Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2001 03 23-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Nemokamos programos
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
.
GSM telefonu paslaptys
.
Balionas: komiksu zinios
.
.
.
.
.
Martyno puslapis
.
linxlt
.
linxlt
.
algaxy
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
.
.
.
.
.
Karšta
Egiptietiška mįslė
Tuneliai Anduose
Dropa diskai
Dogu skulptūrėlės
Petras  Atsiskyrėlis
10 artefaktų
Nibiru ir šumerai
Fū naikintuvai
Pranašas Mahometas
Markionitai
įvadas į Kabalą
Karpokratiečiai
Blogio misterija
Asasinai, tamplieriai
Egipto dievai
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Kitas rakursas
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Kertant Saharą
Gyvieji barometrai
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Profesorius kiborgas
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
 
 
 
Karščiausia žinia
NAUJIENA: Interviu su BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!

Neįtikėtinų greičių ruožas!

HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje!
Pagrindinis puslapis | Kompiuterių žaidimų naujienos, 2001 01 16

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Aukšto lygio programavimo kalbų evoliucija (HTML)
     Interneto istorija. Datos (HTML)
     WWW serverių pasiskirstymas (PDF)
     Užmirškite Internetą mokyklose (PDF)
     Eliza ir rūpesčiai dėl tapatybės (HTML)
     Apžvalga: kompiuterių virusai 2000-ais (PDF)

Nauja InfoBalt valdžia 2001.03.23
     Pirmajame naujosios, kovo 1 dienos visuotiniame susirinkime išrinktosios valdybos posėdyje perrinktas INFOBALT asociacijos prezidentas. Šįkart juo tapo ilgametis valdybos narys Vytautas Vitkauskas.
     Asociacijos viceprezidentu e.verslui, eksportui ir raštinės įrangai išrinktas Romualdas Krukauskas, telekomunikacijoms – Juozas Šarkus, informacinėms technologijoms – Juozas Zalatorius. Valdybos posėdžiuose taip pat dalyvaus vykdomasis asociacijos direktorius Džiugas Juknys, valdybos sekretoriumi tapo E.Žvirblis.
     Informacinių technologijų sektorių ir ITT politiką kuruoti ėmėsi J.Zalatorius, telekomunikacijas – J.Šarkus, raštinės įrangą, tarptautinius projektus – R.Krukauskas. Fondą ir rėmimo programas kuruos R.Tamulevičius – naujasis INFOBALT Fondo prezidentas. Teisėdara užsiims Mindaugas Jablonskis, ryšius su visuomene koordinuos Vytautas Vitkauskas bei Džiugas Juknys.
"Compaq" SAN sprendimai sertifikuoti "Oracle" 2001.03.23
"Compaq" patvirtino apie prisijungimą prie "Oracle Storage Compatibility Program" (OSCP). "Oracle" testavo nutolusio diskų veidrodinio atvaizdavimo naudojant "Compaq SANworks Data Replication Manager" ir duomenų archyvavimo sprendimus. "SANworks Data Replication Manager" (DRM) suteikia "Oracle" vartotojams galimybę realiame laike turėti nutolusią duomenų kopiją, prieinamą per lokalų ar išplėstą SAN, taip siekiant išvengti duomenų praradimo stichinių nelaimių atveju. Nutolusios kopijos gali būti saugomos kitoje gatvės pusėje arba už 100 ir daugiau kilometrų nuo pagrindinės duomenų saugyklos. "Compaq" siūlomi duomenų archyvavimo sprendimai "Oracle" klientams užtikrina lengvai įdiegiamą duomenų bazių archyvavimą ir atstatymą. "Compaq" dalyvavimas OSCP programoje – vienas iš glaudaus šių kompanijų bendradarbiavimo rezultatų, suteikiantis "Oracle" klientams garantiją, kad "StorageWorks" ir "SANworks" grupių produktai yra pilnai suderinti su "Oracle" duomenų bazių produktais.
(C) Deskriptas
Greičiausias spalvoto vaizdo spausdintuvas 2001.03.22
"Xerox" pristatė naują A3+ formato "Phaser 2135", kuris šiuo metu yra greičiausias spalvoto vaizdo spausdintuvas. Jo nutylimoji skiriamoji geba yra 1200 taškų colyje. Tokiu režimu jis spausdina 21 spalvoto vaizdo puslapius į minutę. "Phaser 2135" turi nuosavą "Intel" kompanijos 500 MHz procesorių ir 128 MB operatyviosios atminties (su galimybe plėsti iki 512 MB). Tai leidžią pirmąjį spalvotą lapą gauti jau po 17 sekundžių. "Phaser 2135" gali spausdinti ant skirtingo formato puslapių nuo A6 iki A3+ - ir popieriaus svoris gali siekti net 203 g/cm2. Popieriaus dėklai talpina net 2850 lapų. Spausdintuvo produktyvumas – 83 tūkst. puslapių per mėnesį. Galimos kelios spausdintuvo konfigūracijos.
Pakeliui į praeitį 2001.03.21
     Pianistai groja begarsiams filmams. Dujomis apšviečiamos gatvės. Lėktuvai išskrenda laiku. Tai vis praėjusių laikų reiškiniai. Ar toks likimas nėra skirtas sausumos, arba kitai - "sraigės", paštui?
     Tai pranašauja kai kurie ženklai. El.paštas suvalgo paštininkų pusryčius. Praeitais metais JAV el.laiškų buvo išsiųsta dukart daugiau nei paprastų (į dieną 1470 mln. lyginant su 570 mln.). El.paštas patrauklus - nes pigesnis ir greitesnis. Be to, elektroninė forma suteikia daugiau išraiškos galimybių - garsai, vaizdai, animacija ir kita...
     Tačiau yra žmonių, kurie nenori atsisakyti senų įpročių - ir jiems kompanijos priverstos siųsti įprastus vokus. Ir juose nebūna kompiuterinių virusų... Ar ilgai?
Kam pavyks? 2001.03.21
     Pokario JAV buvo sakoma - "kas gerai General Motors, tas gerai Amerikai". 20 a. pabaigoje GM galima buvo keisti į "Microsoft". O Internete pagr. Žaidėjas yra "Yahoo!", kuris dabar paseka pirmtakų keliu - krentančios akcijos, mąžtančios pajamos, vadovybės kaita... Ir jei ji "smuks" - grandinėle poveikis nusiris kitomis Interneto kompanijoms.
     Tai parodo, koks yra pažeidžiamas reklama besiremiantis verslas - ir tas modelis dar turi įrodyti savo efektyvumą. Ir jei tai neįrodys "Yahoo!", tai kas tada?
Duomenų bazės atsako balsu 2001.03.21
"ActiveBuddy" ruošia sandorį su Interneto portalu, kuriame užtikrins, kad duomenų bazės naršytojams atsakinės žmogaus balsu (kažkaip nesitiki, kad lietuviškai) - apie orą, biržos naujienas ir kt. Ši IM vadinama technologija realizuojama specialaus "BuddyScript" "skripto" pagalba. Jau mintijama ir apie naujo tipo naršyklės sukūrimą. Va tik, IM įdiegimas kainuoja nuo pusės iki milijono dolerių.
Slaptažodžiai tiesiai ant lėkštutės 2001.03.21
Turėdamas specialią programą, bet kuris internautas gali gauti www svetainės vartotojų (įskaitant administratoriaus) slaptažodžius. Tai įmanoma, jei www svetainėje naudojama senesnių versijų IBM programinė įranga: "Net.Commerce" bei "WebSphere Commerse Suite". Ir nors IBM jau senokai paruošė saugumo spragų kamšalus, šimtai www svetainių neatsinaujino.
Kariškiai netiki "Microsoft" 2001.03.20
    Vokietijos vyriausybė oficialiai tai paneigė, bet kas ino, kaip buvo?...
     Vokietijos ginkluotosios pajėgos (Bundesveras) nusprendė nenaudoti "Microsoft" programinės įrangos, nes ja nepasitiki manydamos, kad JAV NSA (Nacionalinio saugumo agentūra) turi galimybę pasinaudoti joje numatytomis "užpakalinėmis durimis" ir perimti slaptus dokumentus. Dėl panašios priežasties, kaip spėjama, nebus naudojama ir "Oracle" duomenų bazių valdymo sistema.
     Prisiminkime, kad ir Rusijoje į valdžią atėjus V.V.Putinui, buvo išleista slapta direktyva, draudžianti "Microsoft" programų naudojimą karinės pramonės srityje.
Nokia naudos Sybase mobilias technologijas 2001.03.19
     Nokia ir Sybase pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios pagrindu bus kuriamas duomenų saugyklos laiko ir klientų valdymo sprendimas naujam Nokia 9210 komunikatoriui (Nokia 9210 Communicator). Sprendimo technologijos leis ir automatiškai atnaujinti programinę įrangą.
     Sybase jau eilę metų lyderiauja mobilių duomenų bazių rinkoje (daugiau nei 60% pasaulio rinkos: 1999 metais augimas nuo 55% iki 61% - šaltinis: Norma Schroder, "Overview of 1999 DBMS Market Size, Vendor Shares and Forecast," GartnerGroup's Dataquest. Neabejojama, kad 2000 metais rinkos dalis tik didėjo.). O šiandien jau yra siūlomi įvairiausi mobilūs sprendimai ne vien kompiuteriniams įrenginiams, bet namų buitinei technikai, kitai biuro įrangai, automobiliams. Mobilūs sprendimai, pagrįsti Sybase technologijomis, diegiami visame pasaulyje bankų sektoriuje, telekomunikacijose, sveikatos apsaugos įmonėse ir dar daugelyje kitų pramonės ir prekybos kompanijų. Tokie sprendimai išplečia kontrolės ribas, labai gelbėja operatyviai renkant reikalingą informaciją, priimant kritinius verslo sprendimus. Kaip pavyzdį galima paminėti automobilį, kuris saugo visą diagnostinę informaciją ir ją reguliariai perduoda į priežiūros centrą – meistrai gali "užbėgti už akių" gedimams, kurių gali nepastebėti automobilio kompiuteris. Arba biuro apsaugos sistema, renkanti duomenis apie darbuotojų buvimo vietą ar judėjimą ir operatyviai perduodanti šią informaciją.
     Todėl nenuostabu, kad Nokia pasirinko Sybase, kaip vieną iš strateginių partnerių būsimiems projektams bei dabartinių produktų efektyviam panaudojimui. Kitą savaitę prasidėsiančioje CEBIT'2001 parodoje Nokia stende bus demonstruojami Sybase technologijos "visada prieinamas" (Always available) privalumai ir galimybės. Tokių technologijų ir tokių plačiai pritaikomų sprendimų neturi nė vienas Sybase konkurentas.
Žvilgsnis per kairį petį atgal 2001.03.17
     VRM viceministru, atsakingu už informatiką, pasiūlytas Romualdas Krukauskas, šiuo metu esantis "IBM Lietuva" visuomenės sektoriaus vadovu ir "InfoBalt" asociacijos valdybos nariu. Kovo 13 d. "Respublika" pateikia kai kuriuos jo biografijos faktus, kuriuos pravartu būtų prisiminti:
 • 1992-4 m. Romualdas buvo RIM ministerijos viceministru;
 • kėdę, (kartu su A.A.Basevičiumi, dabar "Telekomo" Vilniaus regiono paslaugų centro vadovas) paliko po to, kai už … 872 Lt įsigijo butą Turniškių 10;
 • Būdamas IBM darbuotoju užsipuolė BSA, kai IBM yra BSA narė.
       Taip pat "Respublika" spėlioja, kas lauktų Lietuvoje R.Krukauskui tapus informatikų tėvu: viešpatautų IBM propaguojamos sistemos ir programos; atsipūstų piratai, kuriems paskutiniu metu buvo kiek prispaustos uodegos.
       Tai kieno interesus jis gintų, klausia geriausias praeitų metų IT žurnalistas – valstybės, piratų ar IBM. Pridurkime – ar savo?
 • Virtualioji sekretorė ar cerberis? 2001.03.17
       "Microsoft" kompanija pristatė žmogaus informacinio apkrovimo optimizacijos "Priorities" programą, kurios naujoji sąsaja turėtų pakeisti "Windows" koncepciją. Derinančios sekretorės ir duomenų srauto reguliavimo funkcijas programos pagrindas yra sprendimų priėmimo technologija. Sistema bando atspėti, kokią informaciją kokiu momentu pateikti vartotojui. "Notification Manager" per video kamerą (kartu su mikrofonu) stebi, ką kuriuo metu veikia vartotojas - renką tekstą, kalba telefonu, valgo ar snaudžia.
       Grafinę sąsają (GUI) keičia "dėmesio sąsaja" (AUI), paskirstanti duomenų srautus - elektroninį ir balso paštą, Interneto naujienas, tinklo pranešėjų žinutes ir t.t. pagal skubumo požymius (100 balų sistemoje). Tikimasi, kad naujoji sistema lydės žmogų visur bendraudama su juo mobiliuoju telefonu, kišeniniu kompiuteriu, pranešimų gavikliu ir kitomis ryšio priemonėmis. Tai yra .NET koncepcijos dalis.
  Superkompiuteris su AMD procesoriais 2001.03.16
  "Boeing" korporacija perka superkompiuterį sukurtą iš 96 AMD kompanijos "Athlon" procesorių. Jis veiks valdomas modifikuotos "Red Hat" firmos "Linux" operacinės terpės. Superkompiuterį surinks "Linux Networx" kompanija specializuojanti "Beowulf" klasterių iš "Linux" serverių kūrime. Ši superkompiuterį naudos naujajame "Delta IV" raketos (galėsiančios į orbitą pakelti iki 15 t) sukūrimo projekte. Tai jau penktoji sistema, kurioje "Linux Networx" naudojo AMD procesorius.
  Vargai ieškant savo vardo 2001.03.16
  Palyginti neseniai susijungusios "Navision" ir "Damgaard" kompanijos pasivadino "NavisionDamgaard". Dabar ji skubiai pasivadino "Navision". Tad dabar žinomi "Damgaard Axapta", "Damgaard XAL" ir "Damgaard C5/C4" gaminiai priešdėlį pakeis į "Navision". Tai tik rodo, kad kompanija blaškėsi be aiškios strategijos. O lietuviška jos atstovybė nesiteikė atsakyti bent į tris mano el.laiškus (padorios firmos parodo bent mažą dėmesį parašydamos – "Atstok!). Nežinau, ar taip lietuviška "Navision" elgiasi ir su savo partneriais?
  Magistras išmėsinėja dievus 2001.03.16
       Atsirado naujas "laukinis" virusas plintantis net trimis būdais: laikmenose, tinkle ir el.paštu. Jis suderino savyje nepaprastą "I love you" plitimo greitį su "Černobylio" (CIH) pavojingumu. Naujas virusas pavadintas "Magistr" arba "Disemboweler" ("Panda") ir, skirtingai nuo kvailų el.pašto kirminų, išnaudojančių kompiuterių vartotojų žemą raštingumo lygį bei "mažas silpnybes" (kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje), yra labai sudėtingas ir tobulai slepia save. Pavyzdžiui, išsisiųsdamas el.laišku, jis priedų vardu panaudoja kurį nors kompiuteryje rastą .doc ar .txt failo vardą.
       "Magistr" skenuoja įvairių pašto programų bei "Windows" adresų knygutes ir ištrauktą iš jų informaciją įsirašo į specialų DAT failą. Jo vardas sukuriamas pagal kompiuterio vardą, bet perkoduotas pagal paprastą taisyklę. Išsiųsdamas laišką, virusas atgalinį adresą modifikuoja taip, kad negalima būtų į jį atsakyti. Pranikęs į kompiuterį, virusus užkrečia visus 32-ių bitų PE formato vykdomus failus (.exe) bet kuriuose diskuose. Užkrėsti failai padidėja 24 KB. Jis išsiskiria į tris dalis, kurių dvi šifruojamos polimorfiniu algoritmu. Taip pat operatyviojoje atmintyje jis ieško Explorer.exe programos ir ją "praplečia" 120 baitų kodu ir perima "TranslateMessage" funkcijos veikimą. Išskiriama atskira programos gija, kuri užsnūsta maždaug 3 min. Tik po to tada ji pradeda "pašto" tyrinėjimą.
       Modifikuojamas ir WIN.INI failas (įrašas RUN=programa) bei "Windows" terpės registras (programos vardas gali kisti):
  HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
  Run\AppName (kinta)=C:\WINDOWS\SYSTEM\(programa).EXE
       Praėjus mėnesiui nuo užkrėtimo momento, "Magistr" visuose kompiuterio ir tinklo diskuose ištrina visus failus į juos įrašydamas "YOUARESHIT" (Esate mėšlas!) Jei kompiuteryje įdiegta "Windows 9x/ME" terpė, tai pabandoma sunaikinti ir CMOS bei "Flash" BIOS turinį. Dar, priklausomai nuo situacijos, virusas sukuria "bėgančias ikonėles" - žymeklį užvedus ant kurios nors ikonos, jis nuo jos "sprunka" tolyn. Spėjama, kad jį sukūrė švedas iš Malmo save tituluojantis "Dievų skerdiku" (The Judges Disemboweler).
       Ir lemiamas viruso veikimo akordas - užrašas ekrane (tai reiškia, kad kompiuteris "padarytas"):
  Another hauhty gbloodsucker.......
  YOU THINK YOU ARE GOD,
  BUT YOU ARE ONLY A CHUNK OF SHIT

       Jei šio užrašo dar neišvydote, susirūpinkite savo kompiuterio sveikata. O geriausia apsauga - nesivalkioti neaiškiose kompanijose ir neimti į rankas bet kokio mėšlo. Niekas neapsaugos išskyrus jus pačius.
  Stebėkite Pasaulio pabaigą 2001.03.15
  Kovo 15 d. rusiškoji "ParallelGraphics" kompanija Internete pristatys projektą "Pasaulio pabaiga" (The End of Mir), skirtą "Mir" kosminės stoties tragiškam galui. Kompanija specializuojasi 3D grafikoje Vakarų rinkai. Tačiau "Runete" yra ir tokie jos darbai - "Nužudyti Puškiną" bei "Virtualus Mauzoliejus". "Pasaulio pabaiga" remsis tikrais duomenimis, gaunamais iš NASA ir Rusijos kosminio centro. Stebėti "krytį" bus galima realiame laike. Virtulaus ir tikrojo "Pasaulio" žlugimai bus sinchronizuojami. Projektas nesibaigs, kai "Mir" tėkšis į Ramiojo vandenyno bangas - tąs paskutines jo minutes galima bus peržiūrinėti įvairiais aspektais.
  Tad nukreipkite savo VRML papildymus turinčias naršykles šiuo adresu: www.parallelgraphics.com/mir
  Nemokama saugumo spragų ieškotoja 2001.03.15
  Interneto saugumo centras "CISecurity" si8lo nemokam1 "PatchWork" programą, ieškančią silpnų vietų įmonės tinkle ir WWW svetainėse. Radusi saugumo "įtrūkimus", programa paaiškina, kaip juos "užglaistyti". Programą galite paimti iš minėto centro www svetainės
  Virusus jau galima generuoti 2001.03.15
  Penktadienį Internete buvo pateikta atnaujinta virusų generatoriaus atnaujinta versija, kuri ir buvo panaudota "gaminant" "Anos Kurnikovos" kirminą. Tai "Vbs Worms Generator 2 Bet", kuri yra tikrai išskirtinis dalykas - naudotis juo kuriant įvairius virusus (el.pašto, IRC ar failų) labai lengva, be to, jis turi išsamią aprašomąją dalį. Programa vis naują variantą sukuria unikalų, besiskiriantį nuo ankstesnių jo versijų. Tai sumažina antivirusinių programų efektyvumą. Šį 210 KB instrumentą galėjote paimti iš asmeninės autoriaus svetainės bei daugelio hakerių puslapių, pvz., buvo it ten...
  Autorius pabrėžia, kad visos jo programos sukurtos tik mokomaisiais tikslais ir jis neatsako už jų naudojimą.
  "Oracle" licencijuoja "Compaq" Unix klasterius 2001.03.14
  "Oracle" paskelbė dar vieną strateginį partnerystės susitarimą su "Compaq" siekiant naujoje "Oracle 9i" versijoje integruoti "Compaq TruCluster" technologiją ir naudoti ją kaip savo "Real Application Clusters" sprendimo pagrindą. Vienas iš bendrų tikslų – sumažinti patikimų, klasterių pagrindu veikiančių duomenų bazių sistemų diegimo savikainą. Taip pat dėmesys bus skiriamas klasterių plečiamumui (scalability), kuris augant mazgų skaičiui klasteryje užtikrintų proporcingą aptarnaujamų vartotojų skaičiaus augimą. Šio sprendimo kūrimui ir testavimui bus naudojama "Compaq Tru64 UNIX", vėliau pritaikant jį kitoms "Oracle" palaikomoms platformoms. "Oracle" licencijuos "Compaq TruCluster" technologijas ir sieks sukurti visiems prieinamus (t.y. mažiau kainuojančius) sprendimus įvairioms platformoms (portable clusterware).
  © Deskriptas
  Hakeriai tikrina lietuviškų Web svetainių apsaugą 2001.03.14
  Iš naujienų puslapių neišnyksta pranešimai apie kompiuterinių įsilaužėlių (angl. hacker) darbelius. Skamba neįtikėtinai, bet JAV Federalinio Tyrimų Biuro duomenimis organizuotos kompiuterinių piratų grupuotės iš Rusijos ir Ukrainos pavogė daugiau kaip milijoną kredito kortelių numerių iš daugiau nei 40- ies JAV e.prekybos svetainių. Žinoma, plačiausiai nuskamba ir greičiausiai pastebimi solidžių kompanijų Web svetainių "nulaužimai" keičiant puslapių turinį, įsilaužimai pavagiant kuriamo produkto duomenis, pakeičiant tinklo konfigūraciją ir pan. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad mums Lietuvoje nėra ko rūpintis - juk mes tokie maži ir niekam neįdomūs. Deja, taip nėra, ir pastaruoju metu lietuviškos svetainės bei tinklo stotys vis dažniau patikrinamos tiek užsienio, tiek vietinių apsaugos "skylių" žinovų. Reikia pastebėti, kad ir Lietuvoje dar turime gabaus jaunimo, kuriam rūpi priminti kompanijoms, kad vienas vertingiausių jų turtų – informacija – nėra pakankamai apsaugota. Jų darbo tikrinant Web svetaines rezultatus galite pamatyti www.hacker.lt archyve, tačiau specialistų nuomone tai – tik matoma ledkalnio viršūnė, nes "neafišuojamus" įsilaužimus į tinklą ar tarnybinę stotį be specialių priemonių gana sunku aptikti.
  © Deskriptas
  "Compaq" - atmintinių virtualizavimas ir tinklai 2001.03.14
  Ispanijoje vykusi "ENSA@work" konferencija, skirta "Compaq" išorinės atminties masyvų vartotojams, patvirtino, kad prieš dvejus metus ENSA (Enterprise Network Storage Architecture) pavadinimu paskelbta strategija sėkmingai vykdoma, o pasiekti rezultatai leidžia teigti "Compaq" esant vienu iš šios rinkos lyderių. Rinkos analitikų "GartnerGroup" nuomone dabartinės tendencijos rodo, kad išorinės atminties apimtys kasmet padvigubės, ir įmonės ieško naujų technologijų, kurios padėtų valdyti šiuos resursus. Būtent išorinės atminties sprendimams – heterogeniniams SAN tinklams, NAS serveriams, virtualizavimui, duomenų kopijavimui ir kt. – ir buvo skirta ši konferencija. Viena iš esminių ENSA technologijų, jau virstanti konkrečiais produktais - VersaStor, dar vadinama "svarbiausia nauja technologija po RAID atsiradimo" ir "Strategic Research Corporation" apklausoje išrinkta kaip "Best New Technology for 2001". Taip pat renginyje buvo pristatomi ir demonstruojami naujos kartos DLT įrenginiai (SuperDLT), kitos išorinės atminties valdymo valdymo technologijos, produktai ir sprendimai.
  © Deskriptas
  Kompiuteris klausosi pasakų 2001.03.13
  Izraelio mokslininkai nusprendė sukurti programą, galinčią prasmingai "kalbėtis" bet kokia tema. Ji pavadinta HAL, - kompiuterio iš "2001 m. odisėjos" garbei. Šiuo metu kompiuteriui skaito pasakas ir po to jo klausinėja, tikrindami, kaip jis suvokia jų turinį. Pagal tai jie tobulina programos darbą. Kompiuteris jau sugeba suvokti pokalbio temą ir pagal ją atsakinėti į klausimus. Manoma, kad protu jis prilygsta 5 m. vaikui.
  Kas varžosi su 3G? 2001.03.13
       3G ryšio standartui ir taip problemų netrūksta – įvairūs protokolai, radijo dažnių licencijų gavimas, poreikis naujoms bazinėms stotims ir t.t. O dabar atsirado dar viena grėsmė, kuri vadinasi 802.11. Nepaisant didžiausio 802.11 trūkumo (dirba tik 80-90 m. atstumu), jis turi ir nemažai privalumų – nepaprastas bazinės stoties pigumas (tik apie 250 dolerių) ir nemažas perdavimo greitis (11 Mbps ir daugiau). Išsivysčiusiuose JAV miestuose 802.11 stotys jau statomos viešose įstaigose – kavinėse, aerouostuose, viešbučiuose ir t.t. Tokiame kontekste 802.11 gali konkuruoti su bevieliu Internetu (tik ne visur dar yra tokios sąlygos) ir JAV šiuo metu jau turi apie milijonų aktyvių 802.11 vartotojų.
       Iš kitos pusės, 802.11 galima nagrinėti ne kaip konkurentą, o kaip 3G papildymą. Ir vis tik neaišku, ar 3G vertas tų lėšų, kurios į jį sudėtos?
  Domenų naujų sričių steigimas 2001.03.10
  Interneto srityje dirbančių kompanijų grupė, nepatenkinta ICANN (organizacija, skirianti Interneto vardus) politika, sukūrė alternatyvią domenų vardų sukūrimo sistemą. Įsteigta 20 naujų vardų įskaitant .mp3, .xxx, .sport, .kids ir .chat. Tokių vardų registraciją vyko New.net kompanija. Į tokius domenus galima kreiptis įsidiegus specialų įskiepį (applet), kuris pateikiamas iš New.Net svetainės. Jei šiuos vardus palaiko Interneto tiekėjai, tada nereikia jokių priedų. Tokie domenai kainuoja po 25 dolerius į metus.
  "Microsoft" naujienukai 2001.03.10
       Šią savaitę "Microsoft" kompanija paskelbė, kad pakeičia savo "uždarą" strategiją ir savo didžiausiems klientams (stambioms kompanijoms) pateiks "Windows 2000" pradinius tekstus - "vidiniam naudojimui", t.y jie neturi palikti techninių departamentų, kuriančių naujus taikymus, ribų.
       Taip pat "Microsoft" pateikia bandomąją "Visio" 2002 versiją - tai pirmoji "Visio" versija sukurta po "Microsoft" sparneliu (ankstesnėje - tebuvo tik lipdukas). Tebus tik du "Visio" variantai: "Standard" ir "Profesional". Naujojoje versijoje pagerintas darbas su grafika bei įtrauktas modulis automatiniam tinklų braižymui.
  Putinas ir Internetas 2001.03.08
       Antradienį mums netolimos šalies vadovas Vladimiras Putinas pravedė savo pirmąją spaudos konferenciją Internete. Iš 15 tūkst. klausimų jis per valandą suspėjo atsakyti tik 19. Jos metu prisipažino, kad mažai naudojasi Internetu, nes yra ne tik tingus iš prigimties, bet ir dabar turį būrį pagalbininkų besinaudojančių juo profesionaliai ir jam pateikiančiu informaciją jau "ant lėkštutės". Tačiau jis pateikė ir mintį surengti Putino www svetainės sukūrimo konkursą. Joje turėtų būti suderinti valstybės portalo ir naujienų perteikimas naudojant naujoviškas dizaino idėjas.
       Dauguma kitų klausimų lietė asmeninius dalykus, politiką ir užsienio reikalus. Visus spaudos konferencijos tekstus rasite šiame puslapyje<.A>.
  Naked Wife
  Aną Kurnikovą keičia "Nuoga žmona" 2001.03.08
        JAV paplito ir, vienus pirmųjų "nubaudė" kariškius, naujas kompiuterių virusas, pavadintas "Naked wife". Labiausiai stebina jo primityvus plitimo būdas – kaip el.laiškas, kuriame parašyta "My wife never look like that! ;-) Best Regards" (Taip atrodo mano žmona. Su pagarba). Prie jo prisegta paprasta NakedWife.exe programa, kuri "slepiasi" su "Macromedia Flash" klipo ikona. Jį iškvietus pasirodo langas su užrašu "JibJab Loading", o tuo tarpu programa ištrinu visus svarbius "Windows" katalogo failus. Ir papildomai virusas išsiuntinėja save visais adresais, surastais MS Outlook" adresų knygutėje.
      Jei bandysite uždaryti minėtą langą, gausite draugišką pranešimą "You're are now F**KED! (C) 2001 by BGK (Bill Gates Killer)" (Aš jus jau išdūriau ©…) Antivirusinių programų svetainėse virusas įvardintas kaip NAKEDWIFE, W32/Naked@MM ar W32.HLLW.JibJab@mm
      Patarimai, kaip saugotis nuo šio viruso kaip ir kitiems virusams - jie nuolat kartojami iki užkimimo, tačiau jie nė velnio nepadeda. Neatidarinėti jokių neaiškių el.laiškų priedų - iš ko jie bebūtų. Bet ar tai sakyk, ar kuolą ant galvos tašyk - daugumai tai nė motais.
  Naked Wife
  Įrankis darbui su XML 2001.03.07
  "Microsoft" kompanija pateikė priemonių, skirtų XML formatu perduodamos informacijos apdorojimui, bandomąją versiją. Tai "XML Analysis", leidžiantis keistis informacija tarp duomenų bazių ir taikomųjų programų nepriklausomai nuo programose naudojamų kalbų. Ši priemonė realizuoja XML, SOAP (Simple Object Access Protocol) ir HTTP standartus. Realiai, tai OLEDB prieigos prie duomenų išplėtimas, kurį galite atsisiųsti iš "Microsoft" svetainės.
  "Motorola" patiki ne viskuo 2001.03.07
  "Motorola" kompanija suabejojo, ar yra įmanoma sukurti medžiagą, iš kurios pagaminti mobiliųjų telefonų korpusai galėtų sugerti iki 90% spinduliavimo. Apie tokią savybę turinčią ypatingai lengvą plėvelę buvo paskelbę Honkongo mokslininkai. "Motorola" mano, kad tai neįmanoma - nebent kartu nukentėtų ir ryšio kokybė arba nepaprastai greitai išsikrautų akumuliatorius. Na o mes kol kas galime tik guostis, kad niekas patikimai neįrodė, kad mobilūs telefonai tikrai kenkia sveikatai.
  HP paruošė sprendimą duomenų talpų valdymui 2001.03.07
  "Hewlett-Packard" kompanija pateikė duomenų saugojimo strategiją FSAM (Federated Storage Area Management), kurią kuria HP NSSO padalinys. Ji apima kelias skirtingas technologijas - nuo diskų didelių masyvų iki paprastų juostinių įrenginių, bei duomenų tvarkymo programinę įrangą. FSAM pagrindimės trys dalys: 1) HP Network Storage Appliance - išbandytas duomenų saugojimo "Windows" terpėje sprendimas apimantis aparatūrines priemones, archyvavimo bei duomenų valdymo programas; 2) HP Surestore Virtual Array 7100 - antra diskų masyvų karta, leidžianti tiek centralizuotą, tiek nutolusį administravimą; 3) HP OpenView Storage Area Manager - gausus programinės įrangos priemonių rinkinys ("Windows" terpei) leidžiantis tvarkyti duomenis ir optimizuoti jų paskirstymą.
  Surasti superslaptos programos pradiniai tekstai 2001.03.06
  Darydami kratą švedų nemokamo pašto tiekėjo "Carbonide" patalpose, FTB pareigūnai jos serveryje "Freebox.com" surado OS/COMET programos pradinius tekstus. Tai buvo laikoma ypatingai slapta informacija, nes ši programa valdo JAV kosminius objektus – raketas, dirbtinius palydovus ir erdvėlaivius su žmonėmis. Apie tai, kad programos tekstai pavogti iš JAV Jūrų laivyno tyrimo laboratorijos buvo žinoma jau nuo 2000-ųjų gruodžio 27 d., tačiau tik dabar atrasta jos "kelionės" vieta. Pasistengė hakeris pravarde LEEIF – deja, apie jį nieko daugiau nežinoma. O "Freebox.com" serveriu jis pasinaudojo tikriausiai atsitiktinai – kaip nemokama paslauga. Kur dar nukeliavo šios programos pradiniai tekstai – nėra žinoma.
  Bilui Geitsui ankšta savo namuose 2001.03.06
  Bilas Geitsas susirūpino, kad jo namuose mažėja vietos ir prieš gimstant trečiajam vaikui jis nusprendė perstatyti ir išplėsti savo Namą – taip vietiniai ir vadina jo valdą ant Vašingtono ežero kranto. 3500 kv. metrų ploto name yra 24 vonios kambariai, nedidelis baseinas, salė 120-iai asmenų, ir garažas 28-ioms mašinoms. Bet tik 4-I miegamieji. Namas buvo statytas viengungiui ir nepritaikytas šeimyniniam gyvenimui. Dabar bus įkurtas dar vienas miegamasis, pastatyta vaikams vieta mokymuisi ir poilsiui.
  Mums jų problemos…
  House of Bill Gates
  Procesoriai bus su radijo ryšiu? 2001.03.05
  Labai tikėtina, kad būsimuosiuose "Intel" procesoriuose skirtuose nešiojamiems kompiuteriams bus "Bluetooth" ir 802.11 artimojo radijo ryšio palaikymo galimybės. Kol kas ši technologija neturi net darbinio pavadinimo ir nepaaiškėjo jos realizavimo principas.
  Nauja IPMI specifikacija 2001.03.05
  "Intel", HP, NEC ir "Dell" kompanijos sukūrė IPMI (Intelligent Platform Management Interface) v1.5 specifikaciją, aprašančią sąveiką su "protingais įtaisais" ir naudojamą serverių aplinkos stebėjimui (temperatūrai, įtampai, ventiliatorių sukimosi greičiui, prieigos prie serverio vidaus galimybei). Taip pat ji padeda inventorizuoti įrangą. 1998 m. sukurtą v1.0 specifikaciją naudoja per 70 firmų. Kai kurios operacinės terpės (IBM AIX ar HP-UX) turi programines priemones IPMI pranešimų tvarkymui. v1.5 įtraukė daugelį papildymų jau įtrauktų į kitus standartus. Daugiau rasite šioje www svetainėje.
  Lietuviška interneto paieškos sistema 2001.03.04
       "Infosistema" naujienų svetainę "Eureka" pertvarkė į informacijos paieškos sistemą "Seklys". Po metų ją planuojama atskirti į atskirą bendrovę ir parduoti. 1998-ais atidarytų interneto vartų "Eureka" ("viskas viename") sudarė ir paieška, ir teminis katalogas, ir paskutinės dienos naujienos, ir diskusijų grupės, ir kt. Per dvejus metus jai palaikyti išleisti per 20.000 Lt neatsipirko. Pasak direktoriaus Audriaus Ramanausko, nuspręsta apsiriboti siauresniu projektu. "Seklys"i leidžia ieškoti informacijos visose lietuviškose svetainėse, kurių pavadinimai baigiasi ".lt".
       Tačiau lietuviškų svetainių yra ne tik šiame domene - jų yra ir .com (labas.com), ir .net (lithuanian.net) ir kt. Tad "Seklys" apimama www puslapių teritorija bus pernelyg siaura. Kita vertus, kitos kompanijos steigia būtent interneto "vartus" ir nelaiko tai nesėkme (kaip 2000-ais įkurtas "Delfi"). Tad, iš dalies, toks posūkis reikštų ir "Infosistemos" vadovavimo trūkumus organizuojant "vartų" verslą.
  P2P - pagalba paieškos sistemoms bei grėsmė telekomams 2001.03.03
       Į populiarią "Google" paieškos sistemą ruošiamasi rezultatus rūšiuoti panaudojant "lygus su lygiais" (peer-to-peer, P2P) technologiją, perimtą iš "Gnutella". "I5 Digital" kompanija, išaiškėjus, kad P2P tinka www puslapių citavimo lygiui nustatyti, pernai metų pabaigoje pradėjo "Pandango" projektą. Dabar juo susidomėjo ir "Google", tačiau ji vis dar abejoja kai kuriais klausimais - juk norint išrūšiuoti rezultatus reikia kiekvienąkart "apibėgti" apie milijoną kompiuterių - ir neaišku, ar žmonės suteiks prieigą prie savo kompiuterių. Svarbumo lygio nustatymui siūloma pasinaudoti kitų naršytojų gautais rezultatais.
       O P2P įsiskverbia ir į telekomunikacijų sritį. "Pulver" kompanija vykdo Free World Dialup projektą, leisiantį internautams mnemokamai skambinti į užsienį. Jis siekia internetinę telefoniją išplatinti visuomenėje, sukurti pigius asmeninius bendro naudojimo telefoninius "vartus". Kol kas internetinė telefonija masiškai nepaplito, nes kokybė dar nėra labai aukšta, o ir kainą kelia tai, kad visose šalyse (ir net didesniuose miestuose) reikia statyti telefoninius "vartus". Arba - kad visi turėtų nuolatinį (pvz., DSL ryšį), atitinkamas plokštes ir programinę įrangą.
       Visa tai ir planuojama apeiti pasiūlant FTOB (Free Telephony Over Broadband) technologiją. Vartotojai už kokius 150 dolerių perka atitinkamas "Cisco" plokštes ir jungiasi prie nuolatinio ryšio linijos. Tačiau nereikalaujamai, kad pašnekovas turėtų panašią įrangą - galima paskambinti bet kam. Tam pasinaudojama FTOB dalyvių resursais. Llabiausiai telefoninio ryšio operatorius gąsdina tai, kad P2P parodo, kad jų buvimas nėra reikalingas.
  Lustų puslaidininkinis sluoksnis dar suplonės 2001.03.02
  Japonijos kompanija "Nikon" paskelbė pradedanti EPL (electron projection lithography) kūrimo darbus. Tai leis "paploninti" lustus iki 0,07 mikronų technologijos. Ją pasiruošusi panaudoti "Texas Instruments" kompanija, o apie svarbą kalba IBM ir nuo "Lucent Technologies" atsiskyrusi "Agere Systems" kompanija.
  INTERVIU SU BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!
  A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. Tada buvo HOT.LT interviu su Linu Pečiūra bei DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite Ankstesnis buvo su LIKS pirmininku Alfredu Otu 2001-ieji pradėti interviu su HOT.LT redaktoriumi!
   
  IT naujienos. Turinys
  Visos 2001.01.24-2001.02.07 naujienos
  Visos 2001.01.08-2001.01.23 naujienos
  Visos 2000.12.26-2001.01.07 naujienos
  Visos 2000.12.06-12.25 naujienos
  Visos 2000.11.23-12.05 naujienos
  Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
  Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
  Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
  Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
  Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
  Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
  Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
  Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
  Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
  Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
  Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
  Ankstesnių naujienų archyvai
  .

   

   
   
  Nauja galimybė!  
  Jūsų svetainė gali automatiškai paimti HOT.LT dienos naujieną. Ši nuoroda pateikia kodą, kurį tereikia įterpti į jūsų WWW puslapį.  
   
  Atskiri HOT skyriai  
  Domeno vagystė  
  Interneto romantikai  
  Programinė įranga  
  WebOn produktai el.komercijai  
   
  Karštos WWW svetainės  
   
  Informacija:  
  Help On Web  
  NSO ir mistika  
  ONLINE.LT  
     
  Portalai  
  Banga  
  Omnitel laikas  
   
  Lietuviai:  
  Lietuviai Atlantoje  
  Klubas Litvania  
  Globalusis tinklas  
  Lithuanica svetainė!  
  Pasaulio lietuvis  
  Latvijos lietuvis  
  Aklųjų biblioteka  
    Mirusieji - atminimui  
     
  Aukcionai, prekyba:  
  Aukcionai  
  Aukcionai, pinigai  
  Banknotai  
   
  Spauda:  
  Kalvotoji
  Žemaitija
   
  TV laida "Eta"  
  Verslo žinios  
  TV laida "Eta"  
  Žinių radijas  
  Būdas Žemaičių  
  Lietuvos rytas  
  Moteris, žurnalas  
  Vartiklis, elraštis  
   
  Interneto paslaugos:  
  Elnet@  
  Omnitel WAP serveris  
   
  Kompiuteriai:  
  Sonex kompiuteriai  
  Baltic Amadeus  
   
  Kultūra:  
  Džiazo svetainė  
  Lietuvos filharmonija  
  Interaktyvi proza  
    Rasa, tautiniai šokiai  
  Dailės muziejus  
  Meno leidiniai  
  Lietuvos vienuolynai  
  Muziejai ir parkai  
  Teatras  
  Meno galerija  
  Filosofija  
  Mitologija  
  Literatūra  
    Poezija  
    Fantastika  
    Biblijos puslapiai  
     
  Mistika:  
  Kabala  
  Fuko švytuoklė  
  5 medžiai  
  Masakh  
     
  Darbo sauga  
  Sabelija  
   
  Pramogos:  
  Sporto puslapis  
  PAULIAUS puslapis  
  DARTS sporto puslapis  
     
  Laisvalaikis:  
  Akvariumai  
  © HOT.LT 2000.
  Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
  'Intelligent' design.