Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2001 02 09-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Nemokamos programos
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
.
.
Balionas: komiksu zinios
.
.
.
.
.
Martyno puslapis
.
linxlt
.
linxlt
.
algaxy
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
.
.
.
.
.
Karšta
Pranašas Mahometas
Markionitai
įvadas į Kabalą
Karpokratiečiai
Irenėjus iš Liono
Blogio misterija
Asasinai, tamplieriai
Asasinai, Kalnų Senis
Bafometas, velnias
Mani, manicheizmas
Egipto dievai
Basilidas Siras
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Ofitai, garbinę gyvates
Jurgita Cinkienė. Eilės
Kitas rakursas
Kur renkasi raganos?
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Neįminta mįslė
Kertant Saharą
Gyvieji barometrai
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Templieriai (2d.): U.Eco
Pederastai dulkina tautą
Profesorius kiborgas
Kernavės festivalis
Pliuristinės kosmologijos
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
.
 
 
 
Karščiausia žinia
NAUJIENA: Neįtikėtinų greičių ruožas!

HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje!
Pagrindinis puslapis | Kompiuterių žaidimų naujienos, 2001 01 16
A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. Tada buvo HOT.LT interviu su Linu Pečiūra bei DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite Ankstesnis buvo su LIKS pirmininku Alfredu Otu O dabar ir siūlome interviu tiesiog su HOT.LT redaktoriumi!

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     WWW serverių pasiskirstymas (PDF)
     Užmirškite Internetą mokyklose (PDF)
     Eliza ir rūpesčiai dėl tapatybės (HTML)
     Prisiminimui: Įsilaužimų istorija (HTML)
     Apžvalga: kompiuterių virusai 2000-ais (PDF)

Elektroninio parašo patikimumo klausimas 2001.02.07
Daniel Bleichenbacher iš "Lucent Technologies" aptiko klaidą DSA (Digital Signature Algorithm) elektroninio parašo algoritme. Ši spraga gali paveikti visų Internetinių tranzakcijų patikimumo ir VPN tinklų prieigos autentifikavimo klausimą. Klaida egzistuoja DSA naudojamoje atsitiktinių skaičių generavimo procedūroje, kurioje tikimybė, kad atsitiktinis skaičius bus išrinktas iš vienos skaičių imties yra dukart didesnė. DSA algoritmą sukūrė JAV nacionalinio saugumo valdyba (NSA) ir jis yra vienas iš trijų autentifikacijos algoritmų, naudojamų elektroninio parašo tapatumui nustatyti.
Diskai optimizuoti video informacijai 2001.02.06
"Seagate" sukūrė naują kodą diskams, skirtiems video srautams saugoti. Tai "V- kodas", kuris bus naudojamas "Cheetah" ir "Barracuda" diskuose, turintiems 16 MB spartųjį buferį ("kešą"). Jų sparta padidinama sumažinant perėjimus skaitant ir užrašant "plačiajuosčius" duomenų srautus. Tai leis saugoti, paimti ir redaguoti nerizikuojant, kad dings signalas, "sustings" ekranas ir bus prarasti duomenys.
Internautai jau turi kam melstis 2001.02.06
Vatikanas išrinko šventąjį Interneto globėją. Juo tapo Izidorius Sevilietis, nustūmęs į šalį kitus pretendentus – Ritą Kaskietę, tėvą Pijų, apaštalą Filipą ir net patį archangelą Gabrielių. Nulėmė tai, kad 7 a. gyvenęs šv. Izidorius sudarė pirmąją krikščioniškajame pasaulyje visų mokslų enciklopediją, pavadintą "Etymologies". Joje buvo pateikiamos medicinos, matematikos, retorikos, gramatikos, istorijos ir teologijos žinios. Ir jis buvo paskutinysis, kuriam lotynų kalba buvo gimtoji kalba. Šv.Izidoriaus vardo diena yra balandžio 4 d. Isidor Sevilian
"Novell" dukterinė firma užsiims turiniu tinkle 2001.02.06
"Novell" kompanija kartu įkūrė dukterinę firmą "Volera", kuri užsiims integruotomis informacijos "kešavimo" ir valdymo paslaugomis. Be "Novell" į ją investavo "Nortel Networks" bei "Accenture" (buvusi "Anderson Consulting"). "Volera" kompanijai perduotų "Novell" produktų dalis sudarė tik mažą "Novell" apyvartos dalį (mažiau nei 1%), tačiau jie "kešavimo" rinkoje užima 17%.
Universalus apsaugos raktas 2001.02.06
"Aladdin" kompanija pateikė naują sprendimą, leidžiantį naująjį aparatinį HASP4 apsaugos raktą panaudoti beveik visose platformose – ne vien tik "Windows". Tai pasiekiama panaudojant USB (Universial Serial Bus) sąsają. Nuo praeitų metų pabaigos pateikta programinė įranga "Linux", palaikanti HASP4 LPT jungčiai. O kovo mėnesį pasirodys HASP4 USB sąsajos palaikymas "Linux" terpei. Hash4
Pats save perskaitantis el.laiškas 2001.02.05
     Jūs galite atsisiųsti nemokamą "Facemail" priedą, kuris jūsų gautą el.laišką perskaitys balsu. Ir ne bet kaip perskaitys, o pateiks skaitmeninį žmogaus veidą, kurio mimika lydės skaitomą tekstą. "LifeFX" kompanija mano, kad vizualiai pateiktas skaitančiojo žmogaus vaidas perteikia emocionalesnį ir labiau betarpišką bendravimo pojūtį. Tačiau verslo prasme, didesnis pelnas laukiamas iš licencijų pardavimų el.verslo kompanijoms. Licenciją jau įsigijo IBM, kuri "kalbančią galvą" įtrauks į savo "ViaVoice" teksto perteikimo balsu priemones.
     "LifeFX" naudoja žmogaus elgesio imitavimo technologiją, kuri iš pradžių buvo sukurta MIT ir Oklando universitetų medicininėms programoms. Dabar "LifeFX" ją panaudos komerciniams tikslams, nes dabartiniams el.laiškams trūksta šypsenos, akies pamerkimo ir kitų "emocinio gyvumo" galimybių.
     Rudeniop laukiama versijos, kuri kleis balsą įrašyti per mikrofoną ir jį nusiųsti el.laišku. "Facemail" tada jį atgamins imituodama žmogaus veido mimiką. O dar kitais metais siuntėjas galės prie laiško prijungti savo nuotrauką, kurioje esantis veidas bus panaudotas šnekančiosios galvos modeliui sukurti.
     "Facemail" galite atsisiųsti iš "LifeFX" svetainės.
Naujoji "Delphi" versija ne tik "Linux" terpei 2001.02.03
"Borland" kompanija parengė naująją "Delphi" kalbos versiją, skirtą "Linux" terpei. Ji vadinasi "Kylix", ir ja parašytos programos veiks ne tik "Linux", bet ir "Windows" terpėje. "Kylix" kalbą bus galima ne tik paprastoms programoms, bet ir sudėtingiems serveriniams sprendimams, "Apache" WWW serverio Internetiniams taikymams ir kt. "Kylix" turi 165- ias bibliotekas, skirtas programavimui įvairioms platformoms. Be komercinių versijų bus pateikta ir nemokama, kuri skirta "atvirojo kodo" programoms kurti.
Belaidžių sprendimų kūrimui "Linux" terpėje 2001.02.02
"Century Software Embedded Technologies" kompanija, kurianti "Linux" taikymų kūrimo instrumentus, pranešė, kad jos naujoje "Linux" versijoje ir tinklinių įrenginiams skirtame sprendimų kūrimo priemonių rinkinyje "Century Software Operating Environment and Development Toolkit" 1.1 bus įtraukta belaidžių sprendimų, naujų platformų ir daugialypių duomenų (multimedia) galimybės. Ji yra skirta nešiojamų įtaisų sprendimams kurti – kišeniniams kompiuteriams, Interneto įtaisams, "šimtiniams" telefonams. Bandomąją intrumentarijaus versiją galite paimti iš kompanijos svetainės.
Lankstūs monitoriai ne už kalnų? 2001.02.02
Tokijo technologijų institute vadovaujant Hideomi Koinuma sukurtas feromagnetinis puslaidininkis veikiantis kambario temperatūroje ir nesugeriantis regimojo spektro spinduliavimo. Tuo jis skiriasi nuo daugelio ankstesniųjų, kurie veikdavo tik esant ypač žemai temperatūrai. Jo pagrindas yra titano dioksidas (TiO2), turintis kobalto priemaišų ir informacijos perteikimui naudojantis elektrono sukinį (o ne elektrono krūvį). Tokia medžiaga gali būti panaudota kuriant lanksčius elektroninius ekranus.
Ar tikrai "Linux" čiuožia žemyn? 2001.02.01
     Bent jau taip mano "Microsoft", prognozuojantis, kad "Linux" verslo krautuvėlė užsidarys iki metų pabaigos. Manoma, kad šiais metais stebėsime tris reiškinius – nežymų augimą, sumažėjusį susidomėjimą atviruoju kodu ir staigų "Linux" kompanijų akcijų kurso kritimą.
     "Microsoft" mano, kad naujoji 2.4 "Linux" branduolio versija neturi kai kurių savybių reikalingų plačiam sistemos panaudojimui versle. Išskirtinos procesorių ir operatyviosios atminties "karšto pakeitimo" galimybių palaikymas. "Linux" terpėje trūksta ir žinių valdymo sistemų. O neseniai surastos saugumo spragos "Bind" programoje jo patrauklumo nepadidino.
     "Linux" poreikio sumažėjimui įtakos turės ir masinis el.verslo įmonių žlugimas. Versle
Virtualioji plunksna 2001.02.01
Izraelio kompanija "GOU Lite" kuria "optinio įvedimo įrenginius". Ji šiuo metu kuria virtualiąją plunksną ("Vpen"), optinio pozicionavimo ("LaserPoint") bei miniatiūrinį skenerį ("Scanner Pen"). Visi jie skirti palengvinti duomenų įvedimą į nešiojamus skaitmeninius įrenginius (kišeninius kompiuterius ar "šimtinius" telefonus). Virtualioji plunksna skiriasi nuo "elektroninės plunksnos, kuria "rašoma" ant skaitmeninių įtaisų ekrano. Su "Vpen" "rašoma" ant bet kokio paviršiaus, o ji "plunksnos" judėjimo duomenis perduoda skaitmeniniam įtaisui. LaserPoint

"LaserPoint" yra žymeklio valdymo įtaisas pakeičiantis rodyklių klavišus, vairalazdes, jautrius ekranus ir kitas žymeklio valdymo priemones. Visi šie įvedimo įrenginiai naudojasi artimojo ryšio "Bluetooth" technologija.
"Pagarbūs" išsireiškimai mėgsta plisti 2001.01.31
     Atrodo, kad visa Anglija užsikrėtė Claire Swire sindromu. Šįkart riebiai "išsireiškė" Londono prestižinio "Monte" privataus klubo vadybininkė Patricia Cusack - į ją kreipėsi Jason Gissing, kuris, norėdama pasitikrinti ar verta mokėti 500 svarų stojamąjį mokestį, paprašė leidimo vieną vakarą praleisti jame nemokamai. Panašu, kad Patricija tokiu prašymu nebuvo labai patenkinta, bet pasiuntė sekretorei el.laišką: "Ananda, ar negali tai subinei rasti kokio tinkamo laiko?" (Amanda, can you arrange a time for this asshole to come in?…).
     Nieko čia tokio - tik tą laišką ji pasiuntė ne tik sekretorei, bet ir pačiam prašančiajam… O šis apstulbęs nuo tokių prestižinio klubo darbuotojų "mandagių" išsireiškimų, paplatino jį dar 40 savo draugų. Toliau jau nereikia pasakoti, kaip laiško kopijos keliavo po Australiją, Vokietiją, JAV ir kitas šalis…
     Na o prestižinis klubas tyli nepateikdamas jokių komentarų, išskyrus pastabą, kad "darbuotoja padarė mažą netaktą" ir dabar yra sugniuždyta to, kas nutiko.
     Kokia išvada iš šios kvailos istorijos? Kai siunti el.laišką, tris kartus pasitikrink, kas jo adresatai!
"Pagarbūs" išsireiškimai mėgsta plisti 2001.01.31
     Atrodo, kad visa Anglija užsikrėtė Claire Swire sindromu. Šįkart riebiai "išsireiškė" Londono prestižinio "Monte" privataus klubo vadybininkė Patricia Cusack - į ją kreipėsi Jason Gissing, kuris, norėdama pasitikrinti ar verta mokėti 500 svarų stojamąjį mokestį, paprašė leidimo vieną vakarą praleisti jame nemokamai. Panašu, kad Patricija tokiu prašymu nebuvo labai patenkinta, bet pasiuntė sekretorei el.laišką: "Ananda, ar negali tai subinei rasti kokio tinkamo laiko?" (Amanda, can you arrange a time for this asshole to come in?…).
     Nieko čia tokio - tik tą laišką ji pasiuntė ne tik sekretorei, bet ir pačiam prašančiajam… O šis apstulbęs nuo tokių prestižinio klubo darbuotojų "mandagių" išsireiškimų, paplatino jį dar 40 savo draugų. Toliau jau nereikia pasakoti, kaip laiško kopijos keliavo po Australiją, Vokietiją, JAV ir kitas šalis…
     Na o prestižinis klubas tyli nepateikdamas jokių komentarų, išskyrus pastabą, kad "darbuotoja padarė mažą netaktą" ir dabar yra sugniuždyta to, kas nutiko.
     Kokia išvada iš šios kvailos istorijos? Kai siunti el.laišką, tris kartus pasitikrink, kas jo adresatai!
"Compaq TaskSmart" užtikrina diskų saugyklų plėtimą ir patikimumą 2001.01.30
     Siekiant patenkinti nuolant augančius klientų poreikius duomenų saugojimui diskuose ir tuo pačiu užtikrinti jų patikimumą, "Compaq" pristatė "TaskSmart" diskų saugykloms skirtą klasterių technologiją. Šis sprendimas leidžia eliminuoti vienetinio gedimo poveikį tiesiogiai prie lokalaus tinklo prijungtose diskų saugyklose (NAS – Network Attached Storage). Naujieji N-serijos "TaskSmart" klasteriai užtikrina patikimumo lygį, būdingą aukštos parengties sistemoms, bei plėtimą iki 10TB. Taip pat svarbus faktas, jog šis NAS sistemos klasteris yra sukurtas panaudojant industriniu standartu laikomą programinę ir aparatūrinę įrangą – optimizuotą "Windows 2000 Advanced Server", "ProLiant" serverių, "StorageWorks" diskų saugyklų komponentus, o tai užtikrina puikų integracijos lygį į naudojamas serverių ir diskų masyvų valdymo aplinkas.
     NAS diskų saugyklos, kurios iš esmės yra specializuoti failų serveriai, yra alternatyva failų saugojimui bendros paskirties serveriuose, leidžianti išvengti plėtimo apribojimų ir maksimaliai išnaudoti resursus.
© Deskriptas
Vėl nukentėjo YAHOO.COM ir MICROSOFT.COM svetainės 2001.01.30
Sausio 20 d. gerą pusdienį tūkstančiai interneto vartotojų, mėgindami prisijungti prie YAHOO, MICROSOFT ir dar kelių populiarių interneto vartų, vietoj jų pamatydavo neaiškią svetainę su užrašu "under construction", pilną "pay-per-click" nuorodų. Pasirodo, tai nebuvo blogųjų hakerių darbas, greičiau spėjamas neįvardintų "MyDomains.com" klientų noras pasipelnyti ir tuo pat metu klaida konfigūruojant DNS (Domenų vardų serverį). Kaip paaiškėjo, svetainės "MyDomains.com" DNS serveriuose jau seniai vietoj tikrųjų MICROSOFT, YAHOO ir dar keleto svetainių adresų buvo nurodytas šios svetainės adresas. Tai neturėjo jokios įtakos, kol keletas Interneto paslaugų tiekėjų vietoj 13-os pagrindinių (angl. root nameservers) DNS serverių nenurodė "MyDomains.com". Neatlaikius didelio užklausų skaičiaus, MyDomains.com svetainė galų gale pati "nulūžo". Šis atvejis dar kartą įrodo, kad Internetas, pagrįstas neapibrėžta visų jo dalyvių atsakomybe, nėra ypač saugus. Galima tikėtis, kad naujos IP versijos (IPv6), kurioje tokiais atvejais numatytos papildomos apsaugos priemonės, pasirodymas pagerins esamą padėtį.
© Deskriptas
"Compaq" metų rezultatai nevienareikšmiai 2001.01.30

     "Compaq" paskelbė savo 2000-ųjų ketvirtojo ketvirčio finansinius rezultatus. Iš esmės rodikliai liudija pakankamai gerą kompanijos pagreitį – apyvarta augo 10%, pelnas padidėjo 55% lyginant su praėjusiais metais, tačiau bendras akcijų kurso kritimas, kurio pasekoje nuvertėjo "Compaq" turimos Interneto investicinės kompanijos "CMGI" akcijos, pelną pavertė nuostoliu.
     Šie rezultatai rodo ir kitą tendenciją – vis dar "#1 PC maker" tituluojama kompanija suka įmonėms skirtų technologinių sprendimų, kuriuos įsigijo su "Digital Equipment" ir "Tandem", vystymo linkme. PC rinkoje jie užleidžia pozicijas kainų diktatoriui "Dell" tačiau tokiu būdu išsaugo savo pelno rodiklius. Po rezultatų paskelbimo pakilęs "Compaq" ir kritęs "Dell" akcijų kursas rodo, kuri kompanija WallStreet finansų analitikų nuomone pasirinko teisingą strategiją.
© Deskriptas
2001.01.30
Pagaliau - "Athlon" procesoriai nešiojamiems kompiuteriams, 2001.01.30
     Kovo mėnesį AMD kompanija ruošiasi pateikti "Athlon" procesorius nešiojamiems kompiuteriams. Šia galimybe jau susidomėjo stambieji kompiuterių gamintojai - tarp jų ir "Hewlett-Packard" bei "Compaq". HP numato "Athlon" procesorius "Pavilion" nešiojamiems kompiuteriams, skirtiems "namų" vartotojams, bei "Omnibook", skirtiems verslininkams. Tai nemaža AMD sėkmė, nes iki šiol AMD procesoriai verslo srityje kol kas užėmė kuklią vietą. Tačiau "Athlon" smulkiam ir vidutiniam verslui skirtuose kompiuteriuose jau panaudoja "Micron Electronics" ir "Gateway", o "Compaq" surenka mažoms kompanijoms skirtus nešiojamuosius kompiuterius su K6-2 procesoriumi.
   Mobilioji "Athlon" versija turi "PowerNow" technologiją, leidžiančią mažos apkrovos metu sumažinti procesoriaus dažnį ir įtampą - ir taip dar labiau taupyti energiją. Skirtingai nuo "Intel" naudojamos "SpeedStep" technologijos, "PowerNow" leidžia pasirinkti ne vieną, o kelis "snaudulio" variantus.
"Corel" persitvarkymai 2001.01.29
     Jau ilgokai buvo spėliojama, ką su pagrindiniais programiniais produktais darys Kanados "Corel" kompanija. Dabar jau aišku, kad ji neparduos "WordPerfect" tekstų redaktoriaus. Kompanija koncentruos dėmesį dabartiniams jo vartotojams tiekdamas naujas versijas ir "jo vartotojus stipriau integruos į Internetą". Kartu bus atsisakyta ir kitakalbių "WordPerfect" versijų, iš kurių liks tik prancūziškoji, kuri skirta prancūziškai kalbančiai Kvebeko provincijai.
     Atsisakoma ir beatodairiškos konkurencijos su "Microsoft" kompanija "Windows" terpės atžvilgiu ir daugiau dėmesio sutelkiamas "Macintosh" platformai. Kartu atsisakoma ir viso su "Linux" operacine terpe susijusio verslo. 80% jo akcijų už 5 mln. dolerių ruošiasi pirkti JAV "Linux Global Partners" holdingo kompanija. "Corel" dėmesys "Linux" platformai nedings, nes "Linux" terpėje yra nemažai "Corel" produktų vartotojų.
Seksas yra paklausus 2001.01.29
Domenas www.sex.tv parduotas už rekordinę kainą. Ir nereikia stebėtis, kad jį įsigijo kompanija tiekianti turinį "suaugusiųjų laisvalaikiui". Daugiau informacijos nėra. Nei kiek sumokėta, nei kas nupirko... O "whois" paslauga (domenų priklausomybės duomenys) nėra tiekiama .tv domenams. Ir www.sex.tv svetainėje nieko nėra. Tik žiniasklaida kaip pamišusi pabrėžia TURINIO aspektą.

Tai kam aš rašau šitą žinutę, jei ja nieko nepasakau? Gal jau visai nukvakau?

Dabar pasakysiu - kodėl. Todėl, kad seksas yra paklausus. Hi, hi...
Ar nesusimąstėte, kad internautai (ir jūs) skaito šią žinutę vien todėl, kad jos pavadinime yra žodis "seksas"?
TAIP!
Pasimokykime iš pornografijos 2001.01.29
Sekso industrija gali pamokyti likusią Interneto bendriją kaip prekiauti ir plėsti verslą. Dauguma pornografijos svetainių yra pelningos. Jų savininkai žino, kaip elgtis su lankytojų srautu ir kaip "suasmeninti" jiems pateikiamą turinį. Antras aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai, kad dauguma sekso verslo svetainių yra tampriai tarpusavyje suraizgytos nuorodomis. Tad jose konkurencijos principas pakeistas bendradarbiavimu. Kai lankytojas nori jas palikti, jos pasiūlo aplankyti kitas (su papildomu šansu užsidirbti ir iš to). Pasyviai laukti lankytojų gali leisti tik didieji portalai arba siaurą nišą užgrobę svetainės.
Ankstesnė žinutė -- "Nuogybės tiesiai į kišenę"
Kas skambina varpais? 2001.01.29
     "Windows" yra nuolat besikeičiantis reiškinys. Kad prie jo prisitaikytum, privalai nuolat "palengvinti kišenę". Šią terpę pateikia kompanija, kuri slepia pradinįsistemų kodą. Tai jai patogu, nes ji gali laikytis pozicijos - "jei nieko negalite pakeisti, tai kodėl mums turėtų būti neleista panaršyti po jūsų privačius duomenis?"
     Tai kodėl visi dirba su "Windows", o ne su "Atvirojo kodo" ("Linux") sistemomis? Todėl, kad antrosioms reikia kažkiek žinių ir dar - kažkiek pastangų. Aišku, visa informacija ir pagalba nesunkiai pasiekiama internete - pradedant specialiais naujokams adaptuotiems žinynais (www.linuxnewbie.org), knygų "žaliems" rietuvėms, "kaip pasidaryti" (howto) puslapiais. O galiausiai, paklausti Interneto konferencijose.
     Tačiau turi būti šiek tiek "veiksnus" ir siekti savarankiškai nors kažką įsisavinti. Deja, dabartiniai kompiuterių vartotojai yra tie, kuriems viskas turi būti pateikta ant "sidabro lėkštutės mėlynu apvadėliu". O prievarta malonus nebūsi. Dvasios tinginiams "Windows" vos ne vienintelė išeitis - ir dirbti su kompiuteriu, ir nieko apie jį nežinoti.
     Kiti "Windows" paplitimo aspektai yra susiję su šiuolaikinių programuotojų kultūra. Tai labai delikatus klausimus, kurį trumpoje žinutėje norėčiau apeiti.
     O ką gauna mainais "Linux" šalininkas? Bendrijos (klubo) jausmą. "Windows" neturi asmeninio dvasingumo, jie "Bilo", o "Linux" yra mūsų. Iš dalies, tai ir kažkoks savo nepilnavertiškumo kompensacijos būdas. Nejaučiantys nepilnavertiškumo labiau linkę rūpintis savo darbų rezultatais, o ne afišavimusi priklausymu tam tikroms grupėms.
Serveriai su "Transmeta" kompanijos serveriais 2001.01.27
     Keturios kompanijos ("RLX Technologies", "FiberCycle Networks", "Amphus" ir "Rebel") ruošiasi gaminti serverius su "Crusoe" procesoriais, naudojančiais mažiau elektros energijos. Pikti liežuviai šneka, kad dėl elektros sutrikimų Kalifornijoje kalta, būtent, kompiuterinė technika. Taipogi, tai leis serverius gaminti kompaktiškesnius serverius, nes reikia išsklaidyti mažiau šilumos. Tad, pavyzdžiui "Rebel" ruošiasi pateikti "NetWinder 3400" serverius, kurių į 2,5 m aukščio stovą tilps net 80. Ir jie visi kartu sunaudos tik 1,6 KW energijos. Palyginimui, tokie serveriai su "Intel" procesoriais reikalauja beveik 4 kartus daugiau energijos.
Neliks "Ericsson" "plytų"? 2001.01.27
"Ericsson" nutraukia mobiliųjų telefonų gamybą. Taip ji siekia sumažinti savo nuostolius. Sprendimą paskatino maža "šimtinių" telefonų paklausa bei lėtas mobiliųjų paslaugų įsigalėjimas.
Projektuotojų svajonė 2001.01.27
     "Oce Technologies" pateikė naują atgaminimo kompleksą TDS400, susidedantį iš braižytuvo, skenerio ir valdiklio. Jis leidžia vienu metu skenuoti ir spausdinti. Braižytuvas sukurtas naudojant elektrografinę technologiją Jis leidžia spausdinti arba kopijuoti 600x600 taškų skiriamąja geba. Jo greitis yra 2 A0 formato lapai per minutę. Be to jai nereikia laiko įšilimui. Tiekiamas su vienu arba dviem ruloninio popieriaus įtaisais. Tad dviejų rulonų sistemoje be operatoriaus priežiūros galima atspausdinti iki 300 A0 formato brėžinių (2 rulonai po 175 m). "Auto Rotate" funkcija leidžia A1 formato lapuose spausdinti horizontaliai taip taupant laiką ir popierių. Palaikomi pagrindiniai duomenų formatai - HP-GL, HP-GL2, Calcomp, Tiff ir Cals. Papildomai galima įjungti ir "PostScript 3" formatą.
     TDS400 skeneris skenuoja 400?400 skiriamąja geba ir turi specialius režimus linijų bei teksto, fotografinių vaizdų ir "mėlio" skenavimui. Numatyta galimybė apdoroti nestandartinius dokumentus. Skenuojamas brėžinys iki 15 m. Leidžiama daryti iki 99 brėžinio kopijų.
Nuosavas operacinės terpės "veidas" 2001.01.26
     Asmenys, nemėgstantys dabartinių operacinių sistemų vartotojo sąsajų, gali sulaukti naujos operacinės terpės, leidžiančios patiems susikurti darbo aplinką. "Rocklyte" kompanija jau antri metai kuria "Athena" operacinę terpę veiksiančią bet kuriame skaitmeniniame įtaise.
     "Athena" vartotojo sąsaja "gula" ant bet kitos operacinės sistemos branduolio ("Windows", "Linux" ar "MacOS"). Modulinis programavimo principas leido parašyti vieną kodą tinkantį visoms terpėms. "Athena" nebus "Windows Explorer" ar "Gnome/KDE" pakaitalas, o galės būti naudojamas kartu su jais. "Athena" leis patiems vartotojams keisti visas sąsajos detales – nuo smulkmenų iki visos sąsajos.
     "Athena" skirta "intelektualiems" vartotojams ir sistemų administratoriams ir reikalauja XML programavimo žinių bei grafinių elementų kūrimo įgūdžių. Kol kas yra bandomoji versija skirta tik "Linux" operacinei terpei: www.rocklyte.com/downloads.html
Informacija lipnioje juostoje 2001.01.26
     "European Media Laboratory" (EML) iš Vokietijos ir Stenfordo universitetas bendradarbiaus kurdami naują laikmeną … iš lipnios juostos (žargonu "skotču" vadinamu).
     Prieš 3 m. EML tyrinėtojas Steffen Noehte aptiko "tesa Multi-Film" lipnios juostos polimerinė danga tinka hologramoms įrašyti. Kiekviename suvyniotos juostos sluoksnyje galima įrašyti informaciją nepervyniojant viso rulono. Į tokią juostą telpa 10 GB informacijos. Šios informacijos nuskaitymo metu sukasi ne laikmena, o lazerio spindulys. Tai leidžia pasiekti didesnį duomenų skaitymo greitį. Pradėto "OptiMem" projekto tikslas – sukurti kompaktišką laikmeną pritaikomą kišeniniams kompiuteriams bei skaitmeninėms videokameroms. Gali būti, kad bus sukurta ir talpių prekių "skaitmeninių etikečių" sistema.
Klaviatūra be klavišų 2001.01.25
Sausio pradžioje "Keybowl" kompanija pristatė naująją "OrbiTouch" klaviatūra, kuri leis sumažinti profesionalius riešų ir pirštų susirgimus, vadinamąjį tunelio sindromą. Įdomiausia klaviatūros savybė yra ta, kad ji yra be klavišų, susidėdama iš dviejų šliaužiančių (ne riedančių, nes sukamieji judesiai laikomi pavojingiausiais riešui) diskų – po vieną rankai.
     Tai tarsi savotiška abiem rankoms skirta pelės atmaina. Tekstus rinkti galima nieko nedarant pirštais. Diskai uždengiami delnais ir juos stumdo į įvairias puses taip išrinkant rašto ženklus. Kiekvieną ženklą atitinka tam tikra abiejų diskų padėtis.
     Tik iš pradžių atrodo, kad taip neįmanoma rinkti teksto. Jau po 5-ių valandų tekstas renkamas tik du kartus lėčiau nei įprasta klaviatūra.
Vertikalioji klaviatūra 2001.01.25
Išradingumas nežino ribų. Čia pristatome dar vieną pabandymą sukurti patogią klaviatūrą – šįkart vertikalią. Ji primena į dvi dalis padalintą normalią klaviatūrą, tačiau pusikės "statomos" vertikaliai. Atstumas tarp jų yra apie 33-40 cm. Tokį "sprendimą" sukūrė Kornelio universiteto Žmogiškųjų veiksnių ir ergonomikos tyrimo laboratorijoje. Klavišai išdėstyti įprastu QWERTY būdu. O kadangi vartotojas nemato, ką jis renka, šonuose įtaisyti du veidrodžiai. O kad nepavargtų rankos, pritaisytos specialios atramos alkūnėms.
     Va tik išbandyti klaviatūrą sudėtinga, nes tėra vienintelis egzempliorius. O pajusti tą "nepakartojamą jausmą" galite pastatę savo įprastinę klaviatūrą vertikaliai ir tada pabandę surinkti tekstą.
IT naujienos. Turinys
Visos 2001.01.08-2001.01.23 naujienos
Visos 2000.12.26-2001.01.07 naujienos
Visos 2000.12.06-12.25 naujienos
Visos 2000.11.23-12.05 naujienos
Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
Ankstesnių naujienų archyvai
.

 

 
 
Nauja galimybė!  
Jūsų svetainė gali automatiškai paimti HOT.LT dienos naujieną. Ši nuoroda pateikia kodą, kurį tereikia įterpti į jūsų WWW puslapį.  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Kalvotoji
Žemaitija
 
TV laida "Eta"  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
Laisvalaikis:  
Akvariumai  
   
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.