Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2000 12 07-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Įdomybės Internete
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Laisvalaikis:
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
.
.
Balionas: komiksu zinios
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Martyno puslapis
.
.
linxlt
.
linxlt
.
.
algaxy
.
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
Atsisiųskite Butas programą
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Karšta
Kitas rakursas
Varno klyksmas
Kur renkasi raganos?
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
Arnoldas regėjo meteorus?
ascension art
Neįminta mįslė
Kertant Saharą
Gyvieji barometrai
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Apgavo pelikanai?
Elektroninė vyriausybė
Templieriai (2d.): U.Eco
Pederastai dulkina tautą
Profesorius kiborgas
Kernavės festivalis
Pliuristinės kosmologijos
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
.
 
 
 
Karščiausia žinia
HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje!
Pagrindinis puslapis | Kompiuterių žaidimų naujienos, 2000 11 25
HOT.LT interviu su "@ETA" TV laidos vedėju Linu Pečiūra, 2000.11.13:
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. O dabar ir siūlome HOT.LT interviu su Linu Pečiūra.

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Prisiminimui: Įsilaužimų istorija (HTML)
     Apžvalga: skaitmeninis popierius (HTML)
     Apžvalga: ASP - ar yra perspektyvos? (PDF, papildytas)
     Apžvalga: kompiuterių virusai 2000-ais (PDF)

Šifravimo specifikacija XML taikymams, 2000.12.04
"Microsoft", "Verisign" ir "webMethods" kompanijos pateikė informacijos apsaugos XKMS (XML Key Management Specification) specifikaciją, supaprastinsiančią atviro rakto šifravimo sistemų ir skaitmeninių sertifikatų naudojimą XML programose. Šios specifikacijos buvimas leis nesinaudoti patentuotomis PKI priemonėmis. Susipažinti su XKMS specifikacija galite šiame puslapyje: www.verisign.com/developer/xml
Naujas ir greitesnis šifravimo algoritmas, 2000.12.04
IBM korporacija pranešė sukūrusi naują šifravimo algoritmą, padidinsiantį tinklų saugumą. Algoritmą, leidžiantį ir šifruoti duomenis, ir autentifikuoti vartotoją, sukūrė Charanjit Jutl. Dėl vienalaikio dviejų funkcijų atlikimo jis yra du kartus greitesnis. IBM tikisi, kad šis algoritmas prigis duomenų perdavimo tinklais ir tinklinėse duomenų saugojimo (SAN) srityse, bei el.versle su dideliu tranzakcijų skaičiumi. Dabar algoritmą ištirs NIST (National Institute of Standards and Technology), kad galėtų pateikti rekomendacijas dėl jo naudojimo standartu saugiose ryšio linijoje.
"Pentium 4" kompiuteriai išimami iš prekybos! 2000.12.02
     JAV kompiuterių parduotuvių tinklas „Best Buy" nutraukė prekybą „Hewlett-Packard" kompiuteriais „HP Pavilion 9795C" su „Pentium 4" procesoriais, pranešė atstovas spaudai Jim McManus. Tiems "laimingiesiems", kurie jau spėjo juos įsigyti, buvo sugrąžinti pinigai. Priežastis labai paprasta – neužtikrintas kompiuterių darbas, o, būtent, procesoriaus perkaitimas ir „pernelyg didelė sparta". Taipogi, „Best Buy" tinklapiuose pašalinta bet kokia informacija apie kompiuterius su „Pentium 4" procesoriais.
     Tai gali liudyti apie procesoriaus „turbinimą", kurio požymiai pasirodė kompiuteriuose, turinčiuose 1,4 GHz spartos procesorius. Dar iki pasirodant „Pentium 4" procesoriui, kompanija „Asus" pranešė, kad paruošė pagrindinę plokštę turinčią "greitinimo" funkcijas.
     „Intel" kompanijos atstovas George Alfs pasakė, kad buvo gana gausiai parduodami įvairių firmų kompiuteriai su „Pentium 4" procesoriumi ir „Intel" patenkintas perkamumu. Tačiau, jis pridūrė, kad „Best Buy" sprendimas dėl HP kompiuterių „buvo logiškas".
Savaitės patarimas, 2000.11.13: Palauk, kol ateis laikas
Kur buvote sekmadieni 17:00? Ogi visi žino, kad sėdėjote prie kompiuterio ir siuntinėjote el.laiškus. Tačiau ar žinote, kad tą veiksmą galima atidėti, jei el.paštui naudojate Outlook 2000 programą. Atverkite naują žinutę, pasirinkite adresatus, parašykite antraštę ir žinutės tekstą. Tačiau prieš paspausdami mygtuką "Send", pasirinkite "View" meniu "Options" galimybę ir "Do Not Deliver Before" (Nesiųsti anksčiau nei) lauke nurodykite el.laiško išsiuntimo datą bei laiką. Išsiųsta žinutė iškart nekeliaus pas adresatą ir "nuguls" "Outbox" aplanke iki jai skirtos valandos. O tikrindami ši galimybę pasižiūrėkite, kokių dar naudingų režimų numato "Options" sritis: nustatyti žinutės svarbą, pasiųsti per kitą savo "kanalą" (account) ir t.t.
Savaitės siurbimas, 2000.11.12: Naršyklės istorijos sukūrimas
History Book for IE5 [9k] W9x FREE
Ši miniatiūrinė programytė nuskaito visą informaciją iš IE "pamėgtų" puslapių (Favoroties) sąrašo ir sukuria HTML failą, kuriuo naudotis daug paprasčiau. Šiam tikslui nerasite paprastesnės (ir mažesnės) programos. Tik gaila. Kad ji neveikia NT ar Windows 2000 terpėse. Bet tikėkimės, kad ji tobulės. Jos puslapis: www.netlaputa.ne.jp/~mozart/soft/hist2html.html
Savaitės svetainės, 2000.11.12
  • Reklaminių kompanijų kritika [QuickTime]
  • Fizikos žurnalai veltui [.pdf]
    Fizikos publikacijų institutes nemokamai pateikia 31 žurnalo el.variantus. Tereikia užsiregistruoti - ir gali skaityti ir užsiskaityti…
  • Kiek yra informacijos? [.pdf]
    Informacijos perteklius vargina? Šioje studijoje bandoma nustatyti, kiek informacijos kokiose laikmenose pagaminama. Kompiuteristai gali didžiuotis, kad daugiausia informacijos sukaupiama magnetinėse laikmenose. O kiek kitose - Internete, spaudoje, … telefonu ir paprastu paštu - sužinosite pasiskaitę.
SMDI išmokės hakeriams po 5000 dolerių 2000.12.02
SMDI paskelbė rugsėjo mėnesį skelbto "konkurso" rezultatus. Viso pasaulio hakeriai turėjo pabandyti įveikti 12 muzikinių įrašų apsaugos "vandenženkliais" algoritmų. Jau po trumpo laiko pasipylė pranešimai, kad įveikti visos pateiktos apsaugos sistemos, tačiau SMDI užginčijo tuos faktus (apie SMDI skaitykite HOT.LT 2000.07.30, 2000.09.21 ir 2000.10.19 žinutėse). Tačiau po ilgų ginčų SMDI nusprendė pripažinti, kad vienas atvejis buvo "tikras", nes buvo pakartotas ir nepažeidė paties muzikinio įrašo. Nugalėtojais paskelbti du hakeriai, kurie gaus po 5000 dolerių.
WAP neveikia taip, kaip turėtų 2000.12.02
Buvo manyta, kad WAP ("Wireless Application Protocol") padės įžengti į mobilųjį internetą, tačiau jis nepateisino į jį vilčių dėtų ir finansinių investicijų. Dabar tyrimai rodo, kad bendrovėms nebereikėtų švaistyti pinigų investuojant į paslaugą, kuri gali tapti nebenaudojama Turėtų būti sukurtos naujos technologijos, leisiančios naršyti internete iš bet kurios pasaulio vietos.
WAP tasks
Grafiniai slaptažodžiai 2000.12.01
Du Berklio universiteto studentai (Edrianas Perrigas ir Rachnas Dhamijus) sukūrė identifikacijos nustatymo sistemą, pavadintą "Deja Vu", kurioje kaip slaptažodžiai naudojamos piktogramos, kurias asmenys geriau įsimena nei abstrakčių ženklų (kuriems priskirtinos ir raidės ar skaitmenys) sekas. Slaptažodžių prisiminimas jau tampa nemaža problema Internetu apraizgytame pasaulyje – reikia prisiminti darbo vietos slaptažodį, Interneto paslaugų tiekėjo slaptažodį skambinant modemu (dial-up), el.pašto dėžutės slaptažodį, savo WWW svetainės FTP prieigos slaptažodį, pokalbių.(chat) slaptažodį, įvairių serverių Internete registracijos slaptažodžius... O ypač, kai saugumo specialistai rekomenduoja, kad visi jie būtų skirtingi ir nesutaptų su jokiais asmens duomenimis – gimimo data, vaikų ar žmonos vardais ir t.t. Tad išvada – kuo sunkiau vartotojui prisiminti slaptažodį, tuo sunkiau kitiems jį atspėti...
Studentų pasiūlytoje sistemoje speciali programa sugeneruoja piktogramų seką iš kelių tūkstančių piešinukų. Slaptažodį sudaro penki tokie piešinukai. Registracijos metu pasiūlomas 25-ių piešinių rinkinys, kuriame vartotojui reikia "atpažinti" savo penketą.
Nusilengvink prieš eidamas į Interneto kavinę! 2000.12.01
Sparčiai daugėjančiose Interneto kavinėse rasite naujausius kompiuterius, pažangiausias Internetinio ryšio priemones ir net kavos (kai kur), tačiau ne visur yra užeigėlė, į kurią "karaliai pėsti vaikšto". Atrodo, kad šių kavinių steigėjai mano, kad žmonės ateina džiaugtis "Java" ir naršydami Voratinklio gijomis neturi kitų poreikių ir nepasirūpina, ką daryti lankytojui netikėtai "prispyrus reikalui".
Lietuvos kompiuterijos muziejus 2000.12.01
     Gruodžio 6 d. "Sintagma"atidaro kompiuterijos muziejus - lietuviškosios kompiuterinės minties ir gamybos istorija, glaudžiai susijusi su skaičiavimo mašinų susivienijimo "Sigma" istorija. "Sigma" iki pat 1991 m. buvo kompiuterių technologijų lyderė Lietuvoje ir viena iš lyderių anuometinėje Tarybų Sąjungoje. 1985 m. įkurtas "Sigmos" muziejus buvo surinkęs daug unikalių eksponatų. Vėliau, dešimtajame dešimtmetyje, reorganizuojant "Sigmą" dalis eksponatų buvo atiduota Pašto, telekomunikacijų ir informatikos muziejui bei kitiems muziejams, tačiau unikaliausios vertybės buvo išsaugotos.
     Ekspozicijoje demonstruojami šiuolaikinio kompiuterio "protėviai" – Lietuvoje sukurtos ir pagamintos įvairių kartų perforacinės skaičiavimo mašinos. Itin unikalus eksponatas – "Sigmos" pagaminta pirmoji Tarybų Sąjungoje lempinė skaičiavimo mašina EV-80. Tai tiksli IBM 604 kompiuterio, gaminto iki 1958 m., kopija. Kopiją atliko Maskvos karo institutas, o gamyba buvo pavesta "Sigmai". Viešėdamas Lietuvoje IBM viceprezidentas Geraldas W.Ebkeris labai nustebo išvydęs tokią retenybę – jis pamanė, kad tai IBM originalas.
     Pristatomas ir pirmas originalus lietuviškas kompiuteris "Rūta 80", kuris išpopuliarėjo ir buvo gaminama beveik 10 metų. Vėliau "Sigma" pradėjo gaminti dideles kompiuterines sistemas suderinamas su PDP kompiuteriais. Be to, Lietuva buvo viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kurioje vyko taikomieji moksliniai tyrimai diskų kaupiklių gamybai. "Sigma" 25 metus konstravo, rengė technologiją ir gamino diskų kaupiklius. Muziejaus ekspozicijoje galima pamatyti vieną iš tobuliausių Lietuvoje pagamintų (1983 m.) kietųjų diskų.
     Kompiuterijos muziejus atidaromas ir ekskursija žurnalistams rengiama gruodžio 6 d. 11 val. Kalvarijų g. 125 (9 aukšte, buvusiame "Sigmos" administraciniame pastate).
"Augalas" nustojo augti 2000.11.30
Styvenas Kingas paskelbė, kad nutraukia savo knygos "Augalas" (The Plant) tolimesnį publikavimą savo www svetainėje. Viso Internete bus pateikta tik 6 romano skyriai. Tai supykdė skaitytojus, kurie už pirmus skyrius jau sumokėjo po 7 dolerius – knygos, kuri neturės pabaigos. Kingo sprendimą nulėmė tai, kad daugumą lankytojų, atsisiuntę knygą, nesiruošia už ją mokėti. Birželio mėnesį Kingas arogantiškai pasisakė, kad žingsnis link elektroninės leidybos taps košmaru knygų leidėju. Tačiau, atrodo, kad jiems didelės įtakos tai nepadarė, o Kingas susitepė savo autoritetą ir padarė "meškos paslaugą" visai el.leidybos pramonei.
Paieškos sistemų vienovė 2000.11.30
Beveik visose paieškos sistemose viršuje rasite tokią pat apmokamą reklaminę užsklandą, beveik visoje pirmose rezultatų į užklausą eilutėse bus "nupirktos" vietos. Kaip ir "ypatingos" nuorodos.

"America Online" pirmosios trys nuorodos sutampa su "GoTo.com" pirmomis trimis nuorodomis ir yra pažymėtos "sponsoriuojamos" prierašu.
"Netscape" pirmos dvi nuorodos visada sutampa su pirmomis dviejomis "GoTo.com" nuorodomis.
"Altavista" penkios pirmosiso nuorodos sutampa su pemkiomis pirmomis "GoTo.com" nuorodomis;
"Lycos" paskelbė, kad panaši sutartis su "GoTo" įsigalios netrukus;
"HotBot" paskelbė, kad panaši sutartis su "GoTo" įsigalios netrukus;
"Ask Jeeves" apačioje esančiame skyriuje "Aš radau šias nuorodos naudodamas kitas paieškos sistemas" pateiktiami rezultatai iš "GoTo.com". Susiliejusios
EarthLink ir MindSpring kompanijos paieškai naudoja "GoTo.com".
"Dogpile" pirmieji 10 rezultatų yra iš "GoTo.com";
"Mamma" pirmieji rezultatai yra iš "GoTo" ir pažymėti "Mamma rekomenduoja" prierašu;
MBCI viršutinės "sponsoriuojamos" nuorodos yra iš "GoTo.com".
CompuServe rezultatų puslapio viršuje esančios "Premium" nuorodos yra iš "GoTo.com".

Išvada: "Yahoo!", "LookSmart", "Google", FAST ir "Inktomi" numato geriausius rezultatus patyrusiems ieškotojams.
Atgal į akmens amžių 2000.11.29
     Persijuoski strėnas elnio odos juosta – išeiname į medžioklę, taigi Voratinklio naršymą. Pora Kalifornijos antropologų nustatė, kad mūsų įpročiai Internete primena tolimųjų mūsų protėvių veiksmus ieškant maisto. Tik tada man keista, kad tas pirmykštis žmogus nenumirė iš bado. Jam veiklos rezultatai buvo nepaprastai svarbūs. Internautas, deja, niekada nežino, kur nuklys.
     Nubėkite į "Altavista" ir surinkite žodį "valgyti". Neabejotinai jums pateiks bent 128-ias nuorodas – nuo Globalaus Lietuviškojo tinklo poezijos puslapio, kurį galima suprasti kaip peną sielai, iki "Vartiklio" puslapio apie "Egipto žvaigždes", kurį galima suprasti kaip pasekmę, kad nepavyko sumedžioti mamuto. Laimei tarp jų yra "Kūčių valgiai", tačiau Kūčių dar reiks palaukti. "Deguonies stebuklas" siūlo kvėpuoti – na, bet oru gyvas ilgai nebūsi, kaip ir "Meilės vitaminais". Dar rasime produktų derinimo lenteles, tačiau nepasakoma, kur tuos produktus rasti. "Paskutinė vakarienė" buvo jau seniai, ir jei vien apie ją svajosim, kitos galime ir nesulaukti. Kokia čia "Sveika mityba" gali būti, jei bado dieta akis bado. Nejučia susimąstai apie "Riebaus maisto naudą". Bet "Optimizmas prikelia iš komos", nors ir prasideda "Vidurių užkietėjimas senyvo amžiaus žmonėms".
     Ir tik pati paskutinioji, 128-oji nuoroda mane nuvedė į "3 draugų" restoraną, kuriame pradėjęs vengriškomis salotomis tiek prisikirtau, kad ir per barzdą varvėjo… gaila, kad pusryčių ten neužsuksiu, nes atidarytas restoranas tik nuo 12:00.
Naujas veidas DB rinkoje? 2000.11.29
"Ericsson" paskelbė, kad sukūrė programinę įrangą, leisiančią jam tapti greitos prieigos duomenų bazių rinkos lyderiu. Tokių bazių rinka šiuuo metu plečiasi sparčiausiai. "Ericsson" mano, kad jo "Network Database" (NDB) technologija leis jam pasivaržyti duomenų bazių srityje su dabartiniais lyderiais – "Oracle" ir IBM. NDB ypač tinka paprastoms užklausoms, pvz., ryšio paslaugų tiekėjui darbui su telefonų numeriais. Dabartinė NDB versija gali apdoroti 1 mln. tranzakcijų per sekundę, o vėliau planuojama spartą padidinti dar 100 kartų. Tai apie 10 kartų viršija įprastų DBVS galimybes.
Nuogybės tiesiai į kišenę 2000.11.29
     Kišeniniams kompiuteriams ("Palm" tipo) sukurta nauja svetainė "SinPalm.com" ("sin" angliškai "nusidėjimas"), pateikianti "suaugusiųjų" turinį – erotinius pasakojimus ir pornografinius vaizdus. Svetainę suūrė "PK Entertainment" kompanija, uždirbsianti pinigus rodydama pornografinių svetainių striptizo klubų ir kitų "pramogų" suaugusiems reklamines užsklandas. Teigiama, kad erotinių istorijų skaitymas padeda kompiuterių naudotojams atsipalaiduoti po įtemptos dienos ir nuobodžių dalykinių "pasisėdėjimų". Ši rinka gali būti labai perspektyvi, nes belaidžių Interneto įtaisų kiekis sparčiai auga. Tad netrukus joje gali užvirti arši konkurencinė kova.
     Internetinė pornoindustrija yra ta sritis, kurią daugelis būtų linkę nutylėti. Tačiau būtent ji prieš penketą metų pastūmė pasaulį į el.verslo vagą ir planuojama, kad 2003-iais jos apyvarta sieks 3 mlrd. dolerių. Tad tikėtina, kad ir dabar pornografijos susidomėjimas "mažaisiais įtaisais" paskatins belaidės el.komercijos (dar vadinamos "m-verslu", angl. "mobile commmerce") vystymąsi.
     Paskaitykite prieš trejetą metų "Vartiklio" paskelbtą puslapį " Seksas – progreso variklis", kuris keistai vis dar tebėra aktualus. O "Vartiklis" su savo "švelniąja erotika" buvo ne kartą pavadintas "pornografijos pradininku Lietuvoje".
Pentium III sparta lenkia Pentium 4! 2000.11.29
Tokį netikėtą išvadą nepriklausomų kompanijų ("Tom's Hardware Guide" ir "Hard/OCP") testai! Dirbant su verslo programomis (pavyzdžiui, tekstų redaktoriumi), pirmieji "Pentium 4" procesoriai greitaveika atsilieka ne tik nuo AMD kompanijos "Athlon" procesorių, bet ir ankstesniojo "Intel" kompanijos "Pentium III". Bandymų metu 1 GHz "Pentium III" šešiuose iš aštuonių testų aplenkė 1,5GHz dažnio "Pentium 4" procesorių bandymų metu nustatytą 1 GHz greitaveikai! Analogiški rezultatai gauti ir varžantis su "Athlon" – tik šįkart abu procesoriai buvo nustatyti 1,2 GHz dažniui. Verslo srityje spartą nustatančio "WinBench 2000" testo vykdymo metu "Pentium 4" vos vos aplenkė "Pentium III" atliekant trimačių grafinių vaizdų apdorojimą. O dvimačių vaizdų tvarkyme "atsigriebė" "Pentium III". Laimei, kompiuterinių žaidimų (tokių, kaip "Quake 3", kurio metu sparta buvo 168,7 kadrai/sek. ) srityje "Pentium 4" neturi sau lygių. Dabar aišku, kuriai nišai "Intel" skyrė naują procesorių!

Niuansai
Aišku, toks "smūgis žemiau bambos" buvo todėl, kad nebuvo testuojama su specialiai "Pentium 4" optimizuotomis programomis. "Intel" darbuotojai dirbo visą naktį, kol perkompiliavo "FlasK MPEG" grotuvą panaudodami SSE2 kodą. Kaip manote, kas nutiko? Ogi, vykdymo sparta šoktelėjo daugiau beveik 4 kartus – nuo 3.83fps iki 14.03. Kartu padidėjo ir 1.2 GHz "Athlon" procesoriaus sparta ir jis pasiekė 11.14fps rodiklį.
Tai tik įrodo, kad programų sparta labai priklauso ir nuo jų kompiliavimo būdo. Tol, kol didžioji dalis populiarių paketų nebus sukompiliuota P4 procesoriui, tol jam teks varžytis su kitais "lygiomis" teisėmis. Neabejotina, kad P4 specialiai jam sukurtas programas vykdo daug greičiau nei kiti procesoriai. Bet ar visi jas turi?
"Microsoft" el.knygas vers į Brailio raštą 2000.11.28
"Microsoft" ir "Pulse Data International" kompanijos paskelbė kursiančios elektroninių knygų skaitymo įtaisą silpnaregiams ir akliesiems. Tuo tikslu "Pulse Data" įtaisuose "BrailleNote", kurie tekstą verčia į balsą ir Brailio raštą, bus panaudota "Microsoft" programinė įranga. Šiuo metu knyga akliesiems išleidžiama bent pusmečiu vėliau (jei išvis išleidžiama). Su tokiu įtaisu aklieji ją galės skaityti iškart po jos pasirodymo.
Spausdinimui ant plastiko kortelių 2000.11.28
"Fargo Electronics" pateikė naują spausdintuvų, skirto spausdinimui ant plastiko kortelių, šeimą. Tai "Persona", susidedanti iš 4 modelių. Greitaeigis "Persona C25" skirtas spausdinimui abiejose kortelės pusėse nuotraukas ir kitą informaciją "užtepant" iki pat pakraštėlių – nepaliekant jokio tarpelio. Be to, papildomai jie moka ir įrašyti informaciją į magnetinę juostelę ar "Smart" lustą į spausdintuvą patalpinus specialų įtaisą. Kiti modeliai (C15, C10 ir M10 – šis vienspalvei spaudai) turi mažiau galimybių, tačiau ir gerokai pigesni.
Pats tikroviškiausias robotas 2000.11.27
Automobilių kompanija "Honda Motor" sukūrė naują žmogaus pavidalo roboto modelį, valdomą nedideliu distanciniu pultu. Tai "Asimo" (Advanced Step in Innovative Mobility), esantis 120 cm aukščio ir 43 kg svorio. Tai patobulintas (ir žemesnio ūgio) 1997-ais parodyto P3 roboto modelis, judantis "labiau užtikrintai" ir greičiau sureaguojantis į netikėtas komandas. Jis be trūkčiojimų lipa laiptais. Jis gali atsidaryti duris ir užžiebti šviesą. "Honda" planuoja jį toliau tobulinti ir po 2-3 m. pradėti pardavinėti. Daugiau surasite šiame puslapyje.
Honda robot
"Hybris" Interneto kirminas jau Lietuvoje 2000.11.27
Redaktorius nustatė, kad Lietuvoje jau pasirodė kažkuri "Hybris" kirmino atmaina plintanti kaip el.pašto priedas (attachment). Lietuvoje pastebėta versija buvo el.laiške su tuščia antrašte (Subject) ir be jokio turinio (Body). Laiškas turėjo atsitiktinai sugeneruotu vardu 23 KB dydžio priedą su EXE programa, kurią ištyręs redaktorius nustatė, kad tai prieš dvi savaites pasirodęs "Hybris" virusas.

"Hybris" veikia tik "Win9x/NT" aplinkoje ir taikosi užkrėsti WSOCK32.DLL biblioteką. Jis turi kelis komponentus (plugins), kuriuos kirminas gali atsinaujinti iš Interneto. Pats kirmino kodas yra šifruojamas pusiau-polimorfiniu algoritmu, t.y. kaskart failo turinys vis kitas.

Daugiau ir naujesnės informacijos apie šį kirminą rasite šiame puslapyje.

Iš kur begautumėte el.laiškus su vykdomais failais - būkite nepaprastai atsargūs!

Europa atsisako programinės įrangos patentų 2000.11.27
Europoje nebus leidžiama patentuoti programinės įrangos sprendimus - bent jau kurį laiką. Už tai balsavo visos Europos šalys, išskyrus Austriją, Lichtenšteiną ir Šveicariją. Žr. www.jurisdiction.com/epc.htm

Tai nenutraukia diskusijų šiuo klausimu. Europos patentų biuras spaudžia, kad sprendimas būtų pakeistas. Programinė įranga gali būti užpatentuota naujai kompiuterinei įrangai, jei PĮ (pvz., operacinė terpė) yra sudėtinė įrenginio dalis ir valdo to įrenginio funkcijas. Tad "išgelbėta" per 30 tūkst. patentų, kuriems taikytinas "metodas ar įrenginys apima programas".
Šį Europos žingsnį "Atviro kodo" šalininkai laiko pergale, nors ji dar nėra galutinė. Jie PĮ patentus laikė trukdymu naujovėms, galimybe teisiniams kaltinimams bei apribodavo žinių skleidimą.

Naujas ypatingai greitas vaizdų spaudimo būdas 2000.11.27
"LizardTech" kompanija sukūrė grafinių failų suspaudimo "DjVu" technologiją, kuri nepaprastai sumažindama failo apimtį nepablogina vaizdo kokybės. Skirtingai nuo fraktalų pagrindu paremtų technologijų, kurios yra matematiškai nekorektiškos, "DjVu" panaudoja daugelį metodų. Ji spaudžia vaizdus 150 kartų greičiau nei naudojant "Adobe" PDF formatą, ir 20 kartų greičiau nei JPEG ar GIF formatus. "DjVu" vaizdą suskaido į dvi dalis - foną ir "raštą". Tada JB2 technika panaudojama linijų raštui (line art) ir banguotes fonui. Norėdami peržiūrėti vaizdus šiuo naujuoju formatu, turite atsisiųsti nemokamą priedą naršyklei iš kompanijos svetainės
Nemokamų paslaugų išmirimų preliudija? 2000.11.27
Kai prieš kelis metus pasirodė nemokamas paslaugas tiekiantys Interneto paslaugų tiekėjai, kai kurie verslo "strategai" pradėjo teigti, kad bet koks verslas dalinti nemokamas Interneto paslaugas ir dengti reklamų išlaidas. Tačiau jų "dūšia" neramino, kad ISP gali apmokestinti savo paslaugas - kaip "America Online" (AOL0 ar "Earthlink". Dabar daugelis besibaiminusių verslo atstovų gali atsipūsti - "Freei Networks" ir "WorldSpy" įsteigė uždaras parduotuves, CMGI parduodamas, "ZipLink" nutraukia operacijas.

Tad nemokamų Interneto paslaugų rinka labai neaiški. Ji neišnyks "kaip dūmas" ir net vietos "sudrebinimas" turės tam tikrą teigiamą poveikį, nes nemokamų paslaugų reklaminių užsklandų sumažėjimas padidins jų vertę. Nemokamų paslaugų verslui lemiamą poveikį turėjo reklamos pasiūlos sumažėjimas - ir kaip pasekme tokių kompanijų kaip "DoubleClick" ir "24/7 Media" akcijų vertės kritimas. Domino efektas gali ratilais ristis ir tolyn - juk ne iš gero gyvenimo toks gigantas kaip "Altavista" vėl įsileido pornografinių svetainių reklamą (kuri, kaip žinoma, yra pati pelningiausia).

5-i Interneto mitai 2000.11.26
Artėja Kalėdų metas susijęs su Kalėdų senelio mitu. Su Internetu irgi siejama nemažai mitų (klaidingų manymų). Štai kai kurie jų:
1. Internete milijonai "dot com" firmų.
Ech - jų tik apie 2500

2. Visos El.verslo firmos dirba nuotolingai.
Tyrimai rodo, kad tik 35% jų yra "duobėje".

3. Internetinių firmų vadovais tėra jaunikliai.
Iš tikro 60% jų amžius yra tarp 30 ir 50 m.

4. Lygiaverčiai tinklai (peer-to-peer) yra ateities verslo pranašas.
Tai infrastruktūra, o ne verslo modelis. Be to daugelis specialistų teigia, kad P2P nėra patikrintas komerciškai ir yra nepraktiškas.

5. Telekomunikacijos yra ateities darbo pagrindas.
Tik 5% JAV darbuotojų visiškai išnaudoja telekomunikacijų galimybes.
HP stiprina tinklinės įrangos liniją 2000.11.24
NAUJA SKILTIS: Kompiuterinių žaidimų naujienos, 2000.11.25. Linksminsimos!
"Hewlett-Packard" pranešė apie savo 4 naujus "ProCurve Networking"10/100/1000 tinklo komutatorius su ASIC lustais. Tai HP ProCurve Switch 2512, 2524, 2312 ? 2324. tai pirmieji komutatoriai, kuriuose 9,6 Gbps duomenų perdavimo sparta realizuota viename luste. Komutatoriai palaiko automatinę pajungimo nustatymo HP auto MDIX funkciją. Jie turi "amžiną" garantiją ir nemokamą programinės įrangos atnaujimą.
2512 ir 2524 modeliai turi 12 ir 24 valdomus 10/100 portus bei dvi jungtis 1 GBbps transviseriams. Jie yra pirmieji palaikantys LACP (Link Aggregation Control Protocol) protokolą, atliekantį IEEE 802.3ad kanalų automatinį agregavimą. Juos galima jungti į "stirtą" (iki 14) ir valdyti naudojant vieną IP adresą. Komutatoriai tiekiami su "HP TopTools" tinklo valdymo programine įranga.
2312 ir 2324 modeliai turi 12 ir 24 valdomus 10/100 portus bei dvi jungtis 1 GBbps transviseriams.
"Corel" sprendžia "Linux" likimą 2000.11.23
"Corel" kompanija pranešė norinti parduoti "Linux" gaminių sritį. Ji į "linux" rinką pernai atėjo nešina "WordPerfect" tekstų tvarkymo programa bei "CoreDraw" grafiniu paketu. Buvęs vykdantysis direktorius Michael Cowpland spėjo 2000-aisiais būsiančią 20 mln. dolerių rinką. Tačiau realybė nėra tokia džiuginanti ž per 9 mėn. Tebuvo parduota "Linux" produktų tik už 6,3 mln. Dolerių. "Corel" vadovybė nusprendė, kad "Linux" verslui norint būti pelningam reikia būti stambesniu. Tad yra dvi galimybės – pirkti naujas technologijas ir stambinti padalinį arba jį parduoti.
Verslo informacijos analizė DBVS branduolyje 2000.11.23
"Oracle" kompanija dirba, kad į "Oracle 9i" įtrauktų OLAP (online analytical processing engine) ir ETL (extraction, transformation and loading) funkcijas. Tad šios DBVS branduolys turės "protingas" duomenų analizės priemones ir "Oracle 9i" taps vartotojo integruotų ERP (Enterprise Resource Planning) tipo sprendimų centru pateikiančiu apdorotą verslo informaciją per "Portlet" sąsają.

Paskaitykite redaktoriaus rengtą žinutę „Apie „W32/BleBla@MM" interneto kirminą".
JAV kariškiai galanda ginklus kibernetiniams mūšiams 2000.11.23
     JAV armija gavo naują Prezidento užduotį - paruošti priemones kibernetinei atakai prieš galimus užpuolikus. Tokie antpuoliai apimtų paskirstytą servisų apgulimą, įpiršti žiaurius virusus ar "Trojos arklius" bei trikdyti priešininko kompiuterių darbą sukeliant elektromagnetinių dažnių interferenciją. JAV Erdvės pajėgų vadas regi tris "smūgio" priešui galimybes: branduolinės raketos, kibernetiniai metodai ir erdvės kontrolė. Kibernetinis mūšis vyktų skaitmeninių nuliukų ir vienutukų fronte. Jis prasidėtų gavus Gynybos sekretoriaus įsakymą.
     Informacinio karo strategija bus išdėstyta "OPLAN 3600" gynybos plane. Dar nėra paskirta šio plano pateikimo data. Rusija, Izraelis ir Kinija jau turi savo kovos priemonių arsenale informacinius ginklus. Internetas yra nenusakomas ir antpuolio galima sulaukti iš bet kur. Jis gali būti iniciuotas iš namo, esančio kitoje gatvės pusėje, bet vaizduoti, kad vyksta iš Kinijos. Ir tai pakankama rimta. Reikia mokėti ne tik gintis, bet ir pulti!
Autokatastrofoje žuvo "Ping" sukūrėjas 2000.11.23
Populiarios nemokamos "Ping" programos sukūrėjas Mike Muuss lapkričio 21 d. žuvo autokatastrofoje Marylende. Jis buvo gerbiamas JAV kariuomenės Tyrimų laboratorijos mokslininkas dirbantis geometrinio modeliavimo, virtualiosios realybės, MIMD architektūros, skaitmeninių tinklų ir operacinių sistemų srityse. Ir nors jis sukūrė nemažai programų, "Ping" yra žinomiausia pasaulyje. Jis visada truputį varžėsi tos per trumpą laiką parašytos tūkstančio eilučių programos populiarumo. Jis visada sakė, kad būtų skyręs daugiau dėmesio jai, jei būtų žinojęs, kokia populiari ji taps. Ji dabar įtraukta į daugelį paketų įskaitant "Windows".
IT naujienos. Turinys
Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
HOT.LT informacija  
Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt Mes stengiamės Jums!  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
   
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.