Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta -
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Nemokamos programos
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
.
.
Martyno puslapis
.
linxlt
.
algaxy
.
.
.
.
.
.
.
Karšta
Egiptietiška mįslė
Tuneliai Anduose
Dropa diskai
Dogu skulptūrėlės
Petras  Atsiskyrėlis
10 artefaktų
Nibiru ir šumerai
Fū naikintuvai
Pranašas Mahometas
Markionitai
įvadas į Kabalą
Karpokratiečiai
Blogio misterija
Asasinai, tamplieriai
Egipto dievai
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Kitas rakursas
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Kertant Saharą
Gyvieji barometrai
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Profesorius kiborgas
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
 
 
 
Karščiausia žinia
NAUJIENA: Interviu su BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!

Neįtikėtinų greičių ruožas!

HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje!
Pagrindinis puslapis | Kompiuterių žaidimų naujienos, 2001 01 16

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Toji erdvė... (HTML, skirta kibererdvei)
     Paieškos sistemų naujienos (HTML)
     Aukšto lygio programavimo kalbų evoliucija (HTML)
     Užmirškite Internetą mokyklose (PDF)
     Eliza ir rūpesčiai dėl tapatybės (HTML)

Daugiau žinių apie "ląstelę" 2001.04.03
"Toshiba" atstovas atskleidė "Cell", daugiaprocesorinės tinklo architektūros, kurią kartu kuria IBM, "Sony" ir "Toshiba" technines detales. Šios architektūros esmė, - kurti didelė "organizmą" iš atskirų lustų, kitaip "ląstelių" (angl., "cell"). Naujasis multiprocesorius turės modulinę struktūrą. Jame taip pat bus optimizuotas signalų apdorojimas, - o tai suteiks daugiau galimybių multimedia serveriams. NUMA atminties architektūra kiekvienam lustui leis kreiptis ne tik į savo "nuosavą" atmintį, bet ir "lįsti" pas "kaimynus" - ir net antrojo lygio "kešą". Paskelbta, kad "Cell" kuriama naudojant 0,1 mikrono technologiją.
El.verslo gelbėjimo akcija 2001.04.03
JAV Internete vystančios el.verslą kompanijos ("McAfee, "eXcite", "iWon" ir kt.) suorganizavo bendrą PR (public relations) visuomeninę akciją "Paremk Tinklą" (Back to Net). Jos metu Internete skatinama pirkti ne tik daugiau prekių, bet ir įsigyti Naujųjų technologijų firmų akcijų. Tai liudija apie pavojų el.verslui, kuriam "trūksta pasitikėjimo". Akcijos administratorius yra www svetainė Iconoclast.com. Balandžio 3-iąją raginama lankyti el.parduotuves ir jose įsigyti bent vieną pirkinį arba 10 patikusios kompanijos akcijų. Kaip alternatyvą, siūlau palaikyti ir lietuvišką tinklą ir raginti visus pažįstamus balandžio 3 d. aplankyti HOT.LT svetainę.
Papildoma svetainė, 2001.03.24: El.vizija
Puiki ekonominių naujienų "The Economist" svetainė su video apžvalgomis - skirta tarptautinei auditorijai. Video įrašai suskirstyti į 6 grupes - pasaulio naujienos, verslas, menas ir kultūra, mokslas ir technologija, interviu. Maždaug 5 min. trukmės įrašus galima pažiūrėti "RealPlayer" aeba "Windows Media Player" formatais. Nueikite - El.vizija
"Cray" ruošia MTA superkompiuterius 2001.04.01
"Cray" superkompiuterio MTA-2 duomenų įvedimui ir išvedimui naudos "Sun Fire 6800", šiuo metu galingiausius serverius su "UltraSparc" procesoriais. Tai padidins superkompiuterio pajėgumą. MTA technologija leidžia sujungti iki 128 procesorių į vieningą skaičiavimo modulį. Vieną tokį kompiuterį šiais metais perka JAV Jūrų laivyno tyrimų laboratorija.
IBM niekam tikę diskai 2001.04.01
IBM pripažino, kad jos DTLA diskai turi problemų, susijusių su valdikliais. Jos dažniausiai pasireiškia naudojant pagrindines plokštes su Intel 440BX, AMD 751 ir VIA KT133A lustų rinkiniais. Problemų apraiškos - keisti iš disko sklindantys garsai, daugėjantis pažeistų sektorių kiekis, valdiklio klaida, kai diskas tiesiog nedirba, Va tik IBM nepasakė, kaip spręs tas problemas.
Ir garsios firmos tampa istorija 2001.04.01
Štai ir pabaiga - "3dfx" daugiau nebėra - akcininkai ją likvidavo ir turto likutį pardavė "nVidia" firmai. Tai padaryta, nes kompanijos nuostoliai per metus išaugo net 5 kartus. Istorija tapo kompanija, pirmoji sukūrusi trimatės grafikos greitintuvą - ir taip trimatę erdvę leidusi tveri kiekviename personaliame kompiuteryje. Pagerbkim ją tylos minute ... ... ...
Ar mokėsime už turinį? 2001.03.31
Daugėja www svetainių norinčių imti pinigus už savo puslapių naršymą. Tarp jų ir Variety.com, Salon.com ir Britannica.com. Gal būt, tai dar viena (ir jau paskutinė?) viltis, kad Interneto verslo modelis suveiks. Deja, dažniausiai tokie bandymai nesibaigia sėkme - prieš metus žlugo panašus "San Jose Mercury News" bandymas (kaip ir "Slate"). O ir tyrimai rodo, kad dauguma naršytojų (76%) už puslapių skaitymą nesiruošia kratyti kapšo. Tačiau TheStreet.com atveju tai pasiteisino. Ir kiekvienu atveju viltis miršta paskutinė...
Tekstas įvedamas stumdoma svirtele 2001.03.31
Į kišeninius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus įvedinėti tekstą bus galima Anglijos "Co-operwrite" kompanijos sukurta "nScribe" svirtele, kurią pirštu galima stumdyti į keturias puses. Pastūmimų kombinacija atitinka tam tikrą raidę, pvz., "O" būtų "į kairę,-žemyn-į dešinę". Tyrimai rodo, kad išmokti ja naudotis labai lengva. Reikalinga programinė įranga užima tik 26 KB ir todėl gali būti naudojama bet kuriame mobiliajame telefone.
   Skaitykite apie panašias PK klaviatūras: virtualioji plunksna bei klaviatūra be klavišų
SMS kelią grėsmę el.paštui 2001.03.31
El.laiškų kiekis šiais metais sumažėjo 5%. Spėjama, kad to priežastis yra padidėjęs SMS žinučių populiarumas. Ypač el.pašto naudojimas sumažėjo tarp paauglių - tad jaunimas mažiau domisi Internetu. Jie jame pasiima tai ko nori, ir pradeda naudotis kitomis naujovėmis - tiesiog iš smalsumo. Beje, mažėja ir naudojimasis paieškos sistemomis.
Ambasadose – verslo kontaktų birža 2001.03.30
Lietuvos ambasados Rusijoje www svetainėje rusų kalba pateikiama informacija apie ketvirtadienį Maskvoje prasidėjusį Valdo Adamkaus vizitą. Taip pat - Lietuvos geografinių, ekonomikos duomenų. Artimiausiu metu čia bus skelbiama teisinės informacijos, turistams skirtų žinių. Veikia ir Verslo kontaktų biržos sistema, leidžianti verslininkams paskelbti savo verslo pasiūlymą ar peržvelgti kitų pasiūlymus. Verslo kontaktų biržos sistema diegiama ir kitų ambasadų interneto svetainėse.
"Kodak" pardavinės iš kosmoso padarytas nuotraukas 2001.03.30
"Eastman Kodak" sukūrė padalinį, kuris prekiaus aukštos kokybės žemės paviršiaus vaizdais padarytais iš Žemės palydovų. Tam ji iš "Groupe Hauts-Monts" nupirko vaizdų apdorojimo technologiją, GIS sistemą ir kartografijos padalinį. Manoma, kad šias nuotraukas pirks telekomunikacijų ir draudimo bendrovės. Planuojama kurti ir trimačius miestų vaizdus, kuriuos pardavinės mobilaus ryšio operatoriams, kuriems jie padėtų planuoti komunikacijų įrangos statymą. Finansų analitikai prognozuoja spartų palydovinių nuotraukų rinkos plėtimąsi.
B2B niša maro metu 2001.03.30
Internetinio nuosmukio laikotarpiu AOL ruošia naujus projektus ir pateikia 10 B2B platformų smulkiam verslui. Bus naudojama "PurchasePro" sukurta programinė įranga. Gal būt tai ir likusi vienintelė pelninga el.verslo niša Internete. Smulkaus verslo sektoriuje B2C ir B2B skirtumai yra nedideli
SMS žinutės prieš telefonų vagis 2001.03.29
Originalų kovos būdą su mobiliųjų telefonų vagimis sugalvojo Olandijos policija – tai SMS žinutės, kurios bus siunčiamos į vogtus telefonus kas tris minutes. Tai bus daroma gavus nukentėjusiojo pareiškimą. Žinučių siuntimu užsiims speciali programa, kurią parašė Olandijos spec. tarnybos. Žinučių siuntimas į telefoną vyks pagal unikalų jo identifikacijos kodą – IMEI, kad SIM kortelės pakeitimas nepadės.
Kariškiams reikia "gyvo kompiuterio" 2001.03.29
JAV DARPA (Gynybos perspektyvių tyrimų agentūra) pradėjo "Bio-Comp" projektą, skirtą skaičiavimo sistemų sukūrimui iš biologinių darinių. Taigi, kareivos tikisi, kad iš baltymų sukurs sudėtingas struktūras, gebančias spręsti painius uždavinius. Informacijos laikmena būtų DNR, į kurios spiralę būtų ir įrašoma ir programa. Tačiau iki "gyvo kompiuterio" pasirodymo reikia nueiti nemažą kelią - taip pat ir išmokstant sąveikauti genams su baltymais. Tam kuriamas stiprus "Bio-Spice"simuliatorius galintis įprastiniais kompiuteriais realiame laike vizualizuoti biomolekulinius procesus. Jį kurti norima naudojant "atvirojo kodo" metodiką. Projektas truks penkis metus, ir, ko gero, įdomiausias rezultatas bus "šalutinės" technologijos.
Trimačių virtualių pasaulių bandomoji atmosfera 2001.03.28
"Abobe" pateikė "Atmosphere" bandomąją versiją. Ši programa skirta trimačių virtualiųjų Interneto pasaulių kūrimui. Į juos galima įtraukti ne tik grafiką ir garsinius efektus, bet ir "JavaScript" bei animaciją. Atmosphere suderinamas su Adobe Photoshop, Adobe Illustrator bei leidžia importuoti objektus iš "Viewpoint", "Curious Labs", "Discreet 3DStudio Max" ir "Maya". Sukurtų pasaulių peržiūrai reikia naudoti "Viewpoint Media Player " priedą naršyklei – kuris nėra naujiena, nes jį aktyviai naudoja "Sony", "Nike", "Eddie Bauer" ir kitos kompanijos. Atmosphere
Pabandymui galite pasiimti iš šio "Adobe" skyriaus
"Compaq" siūlo elektroninį bloknotą 2001.03.28
"Compaq" pateikia naują ypatingai ploną nešiojamą kompiuterį, kuris sukurtas įprastinio PK pagrindu. Tačiau vartotojai gali informaciją užrašyti tiesiai ant jo ekrano. Be to, kompiuteris lieka tinkle arba Internete net ir judant įstaigos viduje – važiuojant liftu, nuėjus į pasitarimą, mėgaujantis kavos puodeliu ir t.t. Prireikus, prie jo galima prijungti įprastinę klaviatūrą bei pelę. Kompiuteryje naudojamas "Transmeta" kompanijos 600 MHz taktinio dažnio "Crusoe TM5600" procesorius. Jis turi 128 MB operatyviosios atminties, 10 GB diską, "doką", USB. Vaizdas pateikiamas spalvotame jautriame ekrane. Jis veiks valdomas "Windows XP" operacinės terpės. Atmosphere
Internete apie paskolas būstui 2001.03.28
     Finansų ministerijai priklausančios bendrovės "Būsto paskolų draudimas" www svetainėje pateiktos būsto paskolas teikiančių bankų paskolų teikimo sąlygos ir kita reikalinga informacija. Galima sužinoti, kaip apdrausti būsto paskolą, sumažinant pradinį įnašą bei palūkanų normą, paskolos gavimo sąlygas ir t.t.
     Šioje svetainėje - daugelio Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų, statybos bendrovių, notarų biurų, savivaldybių adresai ir telefonai. Smulkiai aprašyta ir būsto pirkimo procedūra - nuo tinkamiausio būsto paieškos iki atsiskaitymo už jį.
Monika prisiduria Internete, 2001.03.28
Monika Levinski pareiškė, kad jai nugalėti stresą padėjo siuvinėjimas bei mezgimas. Savo rankdarbių ji primezgė tiek, kad dabar juos pardavinėje Internete – therealmonicainc.com svetainėje. Va tik Monikos autografų kartu su pirkiniu negausite – ji tai daryti griežtai atsisako.
DB2 ruošiasi įtraukti duomenų analizę 2001.03.27
Naujosios DB2 versijos turės duomenų analizavimo priemones, leisiančias verslo informacijoje surasti tendencijas ir prognozuoti rinkos pokyčius. Paskutiniu metu šios funkcijos iš papildomos programinės įrangos perkeliamos į DBVS sistemų branduolius. "Microsoft" tai padarė dar pernai (MS SQL 2000), "Oracle" numatė jas naujojoje 9i versijoje. IBM naujojoje DB2 versijoje įtrauks kol kas tik vieną "Intelligent Miner" dalį – kitos pasirodys vėlesniuose DB2 atnaujinimuose.
Pornografija – vyrams, automobiliai - moterims 2001.03.27
     Tyrimai parodė, kad vyrai Internetą naudoja plepėjimui su moterimis, žaisti žaidimus ir žiūrėti pornografiją. Namuose jie kompiuterius įrengia atskirame kambaryje, kad slėptų, ką su juo veikia.
     Tuo tarpo jų "dailioji lytis" kompiuterius panaudoja labai "vyriškų" sričių naršymui – tokių, kaip "Pasidaryk pats" bei apie automobilius. Deja, jos namuose į Internetą ištrūksta tik tuo atveju, jei pavyksta atimti klaviatūrą iš "gyvenimo pakeleivio".
Vokietijoje Internetas bus pasiekiamas elektros laidais 2001.03.27
     Vokietijos energetikos bendrovė RWE paskelbė, kad nuo liepos 1 d. leis jungtis į internetą per elektros tinklus. Prieigai reikiamą įrangą tieks Šveicarijos įmonė „Ascom". Elentros tinklais bus galima perduoti įvairius duomenis, kalbą, vaizdus.
     Manoma, kad paslauga bus paklausi dėl didelės ryšio spartos ir mažesnės kainos. RWE inžinieriai tikina, kad jos pralaida 30 kartų bus didesnė už ISDN. Internetas bus paverstas tuo, kuo jis ir turėjo būti – sparčia terpe, kurioje žmonės už nedidelę kainą gali bendrauti ir keistis informacija". Mėnesinis abonentinis mokestis esant 250 MB srautui – 49 DM, o esant 10 GB srautui – iki 249 markių. „Ascom" modemai kainuos 200-350 DM.
     RWE „PowerNet" gali tapti rimtu konkurentu „Deutsche Telekom", pagrindiniam Interneto tiekėjui, kuris dabar aktyviai siūlo ADSL programą.
* Pristatomas el.tualetas 2001.03.25
     Šančiuose (Kaune) įsikūrusi kompanija "Pakylėtosios technologijos" (PT) siekia pakeisti žmogaus tuštinimosi procesą. Pirmadienį ji Internete pristato E-tualeto svetainę ( www.kaka.lt). Tai liudija apie visuomenės demokratėjimą, kai žmogus galės prie kompiuterio ne tik naršyti, spragsėti nuorodas, bet ir šikti.
     Šiai technologijai trukdo vis dar nepatenkinama ryšių Lietuvoje būklė. Gausiai naudojanti "flush" elementus, svetainė reikalauja pakankamai plataus duomenų vamzdžio, kuris greitai persipildo, kai prie el.tualeto vienu metu jungiasi daug naršikytojų.
     Tai pradeda naują erą, kai kiekvienas kompiuterio vartotojas monitoriaus darbalaukyje galės susikurti nuosavą tupyklą. Ja naudotis labai paprasta, - prisijungi, nuleidi, atsijungi. Tai užtikrina galinga daugiavartotojiška kliento-serverio architektūra.
     El.tualetas užtikrina didesnį tinklo saugumo lygį. Juk neleistina, kad bet kas įsiterptų į jūsų naudojimosi el.tualetu procesą. Tad buvo sukurtas naujas švitrinimo algoritmas, kuris kartu saugo nuo virusų ir "Java" grybelinių susirgimų.
     Daug pastangų buvo įdėta kuriant naują vartotojo sąsają. Jei senieji tualetai leido atidaryti keletą langų, naujoji versija juos visus užveria saugodama jūsų privatumą. Savo svetainei kompanija parinko šūkį: "Skirtingi duomenys, vienodas šūdas!" El.tualetas
Kai didelis užsiuntimas

     Nuo šiol kompiuterių vartotojai neklausinės vieni kitų - "Kur mums eiti šiandien?" Jie eis į www.kaka.lt.
AMD pasiekė 1,5 GHz ribą 2001.03.25
AMD pademonstravo "Palomino" procesorių, kurio taktinis dažnis yra 1,5 GHz. Jį galima naudoti ir dviejų procesorių kompiuteriuose. "CeBIT" parodoje jį demonstravo "VA Linux" pagamintame turinčiame kompiuteryje. O kompanijos "Athlon" 1,3 GHz procesorius vis dažniau renkasi stambūs kompiuterių gamintojai - "Compaq" (Presario 7000) ir HP juos komplektuos su DRAM atmintimis. Juos jau galima pirkti Internete, o "normalioje" prekyboje jie pasirodys balandžio mėn.
"Linux" vis dažniau tampa virusų aukomis 2001.03.25
     "Linux" kompiuteriams, kuriuose veikia BIND DNS serveris, grasina naujas greičiausiai Kinijoje kilęs "Lion" kirminas, galintis padaryti nemažą žalą. Tyrimai rodo, kad pasaulyje yra apie 49 tūkst. pažeidžiamų BIND serverių.
     "Liūtas" plinta kaip "randb" programa, kuri atsitiktinai skenuoja B klasės tinklus per TCP 53 portą ieškodama naujos aukos. "Liūtas" apkrėstų kompiuterių slaptažodžių ir konfigūracinius failus pasiunčia china.com domenui priklausančiu adresu. Tai sukelia didesnę grėsmę, nei sausio mėn. "Ramen" kirminas, nes sudaro geresnes prielaidas pakartotinai įsilaužti į serverius. Tuo labiau, kad jis pašalina ir "/etc/hosts.deny" failą, tuo pačiu nuimdamas host'o perimetro apsaugą bei atveria "užpakalines duris" per TCP 60008 ir 33567 portus. Kadangi "liūtas" "nužudo" "Syslogd" procesą, nėra reikalaujama "pasitikėjimo" režimo registruojantis į sistemą. Įdiegiamas ir "Trojos arklys", kuris "klauso" 33568 TCP portą bei "log'ų" valymo programa.Ir dar atlieką keletą kitų pakeitimų sistemoje. Kai jau sistema visiškai "patvarkyta", pradedama Internete ieškoti kito kompiuterio.
     "Lionfind" skriptas leidžia patikrinti, ar "Linux" sistema yra užkrėsta (nors jis ir nepašalina kirmino iš kompiuterio). Jį galite atsisiųsti iš šio puslapio.
Du požiūriai į tą patį arklį 2001.03.23
     IBM šiais metais "Linux" vystymui skiria milijardą dolerių ir dar 300 mln. dolerių – kitais metais. Šias lėšas planuojama panaudoti įvairių išorinės atminties sistemų vystymui.
     Tai neabejotinai pagyvins "Linux" aplinką, tačiau "Linux" tėra žaisliukas – taip apie tai mano "Microsoft" vadovas Styvas Balmeris. Pagal jį, IBM jau seniai prarado įtaką programinės įrangos vystymuisi.
Savaitės svetainė, 2001.01.15, Faktų knyga
Tai puiki "greitų" nuorodų į faktus svetainė. Joje surinktos daugelio sričių nuorodos, kurios suskirstytos pagal temas. Pavyzdžiui, aviacijos sritis turi nuorodas į avialinijas, aviacijos pramonę, bendrąją statistiką apie aviaciją ir t.t. Naršykite!
Papildomos svetainės, 2001.01.15: Bičių avilys ir Mėnulio atlasas
Retai rasite labiau specializuotą svetainę nei ši. Tai tarsi "Yahoo bitininkams". Svetainėje galima paieška bei peržiūra pagal temas - apie bites, bičių priežiūrą, avilius, produktus, sveikatą ir kt. Nuorodos į kitas svetaines (nebūtinai anglakalbes) turi trumpus aprašymus (nurodant kalbą). Pati "BeeHoo" pateikiama dviem kalbom - anglų ir prancūzų. Galima užsisakyti ir nemokamą elraštį.
Bitinėkite!
 
Tai 1971-ais išspausdinto Mėnulio atlaso elektroninis variantas. Jame pateikiami 675 vaizdai. Galima ieškoti pagal darinio pavadinimą, nuotraukos numerį ar koordinates.
Mėnulio atlasas
Savaitės patarimas, 2001.01.15: Po kelias - iškart!
Ir įžengę į skaitmeninį amžių negalime išsiversti be spausdintuvo, į kurį pleškiname viską, ką tik pamatome ekrane. Bet štai gavote krūvą el.laiškų, kurių kiekvienas tėra tik iš kelių eilučių. Kam juos spausdinti ant atskirų lapų? Arba norite su jais visais kaip kitaip elgtis? Tai ir surinkite juos į krūvą! "Outlook Express" tai leidžia -- pažymėkite kelias žinutes (manipuliuodami pelės spragsėjimu derinant jį su "Shift" bei "Ctrl" klavišų paspaudimais). Tada "Message" meniu pasirinkite 'Combine and Decode' veiksmą po kurio paspaudę OK mygtuką visas pasirinktas žinutes gausite viename lange.
Pabandykite, ir pamatysite, kaip tai patogu.
Savaitės siurbimas, 2001.01.15: PrintKey 2000 v5.10 [571k] W9x/NT/2k, nemokama
Ekrano vaizdelis
Ar žinote, kaip "nuimti" ne kokį "vajzdzialį" nuo ekrano? Kai kurie gal ir prisimins apie "Print Screen" klavišą. Bet kol ištrauksi tą piešinį iš kažkokio ten "Clipboard"... O ši siūloma programytė leidžia "nutraukti" bet kurios ekrano srities vaizdą ir konvertuoti į piešinio failą atliekant net ir įvairius vaizdo pertvarkymus: konvertavimą į pilkus atspalvius, sukeičiant ar paderinant spalvas ar pakeičiant dydį. Su ja galima sukurti ir naują piešinį "Windows" startuojančiam ekranui.
Jos puslapis: newlife-win98.server101.com/printkey_info.htm
Na, jei ši nepatiks, galite paimti "ekranų medžiotoją", automatiškai bmp ar jpg formatu sugeneruojantį priešinius: wisdom-soft.com/products/screenhunter.htm
IT - per Daniją atgal į Rytų Europą 2001.03.23
     Bendrovė "Informacinės technologijos" pasirašė kontraktą su Danijos mokesčių ministerija duomenų saugyklos ir analizės informacinei sistemai sukurti. Ši sistema bus kuriama "Oracle Server", "Oracle Warehouse Builder" ir "Business Objects" programinėmis priemonėmis.
     Ši kuriama sistema vartotojui suteiks galimybę integruoti informaciją iš įvairių šaltinių, operatyviai peržiūrėti turimus duomenis ir pateikti juos įvairiais pjūviais.
     Danijos mokesčių ministerija planuoja siūlyti naudotis šia informacine sistema Rytų Europos valstybių mokesčių administratoriams, tame tarpe ir LR Mokesčių inspekcijai.
Nuostoliai dėl kompiuterių apsaugos spragų auga 2001.03.23
     Kompiuterių saugumo institutas (Computer Security Institute, San Francisco, California) ir Federalinis tyrimų biuras (FBI) 2001 m. atliko tyrimą, apklausdamas IT saugumo ekspertus iš įvairių bendrovių, valdymo įstaigų, finansinių institucijų ir universitetų.
     Iš 538 respondentų praėjusiais metais 85% aptiko IT saugumo spragų, o iš viso net 64% dėl to patyrė finansinių nuostolių. 186 respondentai sutiko detalizuoti nuostolius, patirtus dėl saugumo spragų – jie sudaro apie 378 mln. USD. 2000 m. atlikto tyrimo metu 249 respondentai informavo apie 265 mln. USD nuostolius.
     Apie 70% apklaustųjų Internetą įvardijo kaip dažniausią atakų šaltinį (palyginimui: 2000 m. – 59%). CSI direktorius Richard Power pareiškė, kad "… išorinė grėsmė įmonėms ir valdymo institucijoms kasmet dramatiškai auga". Didžiausi nuostoliai kilo dėl konfidencialios informacijos vagysčių ir finansinių machinacijų.
(C) Deskriptas
"ISS RealSecure" įrangos pažeidžiamumas 2001.03.23
     Federalinis tyrimų biuras (FBI) įspėja apie naują pavojų, liečiantį tinklus, kuriuose naudojamos ISS ("Internet Security Systems, Inc.") "RealSecure" įsibrovimų aptikimo sistemos. Šį pavojų kelia nauja programinė įranga Stick, kuri gali būti panaudota piktavališkais tikslais kaip DoS (Denial of Service) atakos įrankis, siekiant neutralizuoti įsibrovimų aptikimo sistemas, "užtvindant" jas įtartinų kreipinių srautu tuo pačiu metu iš skirtingų IP adresų.
     ISS patvirtino, kad tokiu būdu gali būti pažeistos sistemos, kuriose naudojamos "RealSecure Network Sensor 5.0" versijos, skirtos Windows NT ir Windows 2000. Chris Rouland, ISS X-Force tyrimų centro direktorius, teigia, kad "… kol kas dar nėra gauta pranešimų apie tinklų atakas, naudojant šį įrankį. Tai nėra taip pavojinga, kaip BIND pažeidžiamumo atveju".
     Primename, kad š.m. sausio mėn. pabaigoje IT saugumo ekspertai įspėjo apie BIND (plačiausiai naudojamos DNS serverių programinės įrangos) pažeidžiamumą, liečiantį daugiau kaip 80% DNS serverių.
©Deskriptas
INTERVIU SU BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. Tada buvo HOT.LT interviu su Linu Pečiūra bei DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite Ankstesnis buvo su LIKS pirmininku Alfredu Otu 2001-ieji pradėti interviu su HOT.LT redaktoriumi!
 
IT naujienos. Turinys
Visos 2001.03.01-2001.03.21 naujienos
Visos 2001.02.08-2001.02.28 naujienos
Visos 2001.01.24-2001.02.07 naujienos
Visos 2001.01.08-2001.01.23 naujienos
Visos 2000.12.26-2001.01.07 naujienos
Visos 2000.12.06-12.25 naujienos
Visos 2000.11.23-12.05 naujienos
Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
Nauja galimybė!  
Jūsų svetainė gali automatiškai paimti HOT.LT dienos naujieną. Ši nuoroda pateikia kodą, kurį tereikia įterpti į jūsų WWW puslapį.  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
 
Lietuviai:  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Banknotai  
 
Spauda:  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
 
Kompiuteriai:  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.