Atnaujinta: 2000 m. vasario 15 d, antradienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.

!    
Laimėk prizą!
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Pasikeiskime nuorodomis!
Interneto Romantikų klubas!
Anekdotai
 
 

Karšti WWW puslapiai

Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Paslaptingi ledai
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E- bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius

Jaunimo Kongresas
Pasaulio lietuvių jaunimo Kongresas

Naujos WWW svetainės!

Verslas:
Amerikos prekybos rūmai
Veisliniai ristūnai
Hansab, bankams
Reklama:
Adveritas
Focus reklamos mėnuo
Ivega
TRALS
Nekilnojamas turtas
Ober Haus
Latmas
Viešbučiai
Šaulys, Šiauliuose
 

Skandalas 

Jau vyksta nauja loterija su dar vertingesniu prizu! Dalyvaukite!

Pagrindinis HOT puslapis
Atsiliepimai   Prenumerata   Orakulas   Juokai
 Šansas!: Laimėk prizą!
Pasikeiskime nuorodomis!
Akcija: "Stabdyk Delfi!"
Istorija su Pen.Tag.ON
Martynas Buožis: Litnet pozicija
Informacijos ir informatikos departamento pozicija
Kompiuterininkų sąjungos pareiškimas
ETA: Lino Pečiūros tyrimas

Ar tai vagystė viduryje .... lietuviškojo Interneto?

Pamąstykite, ar tai negali nutikti ir Jums?

Vienu pirmųjų "naujojo verslo" vėjus pajuto Interneto senbuvis, jau penktus metus garsiąją www.online.lt svetainę "budavojęs" ir jai kasdien skyręs nemažai laiko, Vladas Palubinskas. Viskas prasidėjo dar 1996-ais gražiu žodiniu susitarimu su "Skaitmeninėmis komunikacijomis", kurios išpirko "online.lt" domeno vardą ir išskyrė vietą savo serveryje. Per beveik penkerius metus "online" svetainė tapo vienu pagrindiniu resursu apie Lietuvos Internetą - ir savo populiarumu garsino ją priglaudusias "Skaitmenines komunikacijas".

Vasario 3 d. pirmąjį viešą pasirodymą pradėjo "Delfi" firma - ir iškart kilo skandalas. Pati "Delfi" Lietuvoje atsirado estų "MicroLink" firmai nusipirkus "Skaitmenines komunikacijas" ir dalį "Taidės". Jų noras yra daryti verslą Internete. Bet tam reikia lankytojų, o jų per vieną dieną nesusirinksi. Tad "Delfi" nusprendė "imti jautį už ragų" - visai nieko neperspėjant ir nepaaiškinant automatiškai nukreipti visus "online" lankytojus į "Delfi".

"Skaitmeninių komunikacijų" klientais buvo ir daug kitų asmenų bei firmų savo svetaines saugoję "Skaitmeninių komunikacijų" serveriuose. Kaip jie dabar jaučiasi? Ar tebetiki, kad jų svetainių vardai tebepriklauso jiems. Pakalbama, kad tai nėra vienintelis šio Interneto paslaugų tiekėjo "vardo pagrobimas" atvejis (pvz., "Pen.Tag.ON", LKL ir kt.)...

Ką mano "Vilniaus bankas", sudaręs sąlygas "Delfi" firmai priimti kredito korteles? Ar jūs išdrįsite pas "Delfi" pirkti ir patikėti konfidencialius duomenis?
Kviečiame pareikšti savo nuomonę šio klausimu. O tuo tarpu siūlau (minimaliai pataisytus ir su atstatytomis lietuviškomis raidėmis) abiejų barikadų pusių atstovų pasisakymus.

Abiejų pusių nuomonės

Kaltintojai

Gerbiamieji,
Aš esu vienas iš pirmųjų Interneto vartotojų Lietuvoje. Vlado Palubinsko prižiūrima Lithuania-On-Line jau daugelį metų buvo pagrindinis mano informacijos apie Lietuvos saitus ir naujienas šaltinis. Labai nustebau, kai šiandien šis adresas mane nukreipė i visiškai naują "Delfi" portalą. Dar labiau nustebau ir pasipiktinau, kai sužinojau, kad Lithuania-On-Line adresas www.online.lt buvo pasisavintas be p. Palubinsko leidimo ir jam prieštaraujant. Nuo pačios Internet'o pradžios buvo užfiksuota nuostata, kad adreso šeimininkas yra pirmasis jį užregistravęs ir mokėjęs už jį mokesčius.

Kad Lithuania-On-Line taptų pagrindiniu Lietuvos portalu buvo įdėta labai daug darbo. Daugelyje užsienio serverių jis nurodytas kaip pagrindinis informacinis Lietuvos tinklapis. Šis adresas dabar turi tikrai didelę vertę. Adreso perdavimas kompanijai "MicroLink" yra akivaizdus pono Palubinsko autorinių teisių pažeidimas.
< ... >

Su pagarba, Vytautas Statulevičius,
matematikos mokslų daktaras

Neigiantys

Laba diena,
Norėčiau atsakyti į gerb. V. Statulevičiaus žinutę. Visų pirma, reikėtų matyt išsiaiškinti, kam gi priklauso tas garsus vardas, ir kas už jį mokėjo mokesčius. Jus labai teisingai pastebėjote, jog tas, kas pirmas užregistravo ir mokėjo mokesčius, tas ir yra šeimininkas. O tas šeimininkas visada buvo UAB "Skaitmeninės komunikacijos". Kai "Skaitmeninės komunikacijos" perėjo kompanijos DELFI žinion, jos turtas, tai pat ir vardas online.lt, perėjo naujų šeimininkų žinion.

Su p.Palubinsku daugiau nei mėnesį buvo vedamos derybos dėl jo galimo bendradarbiavimo su kompanija DELFI. DELFI labai norėjo dirbti kartu su puikiu Interneto žinovu, tačiau nepavyko susitarti dėl finansinių sąlygų, kaip kartais atsitinka visame verslo pasaulyje.

Senoji svetainė liko jos kūrėjo žinioje, o DELFI pati kuria nuorodų katalogą, remiantis savo specialistų žiniomis ir patirtimi.

Manyčiau, kad kaltinti LitNet, DELFI ar kitas kompanijas del verslo santykių vystymosi ar nutrūkimo tikrai nederėtu kalbant apie www.online.lt vardą ir jo tariamą "nusavinimą".

Su pagarba, Jurga Eivaitė,
UAB DELFI marketingo vadovė


O dabar galite pareikšti savo nuomonę. Kaip vertiname susidariusią situaciją?
Ką daryti? Pasmerkti vieną ar kitą pusę? Susirūpinti, ar tikrai saugios Jūsų WWW svetainės?
Ypač įdomu, ką mano buvę "Skaitmeninių komunikacijų" klientai ir ką jie ruošiasi daryti?

Pasidalinkite nuomonėmis su visais (el.pašto adresą nėra būtina nurodyti!)...

        Jūsų vardas: 
   El.pašto adresas: 

Jūsų nuomonė:

                 

Jūsų žinutės:

Pastaba: Pen.Tag.ON istorija atskirame puslapyje
Eureka: 2000.02.08 Delfi konferencija
Martynas Buožis: Litnet pozicija
Informacijos ir informatikos departamento pozicija
Kompiuterininkų sąjungos pareiškimas
ETA: Lino Pečiūros tyrimas

visvaldas 2001 m. balandžio 9 d., pirmadienis, 10:57:43
ispudinga

Dady 2001 m. vasario 8 d., ketvirtadienis, 11:57:04
Del galimybes laimeti teisma:
kazkur rudieni buvo informacija, kad kazkoks anglas laimejo byla pries
"Wembley stadium" del "wembley" vardo,
motivodamas tuo, kad ji taip vadina visi
jo pazistami. Tai kad teismines perspektyvos yra svesios.

kazimieras 2000 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienis, 19:28:24
visi isgirdo palubinsko puse, visi ji palaike. delfi ir pinigu sumokejo (pagal ioficialius pranesimus0 ir varda atidave. palubinskas ne tik kad is delfi eme visa parama, o kiso 5ci reklama i pirma puslapi ir rase ten kad 5 ci yra remejai, bet ir toliau soko pagal 5ci dudele. tie zydeliai dare jam ir spaudos konferencijas ir t.t. viso labo konflikte ir laimejo zydeliai. taip kad parama delfiams atsisuko kaip reikiant. zodziu daryk lietuviui gera. kai uzlips ant galvos, tai negalesi net isjungti.

Webber 2000 m. spalio 10 d., antradienis, 15:29:21
As manau kad tokioi valstybei kaip Lietuvoi ponas Vladas Palubinskas niekada savo teisybes nedasimush ir nepasieks nors doemenas priklause ir jam pagal ystatymus . O lietuvoi nors ir y teisma jis paduos tokioi valstybei ne to kad negalima nieko daryt tarp tokiu sukchiu gyvent negalima nx . Kur ka jai pradedi daryti ishkart apgaus nx ir viskas . Taigi lietuvis nakti nemiega jai jo kaimynas geriaiu gyvena jis sienom lipa ish pavydo . O ka tas delfi parduotuve inete atidare da jie apsikakalios kol ka nors pasidarys shiaip nx tokioi rusijoi viskas papraschiaiu sprendzhiasi stvola tarp akiu ir problemos nebera , ir ne su tokiais smirdzhiais delfi ten susitvarko . Ne tik online.lt atiduotu doema bet ir delfi.lt jai kam reiktu . Bet taip nebus nes tai lietuva , lietuvis vietoi stvolo tik shake gali laikyt rankoi nx .

Toxical 2000 m. rugsėjo 1 d., penktadienis, 21:33:17
Zhodzhiu taip lietuviai, trumpai ir aishkiai - greit nieko neliks ish musu ir taip nedideles lietuveles, viska ishparduosime arba viskas bus nuvogta.

Nerka 2000 m. rugpjūčio 11 d., penktadienis, 07:16:50
Turiu masina, man ji siuo metu nereikalinga, todel ja paskolinu draugui.
Taciau tas automobilis nera jo nuosavybe, t.y. bet kada galiu pareiksti i ja savo teises. T.y. kaij nusprendziu, kad man jos reikia as ja pasiimu.
O ponas Palubinskas galejo bent jau rastiska sutarti sudaryti......
Kaip sako durniu ir baznycioje musa......
(Cia nera nieko asmenisko).
Taip, kad kas ne tavo tai ir nera ko dabar bangu kelti......

Junona 2000 m. liepos 12 d., trečiadienis, 08:33:53
As labai mazai girdejau apie visa si reikala, bet kiek isivaizduoju, visa tai pakankamai bjauru.
Is vienos puses, kas bebutu mokejes uz domeno varda, yra moraline reikalo puse. Dar is kitos puses domeno vardas realiai nera nuosavybe to, kas mokejo pinigus - juk taip? Visi, kas issiperka domeno varda, tarsi "nuomoja" ta varda pas LitNet'a? Todel negalima vienareiksmiskai sakyti, kad DELFI "automatu" igavo teise elgtis savo nuoziura su viskuo, kad "rado". Juolab, kad situacija iki nelabai seniai buvo tokia, kad domenu vardus ispirkdavo firma, o naudodavosi visai kazkas kitas (asmuo), manau, kad DELFI, su ponu Palubinsku nesuderinusi finansines puses turejo atsisakyti tolimesnes savo idejos, ir perduoti varda Palubinskui.
As pati "aptarnauju" kelis domenu vardus, visas detales resykiais derinu su Interneto tiekejais, ir buna situaciju, kai paprasau padaryti panasiu dalykus, kaip vardo "permetimas". Mano Interneto tiekejai niekada nelieka nuosaly, paskambina ar paraso, kad suzinotu, ar tikrai ivairiomis prasmemis bus pasielgta teisingai (tipo "kas cia vyksta, kodel taip daroma").
Galvoju, kad DELFI pasisiukslino pries visus.

Molis 2000 m. birželio 20 d., antradienis, 11:13:29
Nors estoncai ir stabdziai, reikia pripazinti isdure broliukus- dobiliukus litovcus. Panasu taip bus ir ateityje, taigi paraudokim kampe ir toliau lenkim nugaras...

Kazhkas 2000 m. birželio 14 d., trečiadienis, 06:37:59
Mano galva vardas online.lt isties priklauso DELFI, bet online.lt auditorija - Palubinsko nuopelnas. Vienok Delfi pasielge teisingai nes prie formaliu santykiu issiaskinimo prieita neradus neformalaus susitarimo.
Kaip vertintumete patalpu savininko nuomojancio "Ritos sleptuvei" patalpas poelgi, jei pasibaigus nuomos sutarties laikotarpiui, jis imtu ir toje vietoje atidarytu bara "Mariaus sleptuve". Rita be abejones bankrutuotu, o iprate lankytojai paverstu nauja bara sekmingu. Ar smerktumete pona Mariu?

Kestutis 2000 m. birželio 9 d., penktadienis, 20:01:25
DELFI dirba ypatingai nesvariai,
neuzilgo ir daugiau skandalu su
jais bus.
As jums prizadu :)
Sekmes, lietuviai!
Isparduosime Lietuva, nebus ka vogti!

Indre 2000 m. gegužės 22 d., pirmadienis, 14:52:52
i am 10 years of age and would like to meet up with some other young kids

2000 m. gegužės 22 d., pirmadienis, 14:50:09
If you are looking for work as aupair or nannie
to work in Western Europe
Let me know at riciard55@centras.lt
or visit my WeB
Email and i will give you!!

indruite1@centras.lt 2000 m. gegužės 22 d., pirmadienis, 14:49:22
Hello i am looking for some friends to write to me around
the world Indre Stanaviciute
Gtv Antakalnio 20-22
Vilnius
England
i am 16 years and looking for friends
with good ideas for the future

2000 m. gegužės 22 d., pirmadienis, 14:36:29
If you are looking for work as aupair or nannie
to work in Western Europe
Let me know at riciard55@centras.lt
or visit my WeB
Email and i will give you!!

Pavelas 2000 m. gegužės 15 d., pirmadienis, 07:16:22
Mano nuomone, tegul tai sprendžia juristai. Nežinome visų detalių, tad, dirbkime kiekvienas savo darbą, ponai, ir nepuskime iš to burbulo.
O kas del dizaino ir pan. - ką jau bepasakysi - Delfi yra geriau. O šis skandalas tik padės jiems išpopuliarėti.
http://www1.omnitel.net/pavedimai

Loris 2000 m. gegužės 13 d., šeštadienis, 02:32:47
..... gal kas zhino kas yra "etika"?

GROMAS 2000 m. kovo 28 d., antradienis, 16:47:57
EI,
PALUBINSKAI BEZCIONIAU, TU NEMOKEJAI IR NEPIRKAI PATS DOMENO, o jis visada priklause SK nes ji visada moejo UZ MIZNIU
PALUBINSKA, kuris su ta savo LEVO dizaino
i sudina svetaine ONLINE.LT nemokejo nei CENTO uz DOMENA, pats KALTAS PALUBKAS, visa TEGUL SUDARO RASTINES SUTARTIS, o nesusitaria. TARKIM AS PAZADU, KAD RYTOJ PALUBINSKUI ATIDOUOSIU ONLINE.LT jeigu jis man sumokes 100lt, ir jis sutiks, o as JI APMAUSIU. TEGUL DZIAUGIASI, KAD TURI on.lt. BALVONAS BUTU GAVES BABKIU DAUG JEI BENDRADARBIAUTU SU DELFI, koks jis LOPAS TAS PALUBKA, ANE?

Andrius 2000 m. kovo 27 d., pirmadienis, 16:51:20
Sveiki. Del to online skandalo. Taip tai tie is delphi viska rastiskai iformino, taciau jie pasielge negarbingai, arba, kaip sako tikras pasipiktines lietuvis, nuvoge! Tai buvo panasu i 1942 metu Lietuvos okupacija.

Aleksandras 2000 m. kovo 20 d., pirmadienis, 11:14:36
Nu ir kas is to kad nupiso domina HahAhahahahahahaHahaHahahhahahaHaHhaHhaaHAHhAaHhaHaHhahaHhahaHaHaHaHhAHHAhAHHAhaHaHHHAAHhAHhahahaHaHhaHaHhahaHhahahaHhahahaHahaHaHhaHhAaaHhaHhah
Vat jums lietuviai pidarastai
Don :hac GRIGAL

Sirijus 2000 m. kovo 17 d., penktadienis, 17:18:16
Esu labai nusivyles tokia zinia. As nebuvau daznas www.online.lt lankytojas, taciau tokiu budu perimti vartotojus yra mazu maziausiai nesazininga. Manyciau, kad DELFI dirbantys zmones turetu susimastyti apie tai kam jie dirba.

Delfi'nas Diuflina 2000 m. kovo 15 d., trečiadienis, 11:58:18
Ka broliukaj letuviaj zliumbiat? He He Turiu babkiu, zinau kam pakist, be to patys nesamoningu tajsykliu prisidare... Taip jum i reik :P O as kol nesusitvarkysit i neismokysit savo organizaciju vejkt kajp pridera, tokie kajp Delfi (ar as) pleseme, vogsime ir kitajp dergsime ant jusu i nieko jus nepadarysit. Chiau bambinos.
Apsidairykit a nedingo jusu kasnors is kurnors :))

Giedrius 2000 m. kovo 14 d., antradienis, 01:03:35
Kiek girdejau, pagal musu brangiosios tevynes istatymus fizinis asmuo negali tureti savo domain'o. O kiek man teko ten apsilankyti seniau, man vis susidarydavo ispudis, kad tas domain'as priklausydavo 5ci ;) Na bet nenoriu nieko ginti, tiesiog atrodo kad tokiais atvejais visuomet galima susitarti, galbut kazkas kazkam uzlipo ant skaudamos kojos ar smth, gi zinot musu tautiecius ;) Tam daviau, tam daviau, o tam ir neliko...

morze 2000 m. kovo 13 d., pirmadienis, 13:09:22
Stebetinai bukas laiskas. Kkaip galima pasisavinti duomenu baze? Tik visiskas profanas gali taip galvoti

A 2000 m. kovo 10 d., penktadienis, 16:30:39
Palaikau V.Palubinska visomis keturiomis!
Ir visai nesvarbu, kad jo puslapis nepadare
man didelio ispudzio. Vagyste ir internete
vagyste. Juolab, kad, kaip autorius
teigia, SK pasisavino ne tik varda, bet
ir visa jo duomenu baze...
Siutina buki laiskai. Geriau patys
atidziau pasiskaitykit www.on.lt
---
Idomu, kas bus su buvusiais ALF
vartotojais? Gal jie jau irgi perejo delfi
zinion? Kaip itikinti zmones, su kuriais
susirasineju, pradeti naudoti PGP?

August BigHead 2000 m. kovo 8 d., trečiadienis, 21:03:33
Delfiui - Denial of Service!!!

Antanas 2000 m. kovo 6 d., pirmadienis, 13:32:27
Tegu tai sprendzia teismas.
Kaltinti apriori vagyste [ kaip daro kai kurie
garbus, bet sovietmecio mastymo neatsikrate
mokslo vyrai] tai rengti radio ar dviracio sou.
Kad tik publikos pakaktų.
---------------------------

valentinas 2000 m. kovo 5 d., sekmadienis, 09:28:20
nieko gero

valentinas 2000 m. kovo 5 d., sekmadienis, 09:28:09
nieko gero

Vilkatas 2000 m. kovo 4 d., šeštadienis, 19:36:30
Siust Delfi padalse, nubombint delfi serverius ir kitka. Nepritariu.

Marka 2000 m. vasario 23 d., trečiadienis, 12:52:30
Hei,
Nauja tema - nuogos mergos Internete...
Kodel hot.lt tokiu diskusiju nerengia? Ka tauta galvoja, a?

saulius 2000 m. vasario 23 d., trečiadienis, 08:12:21
Siap manau is shito "skandalo" gera reklama ishejo tiek Delfy tiek V. Palubinskui.
S.

Saulius Prasmantas 2000 m. vasario 23 d., trečiadienis, 07:43:46
Velniai zino kas cia teisus. Aisku gaila, kai
suauge zmones pesasi del tokiu nieku. Defli
siap pasielge negarbingai, be to online.lt
pavadinimas man visai nekelia ipatingu simpatiju,
prie ko cia tas online? Kazkas panasaus i Amerika
online distributorius. O Amerika online jau
toks slamstas...
Kad prisivilioti klientus yra ir kitu budu,
O pakisti viena portala, toj vietoj kur buvo
kitas, panashiau i chakeriavima.
Palubinskui siuliciau uzsiregistruoti kita
domaina, ir nesukti sau galvos, zmones patys
ji ras. Ne URL juk esme.
www.ant-laido.lt
Saulius

Regimantas 2000 m. vasario 21 d., pirmadienis, 21:11:28
Gaila, kad vagyste laikoma normaliu dalyku, o darbas - neivertintas ir nedaug noro ji ginti. Gal ne tik DELFI, bet ir visi estai nieko daugiau nemoka ir nezino kaip tik vogti kas po ranka ir lietuvius bausti uz greicio virsijima Estijos teritorijoje (teisiu perlaikymu valstybine estu kalba...). Se tau trys seses, Baltijos valstybes! Ir dar tokie "investuotojai" pagarbos gal reikalaus? Aistros aistromis - negi lietuviai gali buti vieningi tik tada, kai juos kazkas musa?... Jei ne - ne mano reikalas????... O kur valstybines institucijos? Gal jos reikalingos tik tam, kad pilieciai joms mokescius moketu?.. Gal, sakau, laikas prabusti...

Krokas 2000 m. vasario 21 d., pirmadienis, 18:04:00
Na tiesiog nezhinau tokiu smulkiu shriftu surasét kad iskaityti nebegalima

Andrew 2000 m. vasario 20 d., sekmadienis, 22:37:41
Domeino vardo savininkas yra tas asmuo, kuris ta varda uzregistravo. As kalbu ne apie pacia svetaine, kuri taip pat nenugincijamai priklauso V. Palubinskui, bet apie varda ONLINE.LT (domain name), kuris pagal tarptautines teises istatymus priklauso tam, kuris ji uzregistravo ir mokejo metini mokesti.
Todel, budamas neutralus pasisakytojas (nei V.Palubinsko draugas nei Delfi darbuotojas, nei turintis kokiu rysiu su jais) ne issakau savo nuomone, bet patvirtinu TEISINI FAKTA: vardas ONLINE.LT priklauso tikrajam jo savininkui Ponui Vladui Palubinskui. Manau jei Online.lt vardas nebus grazintas V. Palubinskui turbut firma Delfi
niekada netures gero vardo Lietuvoje. Kaip supratau, is pradziu Delfi norejo is V. Palubinsko nupirkti Online.lt, bet uz labai maza suma neatitinkancia nei 5-iu metu islaikymo verte, nei tuo labiau Online.lt rinkos verte,
po to pamate, kad negaus nupirkti to vardo, nusprende ji nusavinti (taip tarptautines teises pagrindu vadintusi toks veiksmas). Esu isitikines, kad buvo pasielgta ne tik kad neetiskai, bet ir neteisetai. Tokia mano nuomone. Nenoriu ir nesiruosiu su niekuo kariauti, nes ne mano tai reikalas, bet butu malonu jei
Lietuvoje isigaletu teisetvarka.

Julius 2000 m. vasario 18 d., penktadienis, 15:14:22
Man atrodo Marijos žemėje dar ne to pamatysime. Tai netgi ne vagystė, o plėšimas.

gira 2000 m. vasario 18 d., penktadienis, 11:42:00
Verciau jau pasirupinkite savo kiemu, tautieciai, uzuot sriubave. Kad paskui nesakytumet, ai, ir mane kaip koki palubinska isdure...

Gaivus Alus 2000 m. vasario 17 d., ketvirtadienis, 18:19:44
Sveiki!
Norechiau suzhinoti, ka parduoda tie sukchiai delfi, kad gink Dieve ko nors per klaida ish tokios negarbisgos komponijos nenusipirkchiau.
Su pagarba (bet tik sazhiningiems)-

Gaivus Alus

klauda 2000 m. vasario 17 d., ketvirtadienis, 17:44:18
chebra pabuciuokite tam palubinskui i subine, gal nustos verkti...
konkurencija ...konkurencija...

Sigitas Groblys 2000 m. vasario 17 d., ketvirtadienis, 16:56:33
Manyciau, kad yra du aspektai to, kas ivyko: etinis ir teisinis. Nesigilinsiu i teisini - tiesiog p. Palubinskas naiviai nepagalvojo apie www ryklius, nors ir juridiskai grieztai ziuredamas, nesu visai tikras del delphi pozicijos. O apie etini aspekta tai cia nera ko ir kalbeti - izuliai izulu, ir tiek. Manyciau, delphi pasielge maziausiai neetiskai. Ir cia jau visai nepadeda vaikiski teisinimaisi - girdi, derejomes... Delphi pirmas blynas puikiai prisvilo, ir taskas. Nenoriu raginti ir tikrai ne raginu boikotuoti Delphi, bet estiskam ivaizdziui Lietuvoje vel suduotas stiprus smugis, ir dar kokios bendruomenes tarpe. Laukite anekdotu.
Linkejimai,
SGB

Alius 2000 m. vasario 17 d., ketvirtadienis, 10:23:14
vadinasi ga reikejo nesiremti kitu saliu patirtimi ir neregistruoti www.online.lt kas manau irgi yra perimta is www.online.ru www.online.de ir pan. ideja Siaip domeno vardo originalumo susideda is presagos .lt, nu gerai, o jei tarkim gerbiamas Palubinskas butu uzisregistraves www.palubinksas.lt ir padares labai lankoma nekiltu jokiu problemu. Taip tai pamoka, nes zodinis susitarimas ir vykdomas tik zodziais. WWW.ON.LT yra patogesnis pavadinimas ir manau del jo uzgrobimo nieko panasaus nebus ivyke, suprantu skaudu priprasti prie kito domeno, bet jei jis ne tavo nuo pradziu (nu zodinis susitarimas ar yra toks dalykas teiseje nezinau) tai ko paskiau verkti del jo teisiu. Ir cia yra verslas, cia suakasi pinigai, cia niekados problemu netruks. Aciu kad isklauset

Audra 2000 m. vasario 16 d., trečiadienis, 23:18:06
Nemanau, kad iš viso šito reiktų daryti tokią tragediją. Tiesiog įvyko tai, kas kada nors turėjo įvykti: gera pamoka visiems "žodinio susitarimo" mėgėjams, bei nepatikimų rėmėjų ieškotojams. Jei p. Palubinskas būtų pats išsipirkęs tą vardą, už jį mokėjęs (juk tai nėra dideli pinigai, galų gale), visos šitos košės nebūtų buvę.

Arunas Marcinkevicius 2000 m. vasario 16 d., trečiadienis, 20:45:53
Mielieji,
"Piratavimas"- intektuliojo produkto vagyste, (pasisavinimas) ir tuo paciu neteisetas naudojimas pelnui gauti deja nera kazkokia sena problema, kurios neimanoma racionaliai spresti, taciau:
Vieni "verkslena" , kad XXI amziaus flibustjeriai- intelektualinio produkto vagisiai baigia suzlugdyti ne tik idealistu svajones apie Lietuvos naryste Pasaulineje prekybos organizadcijoje (WTO), NATO ir ES.
Antrieji visur, pasitaikius progai, "klykia" apie pasisavintas idejas, nukopijuotus kurinius, programas ir nuolat patiriama skriauda bei nuostolius.
Kiti, moralizuoja saziningos- nesaziningos konkurencijos klausimais. Ivairiausiais budais stengiasi sutapatinti paprasciausia vagi su teisetu savininku.
Ketvirti prognozuoja visiska intelektualinio produkto kurimo proceso ir net Valstybes zlugima ir t.t. bei pan.
Dar kita, biurokratine, grupe stengiasi unisonu pritarti is visu pusiu sklindantiems klyksmams ir susikrauti politini bei ekonomini kapitala nieko neveikiant...
Kai kurie, politikais save tituluojantys, asmenys bevelija laukti vykstancios "dramos" savaimines atomazgos ir dosniai dalija "skestanciajam" patarimus kaip "isplaukti'' savomis jegomis, uzuot padavus "gelbeijosi rata ar virve"...
Dar kiti, besigiriantys savo garsiai skambanciomis pareigomis bei igaliojimais, ne tik ciniskai stebi "skestanciuju" pastangas issigelbeti, bet ir meta burtus ar pastariesiems pavyks "issigelbeti"....
Patys XXI a. flibustjieriai negaili lesu nutraukti ar bent apsunkinti "skestanciuju" pastangas "islipti i kranta"...
Ir tik nedaugelis bando spresti sia problema Lietuvos istatymu numatytomis priemonemis ir budais- negailestingai "kapodami" intelektualines nuosavybes vagisiu nagus ...
Visas sis procesas galu gale itakoja pilietinio (elementaraus) klausimo apie nuosvybes ir jos saugumo bei teiseto savininko teisiu uztikrinimo garantiju absurdiskuma...
Tai neisvengiamai salygoja ir tam tikro visuomenes pleibicito poreiki...
Siulome pasirinkti ir "balsuoti" ar pritartumete nuomonei:
"Mes be "piratavimo"- mes be ateities".
Galimi atsakymo variantai:
- jei pritariate, kad "piratavimui" - rasote TAIP.
- jei nepriatriate intelektualines nuosavybes vagystei- rasote NE.
P.S. Balsavimo rezultatai juridines galios ir itakos Konstituciniu garantiju ir kitu istatymu normoms neturi. Oficialios Valstybines politikos ir politiku sprendimu neitakoja ir niekuo neipareigoja. Del siu priezasciu balsavimo rezultatu siusti i Seima, P rezidentura bei Vyriausybe nebutina.
Nors zymiai racionaliau butu sia problema spresti teisinemis priemonemis, tusciai neeikvojant savo laiko ir pastangu...

Dainius 2000 m. vasario 15 d., antradienis, 19:45:26
Šudžiai tei estai ir Skaitmeninės komunikacijos

Gediminas 2000 m. vasario 12 d., šeštadienis, 22:51:16
Sekiau visa diskusija beveik nuo pat pradziu ir bent jau pats sau padariau kai kurias isvadas:
1. Delfi "home page" yra pakankamai idomus ir aktualus ir vertas apsilankymo jame.
2. Kaip privatus asmuo as gerai pagalvociau pries issirinkdamas DELFI kaip ISP.
3. Kaip verslininkas, dirbantis "Web solutions" srityje, as NIEKADA nesikreipsiu i DELFI del ISP paslaugu.
Su pagarba
Gediminas

Ruta 2000 m. vasario 12 d., šeštadienis, 00:50:42
Nepritariu DELFi elgesiui ir pilnai palaikau Interneto kureja Lietuvoje Vlada Palubinska kuris yra tikras dzentelmenas.Uz savo darba jis yra nusipelnes dekingumo ir pagarbos, o ne uzgrobimo "akcijos". Manau kad teisybe turi nugaleti! Delfi gali kurti savo nauja sistema ir konkuruoti.

Ruta 2000 m. vasario 12 d., šeštadienis, 00:50:36
Nepritariu DELFi elgesiui ir pilnai palaikau Interneto kureja Lietuvoje Vlada Palubinska kuris yra tikras dzentelmenas.Uz savo darba jis yra nusipelnes dekingumo ir pagarbos o ne uzgrobimo "akcijos".Manau kad teisybe turi nugaleti!Delfi gali kurti savo nauja sistema ir konkuruoti.

Gal irgi pyzdukas? 2000 m. vasario 11 d., penktadienis, 13:41:18
Perskaichiau naujai pateikta informacija ir pagalvojau:
o gal Lietuva tikrai pyzduku krastas, jei istengs tiems kiaulapingviniams pasiduoti?

TRACTOR 2000 m. vasario 11 d., penktadienis, 11:43:04
Atsakymas hot.lt
Nu, nezhinau, gal jus ir netrinate nieko...
Bet ankstesniu dvieju savo zhinuchiu
ash kazhkodel nesugebu rasti...
Randu tik viena - trechia.
Maybe ash pernelyg zhioplas ?
Jei taip - tada atsiprashymai.

tamazas 2000 m. vasario 11 d., penktadienis, 06:35:51
SIULAU PASKELBTI Palubinska SVENTUOJU.
Valiooooooooooooo

Arnas 2000 m. vasario 11 d., penktadienis, 00:15:29
Su visa pagarba V. Palubinskui ir jo kompanijai dėkoju už online.lt (buvusi). Niekam nepaslaptis, kad Lietuvoje asmuo negali registruoti savo vardu domeno, todėl jis ir atsidurė kitų "rankose" ir tik pagarba Palubinskui, kad jis šiais laikais sugebėjo pasitikėti kitais. Tačiau kaip tik už tai ir yra nubaustas:(. O tie keliasdešimt tūkstančių, kurie, anot Slušnio sukišti į ONLINE ne tokia jau siaubinga suma jei prisiminsime per kiek metų tai sukišta. Ko gero į savo skrandį Slušnys "suinvestavo" daugiau ir skirtume nuo ONLINE tai pavertė š.
Jei tik galiu kuo nors padėti gerb. Palubinskui visada prisidėsiu.

Dievas 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 16:59:31
Tolikai : Palubinskas yra sventasis!!! Ir nereikia chia varyti. Jam jokios Litnet taisykles negalioja, te registruoja domena kaip privatus asmui ir dzin kad domenas is dvieju raidziu. Ir dar LR Seimas turi priimti atskira istatyma palubinsko teisems ap ginti . Interneto teva reikia gerbti ir paremti savo asmeninemis lesomis. DELFI nesilaiko lietuvos interneto taisykliu, ot nenaudeliai!!!!!BJAURU .
Tegyvuoja Palubinskas ir nestabdykim LIETUVISKO interneto progreso :)

Jonas 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 15:13:30
Delfi pasirodymas labai papiktino. puslapis labai nepatogus. Todel pakeiteme
pradinio puslapio adresa i www.on.lt

tolikas 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 14:57:44
Che, kaip vyrai einasi,
o kodel palubinskui uzregistravo varda, jei negalima privatiems? Jis - sventasis, ar ka?

SPK 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 11:51:19
Che che che, man patiko Delfi etika: tipo istaise "administratoriu klaida": padare tarpini puslapi su linku i on.lt, taciau kol uzsikrauna ju baneriai, linko ir nepasimato permetama i Web A-Z. Zinot, jau nervas ima. Dabar jau man aiski ta ju "administr atoriaus klaida", etika cia net nekvepia...

Xtukas 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 10:59:09
Aš siūlyčiau veikti per Litnetą, nes tik jis valdo .lt
Šiuo metu gal būtų gerai padaryti tokį dalyką kaip kad kreipiantis į www.online.lt
atsirastu puslapis su dviem nuorodom: viena į Vlado Palubinsko, o kita į delfį.
O šiaip aš už Vladą Palubinską ir manau kad delfi pasielge neetiškai.

Sarunas 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 10:57:59
Is esmes pritariu 'landsbergio' pozicijai. Nesvarbu, kieno tas domenas legaliai siandien - svarbu, kad buvo pasielgta pakankamai nieksiskai, ir pasinaudota labdaringai priziureto portalo sukurtu vartotoju srautu. Tai ne teises, bet etikos klausimas. Ir cia, be abejo, Delfi parode savo tikraji veida.
As irgi iskeliau sita klausima tarptautiniame lygmenyje. To pasekoje vakar i mane kreipesi Transitions Online laikrascio redaktorius, paprase kad parasyciau straipsni. Manau, principiniame lygmenyje palaikysiu 'landsbergio' pozicija. Gal ir Wired pasieks? Tebunie online.lt kuri laika nurodytas i nauja on.lt domena, kol pasklis informacija.

PV 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 09:36:57
To Marius:
taikliai pastebeta! Nei pridesi, nei atimsi.
To DELFI:
Pagaliau! Juk jei butumet ideje ta 5sek "redirect'a" http://www.delfi.lt/online/
is pat pradziu - argi butu kilusi tokia smarve??? Bet neidejote.....
DARAU ISVADA:
Arba visada apgalvojate savo veiksmus tik viena maza zingsniuka i prieki, arba SAMONINGAI siekete sito SKANDALO kaip pigios ir efektyvios reklamos priemones.Gal bandysite mane paneigti???

 

Ankstesnius atsiliepimus skaitykite atskiruose puslapiuose. Tai:
Dar nesuklasifikuota:
dalies 02.08-02.10 atsiliepimų nuopjova
dalies antradienio atsiliepimų nuopjova
dalies pirmadienio antros puses atsiliepimų nuopjova
dalies šeštadienio-pirmadienio atsiliepimų nuopjova

Suklasifikuoti atsiliepimai:

Tolimesni - dar kitame faile:

©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.

 

 

Karštos WWW svetainės!

Informacija: Help On Web
NSO ir mistika
Lietuviai:
Klubas "Litvania"
Globalusis tinklas
Lithuanica svetainė!
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
Aukcionai
Aukcionai, pinigai
Banknotai
SPAUDA:
Būdas Žemaičių
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elnet@
Kompiuteriai:
Baltic Amadeus
Paspara, IT programavimas
Kultūra:
Rasa, tautiniai šokiai
Birstonas 2000, džiazas
Prekyba menu
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai
Pramogos:
Lenktynių žirgų lyga
PAULIAUS puslapis
DARTS sporto puslapis
Astronautų kautynės (StarCraft Online)
Politika:
ND - Moterų partija
Lietuvos centro sąjunga, Kaunas
Paieška:
KTU, Infoseek
Vertinga:
Statybos medžiagų sertifikavimas