tarp socialinių sluoksnių ar amžiaus grupių pašalinimui. Platinamas nemokamas CD, padedantis prisijungti prie Interneto gaunant keletą iš anksto apmokėtų paslaugų, pavyzdžiui, Interneto paslaugų tiekėjo nemokamą pasiekimą tarpmiestine telefono linija. Ši paslauga suteikiama nereikalaujant iš vartotojo jokių duomenų, kredito kortelės numerio ir be jokios sutarties. "Slingshot" paslauga ribota - tik 600 min. vietinio Interneto ryšio arba 200 min. tarpmiestinio. Manoma, kad tai padės į Internetą įjungti ir tuos JAV gyventojus, kurie yra "anapus skaitmeninės sienos". Veikla grindžiama "baisia" statistika, kad pusė JAV gyventojų (čia JAV gyventojai gali pasiguosti, kad Afrikoje padėtis dar blogesnė - blogiau tėra tik Antarktidoje).
"Nuskriaustieji" yra:
* nutolusių kaimiškųjų rajonų gyventojai (nors ir keista, bet tokia gyventoja grupė dar egzistuoja JAV);
* mažas pajamas turintys gyventojai (aišku iš namų, nes Interneto prieigą turi visos mokyklos);
* Tėveliai, norintys sekti, ką jų atžalos veikia "linijoje";
* Pagyvenę žmonės, nenorintys papildomų išlaidų (ir iš dalies, kurių poreikiai Internetui nėra dideli);
* Mobilūs gyventojai nuolat judantys po šalį;
* Asmenys, turintys problemų su apmokėjimais (į šia, kaip ir ankstesnę grupę, patenka nusikaltėliai ir šnipai).
Pirmasis pagalbinių priemonių rinkinys "tūkstantmečio" operacinei terpei, 2000.11.04
"Symantec" kompanija laimėjo lenktynes ir pateikia pagalbinių programų rinkinė "Windows ME" operacinei terpei. Tai "Norton SystemWorks 2001", sudarytą iš "Speed Disk", "Norton's defragmenter" bei "Optimization Wizard", kuris nustato mažiausią priimtiną kaitos (swap) failo dydį ir pertvarko "Windows" registro duomenis, "Registry Editor", ištiria ir praneša problemas su "Windows" registru, "Registry Tracker", leidžiantį atstatyti ankstesnę "Windows" registro versiją, " UnErase Wizard", padedantį atstatyti be reikalo pašalintus failus, "WinDoctor" ir dar krūva kitokių diagnostikos ir taisymo įrankių.
Antivirusinė programa patikrins gaunamus laiškus ir jų priedus (tik nereikia užmiršti ją nuolat atnaujinti). "CleanSweep" pašluoja" "Windows" registrą ir diską, pašalindama nenaudojamas DLL bibliotekas ir kitus failus.
Faktai paneigia įvaizdį, 2000.11.04
Įprasta manyti, kad dažniausiai Internetu naudojasi liesi ilgaplaukiai pablyškę jaunuoliai, kuriems iki 20-ojo gimtadienio dar liko keli metai. Bet "Gartner Group" tyrimai piešia kitokią jo išvaizdą - 41 m. amžiaus vyriškis turintis maždaug 3 vaikus.
Kodėl mane laiko neandertaliečiu? 2000.11.04
    Programuotojai mano, kad vartotojo kompiuteris yra tarsi jų pačių. Kai jiems sakai, kad nenori pildyti registracijos formos, jie perspėja, kad apie tai dar primins po 15 dienų. Bet kuris CD kėsinasi į jūsų darbalaukį pridėti savų ikonyčių. Jie tokius vartotojus kaip aš laiko kažkuo panašiu į neandertaliečius. Nervinasi tie, kurie vis dar naudoja modemus, kad retkarčiais nuskaitytų el.paštą. O kai kurios programos veikia tik prisijungus prie Interneto. Antra, kai kurios kitos, neleidžia savo veikimo metu naršyti po Internetą.
    El.paštas - kokio tik velnio į jį neprikiša. Nusiskaičiau paštą i bandau perskaityti el.laišką. Modemas sužviegia ir bando skambinti. Paskubomis spaudžiu "Cancel". Iššoka dar vienas langelis. Gesinu jį. Pereinu prie kito laiško - košmaras kartojasi. Dažnas laiškas turi nuorodas į nemokamo pašto svetaines, iš kurių jis kiekvieno el.pašto pajudinimo atveju atkakliai bando atsiųsti reklamą. Ir viskas tik todėl, kad mano adresatų el.pašto programos nutylint nustatė "HTML" el,laiško formato variantą (tik kažkodėl aš visąlaik nustatęs "plain text").
    O kaip jums patinka WWW svetainės, kurios "nuima" "Back" mygtuko veikimą (techniškai kalbant - ištrina mano naršytų svetainių sąrašą). Yra tokių ir Lietuvoje - ir jas norėčiau surašyti į "juodąjį sąrašą'". Iš garsių svetainių į tą sąrašą papultų "dell.com" bei "pepsi.com". Dar baisesnį variantą demonstruoja "Vartiklis" - jei pakankamai drąsūs - išbandykite... Jis yra "Interneto pabaigos" puslapių rinkinio dalis.
IT naujienos. Turinys
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
HOT.LT informacija  
Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt Mes stengiamės Jums!  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
   
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.