Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2000 12 24-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Įdomybės Internete
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Žodynai:
Alkonas - anglų-lietuvių kalbų žodynas
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Sveikata:
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Įdarbinimas:
American Work Experience: jaunimo įdarbinimas JAV
Verta:
.
.
.
.
.
.
.
Karšta
Mani, manicheizmas
Egipto dievai
Basilidas Siras
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Simonas Magas
Ofitai, garbinę gyvates
Jurgita Cinkienė. Eilės
Vampyrai astrologijoje
Varno klyksmas
Kur renkasi raganos?
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Templieriai (2d.): U.Eco
Pederastai dulkina tautą
Profesorius kiborgas
Pliuristinės kosmologijos
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
.
.
 
 
 
VISOS naujausios NAUJIENOS | Kompiuterių žaidimų naujienos, 2000 12 24
Interviu su LIKS pirmininku Alfredu Otu, 2000.12.24:

Šis tęsia seriją, pradėtą interviu su ką kit "Metų žurnalistu" išrinktu Arvydu Balčiumi. Toliau buvo interviu su "Verslo žinių" žurnaliste E.Sperauskaite bei "@Eta" laidos vedėju Linu Pečiūra. Ankstesnis buvo su DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite.
Numatyta šiuos interviu tęsti ir toliau.

K.: Esate Lietuvos kompiuterininkų sąjungos (LIKS) pirmininkas? Kokios sunkios mintys kamuoja esant šiame poste?

A.: Dirbant visada jauti, kad reikia ir galima nuveikti daugiau. Neramina tai, kad neretai visų mūsų veikla daugiau vyksta didžiuosiuose miestuose, universitetų aplinkoje. Būtina skirti daugiau dėmesio artimesnei ar tolimesnei periferijai, nes informacinė visuomenė gali ir privalo suteikti vienodas galimybes dirbti IT aplinkoje visiems šalies piliečiams. Šis tas šioje srityje atlikta – organizavome susitikimus Marijampolėje, Kuršėnuose, Šiauliuose, Panevėžyje kuriame teritorinę LIKS sekciją, turime aktyviai dirbančius LIKS narius Prienuose, Šilutėje, Kaišiadoryse ir kitur.

K.: Kokias matote skaudžiausias Lietuvos kompiuterininkų vietas? Ar yra būdų jas "pagydyti?

A.: Kompiuterininkai labai intensyviai dirba savo pasirinktose srityse – to reikalauja tiek informacinių technologijų vystymosi tempai, tiek ir ekonominės sąlygos. Dėl to nelengva kompiuterininkus, ypač jaunuosius, įtraukti į aktyvesnę visuomeninę veiklą. Aiškiai per mažai kompiuterininkai demonstruoja savo pasiekimus visuomenei, aiškinant atsiveriančias įvairių specialybių žmonių veiklos perspektyvas internetinėje erdvėje.
"Pagydyti" tai nelengva, nes visi brangiai turi vertinti savo laiką.

K.: Kuo užsiimate, kai nesate LIKS pirmininku? Kokia problema Jus labai domina?

A.: Dirbu Kauno technologijos universiteto Kompiuterių katedros vedėju. Skaitau paskaitas studentams, vadovauju magistrantams. Prieš keletą metų įkūrėme Kompiuterinės technikos bandymų laboratoriją, ją akreditavome Nacionaliniame akreditacijos biure. Manau, kad sveiko gyvenimo kompiuterių aplinkoje problemos yra tikrai aktualios Lietuvos kompiuterininkams. Parėmus Atviros Lietuvos fondui, kartu su kolegomis parengėme tinklo svetainę KOMPIUTERIS IR SVEIKATA. Siūlau ir Jūsų garsiam leidiniui patalpinti nuorodą www.kompirsveikata.lt. Reikia žinoti, kaip išvengti pavojaus sveikatai.

K.: Kaip manote, ar TV ir radijas pakankamai dėmesio skiria inf. technologijoms?

A.: Manau, kad dėmesys nėra pakankamas.

K.: Kokia padėtis, Jūsų manymu, IT srities žiniasklaidoje?

A.: Žiniasklaidos padėtis yra sudėtinga, nes sunku parengti visiems įdomią medžiagą, ypač, kai ji spausdinama dienraščiuose – kas svarbu ir įdomu specialistams – kiti nelabai skaitys.

K.: Kaip manote, kas šiuo metu IT srityje yra svarbiausia Lietuvoje?

A.: Lietuvoje informatika vis reorganizuojama. Jei teikia vilčių Seime įkurta Informacinės visuomenės komisija, tai Vyriausybės lygmenyje "vaizdelis nekoks". Prieš kelis metus panaikinta Ryšių ir informatikos ministerija, dabar jau ir Informacijos ir informatikos departamentas, ko gero, bus inkorporuotas į kažkurį departamentą Vidaus reikalų ministerijoje. Reiškia, informatika Vyriausybės lygmenyje bus dar mažiau girdima, nepaisant skelbiamų prioritetų.

Kita problema – nėra valstybinio dokumento, įteisinančio informacinės visuomenės kūrimo Lietuvoje strategiją ir tikslus. Jei taip ilgai kuriame strategiją, tai kiek laiko reikės jos realizacijai.

K.: Eglė Sperauskaitė iš "Verslo žinių" savo interviu HOT.LT pabrėžė, kad reikia skirti IT ir IT verslą?

A.: Pritarčiau gerb. Eglei, nes viena yra IT teorija, idealai, tačiau verslo sąlygos yra nepalyginamai griežtesnės ir rinka toli gražu ne visada pripažįsta idealus.

K.: Ką manote apie informacines technologijas rašančius/kalbančius/rodančius žurnalistus?

A.: Turbūt, teko bendrauti su dauguma apie IT rašančių ar rodančių žurnalistų. Išskirčiau, žinoma, pirmiausiai J.Skendelį, o paskui A.Balčių – tai tikri mūsiškiai – pirmas buvo pereitos, antras – dabartinės LIKS Tarybos narys. O rimtai – gerbiu kompiuterininkus, kurie negaili laiko IT propagavimui ir svajoju, kad tokių atsiras žymiai daugiau.

K.: Kuriai kompiuterinei firmai simpatizuojate?

A.: Parodoje Hanoveryje buvau apšauktas beveik IBM šnipu, nes po parodą vaikščiojau su IBM krepšiu. Ką daryti, jei krepšys patogus, o kitos firmos patogesnių nesiūlė. Jei rimtai – esu LIKS ir "Infobalt" narys, todėl bendrauju su daugeliu firmų – juk daugumą įkūrė ar dirba mano buvę studentai ar mokslo draugai.

Su IBM LIKS organizuoja Lietuvos universitetų absolventų konkursus, o LIKS renginius paprastai remia nemažas būrys Lietuvos kompiuterinių firmų.

K.: Ar dažnai naršote lietuviškąjį Internetą?

A.: Pakankamai dažnai ir džiaugiuosi radęs naujus adresus.

K.: Kokį klausimą norėtumėte užduoti sau?

A.: Kaip suorganizuoti labai įdomų 2001 metų renginį "Kompiuterininkų dienos'2001"?
Laukiu pasiūlymų ir paramos – idėjinės ir finansinės.

K.: Koks svarbiausias LIKS veiklos baras?

A.: Dabartiniu metu realizuojame Europinę kompiuterinio raštingumo programą. Siekiame, kad kompiuterinio raštingumo sertifikatas taptų būtinu kiekvienam šalies mokytojui, dėstytojui, valdininkui. Tada informacinės visuomenės kūrimo procesai Lietuvoje tikrai paspartėtų, nes atsakingi žmonės aiškiau suprastų tiek šio proceso tikslus, tiek ir galimybes.

K.: Ką manote apie Vartiklį? Kaip jį įvertintumėte?

A.: Skaičiau tiek popierinius, tiek ir elektroninius VARTIKLIUS. Pastaruoju metu vis pasigesdavau naujų numerių – o jei pasigesdavau – reiškia, kad vertinu gerai.

K.: Kaip vertinate "Metų leidinio" vardo paskyrimą HOT.LT? Akibrokštas? Kvailas pokštas?

A.: Manau, kad įvertinimas teisingas. Dirbti tradicinės formos popieriniame leidinyje, ar jo internetiniame atitikmenyje yra paprasčiau. Daugiau idėjų tenka įgyvendinti, realizuojant leidinį elektroninėje erdvėje. Reikia skatinti tokių leidinių pasirodymą.

K.: Koks Jūsų kompiuterinis išsilavinimas?

A.: Prieš 32 metus KPI baigiau specialybę "Matematiniai ir skaičiavimo prietaisai bei įrengimai". Prieš porą dešimtmečių apgyniau disertaciją skaičiavimo mašinų procesorių automatizuoto projektavimo srityje. Tokie terminai, kaip kompiuteris, informacinės technologijos, informacinė visuomenė atsirado gerokai vėliau.

K.: Ką dažniausiai veikiate laisvalaikiu? Ar turite pamėgtų vietelių?

A.: Laisvalaikiu mėgstu keliauti, fotografuoti, skaityti. Labiausiai pamėgta vietelė – sodas Kleboniškyje už Kauno. Beje, ten ir dirbti, sakysim – rašyti straipsnius, patogu. Deja, laisvalaikio vis mažiau, o dažniausios kelionės į Vilnių iš Kauno vieną – du kartus per savaitę.

K.: Kokią pažįstamą moterį vertinate labiausiai?

A.: Esu iš Žemaitijos, mama ir dabar gyvena Sedoje, Mažeikių rajone. Todėl kaip nesižavėti Zita iš Mažeikių. Gal reiktų tik ją pamokyti kompiuterinio raštingumo. Puiku tai, kad ją jau galima pamatyti Internete.

K.: Didžiausia svajonė?

A.: Svajonė lieka svajone tol, kol ji vien tavo. Žiniasklaidoje paskelbta svajonė jau ne tokia miela.

HOT.LT redaktorius: Labai ačiū už įdomias mintis ir manau, kad tai dar ne paskutinis mūsų susitikimas virtualios realybės erdvėse.

Dienos naujiena, 2000.12.23: Skonis Internetu ir dokumentuose
Kvapų perdavimo Internetu technologija jau daugiau mažiau aiški. Tačiau dabar sumąstyta, kad galima perduoti ir skonį! "Trisenx" kompanija sukūrė įtaisą, kuris leidžia perteikti įvairius skonio aspektus. Jo idėja "rūgo" ištisus 4 metus. Iš pradžių skonio laikmena buvo apsirinktas popierius, tačiau jos "laižymas" iškreipdavo skonio savybes ir atrodė neypatingai estetiškai.

Pagaliau buvo sugalvota pasinaudoti vafliais. Tad dabartinis įtaisas primena spausdintuvą, tačiau vietoje popieriaus jis "spausdina" ant vaflių. Gavusi atitinkamą skonio kodą tvarkyklė į vaflį įšvirkščia reikiamą "skonių" rinkinį. Tada tą vaflio gabaliuką suvalgo vartotojas. Technologija nėra paprasta, nes nuolat reikia išlaikyti reikiamą temperatūrą ir laikmenos drėgnumą.

Skaitykite VISAS kitas karštas HOT.LT naujienas
 
 
HOT.LT informacija  
Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt Mes stengiamės Jums!  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
   
   

 


Padėka:
Anekdotai pateikiami iš how.lt svetainės.
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.