Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta -
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Nemokamos programos
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
www.bustas.lt
.
.
GSM telefonu paslaptys
.
Balionas: komiksu zinios
.
.
.
.
.
linxlt
.
linxlt
.
algaxy
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
.
.
Karšta
Žydų misticizmas
Marso misija
Sprogimas Jukone
Paskutiniai inkai
Liudijimai senovėje
Coca kramtymas
Cerinthus. Doketizmas
Cerinthus. Doketizmas
Auvaiyar
Pirmasis kraujas
Indėnų mitai
Imperatorius Huang Di
OBE ir sapnai
Tuneliai Anduose
Dropa diskai
Dogu skulptūrėlės
Petras  Atsiskyrėlis
10 artefaktų
Nibiru ir šumerai
Fū naikintuvai
Pranašas Mahometas
Markionitai
įvadas į Kabalą
Egipto dievai
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Profesorius kiborgas
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
 
 
 
Pagrindinis puslapis | Visad karšti kompiuterių žaidimai
Naudingos nuorodos |   Renginiai ir parodos

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Ką byloja byla (HTML)
     Seniausias pasaulyje analoginis kompiuteris (HTML)
     Ar gali būti "naudingi" virusai? (HTML)
     Išorinio panašumo pavojus (HTML)
     Toji erdvė... (HTML, skirta kibererdvei)
     Aukšto lygio programavimo kalbų evoliucija (HTML)

Paieškos sistemų varžytuvės 2001.05.31
"Yahoo" išlieka populiariausia paieškos sistema (39%), tačiau vis didesnę konkurenciją jai sudaro MSN, iškopusi į antrąją vietą užimdama apie 16% nišos. Po jų seka "Google" (11%) bei AOL (7,8%). Tai gali būti nauja "Microsoft" kompanijos mūšio už naują rinką pradžia.
Reklaminiai kompiuterių gamintojų triukai 2001.05.31
     Kompiuterių pramonė kaip jokia kita linkusi "reklamos apgaulei".
     Balandžio mėnesį HP ir "Microsoft": joms liepta liautis tvirtinus, kad "Jornada" pateikiama su bevieliu ryšiu (nutylint, kad tam reikia nusipirkti papildomą modemą už 350 dolerių);
     Gegužės mėnesį "Gateway" ir "Juno", tvirtinę apie "nemokamą" Interneto prieigą. Iš tikro "Juno" apmokestino vartotojus, o "gateway.net" portalas ėmė 3,95 dolerių mokestį už "nemokamą" telefoną.
     Buy.com, "Value America" ir "Office Depot" siūlė "pigius" PK, bet nutylėjo visą komplekto kainą, į kurią reikia dar įtraukti 800 dolerių mokestį už 3 m. Interneto prieigą.
     "Shart Electronics" tvirtino, kad jų kišeniniai kompiuteriai galės būti atnaujinti į naujausią "Windows CE" versiją.
SMS yra populiari paslauga 2001.05.30
GSM asociacija paskelbė, kad per 2001 m. pirmąjį ketvirtį GSM tinkle buvo pasiųsta apie 50 mlrd. SMS žinučių, t.y. per metus ų kiekis išaugo 5 k. Tokiam pasiekimui padėjo ne tik maža žinutės kaina, bet ir išsivystę roaming'o susitarimai leidžiantys keistis SMS žinutėmis tarp tinklų. Daugiausia SMS galimybe naudojamasi Vokietijoje (6 mlrd.) ir Anglijoje (3,5 mlrd.). Artimiausiu metu SMS apimtys turi dar išaugti panaudojant šios paslaugos multimedia atmainas.
IP paslaugų paketo papildymas 2001.05.30
     "Lucent Technologies" sukūrė 5 naujus IP paslaugų produktus, leidžiančius paslaugų teikėjamss siūlyti klientams įvairias, saugumu paremtas IP paslaugas, - virtualų tinklą (Virtual Private Networks, VPN), integruotą balso ir duomenų paslaugą ir t.t.. Integruodama IP paslaugų paketą, "Lucent Technologies" prideda "smegenų" (intelligence) IP tinklų ir paslaugų valdymui per unifikuotą programinės įrangos platformą. Tinklų operacijų sprendimas leidžia paslaugų teikėjams greitai pasirengti ir pradėti teikti naujas IP paslaugas ir kontroliuoti saugumą.
     Bendrovės "Infonetics" atlikto tyrimo duomenimis, 10 proc. JAV ir Kanados smulkių, vidutinių ir stambių verslo įmonių naudojasi arba planuoja naudotis virtualaus tinklo (VPN) paslaugomis iki 2003 metų.
AMD technologijos plečiasi 2001.05.30
     AMD ir "Transmeta" susitarė, kad savo lustuose naudos x86-64 architektūrą bei "HyperTransport" duomenų magistralę, kuri PK, serveriuose, tinklo įrangoje ir kt. įtaisuose turėtų pakeisti senstelėjusią PCI. Ji užtikrina 12,8 Gbps spartą (lyginant su dabartine 266 Mbps), tad ją jau remia ir "Sun Microsystems","Cisco Systems" bei grafikos sprendimų kūrėjai.
     x86-64 architektūros esmė - ankstesnės x86 komandų aibės išplėtimas 64-ių bitų terpei. Tai užtikrina suderinamumą su senesnėmis programomis neprarandant greičio. 64-ių bitų papildomos komandos paspartina procesoriaus darbą serveriuose ar projektavimo uždaviniuose. "Intel" nuėjo kitu keliu ir 32-ių programų efektyvumą paaukoja dėl 64-ių bitų programų gretaveikos.
Jaučiamas "Itanium" kvėpavimas į pakaušį 2001.05.30
     "Intel" birželio mėnesį ruošiasi pateikti darbo vietų kompiuterius bei serverius su "Itanium" procesoriumi, kuris jau turi plačią paklausą, nes su juo modelius paruošė HP, "Dell" ir "Compaq". Šiais metais tikimasi sulaukti apie 35 modelių. Jam kuriama bei pritaikoma programinė įranga. Tarp OS - "Windows" (tiek darbo vietoms, tiek serveriams - " Windows Advanced Server Limited Edition 2002"), HP-UX 11i v1.5, IBM's AIX-5L ir "Linux" ("Caldera", "Red Hat", "SuSE" ir "Turbolinux").
     "Itanium" procesoriai su 2 ir 4 MB L3 sparčiosios atminties bei 800 ir 733 taktiniu dažniu kainuos 1177-4227 dolerių. Jis yra pirmasis "Intel" 64-ių bitų produktas.
WAP padėtis liūdna 2001.05.29
"Meta Group" atlikti tyrimai dar kartą patvirtino, kad WAP technologija patyrė visišką fiasko. Beveik 90% mobiliųjų telefonų su WAP galimybe tenaudojami vien tik įprastiems pokalbiams. Spėjama, kad taip yra dėl "įgimtos" šios technologijos ydos - ja naudotis nepatogu, o mažas greitis atbaido net drąsiausius. Pastebėta, kad nusipirkę telefoną su WAP galimybėmis, jos, iš smalsumo, pabandomos pirmomis dienomis, o vėliau visiems laikams "užmetamos". Spėjama, kad po 2-3 metų reikia tikėtis naujos mobiliųjų telefonų turinčių plačias galimybes bangos, - jei tik jos pasirodys patogesnės už pirmtakus. O sunkūs ir brangūs telefonai nėra niekam nepatrauklūs.
Nematomas kompiuterio korpusas 2001.05.28
"ClearPC" gegužės mėnesį pradėjo kompiuterių korpusų ATX pardavimus. Jų pagrindinė ypatybė, kad yra skaidrūs, tad puikiai tinka mokymo klasėse, kur galima apžiūrėti kompiuterio vidaus įrenginius. Pardavėjai gali juos panaudoti demonstracijai, kai klientas gali "apžiūrėti" vidinę kompiuterio komplektaciją neardant Jais gali susidomėti ir "visokių keistybių mėgėjai".korpuso. Kol kas korpusai tiekiami tik Australijai, Kanadai ir JAV. ClearPC
Ir el.paštą reikia skaityti 2001.05.26
     Vienos Berlyno interneto firmos keli darbuotojai pietų pertraukos metu nuėjo į gretimą italų restoraną atsinešti maisto. Jie nusipirko ir tuno salotų. Maistą darbuotojai pasiėmė su savimi. Restorano darbuotojai, jiems išėjus, pastebėjo, kad tuno salotos yra blogos kokybės ir skubiai pasiuntė el.laiškus tuno salotų pirkėjams.
     Darbuotojai, grįžę į biurą, pirmiausia pasitikrino el.paštą ir, visi gavę tokį pat laišką su antrašte "Atsargiai, tunas!", nusprendė, kad tai eilinis netikras perspėjimas apie pavojingą kompiuterių virusą ir jo neskaitė.
     Sudorojęs maistą, po pusvalandžio vienas jų pasijuto blogai ir jį "išmušė" rausvomis dėmėmis. Netrukus taip nutiko ir kitiems. Šeši darbuotojai buvo paguldyti į ligoninę. Vėliau tyrimas parodę, kad apsinuodijimo priežastis buvo ne tunas, o sugedę kiaušiniai.
"Dell" suabejojo "Linux" perspektyva darbo vietose 2001.05.26
"Dell", aplenkusi "Compaq" ir šiuo metu pirmaujanti PK rinkoje, padarė pareiškimą, kuriame suabejojo "Linux" perspektyvomis darbo vietų kompiuteriuose, kur šiuo metu jis teužima apie 2%. Kompanija "Linux" nišą mato serverių ir, iš dalies, grafinių stočių nišoje, o PK srityje vis dar nėra konkurentų "Windows". "Dell" mano, kad pirmapradis su "Linux" susijęs optimizmas jau slūgsta, nes ši operacinė terpė netinka daugeliui korporacijų sprendžiamų uždavinių.
JAV studentai nusigręžia nuo Interneto ir kompiuterių 2001.05.26
     Ekonominė krizė paveikė ir JAV studentų nuostatas - norinčių dirbti Interneto versle skaičius sumažėjo net 36%. Tik 5% JAV studentų laiko Interneto sritį pačia svarbiausia. Ne tokios populiarios ir kitos su kompiuteriais susijusios sritys - el.verslo konsultantų ar programinės įrangos kūrėjų. Kas apie tai galėjo pagalvoti prieš metus?
     Tai ką JAV studentai laiko patraukliausia sritimi? Ogi valdymą (17%). 4 kartus išaugo susidomėjimas farmacija ir biotechnologijomis (12%), taip pat - investicinių bankų veikla.
Elektros apskaitos sistema 2001.05.25
     Gegužės 24 d., ketvirtadienį, AB "Lietuvos energija" su UAB "Informacinės technologijos" pasirašė "BĮ "Elektros energijos realizavimo" (EER) sistemos pridavimo aktą. Sistema įdiegta visuose regioniniuose "Lietuvos energijos" elektros tinklų filialuose. Ji sukurta "Oracle" pagrindu ir skirta kompiuterizuoti veiklą, susijusią su elektros energijos realizavimu pramonės vartotojams, valstybinėms, savivaldybių, žemės ūkio bei komercinėms organizacijoms. Joje kompiuterizuotas sąskaitų išrašymas ir mokėjimų už elektros energiją stebėiimas. Vieninga elektros apskaita bus viena iš prielaidų įmonių restruktūrizavimui ir privatizavimui.
     Analogišką sistemą, aptarnaujančią privačius vartotojus planuojama įdiegti iki šių metų pabaigos. Ateityje numatyta integracija su kitomis AB "Lietuvos Energija" naudojamomis sistemomis: Elektros energijos srautų TS, Elektros skaitiklių apskaitos TS, Pastočių įrenginių, kabelių ir oro linijų informacijos tvarkymo TS.
Atsirado USB žudikas? 2001.05.25
Gali nutikti, kad naujoji IEEE1394 sąsajos versija, greitesnė ir veikianti didesnius atstumu, "palaidos" USB. Vis daugiau išorinių įrenginių gamintojų renkasi 1394b. Didelis privalumas - galimybė 800-3200 Mbps sparta sujungti įrenginius esančius net 100 m atstumu vienas nuo kito. Spartos greitis priklauso nuo laidų tipo (varis, optika, kt.). Tai nesulyginama su USB 12-480 Mbps sparta 5 m. atstumu. USB 2.0 trūkumas - vienintelis darbo režimas "valdantis-pavaldus".
Interneto traukinys Kanadoje 2001.05.25
Kanados " Royal Canadian Pacific" geležinkelininkai pirmieji Amerikoje (o galbūt ir pasaulyje) turistinį traukinį įjungė į Internetą. Jis kursuoja Uolėtųjų kalnų rajone (mums gerai žinomame iš knygų apie indėnus). Kadaise juo "važinėjosi" britų karališkoji šeima ir Winston Cherchill. Viename iš vagonų įtaisyta stotis su 6 radiomodemais. Toliau kabeliu ryšis paskirstomas tarp vagonų, kas ir buvo sunkiausias uždavinys, nes vagonai nuolat trūkčioja. Ryšio sparta priklauso nuo rajono, kuriame yra traukinys ir svyruoja nuo 4,8 iki 9 Kbps.
Perimta "išsekusi" svetainė 2001.05.24
     Kelis metus kompiuterinius įsilaužimus registravusi svetainė Attrition.org ("attition", "išsekimas") pirmadienį paskelbė nutraukianti veiklą. Ją tvarkė savanoriai be jokio užmokesčio, kurie, nepaprastai išaugus įsilaužimų kiekiui, tiesiog "išseko". Kai kuriomis 2001 dienomis įsilaužimų kiekis viršydavo 1996 m. bendrą kiekį. Svetainėje sukaupti duomenys apie įsilaužimus nuo pat 1995-ų metų bei paskaičiuota statistika pagal įsilaužimams "neatsilikusią" programinę įrangą.
     Laimei, gera idėja nedingsta tyruose – ir Attrition archyvus ir veiklą perėmė norvegų savanoriai svetainėje Alldas.De, kuri veikia komerciniais pagrindais.
Net ir RTF formatas nesaugus 2001.05.24
"Microsoft" kompanija pranešė, kad visose paskutinėse "MS Office" versijoje yra bjauri "Word" klaida, kai įkeliant, atrodytų saugų, dokumentą RTF formatu paruoštą pagal šabloną, galima iškvieti to šablono nepageidaujamas makrokomandas. Tad net su RTF formatu gali plisti virusai. Šios klaidos "kamšalas" "Microsoft" svetainėje paruoštas tik naujausioms "Word" versijoms, tad ankstesnių versijų naudotojams beliko tik šią informaciją "paimti domen".
Taupus PowerPC 2001.05.24
Prie procesorių energijos naudojimo sumažinimo perėjo ir "Motorola", gaminanti mažesnio dydžio ir "taupų" "PowerPC 7440" procesorių (šio tipo procesoriai naudojami "Macintosh" kompiuteriuose). Jis tiks naudojimui ne tik kompiuteriuose, bet ir tinklo maršrutizatoriuose (routers). Tiesa, jame atsisakyta trečiojo lygio spartinančiosios atminties, bet maršrutizatoriams ji ir nereikalinga.
"Raguotas" GSM komunikatorius 2001.05.23
Anglų "Pogo Technologies" kompanija baigia kurti nuosavą GSM komunikatorių, kuris veiks GPRS bei 3G tinkluose. Jis turės ir nuosavą operacinę terpę. "Pogo" turės visas būtinas komunikatoriaus funkcijas: tvarkaraštį, kontaktus, el.pranešimus, jautrų ekraną, virtualiąją klaviatūrą, "laisvų rankų" įrangą, paiešką, kartografines funkcijas, MP3 grotuvą ir MMC kortelių jungtį. Keturiuose šio įtaiso "raguose" paslėpta ištraukiama antena, "laisvų rankų" prijungimas, plunksna ir akumuliatorius. Informacija suspaudžiama pagal nuosavą algoritmą užtikrinant didelį jos perdavimo greitį. Bet tai verčia jį naudoti Internete tik per kompanijos svetainę, nes būtent joje vykdomas informacijos suspaudimas. Tad greitis už Anglijos ribų gerokai nukris. Pogo
Naršyklė nežinanti ribų 2001.05.23
Australų "Keturių raitelių" (The Four Horsemen) programuotojų grupė kuria atvirojo kodo naršyklę "No Limits" (Be apribojimų), kuri bus platinama su GNU licencija. Jos įdomiausia savybė – galimybė vartotojui pasirinkti puslapių įkėlimo būdą: supergreitą ar "saugų" (atpažįstant visas naudojamas technologijas). Naršymo režimą galima perjungti bet kada. Pavadinimas kilęs iš kūrėjų noro duoti tokį įrankį internautams, kuris neturėtų apribojimų derinant web technologijas su naršykle. "No Limits" parašytas "Visual Basic" kalba ir suderinamas su naujausiomis MS IE ir "Mozilla Gecko" versijomis. Ruošiamasi perkelti ir į "Linux", kur jis būtų suderinamas su "Konqueror" ir "Mozilla" platformomis. Po kurio laiko bus galima atsisiųsti bandomąsias naršyklės versijas.
Vystomos mobiliojo interneto taikomąsias programos 2001.05.23
"i-WAP" Mobiliojo interneto inovacijų centre jau veikia kartu su "Lucent Technologies" sukurtos taikomosios programos, skirtos mobiliojo tinklo operatoriams Azijos-Ramiojo vandenyno regione, yra dalis potencialių pajamų šaltinių, kurie taps galimi pasirodžius naujos kartos paketinio duomenų perdavimo paslaugoms GPRS (General Packet Radio Sevice). Kompanijos "i-WAP Systems" taikomųjų programų paketas yra parengtas įvairiomis Azijos kalbomis ir yra orientuojamas į finansų, korporatyvinį, viešbučių ir kitą verslą. Bendradarbiavimu su kompanija "Lucent Technologies" siekiama programinei įrangai pridėti daugiau klientų personalizacijos ir konfigūravimo galimybių, kurias suteikia "Lucent Technologies" mobiliojo interneto paslaugų kūrimo platforma. Sukurtos paslaugos suteiks mobiliųjų telefonų abonentams galimybę pasiekti paslaugas ir informaciją skirtingose vietose, nepriklausomai nuo to, ar mobilieji telefonai yra įjungti, ar išjungti.
Plačiajuosčio bevielio ryšio perspektyva 2001.05.22
     Gegužės 8 d. Danijos antra pagal dydį mobilių telekomunikacijų kompanija "Sonofon" pasirašė 400 mln. Dolerių vertės sandorį su nedidele "Noshua" firma dėl bevielio plačiajuosčio visą šalį apimsiančio tinklo sukūrimui. Bus naudojama nauja MMDS (daugiakanalė daugiaklientė paskirstymo sistema) fiksuoto bevielio ryšio technologija, užtikrinanti ryšį 30 kv. mylių bokšto zonoje pas klientus naudojant ant stogų statomas antenas.
     Tai gerokai pigiau nei kabelinių modemų ar DSL stuktūros. Tai bus didžiausia balso telefonijos IP protokolu sistema pasaulyje. Ir tai per kelis ateinančius metus pakeis plačiajuosčio ryšio rinkos struktūrą. Tolimojo ryšio kompanijos ("Sprin" ar "Wordcom") vertina šį variantą, nes jis užtikrina platų duomenų srautą tiesiai iki kliento aplenkiant vietines telefonų kompanijas, su kuriomis bendradarbiavimas dažnai būna gana skausmingas.
     Manoma, kad per ateinančius 5 m. JAV fiksuoto ryšio abonentų skaičius nuo dabar esančių mažiau nei 100 tūkst. Išaugs iki 4,71 mln. Kartu tai reiškia 10,4 mlrd. Vertės aparatūrinės įrangos rinką ir 825 mln. pelną.
     Anksčiau šioje rinkos nišoje pirmavo kabelinių modemų ir DSL technologijos. Ir jei dar prieš 6 mėn. Didžiosios telekomunikacijų kompanijos "giedojo" apie 3G bevielius plačiajuosčius tinklus, tai dabar aišku, kad jie pernelyg brangūs ir neturima įtikinamo verslo plano. Ir visos, nuo NTT DoCoMo iki "Vodatone" atidėjo jų pradžios datas. O pajutę varžovą, DSL ir kabelinių modemų paslaugų tiekėjai 20% sumažino kainas.
     Balandžio ir gegužės mėnesiais JAV išbandytas LMDS technologijos diegimas numatant 155 Mbps ryšį statant ryšio antenas ant miestų namų stogų. Bet lietus ir rūkas trukdo "švariam" ryšiui. O MMDS technologija leidžia visą nedidelį miestą padengti vienu bokštu. Centralizuota MMDS architektūra lengviau plėsti nei kitas sistemas.
     Atsiranda ir aparatinės įrangos. "Cisco" rudeniop ruošiasi pateikti MMDS transmiterį. Jau šiuo metu "Nokia" ir "Wave Wirelles" jau tiekia transmiterius. Jie leidžia kurti "zonų" (mesh) tinklus – platų transmiterių voratinklį į visumą užtikrinant 6-12 Mbps sujungimus. Viena tokia "dėžutė" gali perduoti signalus 1-2 kv. mylių plote.
Galas tokiam internetui, kokį žinome 2001.05.21
     Beveik 60% JAV namų turi Interneto ryšį. Tačiau pranašaujami dideli pasikeitimai. Iki šiol Internetas vis dar apima beveik vien tik el.paštą ir www raizgalynę. Naujienos, sportas, oro prognozės – tas pats kas spausdintoje žiniasklaidoje. WWW naršymas panašus į knaisiojimąsi dulkėtose bibliotekose. Tokia padėtis paskatino kai kuriuos vadovus grįžti prie spaudos bei TV.\
     O X-internetas bus "vykdomas", užtikrinantis interaktyvų bendravimą per atsisiunčiamas programas. Jos leis geresnę sąveiką su Tinklo paslaugomis nei dabartinis tranzakcinis modelis.
     Antra, masinis el.įtaisų įjungimas į Internetą padarys jį mūsų gyvenimo dalimi. Planuojama, kad 2010 m. Internete bus apie 14 mlrd. įtaisų.
Paskelbtas Win2000 saugumo spragos panaudojimo kodas 2001.05.18
     Kompanija "eEye Digital Security" aptiko "Windows 2000" sistemoje saugumo spragą ir parengė jos panaudojimo programą, skirtą pademonstruoti atrastos saugumo "skylės" pavojingumą "Microsoft" kompanijai. Tuo pat metu "hakeriai" sukūrė savąją "Windows 2000" spragos panaudojimo programą ir ją paskelbė Internete.
     Saugumo spraga kelia pavojų vartotojams, kurie Web svetainėms naudoja "Internet Information Server 5.0" įrangą su įjungta internetinio spausdinimo galimybe, siūloma standartinėje IIS konfigūracijoje. Įsibrovėliai į serverį gali nusiųsti simbolių seką, perpildančią buferinę atmintį ("buffer overflow" tipo ataka), o tai įgalina pilnai kontroliuoti serverį. "Tai labai rimtas pažeidžiamumas", komentavo Scott Culp, "Microsoft" programų vadybininkas, rekomendavęs vartotojams kuo greičiau įdiegti klaidos pataisymą, patalpintą "Microsoft" svetainėje.
(C) Deskriptas
Programinė įranga plačiajuosčiam DSL 2001.05.18
     Bendrovė "Lucent Technologies" siūlo integruotus programinės įrangos paketus, skirtus Europai, Artimiesiems Rytams ir Afrikai, kurie padės komunikacinių paslaugų tiekėjams vystyti ir teikti DSL (Digital Subscriber Line – Skaitmeninės abonento linijos) paslaugas bei sekti pajamų įplaukas. Jis vienija kelis produktus, kurie padeda geriau valdyti tinklo operacijas: "NavisAccess", "Navis", "AnyMedia" ir "NavisCore/NavisXtend", skirti valdymui, konfigūracijai ir paslaugų teikimo palaikymui bei kiti produktai.
     Kiti "Lucent Technologies" produktai - našumo ir DHCP/DNS IP valdymas, automatinė priežiūra DSL paslaugoms CPEs ir IADs, leidžiantys pačiam vartotojui pasirinkti paslaugas - kartu su sprendimais "VitalQIP", "VitalAccess" ir "VitalNet".
     Tai integruota su apskaitos platforma "Arbor®/BP", produktais "Arbor®/OM" ir "BILLDATS® Data Manager", kurie leidžia paslaugų teikėjams sėkmingai vykdyti mokesčių surinkimą iš klientų už aukšto pralaidumo, pridėtinės vertės (value-added) paslaugas.
"Sun" pagaliau išsiaiškino, kad tinklas ne kompiuteris 2001.05.18
     "Keturis metus mūsų motto buvo "Tinklas yra kompiuteris" (The Network is the Computer), tačiau panašu, kad mes klydome", sako kompanijos prezidentas Scott McNealy. Šią naujieną jam pranešė "Sun" inžinierių grupė: "Aš buvau vienas iš pesimistų, reikalavusių atlikti testus, kad galų gale įsitikintume" teigia Robert McGregor, "Sun" programinės įrangos inžinierius. "Rezultatai buvo blogesni nei galėjome įsivaizduoti. Panašu kad melavome. Kažkas iš marketingo sakė, kad tai darome nuolat. Pasirodo mes netgi nesame taškas prieš "com" (kitas garsus "Sun" lozungas "We are the dot in dot com")." Nepriklausomi tyrinėtojai pritaria "Sun" inžinierių išvadoms: "Esmė yra tame, kad tinklas faktiškai yra grupė kompiuterių, o ne vienas," sako Simon Chenery, MIT (Massachusets Institute of Technology) kompiuterių mokslo profesorius. "Džiaugiuosi, kad "Sun" pagaliau tai išsiaiškino, nes šis klausimas tyrinėtojams jau kurį laiką nedavė ramybės."
     Sakote, negali būti? Ko gero, taip ir nėra. Šią ir kitas "išdykėliškas" IT ir kitų pasaulio aktualijų naujienas, labiausiai tinkančias balandžio 1-ajai ir pašiepiančias kompanijų vadovų ir kitų veikėjų elgesį, publikuoja BBspot svetainė.
(C) Deskriptas
"Obuoliuko" X-serveris 2001.05.18
"Apple" nuo kovo pabaigos jau pardavinėja "Mac OS X" - "dėžutėse", nes kartu su kompiuteriais ji tebus pradėta tiekti tik liepą. Tačiau "obuoliukas" ruošia ir serveriams skirtą šios OS versiją, skiriamą sistemų administratoriams, www svetainių prižiūrėtojams ir kt. Galutinė versija vadinsis "Mac OS X Server 10.0" (kol kas tėra trečias bandomasis jos variantas). Ši OS versija turės failų serverio IP funkcijas "Mac", "Windows", "Unix" ir "Linux" klientinėms terpėms, tinklinių spausdintuvų panaudojimą, sąveikos su Internetu programinę įrangą, tinklo servisus bei katalogų palaikymą. Bus ir nauja "Aqua" vartotojo sąsaja, kuri "paviršiuje". Yra ir "giluminių patobulinimų" ("Java Servlets", PHP, "WebDAV", DNS) bei nauja "Netboot" darbastalio tvarkymo programos versija.
CA pristato naują programų rinkinį 2001.05.18
"ManageIT SQL-Station" dar viena "ManageIT" programinės įrangos grupės, skirtos greitam, efektyviam ir tvarkingam duomenų bazių programavimui ir administravimui, dalis. "ManageIT SQL-Station" rinkinys apima išimtinai programavimo ir derinimo priemones. Jį sudarantys penki tarpusavyje integruoti komponentai (Coder, Manager, Debugger, Detector, Analyzer) naudojami kuriant "Oracle", "Microsoft SQL Server", "DB2", "Sybase", ir "Informix" duomenų bazių sistemas SQL, Java, PL/SQL technologijomis. "Intelligent Workspace" dėka šios priemonės yra lengvai įvaldomos tiek pradedantiems, tiek patyrusiems programuotojams.
(C) Deskriptas
"Microsoft" sertifikavo "ARCserve 2000" 2001.05.18
"Computer Associates" (CA) paskelbė, kad "ARCserve 2000", naujausias šios kompanijos sprendimas išorinės atminties valdymui ir duomenų kopijavimui, jau žymimas "Certified for Windows 2000" logotipu. "ARCserve 2000" buvo sertifikuota "Microsoft" darbui "Windows 2000 Server" ir "Advanced Server" aplinkose ir yra vienintelis įmonėms skirtas išorinės atminties valdymo sprendimas, naudojantis "Windows 2000 Active Directory" pagal sertifikavimui privalomus standartus. Glaudus "ARCserve 2000" ir "Windows 2000" integravimas reiškia, kad šis CA sprendimas pilnai apsaugo "Windows 2000" serveriuose saugomą informaciją ir "Active Directory" turinį.
(C) Deskriptas
Pokyčiai Interneto veide 2001.05.17
     Interneto vartotojų kiekis praeitais metais padidėjo maždaug 19%. Pagrindinę prieauglio dalį sudarė jaunimas ir … pensininkai (beveik po vienodai). Tai paaiškinama tuo, kad abi šios grupės turi laisvo laiko perteklių ir gali leisti sau "prabangą" naršyti Voratinklyje ir "linksmintis". Taip pat pastebėta, kad mažėja keitimasis failas.
     Taip pat JAV prarado lyderio vietą pagal internautų procentą (59%) – ją aplenkė Švedija (65%) bei Kanada (60%). Jau nebedominuoja ir anglų kalba – apie 90% naršytojų stengiasi rasti informaciją savo gimtąja kalba.
"PlayStation 2" nori būti ir Interneto įtaisu 2001.05.17
"Sony" ir "AOL" nusprendė bendradarbiauti modernizuojant "PlayStation 2" žaidimų konsolę leidžiant žaidėjams ne tik "kaltis" tinkle, bet ir lankytis www svetainėse bei naudotis el.paštu. Aparatūrinę dalį gamins "Sony", o AOL paruoš programinę dalį ir užtikrins Interneto ryšį. Išplėsdami "PlayStation 2", vartotojai privalės papildomai nusipirkti diską, klaviatūrą, pelę bei skystų kristalų (LCD) displėjų, nes, manoma, įprasto televizoriaus galimybės naršant Internete yra pernelyg ribotos. Taip išplėsta "PlayStation 2" galės sėkmingiau varžytis su rudenį pasirodysiančia "Microsoft" firmos "X-Box", turėsiančia Interneto prieigą.
PlayStation
8 kanalų skaitmeninė telefono skambučių ir kitų garso šaltinių įrašymo sistema 2001.05.16
     Bendrovė "Baltnetos komunikacijos" pristato naują, skaitmeninę garso įrašymo sistemą DPR – 08. aštuonių kanalų garso įvedimo, suspaudimo ir įrašymo sistema kartu su programine įranga. Ji pritaikyta įrašyti telefoninius pokalbius, radijo eteryje vykstančius tarnybinius pranešimus ar bet kokius kitus garso šaltinius. Automatiškai padaromo skaitmeninio garso įrašo trukmė neribojama, todėl puikiai tinka specialiosioms tarnyboms, kur būtina fiksuoti kiekvieną pranešimą telefonu ar radijo ryšiu. Tarnybinėje stotyje įrašomas garsas archyvuojamas ir indeksuojamas, todėl vieningoje įrašų saugojimo bazėje, kiekvieną įrašytą pokalbį galima išskirti pagal laiką, datą ir pokalbio trukmę. DPR – 08 galima jungti į kompiuterių tinklą ir juos kaskaduoti.
     Anksčiau buvo perkamos užsienietiškos ISA tipo keturių kanalų garso kompresinimo plokštės, kurias reikėdavo diegti į kompiuterį, o jį statyti prie telefonų telefono linijų įvado (dažnai kitoje patalpoje nei operatorius). Tai didelis gremėzdas su nepakankamu kanalų kiekiu. Dabar pats įrenginys gali būti talpinamas prie telefono linijų įvado, o programas įdiegti serveryje ar operatoriaus kompiuteryje.
Operos arija "Linux" teatrui 2001.05.16
Norvegijos firma "Opera Software" išleido "pramoninę" "Opera 5" versiją, skirtą "Linux" terpei. Ji apima daugelį "Opera 5.11", skirtos "Windows" terpei, galimybių. Bet nėra "Hot List Bar" funkcijos, leidžiančios skirstyti nuorodas į aplankus, el.pašto, naujienų ir pokalbių (chat) komponentų. Vartotojams siūlomos dvi naršyklės versijos – nemokama (su reklama) ir mokama (bet be reklamos). Tad 'Operos" versijos jau yra "Windows", "Linux", "Macintosh", BeOS ir "Epoc" terpėms.
SMS muilo opera 2001.05.16
Muilo operos nėra vien TV išskirtinė savybė. Vokiečių "Materna and E-Plus" mobilaus ryšio operatorius bando "SMS-Soap", atsiprašant, "kūrinį", kuriame pasakojama apie 8-ių personažų, dirbančių reklamos agentūroje, meilės išgyvenimus. Kiekviena SMS operos "serija" sudaryta iš trijų SMS žinučių. Na, trumpinti tekstų joje nenumatoma… O tuo tarpu deramasi su Anglijos televizininkais dėl SMS serialo pastatymo Didžiojoje Britanijoje.
"Network Computing" išdalino prizus 2001.05.16
     "e-Commerce Acceleration Device" (El.verslo operacijų pagreitinimo įtaisas) prizą gavo "Intel" kompanijos "NetStructure 7280 XML Director", skirtas apsaugotų XML tranzakcijų Internete paspartinimui ir kontrolei.
     "High-Availability Hosting Solution" (Nuomos efektyvumo sprendimas) prizą gavo irgi "Intel" kompanijos "NetStructure" komplektas, į kurį papildomai įeina "NetStructure 1500 Cache" (įrenginys užklausų buferizavimui) bei "NetStructure 7190 Multi-Site Traffic Director" (išorinio duomenų srauto paskirstymui).
     Geriausia Interneto taikomąja programine įranga pripažinta "Lotus iNotes Web Access", leidžianti keistis žinutėmis ir organizuojanti darbą grupėse.
Programa žaidimų tvarkymui 2001.05.16
     "RealNetworks" kompanija, kurianti media taikymus, veržiasi į žaidimų nišą pateikdama bandomąją "RealArcade" versiją, kuri skirta daugiausia "žaliems" žaidėjams (o jų JAV iki 85%), "užsivedantiems" tik laikas nuo laiko. Ją atsisiųsti galite iš: www.realarcade.com
     Šios programos esmė – apjungti viską, kas siejasi su kompiuterių žaidimais: prieiga prie keliasdešimties Interneto žaidimų, kompiuteryje įdiegtų žaidimų tvarkymas ir pagalba juos atnaujinant ar perkant naujus. Taip pat pateikiami prieiga prie kompiuterių žaidimų DB bei jų naujienos. Beje, HOT.LT vėl atidarė kompiuterių žaidimų naujienų skiltį.
Internetas dažnam pakeičia spaudą 2001.05.15
     Vis dažniau pasirodo žinučių (ir lietuviškoje žinia-klaidoje) apie tai, kaip internautai naudojasi kitais informacijos šaltiniais. Dažnokai tvirtinama, kad jie aktyvesni visose srityse. Bet "Lyra Research" ir kt. atlikti tyrimai rodo, per 60% internautų Voratinklis yra pagrindinis informacijos šaltinis. Pradėję jį naršyti, dažnas (aišku, ne visi) pradeda rečiau žiūrėti TV (o ką ten įdomaus, ypač Lietuvoje, pamatysi?), vartyti spaudą ir klausyti radijo.
     Tad kuriais tikėti ir kuriais ne? Nebent pasiremti asmenine patirtimi, - tiek aš, tiek mano brangioji nuolat skundžiamės, kad "plaukioti" Internete tiesiog nėra laiko.
Šiuolaikinis sprendimas paslaugų teikėjams 2001.05.15
     "Lucent Technologies" koordinavo kelių IT kompanijų ("Hewlett-Packard", "edocs", "Swisscom") kurtą IP protokolu paremtą sąskaitų ir tinklų valdymo sprendimą. Tai "Catalyst", projektas, suteikaintis suteikia vartotojų įvertinimo, sąskaitos pateikimo "on-line" režimu, apmokėjimo galimybes. Paslaugų tiekėjai, naudodami šį sprendimą, turės galimybę tvarkyti abonento sąskaitas realiu laiku, stebėti įvairius tinklo vartotojų procesus, suteikti visų rūšių nuolaidas.
     Sprendimas panaudoja "Lucent Technologies" platformą "Arbor/BP". "Lucent Technologies" produktas "BILLDATS Data Manager" skirtas klientų kontrolei ir turi intuityvią sąsają. Jis leidžia atlikti proceso kontrolę ir planavimą, sistemos konfigūraciją, ataskaitų formavimą, perspėjamuosius signalus. Duomenis pateikia ir visus vartotojus sujungia IP protokolu "Lucent Interprenet".
HP ir "Linux" 2001.05.15
HP savo "Linux" sprendimams pasirinko "Debian" variantą, nes tai šiuo metu vienintelė "Linux" versija, į distributyvą įtraukianti tik TIKRAI "nemokamas" licencijas (GNU ar BSD) turinčias programas. HP LSB (Linux Standards Base) projektas paskelbtas prioritetiniu. Savos "Linux" versijos HP dar nesiruošia kurti, o "Red Hat" versiją kurį laiką dar (dalinai) palaikys.
Kovos laukas – mobilieji telefonai 2001.05.15
Jei japonai vis dar mėgsta atsisiuntinėti į savo mobiliuosius telefonus spalvotus piešinukus, tai amerikiečiai jau nori geresnės kokybės žaidimų. Atrodo, tai ateities Gralis. "Motorola" ir kiti telefonų gamintojai rudeniop žada pažerti daugiau telefonų su spalvotais ekranais. Ir tada "Gyvatė" ar "Logika" jau nepatenkins. Ateina laikas naujos kartos žaidimams. THQ firma jau demonstruoja "Tetris" variantą naujosioms "Motoroloms", o iš "Motorola" svetainės galima atsisiųsti ir kitų, nemokamų, žaidimų – tokių, kaip "Minesweeper" ir kt. "Eidos" kompanija, sukūrusi populiarųjį "Tomb Raider" žaidimą, dabar bendradarbiauja su "Nokia" ir per dvejus metus žada penketą žaidimų, kurių pirmasis bus "Gangsters", strateginis "mafijos" žaidimas. Analogiškus susitarimus daro ir kitos firmos. Tad laukia naujas žaidimų kūrėjų kovos laukas – už mobiliųjų telefonų rinką.
IT žiniasklaidoje irgi ne pyragai 2001.05.14
Anglijos dienraštis "Times" daugiau nebeleis kompiuterinėms technologijoms skirto priedo "Interface", nors jomis susidomėjimas nuolat augo, o inf.technologijoms skirtų skilčių kiekis visuose leidiniuose augo. Tačiau ekonominė krizė palietė ir šią žiniasklaidos pusę, - ir sumažėjus reklamos pasiūlai "Times" priedas uždaromas.
Va tik aš pagalvojau, kad Lietuvos skaitytojai nelabai nukentėtų, jei Lietuvos dienraščiai išimtų IT puslapius, apie kurių įdomumą nutyliu, o kartais juos liežuvis verčiasi vadinti žinia-klaida"...
Paukščiai pamėgo mėgdžioti … telefonus 2001.05.14
"Debilniakai" jau užtvindė visą pasaulį, o skandinavuose juos turi jau kas antras gyventojas. Tai paveikė ne tik žmonių [smegenis], bet ir supančios mus aplinkos elgseną. Danijos ornitologai pranešė, kad paukščiai pradėjo mėgdžioti mobiliųjų telefonų skambučius. Tarp jų ypač sekasi varnėnams, kurie ir šiaip laikomi "išmoningais" paukščiais. Vienas Kopenhagos telekomunikacijų firmos "Strand Consult" konsultantas sode gyvenantį paukštį pavadino "Nokia", nes jis puikiai mėgdžioja šios markės telefono skambučius.
Programa, kuri tikrina nusirašinėtojus 2001.05.13
Kad studentai informacijos Internete nepateiktų kaip savo darbų, Virdžinijos un-to prof. Lu Blumfield parašė nesudėtingą programą, kuri pateiktą tekstą sulygina su DB, į kurią įrašyta virš pusantro tūkstančio kursinių darbų. Patikrinus pasirodė, kad didelė dalis studentų "sukčiavo" pasinaudodami prieš metus rašytais darbais. Profesorius tikėjosi kuklesnių rezultatų. Dabar net 122 studentams, nusprendusiems palengvinti sau gyvenimą, gresia pašalinimas iš universiteto. Tiesa, panašią programą galima panaudoti ir plačiau surandant informacijos plagiatus.
"Citrix" stiprina sprendimų krepšelį 2001.05.12
     "Citrix Systems" kompanija, dirbanti programinės įrangos bei paslaugų, skirtų serveriams srityje, įsigijo "Sequoia Software Corporation" kompaniją "Sequoia Software Corporation" tiekusią XML kalba paremtų portalų sprendimą. Tai leis "Citrix" bendrovei siūlyti pilną taikomųjų programų paslaugų rinkinį ir vartotojui užtikrinti saugią prieigą prie duomenų ar kitos informacijos šaltinių, nepriklausomai nuo jų aplinkos.
     "Citrix" klientai norėjo, kad kompanija išplėstų programų portalo (application portal) programinės įrangos "Citrix NFuse" ir serverių programinės įrangos "MetaFrame" galimybes leidžiant įtraukti interneto turinį, interneto taikomąsias programas, interneto paslaugas. Taip pat kompanijos "Ford Motor Company" viceprezidentas Marvinas Adamsas, anksčiau dirbės "Sequoia Software Corporation", tapo bendrovės "Citrix" direktorių valdybos nariu.
"Tru64UNIX" vartotojams skirta svetainė 2001.05.12
"Tru64 UNIX" naujienos, diskusiju forumai, FAQ, dokumentacija, pataisymai, nuorodos į FTP, publikacijų ir apžvalgų šaltinius, ir daug kitos informacijos "Tru64" sistemų vartotojams ir administratoriams: http://www.tru64.org/ Ši "Compaq" nepriklausanti nekomercinė svetainė sukurta ir palaikoma laisvanoriškais pagrindais.
(C) Deskriptas
INTERVIU SU BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. Tada buvo HOT.LT interviu su Linu Pečiūra bei DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite Ankstesnis buvo su LIKS pirmininku Alfredu Otu 2001-ieji pradėti interviu su HOT.LT redaktoriumi!
 
IT naujienos. Turinys
Visos 2001.04.28-2001.05.11 naujienos
Visos 2001.04.15-2001.04.27 naujienos
Visos 2001.04.04-2001.04.14 naujienos
Visos 2001.03.22-2001.04.03 naujienos
Visos 2001.03.01-2001.03.21 naujienos
Visos 2001.02.08-2001.02.28 naujienos
Visos 2001.01.24-2001.02.07 naujienos
Visos 2001.01.08-2001.01.23 naujienos
Visos 2000.12.26-2001.01.07 naujienos
Visos 2000.12.06-12.25 naujienos
Visos 2000.11.23-12.05 naujienos
Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
Nauja galimybė!  
Jūsų svetainė gali automatiškai paimti HOT.LT dienos naujieną. Ši nuoroda pateikia kodą, kurį tereikia įterpti į jūsų WWW puslapį.  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Kalvotoji
Žemaitija
 
TV laida "Eta"  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.