Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2000 11 23-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Įdomybės Internete
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Laisvalaikis:
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Martyno puslapis
.
.
linxlt
.
linxlt
.
.
algaxy
.
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
Atsisiųskite Butas programą
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Karšta
Kitas rakursas
Varno klyksmas
Kur renkasi raganos?
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
Arnoldas regėjo meteorus?
ascension art
Neįminta mįslė
Kertant Saharą
Gyvieji barometrai
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Apgavo pelikanai?
Elektroninė vyriausybė
Templieriai (2d.): U.Eco
Pederastai dulkina tautą
Profesorius kiborgas
Kernavės festivalis
Pliuristinės kosmologijos
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
.
 
 
 
Karščiausia žinia
HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje!
Pagrindinis puslapis | Kompiuterių žaidimų naujienos, 2000 11 19
HOT.LT interviu su "@ETA" TV laidos vedėju Linu Pečiūra, 2000.11.13:
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. O dabar ir siūlome HOT.LT interviu su Linu Pečiūra.

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Apžvalga: ASP - ar yra perspektyvos? (PDF)
     Apžvalga: Privatumas Internete (PDF)
     Apžvalga: kompiuterių virusai 2000-ais (PDF)
     Tendencija: senas ir vėl naujas Internetas

Lietuvos bibliotekos bus pasiekiamos internetu 2000.11.23
UAB "Sintagma" pradeda naują Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos "Libis" diegimo etapą ir netrukus skaitytojai galės internetu užsisakyti knygas ir periodinius leidinius daugiau nei 30-yje Lietuvos bibliotekų. Šiuo metu jau įdiegtas suvestinis elektroninis Lietuvos bibliotekų katalogas, kuriame kaupiama informacija apie Lietuvos centrinėse ir miestų bibliotekose esančias knygas. Suvestinis katalogas prieinamas interneto vartotojams, kurie gali sužinoti, kurioje iš Lietuvos bibliotekų yra jo ieškoma knyga ar leidinys ir ją užsisakyti. Vėliau ketinama suvestinį Lietuvos bibliotekų katalogą įrašyti ir į kompaktinį diską.
Sistema pirmiausia įdiegta Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, vėliau – kitose didžiausiose šalies bibliotekose. Ja jau naudojasi 17 Lietuvos bibliotekų. Iki metų pabaigos projektas apims dar 16 bibliotekų, tarp jų – ir Aklųjų biblioteką. Planuojama, kad "Libis" į vieną sistemą sujungs 82 Lietuvos bibliotekas.
Muzikos centras "Linux" terpėje 2000.11.23
"MusicMatch" kompanija (bendradarbiaudama su "CodeWeavers") pateikė bandomąją "MusicMatch Jukebox" programos versiją "Linux" terpei. Programa jau veikė "Windows" ir " MacOS" terpėse. Tai išbaigtas muzikinis centras leidžiantis atgaminti, įrašyti ar tvarkyti muzikinius failus naudojant įvairius derinimo režimus. Ji leidžia ruošti MP3 failus bei kurti muzikinius CD. Programos migracijai buvo panaudota "Wine" programa leidžianti "Linux" terpėje vykdyti "Windows" programas. Norintys ją gali nemokamai paimti šiuo adresu.
Stulbinantis trimatis vaizduoklis 2000.11.22
"Dimensional Media" kompanija pristatė naujo tipo "vaizduoklį", (nes žodis "monitorius" jam visai netinka), neturintį nei ekrano. Vaizdas tveriamas tiesiog ore virš įtaiso, primenančio stambų stalą su anga viduryje. Sukuriamas nedidelio objekto vaizdas, kurį, skirtingai nuo hologramų, galima apžiūrėti iš visų pusių. Tam nereikia jokių specialių akinių ar šalmo. Negaminami ir stereo garai. Vaizdo sukūrimui naudojama linzių ir veidrodžių sistema. Ir kas įdomiausia, kad šis trimatis vaizduoklis jau pardavinėjamas, nors jis buvo užsakytas kariškių (DARPA). Dabar sukūrėjai bando jį pritaikyti prekybai, pramonei (projektavimo srityje) ir medicinai.
Maitinimo įrangos papildymas 2000.11.22
   APC kompanija pranešė išleidžianti naują nuolatinės srovės sistemų liniją, skirtą belaidžiams, optiniams ir telekomunikacijų įtaisams. Siūlomos išbaigtos nuolatinės srovės maitinimo ir įtampos išlyginimo sistemos apimančios darbo metu pakeičiamus modulius, protingus valdiklius, stovus, maitinimo paskirstymo ir žemo voltažo atjungimo prietaisus. Gaminiai gali būti montuojami ant sienos arba sudedami į stovą.
   Patraukli yra WS200 sistema, užtikrinanti 7,5 A srovę esant -48 V įtampai ir turinti porą dubliuojančių įtampos lygintuvų, maitinimo paskirstytoją, atsarginį akumuliatorių ir avarinę signalizaciją.
   Tuo tarpo PC300 yra atsarginio maitinimo sistema, kurios galingumas siekia iki 300 A esant 54 V įtampai. Įtampos dingimo atveju numatytas 400 A-h talpos akumuliatorius. Ją galima papildyti iki 6-ių 2800 V įtampos lygintuvais, turi APC įtampos valdiklį, 4-is lizdus akumuliatoriams po 6 U ir nuolatinės srovės paskirstytuvą.
   PC1200 sistema sumontuota 600 mm x 600 mm x 42 U stove, leidžia iki 12-os įtampos lygintuvų po 5600 V kiekvienas ir užtikrina iki 1200 A srovę esant 54 V įtampai. Turo APC valdiklį. Tokius blokus galima statyti į eilę užtikrinant maitinimą pakitus poreikiui.
Susikūrė stambus verslo sprendimų tiekėjas 2000.11.22
"Navision Software" ir "Damgaard" nusprendė susijungti pasivadindama "NavisionDamgaard" ir tapdama stambiu verslo valdymo sprendimų tiekėju, turinčiu per 120 tūkst. klientų ir per 2000 verslo partnerių visame pasaulyje. Valdybos pirmininku taps Waldemar Schmidt, o vykdančiuoju direktoriumi - Hans Werdelin. Abi susijungiančios firmos žinomos ir Lietuvoje. "Navision" tiekia išbaigtus verslo sprendimus vidutinėms įmonėms ir Lietuvoje turi apie 30 partnerių. Ji pasaulyje 108 šalyse turi maždaug 41 tūkst. savo produktų įdiegimų. "Damgaard" perėmė finansų valdymo programą "Concorde XAL", kurią Lietuvoje naudoja kelios stambios įmonės, tokios kaip "Bitė GSM" ir kitos.
Susitikimas su hakeriu akis į akį 2000.11.21
Pirmąkart „Microsoft" kompanijos atstovai praeitą savaitę kalbėjosi su olandų hakeriu, daugiau nei prieš porą savaičių įsilaužusiu į „Microsoft" kompanijos tinklą (apie tai rašyta žinutėje „Microsoft" gynyba vėl sušlubavo), o truputį vėliau tą įsilaužimą pakartojęs 19 m. IT specialybės studentas Dimitrijus (Dimitri) atėjo į „Microsoft" atstovybę Olandijoje ir kalbėjosi su kompanijos ryšių su visuomene atstovu Michieliu Gosensu bei trimis kompanijos darbuotojais. Tai retas atvejis, kai susitinkama su hakeriu – dažniausiai bendraujama su jais el. paštu arba telefonu.

Nei Dimitrijus, nei „Microsoft" nelinkę atskleisti pokalbių detalių. Nemažai pasako ir tai, kad „Microsoft" kol kas nesiima veiksmų prieš šį hakerį. Vadinasi, susitarė. Michielis Gosensas pranešė spaudai, kad pokalbio detalės bus perduotos „Microsoft" kompanijos „štabui".

Adamas Sohnas, „Microsoft" atstovas spaudai Redmonde, patvirtino, kad kompanija hakeriui nereiškia jokių pretenzijų. Apie pokalbį Olandijoje jis irgi pareiškė, kad jis buvo labai „konfidencialus". Tačiau saugumo specialistai laukia išsamesnių paaiškinimų, manydami, kad Dimitrijus atrado naujų saugumo spragų, kurias kompanija linkusi nutylėti.

"Bėgantį žmogų" gaudys Niujorke 2000.11.21
HOT.LT jau rašė (2000.08.16 žinutė) apie Berlyne surengtą "RealityRun" žaidimą, kurio metu internautai turėjo surasti besislapstantį žaidėją. Tąkart "bėglys" buvo pagautas po dviejų savaičių vykdydamas vieną iš privalomų užduočių. Dabar žaidimas persikelia į Niujorką ir pavadinamas "Slėpynės Niujorke" (Hide/Seek/NYC). Jo metu du vyrai ir viena moteris (atrinkti iš 200 pretendentų) 17-a dienų slapstysis, o Niujorko gyventojai bandys juos sučiupti. Už pirmuosius du numatyti nedideli prizai, o už trečiąjį prizes yra 10 tūkst. dolerių. Po 10 tūkst. dolerių gaus ir tie bėgliai, kuriems pavyks išsilaikyti 17-a dienų. WWW svetainėje informacija apie bėglius bus atnaujinama kas valandą, o pinigus pasiimti jie galės tik su specialiomis kortelėmis, iškart pranešančiomis informaciją į www puslapį. Taip pat jiems reikia atlikti specialias užduotis - tad jiems teks išeiti į miestą.
Biometrinių sistemų variantai 2000.11.20
HOT.LT skiria dėmesio populiarėjančioms biometrinėms apsaugos sistemos (2000.07.24 ir 2000.10.31 žinutės bei 2000.07.23 apžvalga). Spėjama, kad jos greitai kaip viesulas įsiverš į rinką, nes jos remiasi parametrais (akių tinklainės raštas, pirštų antspaudai, balsas), kurių, iš esmės, negalima suklastoti. Pvz., "Identix" kompanija siūlo pirštų antspaudų skenavimo kortelę, kurią paprasta naudoti (taip pat ir su nešiojamaisiais kompiuteriais valdančią prieigą prie juose esančios informacijos, pvz., kompiuterio vagystės atveju). Tuo tarpu "Iridian Technologies" kuria įvairius įtaisus, kurių pagrindas yra akių tinklainės raštas. Gavusi 33 mln. "General Electric" investiciją, "Iridian Technologies" vykdo "Hewlett-Packard", "British Telecommunications", "Lockheed Martin" bei JAV finansų ministerijos užsakymus. "Veritel" kompanijos JAV padalinys siūlo tiek serverių, tiek darbo vietų apsaugą, kurios pagrindas yra vartotojo balsas. "Windows 2000" jau įtraukė "Verotil" programas į savo sudėtį. Tačiau yra sukutos sistemos ir "Unix" bei "Linux" terpėms.
Naujos Interneto domenų grupės 2000.11.19
Interneto vardų skirstymo organizacija ICANN patvirtino naujas bendrojo naudojimo grupes:
.INFO - įvairiems tikslams;
.BIZ - verslo įmonėms;
.NAME - asmenims;
.PRO - profesionaliosioms organizacijoms;
.MUSEUM - muziejams;
.AERO - skrydžių pramonei;
.COOP - bendrovėms;

Juos paimti bus galia kažkur kitų metų viduryje.
Naujas procesorius - nauji kompiuteriai 2000.11.19
Pirmadienį bus oficialus "Pentium 4" procesoriaus pristatymas. Beveik visos pagrindinės kompanijos pateiks kompiuterių modelius, turinčius šį "Intel" kompanijos procesorių. Pvz., "Dell" pristato " Dimension 8100", skirtą namų arenai. Jis pateikiamas su "Sony Trinitron" monitoriumi, DVD ir CD-RW įrenginiais. Derinantis prie stereo aparatūros madų, jo korpusas sidabro ir juodos spalvų. "Compaq" pateikia "Presario 7000T" modelius su 1,4 ir I,5 GB dažnio "Pentium 4" procesoriais. "Gateway" siūlo "Performance" 1400, 1500 ir 1500XL modelius, o IBM - "NetVista".
    Tad "Quake 3 Arena" bus galima pagainioti tikrai padoriau! Gaila, kad P4 procesorius nebus labai pigus ir pradžioje gali dirbti tik su "Rambus" atmintimi, kuri taip pat nėra pigiausia.
"Navidat" viruso gydymas 2000.11.18

Lietuvoje įsisuko dar vienas el. pašto virusas. Tai „Navidat“ interneto kirminas, plintantis el. paštu iš „Outlook“ programos. Jį gausi kaip atsakymą į el. laišką, nusiųstą adresatui, kuris yra užsikrėtęs (arba užsikrės prieš perskaitydamas jūsų el. laišką). Prie šio atsakymo bus „Navidat.exe“ priedas. Kirminui pradėjus veikti, atsiranda klaidos dialogo langas su „UI“ tekstu, o sisteminių užduočių juostoje už laikrodžio regite melsvą akį. „Windows\System“ kataloge „winsvrc.vxd“ vardu įrašomas „Trojos arklys“.

Pastaba: Atskirame puslapyje pateikiama instrukcija, kaip jį gydyti.

Taip pat galima iš interneto parsisiųsti „F-Secure“ kompanijos (kuri, tiesa, kaip ir „Symantec“, pernelyg ilgai, t. y. per savaitę, nesužinojo apie šį kirminą) specialiai šiam kirminui skirtą priemonę.

Pakeliui paskaitykite apie padėtį 2000-aisiais virusų fronte
Ankstesnė žinutė virusų tema buvo Ar gandai nėra kitokia viruso atmaina?

Naujos kartos kompiuterio pavyzdys 2000.11.16
Deep Forest
"Intel" ir "Hewlett-Packard" kompanijos pademonstravo "Deep Forest" ("Snaudžiantis miškas") personalinį kompiuterį (AK). Jis yra nedidelių matmenų (25,5 ? 33 ? 10 cm) ir jį galima tiek pastatyti, tiek paguldyti. Šerdis - Pentium 4 procesorius, AGP4X grafinių lustų rinkinys ir 7 USB jungtys išorinių įrenginių jungimui. Jame įdiegtos neblogos grafinių vaizdų tvarkymo programos bei el.verslo priemonės. Jis optimizuotas darbui "10/100 Ethernet" ir Interneto tinkluose. KKol kas tai tik demonstracinis pavyzdys.
Visapusiška antivirusinė apsauga "Lotus Notes" terpei 2000.11.16
"Trend Micro" kompanija kurianti antivirusines sistemas Interneto "vartams" (gateway) pradėjo pardavinėti "TESS for Lotus Notes" paketą, skirtą darbo vietų, failų serverių, Interneto vartų apsaugai. Jis sudarytas iš "ScanMail for Lotus Notes", "InterScan VirusWall", "ServerProtect", "OfficeScan" ir "Trend VCS" programų. Jos pašalina virusus iš "Lotus Notes" pašto, bendro naudojimo "Lotus" duomenų bazių - taip pat ir jų replikavimo metu. "InterScan VirusWall" tikrina visą SMTP, FTP ir HTTP protokolais perduodamą duomenų srautą, surasdamas atsisiunčiamus užkrėstus failus, kenkėjiškus "Java" bei "ActiveX" intarpus (applets). "ServerProtect" apsaugo įvairius failų serverius NT ir "Novell Netware" platformose. "OfficeScan Corporate Edition" vykdo centralizuotą virusų paiešką darbo vietose. "Trend VCS" skirta visų šių priemonių valdymui. Tad, jei naudojate "Lotus Notes" ir neturite šio 1500 dolerių kainuojančio rinkinio (25 vartotojams) - keliate grėsmę kitiems kompiuterių naudotojams visoje Lietuvoje!

>B>Pastabos:
1. "Trend Micro" produktai pripažinti geriausiais savo klasėje - apie tai prieš pora dienų buvo atskira HOT.LT žinutė.
2.Kviečiame paskaityti apžvalgą apie virusų padėtį 2000-aisiais
3. Apie naujo "navidat" viruso gydymą HOT.LT paskelbė žinutę news.lt svetainėje.
4. Apie virusines apgaules skaitykite ankstesnėse žinutėse.
Pagaliau pasirodė antivirusas ICQ apsaugai 2000.11.15
ICQ momentinio žinučių keitimosi programa nepaprastai paplitusi. Šiuo metu pasaulyje yra apie 81 mln. jos naudotojų. O kadangi ji leidžia perduoti ir failus, tai galimybė plisti virusams yra nemaža. Kol kas nebuvo antivirusinės programinės įrangos saugančios ICQ. Pagaliai "Central Command" korporacija išleido AVX, kurią galite nemokamai atsisiųsti iš jos WWW svetainės.
Daug niekada nebūna mažai 2000.11.15
Diskai nemėgsta tuštumos. Juose niekada nebūna tuščios vietos. Ar nepagalvojote, kad būtų laikas namuose įsirengti RAID diskų masyvą? Iš štai "Seagate" sukūrė naują 180 GB talpos "vinčą" - panaudodama tą pačią technologiją kaip ir "Seagate Cheetah X15". Naujas diskas vadinasi "Barracuda 180" ir sukasi jis 7200 apsukų per minutę greičiu. Jis pateikiamas su "Ultra160 SCSI" plokšte ir užtikrina 47 Mbps duomenų perdavimo spartą.
Įmonėms skirtų antivirusinių rinka plečiasi 2000.11.14
IDC paskelbė ataskaitą apie antivirusinių programų rinką, kurioje AV PĮ, skirtos WWW serveriams bei Interneto "geitvėjams", lyderiu pripažinta "Trend Micro" kompanija, kurios "InterScan VirusWall" užima 54% rinkos. AV priemonių Interneto "vartams" (gateway) rinka dar 5-is metus augs maždaug po 43%. Išaugs ir Internetu teikiamų (ASP, ISP) antivirusinės apsaugos paslaugų apimtis.
Mažų daiktelių didi ateitis? 2000.11.14
Bilas Geitsas išsakė savo ateities kompiuterizacijos viziją. Pagal jį technologijų pasaulis greitai juda link "kolektyvinių skaičiavimų", kai milijonai telefonų, rankinių ir kitų elektroninių įtaisų bus sujungti Internetu. Įdomu, kad Bilo ranašavimai išsakomi tuo metu, kai jo paties kompanijos akcijų vertė nukritusi ypatingai žemai, Interneto verslo firmas krečia bankrotų drugys, o JAV PK pirkimai sumažėjo 16%. Nerimas dėl ekonominio nuosmukio įsisuko į kompanijų direkcijas. Kartu pasaulis parodo, kokia skirtinga JAV ir Europos rinka: JAV įsigalėjo "Palm" tipo kišeniniai kompiuteriai, o Europoje ir Japonijoje - WAP telefonai (ypatingai neprigiję JAV).
"Novell" el.žinučių sistema plečiasi 2000.11.14
"Novell" kompanija papildė savo el. žinučių perdavimo sistemą "Novell Internet Messaging System" (NIMS) 2.6 bevielio ryšio bei "OpenSSL" duomenų šifravimo galimybėmis. NIMS užtikrina el.pašto vartotojų prieigą prie savo el.pašto dėžučių iš bet kurių el.pašto programų (pvz., "Qualcomm Eudora", "Microsoft Outlook" ar "Netscape Messenger") bei skaityri el.laiškus WAP telefonais. Ateityje ruošiamasi į NIMS sistemą įtraukti ir dienotvarkės tvarkymo priemones.
Programa WWW puslapius paruošianti WAP telefonams 2000.11.14
Indijos kompanija "Jataayu Software" sukūrė ZAP2WAP programą, automatiškai verčiančią WWW puslapius iš HTML į WML (Wireless Markup Language) formatą skirtą WAP telefonams. Sugeneruoti WML puslapiai įsimenami serveryje atskiru failu ir vėliau į juos galima kreiptis tiesiogiai iš WAP serverio. Kompanija yra sukūrusi ir daugiau produktų WAP rinkai.
Skaitykite apie WAP ir PK bendrus žaidimus.
Teisėjas reikalauja grąžinti informaciją 2000.11.13
Antimonopolinės bylos prieš "Visa" ir "Mastercard" kompanijas teisėjas paprašė visus, kurie nuskaitė konfidencialią informaciją, netyčia patalpintą JAV Teisingumo ministerijos, sugrąžinti ar sunaikinti ją:
"Visos trečiosios šalys, informuotos apie šį nurodymą, turi sugrąžinti arba sunaikinti visas dokumentų kopijas, kurias vyriausybė tvirtina per klaidą patalpinusi savo WWW svetainėje, kaip ir kitus dokumentus, perteikiančią juose buvusią konfidencialią informaciją".

Man tai primena seną BBS laikų istoriją, kai vienas asmuo iš BBS prisisiuntė labai juodos pornografijos ir ją parodė žmonai, kuri pažiūrėjo, pažiūrėjo ir sako: "Fu, kaip bjauru - greičiau siųsk atgal!"

Internetas tualetuose 2000.11.12
    "America Online" (AOL) Interneto tiekėjas ir "Gateway" kompiuterių gamintoja sukūrė naujus belaidžio ryšio įtaisus su jautriu ekranu ir gausiu Interneto prieigos priemonių rinkiniu. Jis skirtas naudojimui miegamajame, vonioje ir … tualete – t.y. bet kurioje namų vietoje.
    Šie įtaisai turi užrašų knygutę, kurioje galima palikti žinutes kitiems šeimos nariams. Informacija įvedama naudojant specialų plunksnakotį, kurio "rašoma" ant ekrano, arba klaviatūra, turinčia specialius klavišus ir "prijungiama" bevieliu ryšiu.
    Interneto prieigai gali būti naudojamas arba įprastas komutuojamas telefono arba didelės spartos ryšys bei namų tinklas.
    Naujoji "Instant AOL" programa leidžia ne tik akimirksniu perduoti el.žinutes, bet ir skaityti įprastą el.paštą bei naršyti Internete. Tai AOL kompanijos "AOL Anywhere" ("AOL bet kur") strategijos dalis.
"Virgin" susirenka nemokamus Interneto kompiuterius, 2000.11.11
"Virgin Entertainment Group" paprašė klientų sugrąžinti kompiuterius ir nesinaudoti nemokamomis kompanijos Interneto paslaugomis. Gegužės mėnesį "Virgin" 10 tūkst. vartotojų išdalino nemokamus Interneto kompiuterius, kad galėtų stebėti jų veiklą Internete. Mainais į "moralinį nuostolį" kompanija siūlo 25 dolerių čekį. Kompiuteriai turi būti sugrąžinti iki lapkričio 15 d. Šiais kompiuteriais negalima rinkti teksto ar žaisti kompiuterinių žaidimų - tik naršyti tas svetaines, kurios buvo įtrauktos į tyrimo programą.
WWW svetainės svarbumo įvertinimas 2000.11.10
"Word of Net" kompanija pristatė naują technologiją, leidžiančią įvertinti internetinio resurso svarbą. Bet kuri www svetainė gali nemokamai gauti jos "matomumo įvertinimą" – analogiškai, kaip bibliografijoje naudojamas "citavimų indeksas" (nuorodų į straipsnius ar autoriaus ar mokslininko pavardės paminėjimų kitų autorių raštuose kiekis) rašinio svarbos įvertinimas. Tad "Word of Net" įvertinimas skiriasi nuo "Top100" ir kitų, kurie vertina pagal populiarumą tarp skaitytojų.
Abipusė palydovinė Interneto prieiga 2000.11.10
"StarBand Communications" kompanija pirmoji pasaulyje pasiūlė greitą palydovinę "DirectPC" tipo Interneto prieigą. Iki šiol visos dabartinės palydovinės prieigos sistemos reikalavo "žemiškojo" atgalinio ryšio (dažniausiai modeminio) su vietiniu Interneto paslaugų tiekėju. "StarBand" abi kryptys užtikrinamos palydoviniu ryšiu: tiesioginis – 500 Bbps, atgalinis – 150 Mbps. Palydovas jau paleistas ir užtikrina prieigą iš JAV teritorijos. Ryšiui su juo reikia parabolinės antenos, dviejų koaksialo kabelių (priėmimui ir perdavimui) ir palydovinio "StarBand" modemo, jungiamo per USB prievadą. Manoma, kad toks sprendimas bus labai populiarus ir analogiškas sistemas kuria ir daugelis kitų kompanijų. Pagrindinis "StarBand" konkurentas būtų "Hughes Networks".
Savaitės patarimas, 2000.11.01: Kad naujas nebūtų senas
Pakartotinų apsilankymų metu WWW puslapius galite pamatyti greičiau, jei nurodysite naršyklei įsiminti "nesikeičiančius" elementus. Tačiau puslapiui pasikeitus pernelyg dažnai pamatote seną jo turinį. Norėdami to išvengti, turite papildomai nustatyti savo naršyklę. Naudojantys "Netscape Navigator", pasirinkite "Edit -> Preferences", spragtelėkite pliuso ženklą už "Advanced" ir pasirinkite "Cashe". Įjunkite režimą, nurodantį, kad "kašėje" esantys elementų versija būtų sutikrinama su esančiais tinkle.
"Microsoft Internet Explorer" naršylėje meniu truputį kiti: pasirinkite "Tools -> Internet Options" meniu, paspauskite "General" kortelės "Temporaly Internet Files" grupėje esantį "Settings" mygtuką ir pasirinkite naujesnių failų versijų pasitikrinimo režimą. (Iliustracija).
Savaitės siurbimas, 2000.11.01: DownLinX
Ieškantiems nemokamų programų reiktų į sąrašus įsirašyti ir DownLinX, sukaupusį per 40 tūkst. į kategorijas suskirstytų programų.

Koks laikas kituose kraštuose?
Jei reikia susisiekti su kitoje planetos vietoje esančiu asmeniu, gerai žinoti, koks ten laikas. Galite susikurti asmeninį laikrodį rodantį laiką iki 16-a pasirinktų vietovių. Naktį prašau manęs nežadinti telefono skambučiais!
Savaitės svetainė, 2000.11.01: Kas Voratinklio gelmėje?
Sakoma, kad Internete yra "gilūs klodai". Jame yra apie 100 tūkst. duomenų bazių su paieškos galimybėmis, t.y. informacijos kiekis 500 kartų didesnis, nei gali pateikti paieškos sistemos, kurių pagrindas yra Voratinklio paviršiumi ropinėjantys vorai. Voratinklio gelmę galima tik pateikus užklausas duomenų bazėms, ką moka "Lexibot". Pasinaudokite nemokamo pabandymo galimybe!
IT naujienos. Turinys
Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
HOT.LT informacija  
Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt Mes stengiamės Jums!  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
   
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.