Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2001 04 16-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Įdomybės Internete
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Žiniasklaida:
Užupio žurnalas
Kalvotoji Žemaitija
AK Žurnalas - programos, i-net, žaidimai
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras
Laisvalaikis:
Šachmatų klubas Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
American Work Experience: jaunimo - JAV
Verta:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Martyno puslapis
.
.
Pavedimai 3.xx dabar ir nemokamai!
.
.
Atsisiųskite Butas programą
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Karšta
Šėtono manifestas
Žydų misticizmas
Marso misija
Sprogimas Jukone
Paskutiniai inkai
Liudijimai senovėje
Coca kramtymas
Cerinthus. Doketizmas
Auvaiyar
Pirmasis kraujas
Indėnų mitai
Imperatorius Huang Di
OBE ir sapnai
Dropa diskai
Petras  Atsiskyrėlis
10 artefaktų
Fū naikintuvai
Planeta X
Mistinis hieroglifas
Pranašas Mahometas
įvadas į Kabalą
Mani, manicheizmas
Egipto dievai
Basilidas Siras
Gematrija
Simonas Samarietis
Jurgita Cinkienė. Eilės
Vampyrai astrologijoje
Varno klyksmas
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Kertant Saharą
Seksas ir raketos
Templieriai (2d.): U.Eco
Pederastai dulkina tautą
Profesorius kiborgas
Kernavės festivalis
Pliuristinės kosmologijos
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Žmogaus išsilaisvinimas
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Krištolinė kaukolė
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
.
 
 
Karščiausia žinia
HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje!
Pagrindinis puslapis |
VISOS naujausios NAUJIENOS |
Naudingos nuorodosRenginiai ir parodosKompiuterių žaidimai

BSA kompanijos teroras

Programinės įrangos kompanijų aljansas ar Microsoft fasadas?
Pagal Joe Barr
Šaltinis: the Penguinista News

Taip pat skaitykite: Smulkaus ir vidutinio verslo žlugdymas

BSA programinės įrangos gamintojų organizacija, kuri save pristato kaip neoficialų policijos pajėgų biurą, atlieka pasaulinę gąsdinimų, priekabiavimų kampaniją ir terorą Microsoft bei kitų savo narių vardu. Kampanijos tikslas – įgąsdinti nelicencijuotos programinės įrangos vartotojus, kad jie pirktų tik teisėtas, licencijuotas kopijas.

BSA/MS (Microsoft) aljanso veikla jau anksčiau buvo stebima. Pietų Amerikoje 90-aisiais BSA paprastai geruoju palenkdavo vartotojus naudoti ne piratinę, o pirkti legalią Microsoft produkciją. Tai yra jei buvo naudojamos nelegalios AutoDesk ar Corel Draw kopijos, buvo tariamasi, kaip jas legalizuoti – kad MS vartotojai taptų legalūs.

Ar BSA veikia tik Microsoft naudai šioje kampanijoje? Tai nėra žinoma. Bet yra aišku, kad MS ir BSA veikia kartu ir yra patenkinti savo bendra veikla. Ne viena Austin firma, kuri nenaudoja MS produktų, gavo "specialų pasiūlymą" - su 20 procentų nuolaida įsigyti Microsoft licencijas BSA "paliaubų" metu. "Specialų pasiūlymą" siuntė MS, o po kelių dienų buvo gautas BSA laiškas, gąsdinantis baudomis ir/arba kalėjimu.

Vien tik tai, kad privati firma gąsdinimus ir baimę laiko pirminiais motyvais, siekdama gauti pajamų, yra itin blogas metodas, bet kai ji "šaudo" gąsdinimus tiesiai į minią vartotojų - ir nekaltų, ir piratų, tai tai kelia didžiulį nerimą. Ar DMCA reiškia, kad mūsų ateitis yra viena iš nusikalstamų korporacijų, tokia kaip Microsoft, kuri garsi patyčiomis, valstybių įstatymų ignoravimu ir tuo, kad teigia, jog įstatymas yra per senas, kad jį būtų galima taikyti? Ar tokia kompanija gali pati tapti įstatymu?

Neseniai gavau pagalbos šauksmą iš "Linux" vartotojo Latvijoje. BSA nusiuntė jam gąsdinantį laišką, reikalaudamas pateikti visas jo "Linux" serverio kompiuterinės įrangos licencijas. Laiške buvo gąsdinama vyriausybės atstovų reidais, jeigu vartotojas nepaklus. Jis nežinojo, ką parodyti BSA. Mes pasiūlėme jiems parodyti kopiją GPL. Jūs pasakysite, kad tai tinka Rytų Europoje. Tačiau ši kampanija neapsiriboja Latvija.

BSA paliaubų kompiuterinis tinklapis išdidžiai pažymi, kad BSA pareiškė 30 dienų "paliaubų" laikotarpį Airijoje ir JAV. Anksčiau tai buvo vykdoma Didžiojoje Britanijoje, Tailande ir Meksikoje.

Microsoft/BSA dabar siūlo 10 000 svarų apdovanojimą Didžiojoje Britanijoje tiems, kurie nurodys piratus. BSA strategiškai JAV vykdo oficialią kampaniją ir kartu leidžia užslėptą reklamą, kuri specialiai sukurta Microsoft vartotojams gąsdinti.Netgi teisėtiems vartotojams gąsdinti, kadangi verslininkai atsakingi už piratinę kompiuterinę įrangą jų sistemose, net jei ja naudojasi ir atsineša jų darbuotojai.

"Paliaubų" skelbimai įspėja, kad bus rengiami įrangos ir programinės įrangos konfiskavimo reidai pas tuos, kurie nepaklus. Taip pat gąsdinama didesnėmis nei 100000 dolerių baudomis ir galimybe sėsti į kalėjimą. Visiškai aišku, kad BSA naudoja baimę kaip pirminį motyvą. Skelbimų pabaigoje nurodoma, kad tie, kurie nepaklus per "paliaubų" laikotarpį, bus "užpulti", kai "paliaubos" pasibaigs.

Jei jūs esate laimingas nesinaudodamas Windows, o naudodamasis nemokama kompiuterine operacine sistema, vis tiek galite būti įžeistas ir gauti MS/BSA gąsdinančius laiškus. Jei jūs esate teisėtas vartotojas, tokie laiškai jus gali dar labiau įžeisti.

10 patarimų, kaip atsakyti į įžeidžiančius, gąsdinančius Microsoft privačios antipiratinės politikos laiškus.

  1. Jei jūs naudojate tinkamą kompiuterinę įrangą Adobe, Apple, Autodesk, Bentley Systems, CNC Software/Mastercam, Corel, Macromedia, Microsoft, Network Associates ar Symantec - tai firmos, kurias, kaip teigia BSA, ji atstovauja savo "Paliaubų/gąsdinimo/ reidų" kampanijoje – nustokite jas naudoti tuoj pat ir išimkite iš savo kompiuterių.
  2. Jei jūs išėmėte šią įrangą, susiraskite ir pradėkite naudoti nemokamą/ laisvai prieinamą alternatyvą: GNU/Linux ar BSD Windowsams, Gnumeric Exeliui, Star Office MS Ofisui. Šis laisvas nemokamų programų sąrašas auga kiekvieną dieną ir netgi skurdžios, nekonkurencingos zonos, kurios supa MS produktus, gali pateikti nedaug pasiūlymų komercinei konkurencijai. Naudokite bet ką, tik ne BSA ginamą produkciją.
  3. Parašykite BSA ir informuokite juos, kad jūs nenaudojate produkcijos, kurią gamina bent viena iš jų ginamų firmų ir kad jūs nenorite gauti bet kokių tolesnių gąsdinimų iš jų. Pagąsdinkite, kad jie gali būti patraukti atsakomybėn už bet kokį produktyvumo praradimą ar laiką, praleistą atsakinėjant į būsimus neatsakingus reikalavimus.
  4. Jei jūs nenaudojote piratinės programinės įrangos, gavę gąsdinantį laišką iš BSA paskambinkite BSA "paliaubų" telefonu ir pareikalaukite paaiškinti, kodėl jūs gavote tokį įžeidžiantį laišką. Paklauskite, ar jie žino įstatymus prieš apgaulingą prekybos praktiką. Pasakykite, kad jums geriau bendradarbiauti su firmomis, kurios neapsimetinėja vyriausybės įgaliotomis institucijomis, neskelbia grasinimų ir pan. Tegu jie išklauso jūsų nepasitenkinimą jų vykdoma veikla.
  5. Parašykite į savivaldybių ar centrinę policiją ir paklauskite, kodėl privati organizacija elgiasi kaip karaliai. Ar teisingumą gali vykdyti didelės kompanijos? Nusiųskite jiems visas gąsdinančių laiškų kopijas, kurias gavote iš BSA.
  6. Parašykite politikams, kurie atstovauja jus vietiniame ir valstybės lygmenyje ir paklauskite, kodėl yra sukurta paralelinė policinė valdžia ir kodėl jie turi teisę sekti, konfiskuoti, būdami žinomi visame pasaulyje kaip nesąžininga firma. Nusiųskite visas grasinančių laiškų kopijas.
  7. Parašykite BSA ir paprašykite paaiškinti jų finansavimą per paskutinius penkeris metus tam, kad galėtumėte suprasti, kad jie yra ne kas kita, o Microsoft fasadas. Priminkite jų kampaniją Pietų Amerikoje, kai piratinės įrangos vartotojai tapo licencijuotos Microsoft vartotojais ir palyginkite dabartinę teroro kampaniją.
  8. Parašykite BSA ir paklauskite jų, kuo remdamiesi jie gąsdina konfiskuoti jūsų kompiuterius ir programinę įrangą, tik įtardami, kad jūs galbūt turite piratinės įrangos ir ypač, kai įtarimas paremtas anoniminiu telefono skambučiu, kuris gali būti iš nepatenkintų buvusių darbuotojų, iš konkurentų, ar pačio Microsoft agento.
  9. Parašykite Virginia Beach city ir informuokite juos apie visas nemokamas laisvai prieinamas Microsoft produkcijos alternatyvas. Paklauskite savo vietinės mokesčių inspekcijos, ar jūsų doleriai taip pat rizikuoja vien dėl to, kad jie naudoja Microsoft produkciją (dėl išėmimo, konfiskavimo ir pan.)
  10. Parašykite Microsoft ir paprašykite parodyti Windows 2000 šaltinio kodą. Pasakykite, kad yra pranešimų, kad jie nelegaliai naudoja laisvai prieinamą Kerberos autentišką kodą savo įmonės programinei įrangai, o jūs norite žinoti, kad jie "švarūs". Pasiūlykite 30 dienų paliaubų laikotarpį, kurio metu jie gali "apsišvarinti" be tolesnių veiksmų iš jūsų pusės.

Pastaba: atsiliepimus skaitykite šiame puslapyje

Skaitykite: HOT.LT redaktoriaus interviu su BSA advokate Lietuvoje

Kiti HOT.LT straipsniai:
Kompiuterių ištakos
Mažylis buvo pirmasis...
Mūšis kibernetiniame pasaulyje
Lambda išraiškos – Java į naują lygį
Smulkaus ir vidutinio verslo žlugdymas (HTML)
Ką byloja byla: ar teks bylinėtis dėl bylos? (HTML)
Seniausias pasaulyje analoginis kompiuteris (HTML)
Ar gali būti "naudingi" virusai?
Išorinio panašumo pavojus
Toji erdvė...
Aukšto lygio programavimo kalbų evoliucija
Paieškos sistemų naujienos
ataskaita apie virusų siautėjimą 2000-aisiais
WWW serverių pasiskirstymas (PDF)
Įsilaužimų istorija Užmirškite Internetą mokyklose
Populiariausios WWW svetainės (PDF)
Eliza ir rūpesčiai dėl tapatybės
Apžvalga: ASP - ar yra perspektyva?
Apžvalga: privatumas Internete
Haketonai

Informacijos lobynas rusų kalba 2001.04.05
     Rusijos tinkle "Rubrikon" projektas Internete pateikia 7-ias stambiausias rusų enciklopedijas, tarp jų ir 1969-1978-ųjų "Didžiąją tarybinę". Kitos: 1998-ųjų "Iliustruotas enciklopedinis žodynas", apie 15% "Brokhauzo ir Efrono enciklopedinio žodyno" (1890-1906), Vladimiro Dalio "Gyvosios didžiosios rusų kalbos aiškinamasis žodynas" (1863-1866), Sergejaus Kastelskio "Roko enciklopedija" (1998), "Tėvynės istorija", "Visuotinė istorija". Netrukus jas papildys "Amerikano enciklopedija", Pasaulio tautos ir religijos", "Pasaulio tautų mitai" bei karinių žodynų serija.
     Viso internete pateikta per 170 tūkst. straipsnių ir per 40 tūkst. iliustracijų. Daugelis straipsnių turi nuorodas į kitus (išorinius) Interneto šaltinius. Taip pat numatyta "Interaktyvioji enciklopedija", kurioje savo straipsnius (prižiūrint administratoriams) galės talpinti patys lankytojai. Ir nors kai kurie straipsniai paseno arba neatitinka tikrovės, numatyta specialūs laukai, kuriuose lankytojai galės palikti savo pastabas, patikslinimus ar papildymus.
     Šio projekto vertė yra 600-700 tūkst. dolerių, o komandą šiuo metu sudaro 26-27 darbuotojai. Projektą finansuoja "Lukoil", kuris supranta, kad investicijos sugrįš negreit.
 
 
HOT.LT informacija  
Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt Mes stengiamės Jums!  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Atvirukai, sveikinimai  
Sveikinimų svetainė  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
   

 
delo
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.