Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta -
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Nemokamos programos
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Sveikata:
Sveikatos svetainė
Sveikatos Centras - sveika gyvensena, kūno priežiūra, patarimai
Laisvalaikis:
Stars! - strateginis žaidimas el.paštu
Skirmantas Sasnauskas - džiazmenas: biografija, diskografija, įraųai
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
HOOX
.
www.bustas.lt
.
.
GSM telefonu paslaptys
.
Balionas: komiksu zinios
.
.
.
.
.
linxlt
.
linxlt
.
algaxy
.
Pavedimai 3.xx dabar
 ir nemokamai!
.
.
.
Karšta
Žvaigždžių sporos
Šėtono manifestas
Žydų misticizmas
Žydų misticizmas
Marso misija
Sprogimas Jukone
Paskutiniai inkai
Liudijimai senovėje
Coca kramtymas
Cerinthus. Doketizmas
Cerinthus. Doketizmas
Auvaiyar
Pirmasis kraujas
Indėnų mitai
Imperatorius Huang Di
OBE ir sapnai
Tuneliai Anduose
Dropa diskai
Dogu skulptūrėlės
Petras  Atsiskyrėlis
10 artefaktų
Nibiru ir šumerai
Fū naikintuvai
Pranašas Mahometas
Markionitai
įvadas į Kabalą
Egipto dievai
Gematrija
Stebuklai pasaulyje
Simonas Samarietis
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
ascension art
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Profesorius kiborgas
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
 
 
 
Pagrindinis puslapis | Visad karšti kompiuterių žaidimai
Naudingos nuorodos |   Renginiai ir parodos

NAUJI HOT.LT STRAIPSNIAI:
     Nuogybės mobiliesiems telefonams - ar kartojasi istorija? (HTML)
     BSA kompanijos teroras (HTML)
     Kirtis smulkiam verslui? (HTML)
     Ką byloja byla (HTML)
     Seniausias pasaulyje analoginis kompiuteris (HTML)
     Aukšto lygio programavimo kalbų evoliucija (HTML)

Neįprasta komanda testavo garso formatus 2001.07.17
      Garso įrašymų formatų MP3, MP3Pro, "Vorbis" ir WMA testavimui "The Washington Post" pakvietė neįprastą grupę - 2 simfoninio orkestro narius, aukštos kokybės audio aparatūros pardavėją, audioįrašų studijos prodiuserį, kompozitorių ir 2 gitaristus.
      Jiems buvo duota paklausyti du "skaitmeninius gabalus", užrašytus skirtingais formatais: Stravinskio "Pavasario šventę" ir "Who" grupės "Meilė ne pasilaikymui".
      REzultatai - du ekspertai nerado skirtumų tarp MP3Pro ir "Vorbis", kiti laikė "Vorbis" skambėjimą šiek tiek "tikroviškesniu", bet aukštesnius balus skyrė MP3Pro (nors vidurinių dažnių perkeikimas kiek "išplaukęs" ir garsai "nurėžti"), o aukščiausio įvertinimo susilaukė "Windows Media Audio". Viena nuomonė buvo bendra - nė vienas iš šių formatų dar negali varžytis su "CD Audio". Nustatyta, kad "Vorbis" geriau perteikia pučiamųjų ir mušamųjų garsus, o MP3pro - žmogaus balsą.
Naujos kartos žaidimai Internete 2001.07.17
      Ruošiamą "Majestic" nuotykinį internetinį žaidimą jo kūrėjai apibūdina kaip "trilerį, įsiveršiantį į jūsų gyvenimą ir nutrinsiantį ribą tarp žaidimo ir realybės". Jau 100 tūkst. naršytojų pareiškė norą jį išbandyti. Daugelis žaidėjų, pabandę bandomąją versiją, jau sukūrė šiam žaidimui skirtas www svetaines. Realiu laiku vykstančiame "Majestic" žaidime panaudojami įvairūs elektroniniai įtaisai ar tarnybos - telefonas, faksas, el.paštas ir kt. Visi žaidimo personažai ir žaidėjai užregistruoti AOL "Instant Messaging Network" tinkle, kuriame ir vystosi siužetas. Personažai žaidimo dalyviams siunčia el.laiškus arba paskambina telefonu. Žaidimo scenarijų palaikys šimtai www svetainių. Žaidimas trunka apie 12-15 dienų, o ryšiai tarp personažų ir dalyvių tetrunka apie 40 min.
      Žaidimą sumąstė Neil Young, "Electronic Arts" viceprezidentas, o jį kūrė "The Synthetic Studio" komanda, kurią sudarė kino prodiuseriai, animatoriai, žaidimų kūrėjai ir teatro scenarijų rašytojai. Bendradarbiauta ir su "Anim-X" studija, sukūrusia keletą nuotykių žaidimų.
Atminties paieškos kišeniniams kompiuteriams 2001.07.16
"Intel" korporacija mano, kad kišeninių kompiuterių vartotojai gali norėti kompiuteriukų su 500 MB operatyviosios atminties. Tam kuriama nauja technologija, kuri būtų ir pigi, ir greita. Dėmesį patraukė "plastiko" atmintis (PFRAM), OUM (Ovonics Unified Memory), panaudojant tas pačias medžiagas kaip CD, ir magnetinė operatyvioji atmintis (MRAM). Didžiausius šansus laimėti turi OUM, nes ji, nors ir lėtesnė, bet ypatingai pigi, o gamyba paprasta.
Uždraustas Internetas, kurio ir nebuvo 2001.07.16
      Afganistano talibai tebetęsia kovą už islamo grynumą ir šalies gyventojams, įmonėms bei organizacijoms uždraudė naudotis Internetu. Užsienio reikalų ministrai tai paaiškino kaip kovą su "nepadoriu" ir "nukreiptu prieš islamą" Voratinklio turiniu ir apsauga nuo "šėtoniškųjų Vakarų poveikio". Karo tebedraskomoje šalyje tai neleistina.
      Tačiau nėra duomenų apie galimą Afganistano internautų kiekį. Griuvėsiais virtusioje šalyje nėra nė vieno Interneto tiekėjo, nėra didesnio pralaidumo ryšių linijų, o daugelyje sričių nėra net elektros. Į Internetą Kabule jungėsi tik 4 organizacijos: Informacijos ir užsienio reikalų ministerijos, Talibų milicija (ginkluotosios pajėgos), šalies naujienų agentūra Bachtar.
      Tad talibų draudimą galima taikyti nebent užsienio humanitarinių misijų darbuotojams, turintiems šiokią tokią Interneto prieigą. Bet šiuo atveju talibai neturi galimybės patikrinti akip laikomasi draudimo, nes tas ryšio linijas suteikė Pakistanas.
      Belieka laukti, kada bus uždraustas ir kompiuteris. O toks pavojus yra - mulos Omaro nurodymu valstybės tarnautojai visus dokumentus gali rašyti tik ranka ir juodu rašalu. Kitur galima naudotis tušinukais. Bet ir tai galima "pataisyti...
Vis dažnesnis darbo vietų stebėjimas 2001.07.15
      77% JAV kompanijų perima ir peržiūri darbuotojų perduodamą ir gaunamą informaciją - el.paštą, Interneto naršymą ir failus kompiuteriuose. 12% telefoninių pokalbių irgi įrašoma. Taip pat matuojamas ir darbuotojų produktyvumas. Privatumo reikalavimas darbo vietose netenka prasmės. Tai aiškinama konkurencijos stiprėjimu ir baime, kad informacija "nuteka". Daugeliu atvejų tokia veikla yra teisėta. Tačiau stebėjimui plečiantis ruošiamasi statyti teisines užtvaras.
      Dabar darbuotojai turi mažai teisių darbo vietose. Draudžiama tik įrašinėti telefoninius pokalbius iš anksto apie tai neinformavus. Juk visa įranga, darbo erdvė ir net pareigos priklauso įmonei.
Firmos vardas el.versle 2001.07.13
     Paskutiniu metu žiniasklaida didelius popieriaus plotus išmargino aprašymais apie el.verslo nuosmukį, apie vakardienos milijonierius vaikinus vėl grįžusius "šluoti gatvių" ir t.t. Tačiau retai paliesta, kaip toji "dot.com" griūtis paveikė pačius pirkėjus.
     Skirtingai nuo įprastinio verslo kompanijų susilipdžiusių savo vardą per ilgą reklamos, kokybės ir patirties kaupimo laikotarpį, el.verslo firmos pabandė "nusikalti vardą" per trumpą laiką. Prieš pusantrų metų tam buvo skiriama keli milijardai dolerių.
     Kas nutiko šioms firmoms kritus "veidu į purvą"? Kaip pasikeitė klientų nuostatos? Dėmesį atkreipė nuosmukio sparta. Ir tai paliko pirkėjus Internete "ant ledo". Žmonės jau buvo įpratę gyventi kitaip - kad vaizdajuostės būtų atnešamos į namus ir pan. Ar jie dabar pradės vaikščioti į nuomos punktus? Kažin... "Mes jaučiamės kaip pakliuvę į Trečiojo pasaulio šalį", - pasakė vienas. Vienų el.parduotuvių bankrotai dugriovė pasitikėjimą kitomis.
     Ir tada pasirodė, kad el.versle reikšmę turi ne "vardo" (tradicine prasme) koncepcija, o nuogas verslo modelis apjungiantis daug "bevardžių" tranzakcijų - kaip "eBay". Kai buvo vystomas ne pirkėjų "smegenų praplovimas", o pirkimo įpročiai. Ir kai Interneto žemė pasidengė "dot.com" antkapiais, tas "vardo neigimas" liko viena paskutinių el.verslo vilčių.
HP ragina darbuotojus susimažinti išlaidas arba atostogauti 2001.07.03
Net HP vykdančioji direktorė Carly Fiorina turės arba 10% susimažinti išmokas arba išeiti atostogų papildomoms 8 d. Kompanijos darbuotojai gali rinktis vieną šių variantų. Taip kompiuterių ir spausdintuvų gamintoja bando sumažinti išlaidas (nors taip sutaupyta suma nepranešama). Ribojamas ir automobilių, telefonų naudojimas bei išlaidos kelionėms. Šalia šių skubių pastangų ruošiamos ir ilgalaikės taupymo programos.
Interneto reklamos smukimo priežastys 2001.07.02
  • reklaminio ploto kaina buvo "užkelta" iki lėšoms išsenkant;
  • pardavimai rėmėsi "paspaudimų procentu" buvusiu iki šio rodiklio kritimo;
  • besireklamuojantys nesuprato skirtumo tarp tiesioginio poveikio ir prekinio ženklo reklamos;
  • reklamos agentūros nesugebėjo sujungti įprastinės ir Interneto reklamos;
  • leidėjai neįtikėjo, kad Interneto reklama yra veiksni;
  • reklamos agentūros "išėmė" Internetinės reklamos pinigus iš Interneto kitoms savo reikmėms.
  • PALIKITE MANE! 2001.07.02
         Uf, - aš tai TURIU! Mano el.pašto dėžutė pasiekė naują šiukšlių (spam) lygį. Virš 50% visų el.laiškų ateina iš kvailių, manančių, kad domiuosi "Viagra", toneriais ir trokštu per savaitę uždirbti po 5000 "babkių". Juose rašoma, kad aš juos užsiprenumeravau (ech, nebent jų sapnuose), kad tik už 19$ mano www svetainės bus paieškos sistemų pirmosiose pozicijose... Ir aš trokštu sužinoti, kad kažkokios "girlės ta vietelė kvepia meile"....
         Pirma, aš jau seniai nieko neprenumeruoju. Iškart palieku tas svetaines, kurios prašo įvesti el.pašto adresą. Aš neturiu laiko skaityti laikraščių ir žurnalų (net Internete), - ir neatsiverčiu knygų, nes nėra kada atsitraukti nuo klaviatūros. Tai kodėl turėčiau skaityti tai, kas manęs visai nedomina? Jei man reikia informacijos, tam yra paieškos sistemos (pirmenybės: "Altavista", "Google", "Lycos").
         Taip, galėčiau spragtelėti "Reply" ir surinkti "Remove" ar "Unsubscribe"... Bet..., - akimirksniu atsakymas :tokio adreso nėra!".
         Ir iš kur jie ištraukia, kad man reikia "Viagra"? Kad patinka vaikų pornografija, ar noriu pažiūrėti į "Katią"? Kodėl jie visi įsitikinę, kad spragtelėsiu laiške esančią nuorodą?
         Laimei, Bilas Geitsas išrado "Delete" mygtuką. O filtrai gali "nuimti" el.laiškus su "ypatingomis antraštėmis" ir turinčius tam tikrų žodžių. O kaip su kitais?
         Neblogas klausimas. Ir jei žinote atsakymą, pasakykite man.
         Ir dar - telefonas. Jis suskamba man ką tik grįžus ir siūlo "Tele-2" telefoną už 1 lt. Ką!? Aš jau turiu vieną "Omnitel" ir du "Bites"!? "Na tada, manau Jums nereikia už 1 Lt". Pypt, pypt.... Po valandos - dar vienas. Apklausa - ką manau apie "O!" ir t.t. Nieko nemanau, ir pusę metų nebuvau parduotuvėje. Užsisakau picą "Geltonajame submarine"... Per vakarą trys skambučiai...
         O, kad galėčiau visą man kemšamą reklamą sugražinti jos siuntėjams!
    Britney buvo "pertraukta" 2001.07.01
    Buvo įsilaužta į garsios dainininkės www svetainę, kurios pagrindinis puslapis buvo pakeistas į žinutė: "britney got hacked ... My love for britney is stronger than your security " (Britnei "pertraukta"... Mano meilė jai didesnė u- jos saugumą). Įsilaužėlis prisipažino esąs 18 m. ir puslapio apačioje apliko savo telefono numerį. Geras būdas susipažinti su garsenybėmis.
    "Oracle" turi saugumo spragų 2001.07.01
         Buvo aptikta saugumo spraga "Oracle" 8 ir 8i produktuose, per kurią įsilaužėliai gali "kurti, šalinti ir keisti" duomenų bazės informaciją. Ji susijusi su "TNS Listener", užtikrinančiu nutolusią prieigą prie "Oracle" duomenų bazės. Ji neaosisaugo nuo galimo buferio perpildymo, kai tampa įmanoma vykdyti "blogus darbelius".
         Kita TNS spraga leidžia surengti veiklos antpuolio atakas (DoS) prieš servisus veikiančius "Net8" protokolu. Tad ar neverta atsisiųsti spragų kamšalus?
    "Judrios" reklamos 2001.06.30
         Atsirado "judrūs" reklaminiai skydeliai. Ne, tai ne apie tuos, kurie automatiškai iššoka užklydus į "kokią nors" svetainę. Ir ne apie masyvias reklamines agentūras, kokias surengė BMW. Tai įprastiniai "baneriai", tik truputėlį kitokie.
         Gal kas ir matė "Capital One Bank" reklaminį skydelį reklamuojantį "Platinum Visa" kortelę. Jis įsimena savo judesiu. Kas 4 sek. Jis pačiuožia į kairę, o po to į dešinę - ir grįžta į savo vietą. Judėjimas nėra tolimas - ne daugiau 10 taškų. Tačiau to pakanka padaryti tam, ko kitos reklamos nesugeba - patraukti dėmesį.
         Dar kitas "Capital One" reklaminis skydelis turėjo skaidrų foną, o jame blaškėsi maža kredito kortelė. Visi jaučia, kad reklaminiai skydeliai "turi ribas', kurios juos atskiria nuo turinio. "Capital One" tas ribas šiek tiek "pastūmė" - ir tam nereikėjo išleisti daug milijonų (bent jau ne tiek, kiek skirta BMWfilms.com). Truputis netikėto kūrybingumo duoda nepaprastus rezultatus.
    Pašto serveris "Linux" terpei 2001.06.30
    "Gorsano" kompanija pristatė savo "GLMail" pašto serverio versiją "Linux" terpei, nes "poreikis "Linux" produktams nuolat auga". Tai atitinkantis standartus valdomas per nuotolį naudojant "Web" sąsają serveris, turintis pašto katalogą ir paieškos funkcijas, žinučių ir žurnalų archyvavimą su automatiniu suspaudimu, atstatymo procedūrą, LDAP, MML programavimo kalbą ir "kešą". Pašto serveriai "suplaka" "Windows' ir "Unix" platformas ir iš išorės atrodo kaip viena sistema. Galite atsisiųsti bandomąją versiją.
    Ar kompiuteriai bus su plastiko atmintimi? 2001.06.29
    "Intel" vėl susidomėjo norvegų "Opticom ASA" tyrimais siaurajuostės elektronikos srityje - "Thin Film Electronics" padaliniu, kuriančiu tikėtina "fleš" atminties pakaitalą iš plastiko. Jau anksčiau "Intel" turėjo 6% jos akcijų, o dabar nupirko daugiau nei antra tiek. Gautas lėšas planuojama panaudoti kuriant "Polymer RAM" atminties modulį. Plastikinės atminties galimybės didelės - iš jos informacija nuskaitoma apie 10 kartų greičiau nei dabartinių "fleš" atminčių. O "Polymer RAM" gamybos kaštai būtų apie 20 kartų mažesni. Be to ji sunaudoja mažiau energijos ir yra mažesnių matmenų. 1 GB plastiko lustas teturėtų tik 0,5 mln. tranzistorių (palyginkite su 1,5-6,5 mln. tranzistorių silicio lustuose).
    Jau galime "čiupinėti" Internetą 2001.06.29
         "Immerson" siūlo jutimų perdavimo technologiją "TouchSense", kuri vibracijos pagalba leidžia fiziškai "pačiupinėti" tai, kad vyksta ekrane, apgraibomis rasti žymeklio padėtį ir justi, kada jis yra virš meniu laukų ar Interneto nuorodų. Tai galėtų būti el.verslo svajonė - kai siūlomą prekę galima būtų "paimti į rankas"... Tačiau tikroviškiausias jos panaudojimas, be abejo, kompiuterių žaidimuose, leidžiant pajusti pagreičius, gravitaciją ir šaudymo ar sprogimų poveikį.
         Pradžioje "TouchSense" buvo naudojama karinėje ir medicinos srityse - realios realybės simuliatoriuose. Speciali programinė įranga leisdavo pajusti aplinkos "elastingumą" ir judrumą, paviršiaus tekstūrą, vibraciją ir svorį. O dabar tai prielaida "kitokiam" Internetui - ne tik vizualiam, bet ir juntamam. Tačiau tam reikia įsigyti kurią nors (kol kas - iš dviejų. Tačiau jų rinkinį ruošiamasi plėsti) "Logitech" kompanijos sukurtų "iFell" modelio pelių
    CA kaip pasaulinis lyderis 2001.06.28
         "Computer Associates" yra lyderis įmonių kompiuterinių sistemų valdymo programinės įrangos srityje su užimama 20,5 % rinkos dalimi, teigiama tyrimo "Įmonių sistemų valdymo programinės įrangos rinkos prognozės ir analizė, 2001-2005" ataskaitoje. Šį tyrimą atliko IDC grupė, autoritetinga pasaulio IT technologijų ir rinkos analizavimo organizacija. "Artimiausias "Computer Associates" varžovas užima 13,1 % rinkos", toliau nurodoma ataskaitoje.
         "Naujausi IDC tyrimai dar kartą objektyviai patvirtina pastovų "Computer Associates" pirmavimą įmonių sistemų valdymo erdvėje", teigia David Hochhauser, CA sistemų valdymo grupės viceprezidentas.
         "Computer Associates" sistemų valdymo sprendimai įgalina efektyviai naudoti IT paslaugas išskaidytoje ir įvairialypėje aplinkoje. Sukurti pirmaujančio "Unicenter" sprendimo pagrindu, CA programiniai produktai užtikrina centralizuotą, automatišką ir intelektualią visų IT resursų "sveikatos" priežiūrą ir būsenos bei apkrovimo valdymą, įskaitant operacines sistemas, tinklo įrangą, Web resursus, duomenų bazes, kompiuterines darbo vietas ir naudojamas aplikacijas. "Unicenter" terpės programinė įranga standartizuota ir atvira integravimui su kitų gamintojų valdymo sprendimais, įgalina matyti detalų (e)verslo infrastruktūros vaizdą ir reaguoti į pasikeitimus.
    "Lucent Technologies" papildo 3G programinės įrangos paketą 2001.06.28
         "Lucent Technologies" paskelbė apie pasirašytas partnerystės sutartis su kompanijomis "iPIN" ir "MoreMagic Software" su kuriomis kurs mobiliosios komercijos sprendimus, kurie atvers naujas pajamų galimybes mobiliojo interneto paslaugų teikėjams.
         "Kenan 3G Mobile Software" programinė įranga bus integruota su kompanijos "iPIN" mokėjimų platforma, o taip pat - kompanijos "MoreMagic" programinę įrangą "Mbroker". Šie produktai mobiliojo ryšio operatorių klientams suteiks saugią produktų ir paslaugų pasirinkimo galimybę per internetą, naudojant įvairius mobiliuosius įtaisus.
    "Compaq" susitarė su "Intel" 2001.06.28
         "Compaq" paskelbė apie ilgalaikį technologijų ir rinkodaros susitarimą su Intel. Pagal šios sutarties sąlygas "Compaq" iki 2004 pasiruoš pakeisti savo 64 bitų "Alpha" serverių platformą į serverius su "Itanium" procesoriais. Visos "Compaq" operacinės sistemos, įskaitant "Tru64 UNIX", "OpenVMS" ir "NonStop Kernel", ir joms sukurtos aplikacijos bus perkeltos darbui su IPF (Itanium Platform Family). "Compaq" perduos "Intel" esmines "Alpha" procesoriaus ir optimizuotų kompiliatorių technologijas, kurių dėka pasiekiamas aukštas "Alpha" sistemų našumas, siekiant panaudoti jas sekančiose IPF procesorių generacijose.
         Klausimas: kodėl tai buvo padaryta ir ką iš to gaus "Compaq" ir kompanijos klientai? Atsakymas: "Compaq" įgauna išskirtinius technologinius ryšius su procesorių rinkos madų diktatoriumi "Intel"; "Intel" panaudos "Alpha" procesoriaus ir kompiliatorių technologijas kuriant naujus IA-64 procesorius; "Compaq" klientams užtikrinamas jų investicijų išsaugojimas ir geresnis našumo/ kainos santykis didesnių "Intel" gamybos apimčių dėka.
         "Žiūrint į tai iš "Intel" pozicijų, ateityje jiems nebereikės konkuruoti su "Compaq" [Alpha] didelio našumo sistemų rinkoje," sako Ernie Lessard, "Compaq" sprendimų tiekėjo "Expert Server Group" pardavimų vadovas. "Bendrai šis žingsnis turėtų užtikrinti stipresnes "Intel" ir "Compaq" pozicijas spaudžiant "Sun" [Microsystems]."
         "Oracle sveikina "Compaq Tru64 UNIX" pritaikymą "Intel" platformai. "Intel", "Tru64 UNIX", "Oracle9I" ir "Real Application Clusters" yra neturintis precedento sprendimas," teigia Lawrence J. Ellison, kito artimo "Compaq" partnerio "Oracle Corporation" vadovas.
         Šį sandėrį dar turi patvirtinti FTC (Federal Trade Comission). Jau anksčiau HP yra paskelbusi, kad pasirodžius "Intel" 64 bitų procesoriams, nutrauks savo PA-RISC liniją. Apie AIX perkėlimą į IPF pranešė ir IBM, tačiau nepateikė komentarų dėl savo "Power" procesorių linijos likimo. Kol kas apie "Itanium" procesorius daug kalbama, tačiau realūs rezultatai rodo, kad skintis kelią į rinką jiems nebus lengva. Pvz. peržiūrėjus SPEC intensyvių skaičiavimų testo rezultatus, geriausiai pasirodęs 833MHz Alpha (SPECfp2000 rezultatas 784) lenkia 800MHz Intel Itanium (701), ir 1700MHz Intel Pentium 4 Xeon (609).
    Privalu sumokėti už el.formą 2001.06.27
    JAV Aukščiausiasis teismas nutarė, kad spausdinti leidiniai neturi teisės savo elektroninėse versijose be autorių sutikimo talpinti "laisvų" žurnalistų straipsnių. Tai reiškia papildomas pajamas (honorarus) žurnalistams.
    Zip reanimacija 2001.06.27
    "Iomega" paskelbė atgaivinanti savo per USB jungiamų Zip diskų 100 MB formatą. Naujasis Zip bus beveik perpus mažesnis ir duomenų pasikeitimui bei maitinimui naudos vieną kabelį. Su juo pateikiama ir "Iomega QuikSync" programa duomenų archyvavimui veikianti daugelyje OS.
    Tikrai mobilus kompiuteris 2001.06.27
    "Matsushita Electric" siūlo įdomų nešiojamą kompiuterį "Pronote AirFG", sudarytą iš dviejų dalių, saveikaujančių tarpusavyje bevieliu IEEE 802.11b protokolu. Jis turi 8,4 colio jautrų 800x640 gebos "AirLC" ekraną bei PK komponentą, tarp kurių atstumas gali būti iki 50 m. Kompiuterio širdis – ypač taupus 300 MHz "Pentium III" su Intel 815EM lustų rinkiniu, 64 MB op.atminties ir 5 GB diskas (1,8 colio skersmens papildomai aplietas specialia danga, saugančia nuo pažeidimų). Kompiuterio korpusas pagamintas iš specialaus lyginio ir ypač atsparus sutrenkimams. PK išmatavimai – tik 222x162x29,5 mm.
    Tai naudinga galimybė ar slaptas sąmokslas? 2001.06.25
         Vienas didesniųjų "Office XP" patobulnimų yra "Smart Tags", kai surinkus vardą ar pavadinimą, jų apačioje atsiranda vingiuota linija parodanti, kad tai yra nuoroda į "nausingus" pasirinkimus, leidžiančius į dokumentą įtraukti el.pašto bei įmonių adresus, gauti kitą informaciją. Galima atsisiųsti ir priedus (plug-ins), išplečiančius pasirinkimų aibes.
         IE 6.0 irgi įtraukia šią galimybę, tiesa, gana ribotą. Nuėję puslapį, kuriame minimas "Boston College" gausite nuorodą į šios mokymo įstaigos www svetainę. Bet, "Polaroid" nuoroda nuveda į ... "Microsoft" finansų portalą, "MoneyCentral".
         Tai gali būti "Microsoft" planas valdyti Internetą - nukreipiant naršytojus į MS aprobuotas www svetaines ir taip sumažinant lankytojų kiekį jų konkurentams.
         Iš kitos pusės, tik nedaugelis žmonių naudosis šia galimybe. Nedaug kas tiesiog naršo Internetą. Jie tiesiai "neria" prie savo pamėgtų svetainių ir nesiruošia pakeliui spragsėti papildomų nuorodų (kaip ir reklaminių užsklandų), kieno jos bebūtų. Toji galimybė išjungiama stambiu melsvu mygtuku įrankių juostoje - ir nemažai vartotojų tuo pasinaudos.
         Tai įrodo ir liūdnas "Third Voice" nemokamos programinės įrangos likimas. Ji leisdavo lankytojams www puslapiuose palikti savo pastabas Prieš pora metų tai atrodė kaip Dievo siųstas išganymas. Tačau po poros mėnesių visi pradėjo šalinti šią programinę įrangą - ir po kiek laiko "Third Voice" užsidarė.
         Kita, "Flyswat", kompanija vis dar tebesiūlo nemokamą programinę įrangą, "pavingiuojančią" žodžius www puslapiuose. Bet ir ji dažnai nukreipia lankytojus "visai ne tuo adresu".
    Pigus PDF dokumentų sukūrimas 2001.06.25
         Biedniokai gavo dar vieną draugą. "FinePrint" kompanija siūlo labai pigų kelioms platformoms pritaikomą "dpfFactory". Tačiau jis kainuoja tik apie 40 dolerių (lyginant su "Adobe Acrobat", kainuojančiu apie pustrečio šimto). Tad beveik 200 "žaliųjų" galite pasilikti liktoms reikmėms. Paruoštus PDF failus galima skaityti "Windows", "MacOS" ir įvairiose "Unix" platformose.
         Net ir naudojant nemokamą "Acrobat Reader" programą, "Adobe" siūlomo dokumentų pateikimo įmonėje sprendimas nėra pigus. Iš tikro, vartotojams nereikia visų "Acrobat" siūlomų galimybių - tad paprastumas yra papildomas "FinePrint" tikslas. Bet kuri "Windows" terpės programa turinti spausdinimo funkciją gali sukurti PDF failą. Galima sujungti ir kelis failus. Sudėtingesnių galimybių (bent šioje versijoje) dar nėra, pvz., indeksavimas, pažymėjimai ir formos.
    Auksas virtualiajame versle 2001.06.23
         Virtualiosios mokėjimų sistemos rado valiutą, kurią neabejotinai vertina visi.. Tai auksas - ir tiesiogine prasme. Kiekvienas gali savo turimą valiutą (iš esmės, nepriklausomai nuo valstybės) pasikeisti auksu, kuriuo atsiskaityti už prekes ar paslaugas. Mokėjimų sistemos jau tariasi su stambiausiomis el.parduotuvėmis dėl tokios galimybės.
         Tai yra patrauklu dar ir todėl, kad vartotojų santaupos beveik apsaugotos nuo infliacijos ir nuvertėjimo (tiesa, jei neatsižvelgsime į paties "geltonojo metalo" kainų svyravimus). Matome, kad po kurio laiko auksui vėl sugrįžta pasaulio pinigų vaidmuo. Ir gal naudojant šiuolaikines technologijas virtualusis auksas taps pirmąja tikrai "tvirta" (kieta) valiuta? O pasaulyje susikurs nauja valstybė pavadinimu Internetas.
    INTERVIU SU BSA advokate, piratų siaubu, J.Pranckevičiene!
    A.Balčius, gavęs "Metų žurnalisto" IT srityje vardą, pirmasis davė interviu. Juo pasekė Eglė Sperauskaitė, "Verslo žinių" žurnalistė. Tada buvo HOT.LT interviu su Linu Pečiūra bei DELFI portalo vyr.redaktore Monika Garbačiauskaite Ankstesnis buvo su LIKS pirmininku Alfredu Otu 2001-ieji pradėti interviu su HOT.LT redaktoriumi!
     
    IT naujienos. Turinys
    Visos 2001.06.01-2001.06.23 naujienos
    Visos 2001.05.12-2001.05.28 naujienos
    Visos 2001.04.28-2001.05.11 naujienos
    Visos 2001.04.15-2001.04.27 naujienos
    Visos 2001.04.04-2001.04.14 naujienos
    Visos 2001.03.22-2001.04.03 naujienos
    Visos 2001.03.01-2001.03.21 naujienos
    Visos 2001.02.08-2001.02.28 naujienos
    Visos 2001.01.24-2001.02.07 naujienos
    Visos 2001.01.08-2001.01.23 naujienos
    Visos 2000.12.26-2001.01.07 naujienos
    Visos 2000.12.06-12.25 naujienos
    Visos 2000.11.23-12.05 naujienos
    Visos 2000.11.10-11.22 naujienos
    Visos 2000.11.04-11.09 naujienos
    Visos 2000.10.25-11.03 naujienos
    Visos 2000.10.06-10.24 naujienos
    Visos 2000.09.06-10.05 naujienos
    Visos 2000.08.14-09.05 naujienos
    Visos 2000.08.08-08.12 naujienos
    Visos 2000.08.01-08.07 naujienos
    Visos 2000.07.25-07.29 naujienos
    Visos 2000.07.18-07.24 naujienos
    Visos 2000.07.15-07.17 naujienos
    Ankstesnių naujienų archyvai
    .

     

     
     
    Nauja galimybė!  
    Jūsų svetainė gali automatiškai paimti HOT.LT dienos naujieną. Ši nuoroda pateikia kodą, kurį tereikia įterpti į jūsų WWW puslapį.  
     
    Atskiri HOT skyriai  
    Domeno vagystė  
    Interneto romantikai  
    Programinė įranga  
    WebOn produktai el.komercijai  
     
    Karštos WWW svetainės  
     
    Informacija:  
    Help On Web  
    NSO ir mistika  
    ONLINE.LT  
       
    Portalai  
    Banga  
    Omnitel laikas  
     
    Lietuviai:  
    Lietuviai Atlantoje  
    Klubas Litvania  
    Globalusis tinklas  
    Lithuanica svetainė!  
    Pasaulio lietuvis  
    Latvijos lietuvis  
    Aklųjų biblioteka  
      Mirusieji - atminimui  
       
    Aukcionai, prekyba:  
    Aukcionai  
    Aukcionai, pinigai  
    Banknotai  
     
    Spauda:  
    Kalvotoji
    Žemaitija
     
    TV laida "Eta"  
    Verslo žinios  
    TV laida "Eta"  
    Žinių radijas  
    Būdas Žemaičių  
    Lietuvos rytas  
    Moteris, žurnalas  
    Vartiklis, elraštis  
     
    Interneto paslaugos:  
    Elnet@  
    Omnitel WAP serveris  
     
    Kompiuteriai:  
    Sonex kompiuteriai  
    Baltic Amadeus  
     
    Kultūra:  
    Džiazo svetainė  
    Lietuvos filharmonija  
    Interaktyvi proza  
      Rasa, tautiniai šokiai  
    Dailės muziejus  
    Meno leidiniai  
    Lietuvos vienuolynai  
    Muziejai ir parkai  
    Teatras  
    Meno galerija  
    Filosofija  
    Mitologija  
    Literatūra  
      Poezija  
      Fantastika  
      Biblijos puslapiai  
       
    Mistika:  
    Kabala  
    Fuko švytuoklė  
    5 medžiai  
    Masakh  
       
    Darbo sauga  
    Sabelija  
     
    Pramogos:  
    Sporto puslapis  
    PAULIAUS puslapis  
    DARTS sporto puslapis  
       
    Laisvalaikis:  
    Akvariumai  
    © HOT.LT 2000.
    Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
    'Intelligent' design.