Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta -
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Nemokamos programos
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
Hoox
.
Fenix, apie viska
.
www.bustas.lt
.
.
GSM telefonu paslaptys
.
Balionas: komiksu zinios
.
.
.
.
.
linxlt
.
linxlt
.
algaxy
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
.
.
Karšta
Žvaigždžių sporos
Šėtono manifestas
Žydų misticizmas
Žydų misticizmas
Marso misija
Sprogimas Jukone
Paskutiniai inkai
Liudijimai senovėje
Coca kramtymas
Cerinthus. Doketizmas
Cerinthus. Doketizmas
Auvaiyar
Pirmasis kraujas
Indėnų mitai
Imperatorius Huang Di
OBE ir sapnai
Tuneliai Anduose
Dropa diskai
Dogu skulptūrėlės
Petras  Atsiskyrėlis
10 artefaktų
Nibiru ir šumerai
Fū naikintuvai
Pranašas Mahometas
Markionitai
įvadas į Kabalą
Egipto dievai
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Profesorius kiborgas
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
 
 
 
Pagrindinis puslapis | Visad karšti kompiuterių žaidimai
Naudingos nuorodos |   Renginiai ir parodos

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Nuogybės mobiliesiems telefonams - ar kartojasi istorija? (HTML)
     BSA kompanijos teroras (HTML)
     Kirtis smulkiam verslui? (HTML)
     Ką byloja byla (HTML)
     Seniausias pasaulyje analoginis kompiuteris (HTML)
     Aukšto lygio programavimo kalbų evoliucija (HTML)

Tinklo įranga namams ir mažoms įmonėms 2001.08.11
Nuo pat kompiuterinių tinklų pasirodymo šioje rinkoje pirmavo tokie milžinai kaip "Intel", 3COM, "Nortel Networks" ir kiti tinklo įrangos gamintojai. Dabar juos staiga aplenkė nedidelė "Linksys" firma, tiekianti labai kokybišką ir nebrangią įrangą – visa, ko reikia namuose arba smulkioje firmoje dirbančiam kompiuterininkui, norinčiam kompiuterius, spausdintuvus ir kitus įrenginius sujungti tinklu ir viskam duoti tik vieną jungimosi su Internetu tašką. "Linksys" net ir neišleidusi begalės pinigų reklamai kaip stambios firmos (ir tai leido sumažinti kainą), sugebėjo perimti nemažą dalį klientų ir dabar jai priklauso net 57% paprastų maršrutizatorių rinkos. Ši rinka dar nėra labai didelė, tačiau nuolat auga.
Kompiuteris prieš astmą 2001.08.06
Olandas Mireille Oud kuria sistemą, kuri pagal astma sergančioje krenkštelėjimus nuspės apie artėjantį priepuolį. Pacientui tereiks nešioti tik mikrofoną pritaisyta prie Adomo obuolio. Jis signalus kompiuteriui perduoda radijo bangomis. Žmogaus ausis negali pagauti pasikeitimų garse. Manoma, kad sistema perspės ligonį net ir miego metu.
Ateities televizorius pribaigs TV reklamą 2001.08.06
"Philips" kompanija kuria televizorių su disku, į kurį galima įrašinėti visas programa ir iš jo jas atgaminti po kelių sekundžių. Per tas kelias sekundes speciali programa suspės iš įrašų pašalinti tai, ko žiūrovas nenori žiūrėti, pvz., reklamą. Trinamų atkarpų atpažinimui bus tikrinami tam tikri požymiai - garso pasikeitimas, www adresų pateikimas ekrane ir t.t. Vietoje reklamos bus įstatytas iš anksto įrašytas akiai malonus intarpas - žuvytės, peizažai, komedijų ištraukos ir t.t.t
Atvirojo kodo plėtimasis 2001.08.05
     "Sun" pradėjo jau ketvirtjį atvirojo kodo projektą. Šįkart "Grid Engine" paskirstytų skaičiavimų sistema. Ji leis stambioms kompanijoms sujungti kompiuterius vienos užduoties vykdymui. Šią technologiją 2000 m. liepą "Sun" įsigijo nusipirkdama "Gridware". Netrukus PĮ buvo pervardinta į "Grid Engines" ir jos 500 tūkst. pradinio kodo eilučių galima atsisiųsti iš "Sun". Be šio, "Sun" palaiko: "OpenOffice" ("StarOffice" paketas), JXTA (taškas į tašką) ir "NetBeans" ("Java" priemonės).
     HP atviruoju projektu tapo "CoolTown" www priemonės išplitusiems skaičiavimams, kai vartotojai įvairius įtaisus gali sujungti per Internetą. Naudojami brūkšniniai kodai ir aparatūriniai gavikliai vadinami "beacons", perduodantys www adresus į kišeninius kompiuterius ar mobiliuosius telefonus. Ne taip dažnai matoma "atvirojo kodo" aparatūrinė įranga.
"Linux" įsitvirtino Baltuosiuose rūmuose 2001.08.04
Sėkmingai atrėmusi "Red Code" viruso atakas, Baltųjų rūmų www svetainė visiškai perėjo prie "Linux" operacinės terpės su "Netscape-Enterprise/3.6" www serveriu. Tad Baltieji rūmai atsilaikė prieš "Raudonąjį kodą", kuriam pasidavė net Pentagonas. "Red Code" įsiskverbia tik į "Microsoft" IIS platformą naudojančias www svetaines panaudodamas seniai žinomą spragą užversdamas serverį daugybe užklausų.
Šachmatų čempionas vėl stos prieš superkompiuterį 2001.08.04
Bahreine nuo spalio 12 d. turėtų įvykti 26 m. amžiaus Vladimiro Kramniko dvikova su "Deep Fritz". Paskutinįkart prieš 4 m. "Deep Blue" kompiuteris nugalėjo Garį Kasparovą. Ar pavyks Vladimirui atkeršyti už tokią "gėdą"? Jis mano, kad žmogaus pranašumas yra numatyti ilgalaikę strategiją. Palankesnės ir dvikovos sąlygos, nes Kramnikas galės tarp partijų pailsėti ir panagrinėti elektroninio priešininko žaistomis partijomis.

Bet gal dar labiau paveikiantis yra 1 mln. dolerių prizas, iš kurio, laimėjus Kramnikui, šis gautų 800 tūkst. dolerių, o pralaimėjęs - "tik" 600 tūkst. Tad bet kuriuo atveju jis uždirbs daugiau nei kompiuteris, kurio pranašumas tas, kad jis neturi nervų.
Nusileidimo į Eros filmukas 2001.08.05
"Shoemaker" NEAR zondas visus metus nuo 2000-ųjų vasario tyrė Eros asteroidą, o šių metų vasario 12 d. ant jo sėkmingai nusileido. Mokslininkai iš šio zondo perduotų MSI padarytų nuotraukų sukombinavo vienos minutės trukmės juodai-baltą filmuką, kurį galite atsisiųsti iš Interneto. Pradedant iš 3 mylių aukščio kamera blaškosi tarp suverstų akmenų, kraterių užpildytų dulkėmis ir nuolaužomis ir paslaptingų sričių, kur paviršius atrodo tarsi būtų sudraskytas. Paskutiniame kadre iš 422 pėdų aukščio įžiūrime teniso kamuoliuko dydžio objektai. Juoda juota apačioje žymi ryšio nutrūkimą. Čia pateikiam vidutinės kokybės RealPlayer nuoroda. Kitus filmuko variantus rasite šiuo adresu
Kompiuterinis veiksmo žaidimas be kompiuterio 2001.08.04
"Frag" žaidimas primena kortų žaidimus. Kortos - tai įvykiai : čiupk ginklą, šauk, žudyk, esi užmuštas, baigėsi šoviniai, pradėk iš naujo... Žaidėjas ištraukdamas tą ar kitą kortą apibrėžia tolimesnę kovos eigą. Žaidimo eigoje žaidėjas gaus tam tikrus sąlyginius sužeidimus ir galės sužeisti priešininkus. Taisyklės dar nėra paskelbtos, bet apie pobūdį galima spėti iš kortų pavyzdžių - stebuklinga kulka, ugniasvaidis. Neaišku, ar žaidimas taps populiarus, bet aršūs žaidėjai gali panorėti pažaisti "Frag" visur, kur nėra Interneto.
Dingsta depresija, bet stresas išlieka 2001.08.04
Tyrimai rodo, kad kuo daugiau naudojamasi Internetu, tuo daugiau streso patiriama kasdieniniame gyvenime. Gal būt, tai todėl, kad gaunant daugiau el.laiškų, mažiau laiko lieka draugams ir šeimai. O gal dėl įtampos naudojant sudėtingesnes technologijas - skaitmeninės muzikos siuntimą ar video žaidimus Internete. Tačiau internautai daugiau nesijaučia vieniši ir apimti depresijos - kaip rodė ankstesni tyrimai.
El.paštu ... su ateiviais 2001.08.03
     Buvęs Toronto un-to prof. Allen Tough sukūrė www puslapį kuriame ateivius kviečia susisiekti su žmonija naudojantis jo el.pašto adresu. Pateikiamas ir nemažas mokslininkų sąrašas, palaikiusių jo idėją.
     Užsiregistravo 80 asmenų, tarp jų yra ir SETI tyrinėtojų [SETI ruošiasi pradėti ir svetimųjų šviesos signalų paiešką]. Australas astrofizikas Ray Norris palaikęs Kanados profesorių aiškina, kad tokia nežemiško proto paieška yra beveik nemokama, tai kodėl nepasinaudoti ja? Net jei ji nieko ir neduos?
     Savo puslapyje Allen Tough nurodo savo el.pašto adresą, fakso ir telefono numerius. Kame yra ir ateiviams skirtas tekstas paaiškinantis, kodėl jiems vea susisiekti su žmonija. Pateikiam ir Žemės vėliava, kurios geltono rutulio dalis simbolizuoja Saulę, o žydras rutuliukas yra Žemė.
"Microsoft" su "Windows XP" kelia nerimą Interneto telefonijai 2001.08.01
     "Tai apsimoka, nes pigu, bet kartais atrodo, tarsi būtum po vandeniu". Prieš 5 m. Interneto telefonija žadėjo pakeisti ryšius, bet garso kokybė vis dar prastoka, o žmonės neįprato kalbėti prieš PK.
     Bet naujoji "Windows XP" sistema pateikia programinę įrangą, užtikrinsiančią kokybę, artimą įprastiems telefonams. Ir dar - PĮ giganto pasirodymas gali pažadinti snaudžiančią rinką. Žmonės daug laiko praleidžia prie PK. MS nėra išganymas, bet turi galios įvesti ar užgniaužti technologijas.
     Interneto telefonijos ateitis bus Interneto įtaisai, kurie nueis su MS arba prieš MS. Ir nors MS svarba tebėra ginčytina, įvairios kompanijos jau dabar bando atsakyti į galimą jos poveikį. Kai kurios siekia bendradarbiavimo vien todėl, kad nenori turėti MS konkurentų sąraše. MS siekia pasirašyti sutartis ir su tradicinės telefonijos kompanijomis (AT&T, SBC Comm., Verizon Comm.).
     Nusileidus "ZeroPlus", "FireTalk Comm." Ir "Lipstream Networks" saulėms, "Net2Phone" partnerystė su MS padėtų išlikti Interneto telefonijos versle. "Gemini Voice" planuoja uždaryti "PhoneFree.com". bet tebeteiktų paslaugas pasirašius sutartį su MS.
     Interneto telefonijos kompanijos iki šiol bandė plėsti paslaugų spektrą - kaip "Net2Phone" siūlė balso paslaugas portalams (tokiems, kaip "Yahoo") bei momentinių pranešimų tinklams (kaip MSN Messenger bei AOL Instant Messenger). Bet dar saugiau jos jaustųsi atsidūrė "Windows XP" darbalaukyje.
     Bet tai jau ne skambūs pažadai nuversti tolimojo ryšio gigantus AT&T, "Sprint" ir "WorldCom". Interneto telefonijos firmos pasuko kita linkme parduodamos įtaisus, užtikrinančius didelės spartos ryšį naudojant įprastus telefonus. 60% "Net2Phone" pajamų yra iš sričių, kurios PK "net nekvepia". Kompanija sukasi stambių klientų rinkoje ir pardavinėja skambinimo korteles pigesniems skambučiams per Internetą. Pionieriai "Net2Phone" ir "Deltathree" turėjo kautis su "nepagrįstu verslo modeliu". Dabar "Dialpad" ir "PhoneFree" apmokestino klientus. Bet nemokamų paslaugų padaryta žala liko.
     MS iki šiol neturėjo sėkmes Interneto telefonijoje. Jos "NetMeeting" garso kokybė buvo prasta ir naudojimas nepatogus. Bet jei MS šią sritį paskelbs prioritetine, reikalai greitai pasikeis. Kaip visada būdavo anksčiau.
TV kartu su Internetu 2001.08.01

     Šiais laikais dėmesį prikausto vis daugiau ekranų. Kyla klausimas, ar tie, kurie žiūri TV, naršo Internetą? (Taip!) Ar TV žiūrėjimo laikas įtakoja lankomų www svetainių pasirinkimą? (Ne!)
     Tyrimai rodo, kad TV žiūrėtojų ir Interneto naršytojų aibės vis labiau persidengia. 70% savaitės bėgyje bent kartą naršė Internetą įsijungę TV. Ir dar įdomiau - daug naršantys Internete 19% daugiau žiūrėjo TV:
  • Neaktyvūs Interneto naršytojai 7,9% žiūrėjo TV žinias (5,3% - sportą);
  • Aktyvūs internautai 10,9% žiūrėjo TV žinias (7,7% - sportą);
  • 81% Internete aktyvių paauglių tuo pat metu žiūrėjo TV;
  • CNN (visomis formomis) aplankė daugiau žmonių nei kurias kitas naujienas. Jas JAV stebėjo 53%. Kitos: CNBC - 29%, Fox News Channel: 25%.
Supykę darbuotojai gali kelti grėsmę 2001.07.31
     FTB San Francisco padalinys praneša apie padidėjusį neteisėtų įsilaužimų kiekį. Šio tipo kompiuteriniai nusikaltimai sudaro 60-80%. Ir vis daugėja bandymų įsilaužti į buvusių darbdavių tinklus.
     Tokia galimybė egzistavo visada, bet prieš 10 m. kompanijų tinklais naudojosi mažiau technologiškai išprususių vartotojų. Firmose dirbo nedaug sistemų administratorių ir kitokių kompiuterijos specialistų.
     Dabar daugelis kompanijų priklauso nuo vartotojų besijungiančių į jų tinklus. Išaugo technologiškai išsilavinusių darbuotojų kiekis - tvarkančių apsaugos sistema, duomenų bazes, "Java" programuotojų ir t.t. Bet kuris jų turi pakankamai žinių, kad galėtų rimtai pakenkti.
     Ką daryti? Imkitės priemonių prie atleidžiant dabuotoją ribodami jo prieigą. Taip pat, darykite rezervines kopijas. Tai ne tik leidžia atstatyti pažeistą informaciją, bet ir dokumentuoja pasikeitimus ir gali būti panaudojama įrodymams.
     Dažnas slaptažodžių keitimas, ir (veiksnių bei "mirusių") vardų auditas yra būtini. Tik nerekomenduojama kaitalioti kompanijų serverių IP adresų. Padeda ir prieigos audito priemonės ("Netegrity", "Camelot") fiksuojančios darbuotojų veiksmus, nustatančios, kokias tinklo sritis naudoji. Jos leidžia automatiškai uždrausti registracijos vardus, kurie nenaudojami kurį laiką.
"Google" leidžia ieškoti piešinių 2001.07.31
     "Google" paieškos sistema įveda galimybę ieškoti piešinių (GIF, JPG). Išlaikydama sėkmingos tekstinės versijos tradicijas, ji užtikrina labai tikslius rezultatus. Paiešką galima apriboti nurodant piešinio failo tipą (pvz., filetype:jpg ).
     Piešinių paieška yra sudėtingesnė, nes jie neturi tekstinės informacijos, tad apie vaizdą piešinio faile sprendžiama pagal kitus požymius - failo pavadinimą, tekstą šalia piešinio, o taip pat ALT parametro reikšmę. Nuorodos į puslapius su vaizdais dažnai "sufleruoja" apie ką tas piešinys yra. "Google" naudoja bent tuziną tokių požymių.
     Rezultatų lange pateikiama po 20 nuorodų su ikonomis - kartu su piešinio išmatavimas ir failo dydžiu (KB), Internetiniu adresu. Pasikartojimai nėra pateikiami, o ikonos, mygtukai ir reklama pašalinami.
Kompiuterį susivyniokime į klaviatūrą 2001.07.26
Anglijos firma "Electro Textiles" sukūrė klaviatūrą iš audinio. Ji skirta mobiliesiems telefonams ir kišeniniams kompiuteriams. Tas audinys nepraleidžia vandens, bet perduoda elektros impulses nenaudojant jokių laidų ar mikroschemų. Su tokia klaviatūrą daug patogiau rinkti SMS žinučių tekstus arba dirbti su kišeniniu kompiuteriu. Tačiau kas įdomiausia, ją galima suvynioti (norint, kartu su mobiliuoju telefonu) ir įsidėti į kišenę. Nereikia manyti, kad tokia klaviatūra trumpalaikė - audinys labia patvarus ir tarnaus ilgai. "Electro Textiles" sukūrė ir lankstų telefoną, kurį galima išmesti. O suspaustas jis įgauna kitą formą.
"Kolibris" padės pernešti duomenis 2001.07.25
Išeivio iš Lietuvos Kanadoje įkurtos "HummingBird" kompanijos "Genio Suite" 5.0 paketas netrukus užtikrins XML priemones , leidžiančias artimu realiam laiku keistis duomenimis, saugomuose skirtingose sistemose. Vis daugiau kompanijų pastebi, kad duomenų eksportai/importai nakties metu jau nebetenkina jų dėl smarkiai išaugusios duomenų apimties. Vartotojai nori, kad duomenys (pvz., "warehouse" taikymuose) būtų atnaujinami ir dieną. "Genio" 5.0 taip pat artimiau integruojasi ir su SAP. Visa tai leis "Kolibriui" pradėti konkuruoti su IBM "MQSeries" ir panašiomis "pranešimų" sistemomis (Lietuvoje yra platinama šio tipo "Progress" firmos "SonicMQ" programinė įranga).
"Adobe" traukiasi, valdžios pozicija neaiški 2001.07.25
"Adobe Systems" , inicijavusi rusų programuotojo iš "ElcomSoft"suėmimą Las Vegase, pranešė atsiimanti savo pretenzijas ir prašo jį išlaisvinti. Pries savaitę D.Skliarovas buvo suimtas kaltinant "Autorinių teisių skaitmeniniame amžiuje" įstatymo pažeidimo, nes "nuėmė" "Adobe" kompanijos "eBook" el. knygų apsaugą. Iš karto užvirė veikla dėl Skliarovo išlaisvinimo paskelbiant net boikotą "Adobe" firmai. Planuojamos demonstracijos. Ir kai "ElcomSoft" iš savo www svetainės pašalino Skliarovo programą, "Adobe" nusileido. Bet skundas buvo paduotas dėl JAV įstatymo pažeidimo – tad dar neaišku, ar JAV valdžia patenkins "Adobe" prašymą išlaisvinti programuotoją.
Elektroninė medūza 2001.07.25
Jau visokių elektrninių gyvūnėlių matėme – ir šuniukai, ir žuvytės. O dabar prie jų prisijungė dar ir el.medūza, plaukiojanti įprastame akvariume. Jos žalsvai purpurininis 14 x 12 14 cm kūnas pakraštėliuose apkabinėtas ilgokais "ūseliais" Judėjimui panaudojamos dvi AA tipo baterijos. Medūza, įjungus apšvietimą, pradeda judėti, o užgesinus vėl "užmiega". Be to, šis "padarėlis" laikosi atokiau nuo akvariumo sienelių. Galima nusipirkti net keletą šio neįprasto roboto variantų. Ko tie japonai neišsigalvoja!?
Nauja J2EE bandomoji versija 2001.07.23
"Sun" pateikė antrąją "Java 2 Enterprise Edition v1.3" bandomąją versiją, paskutinę prieš rugsėjį pasirodysiančią galutinę versiją. Labiausiai išsiskirianti savybė yra užklausų kalba greitai informacijos paieškai ir ištraukimui, "aktyvaus platinimo" paslaugos naudojant išplėstas XML galimybes, palengvintas senųjų informacinių sistemų integravimas ir sąsaja su JMS (Java Messaging Service) panaudojant "message Drven Enterprise JavaBeans".. EKB sąryšių palaikymas palengvina platinimą ir padidina produktyvumą, tinklinis bendrojo panaudojimo galimybė per IIOP (Inter-ORB protocol) leidžia sąveikauti paskirsrtytoms programoms parašytoms skirtingomis kalbomis. Tad J2EE supaprastina sąveiką tarp programų ir duomenų bazių. Kartu su XML, "mesedžingu" ir integracijos priemonėmis galima sukurti lengvai perkeliamas ir nuo duomenų bazių nepriklausomus taikymus. Atsisiųsti J2EE galite iš java.sun.com
WAP svetainių padėtis 2001.07.23
Anglų firma "Argogroup" ištyrė 1596 WAP svetaines ir nustatė, kad tik 54% taikymų veikia bent su vienu WAP galimybę turinčiu įtaisu. Tai reiškia, kad beveik pusė nefunkcionuoja išvis. Toliau, tik 11% neturėjo suderinamumo problemų. Tai rodo, kad WAP paslaugos dar neišsprendė suderinamumo klausimų.
Už ekrano saugą - į kalėjimą? 2001.07.23
      "Decalb" techninio koledžo administratorius 1999 m. birželio mėn. David McOwen koledžo kompiuteriuose įdiegė Distribute.net ekrano saugą, kuris, kai kompiuteris neužimtas, įsijungia į sudėtingų šifravimo uždavinių sprendimą. Tai paskirstyto skaičiavimo pavyzdys, kurį gerai pademonstravo SETI@Home, "žaliųjų žmogeliukų" radijo signalų paieškos programa. "DeKalb" kompiuterių tinklas buvo gana aktyvus (mokiniai tikriausiai mažai apkraudavo kompiuteris) ir net buvo tapęs nr.1 Distributed.net sąrašuose.
      Tačiau tai nepatiko "DeKalb" administracijai ir po 6 mėn jis buvo iššauktas "ant kilimėlio" ir jam įteiktas raštas kaltinant kriminaliniu nusikaltimu, t.y. naudojimo hakinimo įrankių. Jam neleido net paaiškinti saugo veikimo principų.
      2000 m. koledžo reikalavimu Deividas pervestas į konsultanto pareigas ir atrodė viskas tuo baigėsi. Tačiau birželio gale Džordžijos teismas pranešė apie kvietimą į teismą. Po metų tyrimo tebesvarstoma, ar propažinti kriminalinį ieškinio pobūdį. Bausmė gali būti griežta - 15 m. kalėjimo ir daugiau nei 415 tūkst. dolerių baudos paskaičiuotos "po 0,59 cento už minutę" per 500 kompiuterių įskaitant kainą už ryšio kanalo užėmimą. Tokia "neteisingo valstybės turto panaudojimo" (pasak teisininkų) kaina.
      Klausimas: ar kada neprisikas Lietuvos valdininkai iki SETI@Home programų besisukančių daugelių valdiškų organizacijų (įskaitant ministerijas) kompiuteriuose ir privers vartotojus susimokėti "už panaudotą laiką" (tai kas, kad jos veikia tik kompiuteriui "dykaduoniaujant")?
Techninės kalbos stilius 2001.07.23
      Techniškas kalbos stilius gali padėti gauti darbą, bet ar pateisins darbdavio viltis? Pusvalandį panaršęs www.whatis.com ar www.techadvice.com susipažinsite su populiariais programavimo terminais - "Java beans", ASP ar MQSeries. Valandą pavarčius "Power Builder Developer Journal" galite pradėti kalbėti kaip patyręs programuotojas.
      Tebūnie tai kūrybinis įsisavinimas. Pavadinkime tai lėkšta apgaule. Bet tai padeda gauti geras darbo vietas. Jei laisvai naudoji techninį žargoną (ir kalbi tokiomis temomis kaip "Ariba", "Sibel" ar i2), gali sudaryti įspūdį, kad esi išprusęs toje srityje. Ne visi sugeba atskirti, kur tėra kalbos, o kur prasideda žinios. Tokiems nepavyksta "apmuilinti akių" tik tos srities specialistams.
      O nevykęs darbuotojo pasirinkimas nepigiai atsiliepia firmai. Ir kiek susidūriau su įdarbinimo (ir konsultavimo) firmomis Lietuvoje, nė vienoje nemačiau nė mažiausios galimybės, kad jos įstengtų IT srityje (ar net apie tai pagalvotų) atskirti "pelus nuo grūdų" - tai kas sakoma, nuo to, kas žinoma.
Optikos galia 2001.07.22
      Šeštojo dešimtmečio filmas "Abiturientas" ateitį nusakė vienu žodžiu "plastikas". Šiandien būtų papildyta "šviesolaidžiai". Tyrimai rodo, kad jais gali būti perduoti 10 kartų daugiau duomenų nei manyta - 100 terabitų arba 1 mlrd. telefoninių pokalbių vienu metu. "Bell Labs" tyrimuose naudota kvantinė fizika derinyje su sveiko proto doze. Tad optinis ryšis bus aiškus ateities tinklų pagrindas.
      Šviesa skriedama stiklo gysla veikiama netiesinių veiksnių. Jos greitis nėra pastovus (skirtingai nuo vakuumo) ir priklauso nuo šviesos intensyvumo. Tad dalis signalo šviesolaidyje virsta triukšmu. Signalas silpnesnis - daugiau triukšmo, signalas silpnesnis - prasideda sąveika su kitais signalais. Tai trukdo atlikti tikslius skaičiavimus.
      Tačiau optinių ryšių galimybės dar neapibrėžia Interneto srautų greičio. Silpnoji grandis yra tinklų maršrutizatoriai ir .komutatoriai. Reikalingas esminis jų pasikeitimas. Dabar informacija lėkdama šviesos greičius tarp sujungimų yra nuolat vėl verčiama į elektrinius signalus. Tai viską labai sulėtina. Padėtis stipriai nepasikeis, kol elektroniniai prietaisai duomenų kelyje nebus pakeisti optiniais.
Paauglių sėkmės sindromas 2001.07.22
      Internete gausu taip vadinamųjų "ekspertų", kurie yra ne kas kita, o tik paaugliai - 15-metis Marcus Arnold duoda teisinius patarimus Internete, kitas 15-meris Johnathan Lebed yra biržos "šulas" nusipirkęs "krūtą Mersą", kurį vairuoti dar neturi teisės. Ir net 14-metis Daniel Sheldon, "Gnutela" evangelijos ir intelektualinės laisvės šauklys Voratinklyje.
      Kodėl paaugliai Voratinklyje pasiekė daugiau nei suaugusieji - štai didžioji mistika. Psichologai bando išsiaiškinti, kodėl su amžiumi nesinori išbandyti naujovių. Bet kol jie aiškinasi, gyvenimas nuolat spartina kaitą. Ir tai "į ranką" jaunimui. Jie sugeba pasinaudoti technologijų suteiktomis spragomis. Voratinklyje galima išsiskirti už keliasdešimt dolerių, tuo tarpu advokatas ištuštins jūsų kišenę. Jis privalo turėti licenciją, o daug Voratinklio paslaugų nereikalauja licencijų. Ir advokatų paslaugų kainos yra "užkeltos". Tai prielaida klestėti tokiems kaip Marcus Arnold (teisininkai juk neina daryti verslo Internete).
      Žemo lygio ir aukšto lygio skirtumas. Žemo lygio ekspertizes (kaip biržos brokerių) puikiai pakeičia klerkai ir elektronika. Tačiau vis dar nematoma, kas gali pakeisti aukšto lygio specialistus - ir jų vertė lieka aukšta. Taip yra visose srityse - Internete galima patarti, kaip pasigydyti slogą, bet ne kaip pasidaryti širdies operaciją. Jaunimas sugebėjo pritaikyti technologijas žemo lygio veiklos versle
Privatumas ar nauda? 2001.07.22
      "TiVo" ir "Replay" yra dvi programos, leidžiančios stebėti, ką žiūrite TV. Ar tai nėra pradžia to, kad "privatumas yra ne teisė, o .prabanga"? Yra dvi to pusės: a) daugiau žinant apie klientus galima jiems daugiau duoti tai, ko jie nori; b) galite jais manipuliuoti. Bet taip iš pradžių buvo bijoma ir reklamos, bet vėliau ji tapo anekdotu, nes visi išmoko nuo jos apsiginti psichologiškai.
      Įsivaiduoite, kad sėdite dykas ir lakstote per visas programas niekur nerasdamas, kas būtų įdomu. Žinant jūsų poreikius, būtų galima pasiūlyti tai, kas sudomintų. Ar dėl to verta eiti į gatves, deginti automobilus ir šaukti apie privatumo pažeidimą. Tokios galimybės suteikia progą gauti daugiau už mažesnę kainą. Antra, tai parodo dabartinės reklamos neefektyvumą ir turi priversti sumažinti jos kainą.
      Privatuo problemą, iš tikro, tekelia tik maža tuo susirūpinusių ar suinteresuotų asmenų grupė. Visa likusi visuomenės dalis tuo mažai rūpinasi. Ji nekreipia dėmesio į "įsibrovimus į savo teritoriją ", jei iš to gauna naudos. Tol, kol nenutinka kas nors "didelio" ar nepaliečia "jautrios stygos".
Reklama Internete padeda sukurti firmos vardą 2001.07.22
      Tyrimai parodė, kad net 468x60 reklaminiai piešinukai padidina firmos vardo žinomumą. Dar efektyvesni yra 2001-ųjų vasarį įsigalėję 160x600 "dangoraižiai" bei 360x300 "platūs kvadratai". Pavyzdžiai rodo, kad reklama Internete padeda įsigalėti naujam vardui - apie jį sužino daugiau asmenų. Už animuotus GIF (4% efektas) gerokai efektyvesnės kitos technologijos: audio bei video (9%), "Flash" (5%) ir net DHTML (13%). Skiriasi ir reklamos vietos poveikis - pavyzdžiui, "iššokstantis" langelis šiek tiek mažiau efektyvus nei reklama pačiame puslapyje. Labiausiai paveikia "reklaminiai intarpai" , pasirodantys kol siunčiamas naujas puslapis.
      Šie tyrimai rodo, kad dedamos pastangos:
a) įtikinti besireklamuojančius, kad reklaminio piešinuko paspaudimų kiekis nėra tiksli reklamos efektyvumo metrika;
b) paskatinti besireklamuojančius su dideliais biudžetais skirti lėšų ir reklamai Internete.
Microsof "kietieji" tyrinėjimai 2001.07.21
"Microsoft" tyrimams išleidžia daugiau nei visa Mikronezijos apyvarta. Ir ne tik "minkštiems" reikalams. Mike Sinclair ir Gary Starkweather (kadais "Xerox" tyrimų centre sukūrės pirmąjį lazerinį spausdintuvą) yra įsitikinę, kad mikrosistemos ir nanotechnologijos (MEMS) bus svarbios vizualizacijos ir duomenų talpų mašinerijoje. Jų stalai apkrauti lazeriais, veidrodžiais ir lęšiais - jie sprendžia, kaip perduoti šviesą per vientisą skylučių tinklelį. Tai leidžia visą sieną paversti konferencijas, skaičiavimų bei video vaizdu. Sprendžiama problema - kaip "užkimšti" ir "atkimšti" reikiamas skylutes. Vienas būdų vadinamas "Stetsono langinėmis", t.y., kai ant skylutės "uždedama kepurytė". Kitas būdas atėjo iš "Texas instruments" - mikroveidrodžių eilutės. Abu būdai reikalauja naudoti mikrosistemas.
Britannica apmokestina naršymą 2001.07.21
Britannica.com įveda mokestį už Internetinės versijos, pasirodžiusios 1999 m., prieigą (apie nuostatų keitimąsi buvo rašyta ankstesnėse HOT.LT žinutėse). Mokestis nėra didelis (5 doleriai per mėnesį) - už prieigą prie visų resursų: žemėlapių, multimedia failų, paieškos galimybių ir ... reklamos nerodymą. Enciklopedijos turinys nuolat pildomas - vien pernai perredaguota apie 4000 ankstesnių ir įdėta apie 500 naujų straipsnių. Vis tik didelė dalis informacijos bus pasiekiama ir nemokamai - įskaitant tekstinę visų straipsnių dalį - o mums dažnai to ir pakanka.
Pirk savanoriškai privalomą prekę firmos savo 2001.07.21
Atrodo, kad praktika (kai Lietuvos gamyklų darbuotojai atlyginimus gaudavo batais, trikotažu ir kita savo gamyklų produkcija) yra užkrečiama. Garsioji elektronikos gamintoja "Matsushita Electric Industrial" (turinti "Panasonic" prekinį ženklą) ragina savo darbuotojus nors 10% vasaros premijų išleisti savo firmos produkcijos įsigijimui. Aišku, darbuotojų namai būtų geriokai užversti savo firmos technika, nes vasaros premija yra apie ketvirtų metinių pajamų. Viso savi darbuotojai "nuoširdžiai supras" (ypač, kai atkakliai "rekomenduojama" parodyti pirkinių čekius) reikalą ir išleis apie 18 mln. dolerių, kas, be abejo, nepablogins firmos finansinių rodiklių.
Išplėstas "tikrasis 64 bitų Unix" 2001.07.19
"Compaq" į "Tru64Unix" įtraukė apkrovos valdymo priemones ("Aurema" sukurtą "ARMTech" technologiją) ir dinaminį resursų paskirstymą. Taip pat padidintas sistemos stabilumas apdorojant tranzakcijas, "karšto" procesorių pakeitimo ar papildymo galimybė (OLAR). Įtrauktas ir skirtingo taktinio dažnio 64-ių bitų procesorių palaikymas, palengvinantis sistemų papildymus. Pradedami tiekti GS serijos serveriai su 1 GHz 64-ių bitų "Alpha" procesoriais. Šie GS serveriai gali dirbti valdomi "Tru64Unix" arba "OpenVMS" operacinių terpių. Tuo tarpu ne tokie pajėgūs DS serijos serveriai gali veikti ir su "Linux".
Savaitės svetainė, 2001.06.16
Ataskaita apie kariaujančius vaikus
Ji atskleidžia, kad per 300 tūkst. paauglių (iki 18 m. amžiaus) kaunasi kaip kariai (per 30 šalių). Tarp jų yra net 7-mečių. Ataskaita sudaryta iš apžvalgos, suvestinės, informacijos pagal šalis ir priedų.
Sunerimkite!
Savaitės siurbimas, 2001.06.16: Shed v1.01 [11k], W9x/NT/2k, nemokama
Tai nepaprastai greita [ ir nepaprastai mažos apimties] "Windows" terpės programa, kuri vienu metu patikrina kelis "tariamus" kompiuterius surasdama "bendrai naudojamus" resursus ir pateikia atskiroje programos gijoje. Tiesa, W95 terpėje jos galimybės surasti bendrus resursus lokaliame tinkle šiek tiek ribotos (ir neranda bendrų resursų internete).
Jos puslapis: keir.net/shed.html
Savaitės patarimas, 2001.06.15: Registracija Internete - problemos
Kartais bandant užsiregistruoti Internete gali sukelti nesusipratimų - naršyklė pakibs arba bus išvesta neaiškių klaidų. Tai dažnai iššaukia skirtimai HTTP protokole, kuriuo naršyklė bendrauja su serveriu. IE leidžia nurodyti, kaip naršyklė naudoja HTTP protokolą. "Tools - Internet Options - Advanced" kortelėje peržvelkite HTTP 1.1 nustatymų sritį. Pakeitimai joje gali padėti. Pvz., jei nenaudojate proxy serverio, tada nereikia pažymeti "Use HTTP 1.1 through proxy connections" režimo. Kartais padeda visos grupės "Use HTTP 1.1" išjungimas. Problemos atveju išbandykite visas kombinacijas - deja, nieko paprasčiau nėra..
Papildoma svetainė, 2001.06.16: Žodžiai visame pasaulyje
Per 1000 puslapių turinti svetainė apžvelgia anglų kalbos istoriją ir vystymąsi, naujų žodžių ir išsireiškimų įtraukimą bei daugelį kitų kalbos aspektų, knygų apžvalgas, patarimus panaudojimui ir fonetiką. Galima užsiprenumeruoti elektroninį savaitraštį.
Ne tik anglistams!
Vaikai tampa priklausomi nuo kompiuterių 2001.07.19
Anglijos psichologai mano, kad vaikų psichikai gresia pavojus, nes jie laiką leidžia kitaip, nei jų bendraamžiai prieš kelis metus. Paaugliai žaidžia su kompiuteriais iki 70 val. per savaitę. Jie kompiuterį ima laikyti svarbiausiu savo gyvenimo dalyku. Yra požymių kad jie elgiasi kaip toksikomanai. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji susiduria su virtualiosios realybės narkomanija. Vokiečių psichologai išskyrė tokios "ligos" požymius: veiklos sričių sumažėjimas, nuolatinis savojo kompiuterio tobulinimas, beveik vien tik elektroninės informacijos skaitymas, laiko kontrolės praradimas. Tai lygi nuolatinis irzlumas, nenoras dirbti, kyla nesklandumų su šeima ir draugais. Didžiausią "rizikos grupę" sudaro viengungiai ir bedarbiai.
Užpatentuota "aukso dulkelių" technologija 2001.07.19
HP patentuoja technologiją, apjungiančią molekulių lygio ir puslaidininkių elementus kuriant kompiuterinius lustus. Aišku, kai lustas bus maždaug bakterijos dydžio, kompiuterių dydžiai irgi sumažės. Bet kyls problema, kaip į tokį lustą perduoti duomenis. Tam reikįs molekulės pločio "laidų". HP mano, kad jai pavyko tuos sunkumus apeiti aukso jungčių pagrindu. Naujų technologijų ieškoma, nes netrukus bus pasiekta puslaidininkių galimybių riba. HP bando sukurti maždaug 6 atomų pločio ir dviejų atomo storio sujungimus. Net ir IBM, tvirtinanti, kad puslaidininkiai tebebus patikimas lustų pagrindas, balandžio mėn sukūrė tranzistorių masyvą kuriuos jungė tik 12 anglies atomų storio "laidai".
INTERVIU SU BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. Tada buvo HOT.LT interviu su Linu Pečiūra bei DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite Ankstesnis buvo su LIKS pirmininku Alfredu Otu 2001-ieji pradėti interviu su HOT.LT redaktoriumi!
 
IT naujienos. Turinys
Visos 2001.06.24-2001.07.18 naujienos
Visos 2001.06.01-2001.06.23 naujienos
Visos 2001.05.12-2001.05.28 naujienos
Visos 2001.04.28-2001.05.11 naujienos
Visos 2001.04.15-2001.04.27 naujienos
Visos 2001.04.04-2001.04.14 naujienos
Visos 2001.03.22-2001.04.03 naujienos
Visos 2001.03.01-2001.03.21 naujienos
Visos 2001.02.08-2001.02.28 naujienos
Visos 2001.01.24-2001.02.07 naujienos
Visos 2001.01.08-2001.01.23 naujienos
Visos 2000.12.26-2001.01.07 naujienos
Visos 2000.12.06-12.25 naujienos
Visos 2000.11.23-12.05 naujienos
Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
Nauja galimybė!  
Jūsų svetainė gali automatiškai paimti HOT.LT dienos naujieną. Ši nuoroda pateikia kodą, kurį tereikia įterpti į jūsų WWW puslapį.  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Kalvotoji
Žemaitija
 
TV laida "Eta"  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.