Atnaujinta 2000 10 05

Karštos IT naujienos
Turinys
 
 Laimėk prizą!
 
 El.prekyba
 Įdomybės  Internete
 Atsiliepimai
 Prenumeruokitės!
 Klausk-atsakys!
 Keiskimės nuorodomis!
 Anekdotai
.

Martyno puslapis
Pavedimai 3.xx dabar ir nemokamai!
Atsisiųskite Butas programą

COMLIET

CONPREX

MIDI MUSIC

WWW svetainės
Verslas:
 Vilniaus butų nuomotojai
 Rannila: plieno  dangos
 Samsung  laikrodžiai
 Utetra: kroviniai
 Statybininkas:  vienbučiai  namai
 Augma: vaisiai,  daržovės
 Parfumerija
 Vaistai nuo  rūkymo
 Dotnuva, sėklos ir  ž.ū.technika
 Danava, stogų  dangos
 Etna, langų  gamyba
 Viešojo administr.  ins-tas
 Metalo darbai  Utenoje
 Hanner, nekiln.  turtas
 Juozo Peza  gamyba
 Medicinos įranga
 Anykščių  kabelinė  TV
 Dzūkijos  Arnika
 Liet. vystymo  bankas
 Mažoji Indija  (rankdarbiai)
 Snoro Lizingas
 StarLett-spaudos  įranga
 Trilogija (interjeras)
Automobiliai
 Alterna, automobilių dalys
 Žaibo ratas, Opel ir SAAB
 Žibintas, Peugeot
 Klion (padangos)
 Kauno  "mersedesai"
Maistas
 Pieno pramonė
 Agrovet, mėsos gaminiai
 Lavisa, maisto žaliava
 Medutis, bitininkystė
 Lokio Letena  (maisto gamyba)

Reklama:
 Studija 101
Muzika
 Angis, pagoniškas metalas
 Outshine  agresyvus  metalas
 Requiem, rokas
Viešbučiai, restoranai, kelionės
 Inturlita, kelionės
 Old Town,  striptizo  klubas
 Kregždutė, viešbutis  prie jūros
 Avia Ekspresas
 Šekspyras, viešbutis
 Šaulys, Šiauliuose
 Prie parlamento
Orai
Temperatūra: +8- +15oC
Vėjas: V, 5 - 10 m/s
Daugiau:
Lietuvoje   Pasaulyje
Karšti puslapiai
 NSO sukurė žmogus?
 Arnoldas regėjo  meteorus?
 Žmogaus išsilaisvinimas
 Silicio slėnis  ar dykuma?
 Nag Hammadi atradimas
 Marija Magdalietė
 Poetas Jim Morrison
 Daug naudingų resursų
 Slėpiningieji Edeno sodai
 Kita gnostikų Ieva
 Lietuvos istorijos  resursai
 DALIA, fantastinis apsakymas
 Kibersekso pamokos
 Aborigeno piešinys
 Kas tas gnosticizmas?
 Mitai: kompiuterių  revoliucija

 Hitleris: gyvas ar miręs?
 Fū naikintuvai
 Šis tas apie balsą
 Rozenkreiceriai,  alchemija
 Kaip kurtas  Adomas?
 Sutvėrimo  motyvai
 Seni kompiuteriai
 Ofitai. Gnosticizmas
 Kas laimėjo  mozaikų 7nbsp;mūšį?
 Baltieji bizonai
 Parmenidas, monistinės,  kosmologijos
 Tulli papirusas
 DALIA,  fantastika
 Proklas, filosofas, matematikas
 Link Veneros
 Kiber-mūšiai
 Didysis sprogimas
 Prisilietimo elektra
 NT vs Linux
 Atgyja vėjas
 Krištolinė  kaukolė
 Lietuvių išeivija  Internete
 Coca kramtymo  simbolika
 Paslaptingi  ledai
 Evangelija pagal  Glebą
 Mankurtas: be  ateities
 Dirbtinis  intelektas?
 Interneto pabaiga
   Psichoproduktologija
 Seržantas  šiluminėje  trasoje
 Šamanų ratu  einant
 E-bylos
 Alegorija "Kutai"
 Porfirijaus  "Nimfų ola"
 Hermetiškosios  vizijos
 Templierių kryžius

 Horoskopai

 Interneto atvirukai
 Priedai lietuvių  kalbai  kompiuteriuose  įvesti
 Mariaus puslapiai




Prognozės apie liūdną žmonijos perspektyvą
Flash animuoti atvirukai
 
Mūsų kalendorius,   spalis 10 d.
Šiandien vardo diena:
Danas, Danielius, Gilvydas
1777 m. Livonijoje gimė Stanislovas Čerskis, grafikas. 1831 m. sukilimo dalyvis
1794 m. lemiamose sukilimo kautynėse ties Maciejovicais prie Vyslos buvo sumuštas sukilėlių kariuomenės branduolys, vadovaujamas T. Kosciuškos
 Istorijos faktai apie spalio 10 d..

Visos 2000.08.14-09.05 naujienos

 Nauja loterija! 

NAUJA: Savaitės apžvalgos pakeistos žaidimų naujienomis. Naujausios - 2000 09 29 dienos! Linksminsimos!
Apžvalga: "Linux žvalgosi plačiau"
Naujos HOT.LT skiltys
NAUJA: Savaitės apžvalgos pakeistos žaidimų naujienomis (2000 09 28). Linksminsimos!
Silicio slėnyje "kalami" būsimas politinis vaizdas 2000.10.06
Silicio slėnis turi didelę įtaką politinei kovai už JAV prezidento postą. Tai ne rinkėjų balsai, o įvaizdis, kurį Silicio slėnis suteikia remiamam kandidatui į prezidentus - jis pradedamas sieti su pirmaujančiomis technologijomis. Silicio slėnis užima vietą tarp pinigų ir prestižo - tad jis tampa traukos centru, prie kurio renkasi kandidatai. Tad ir dabar į jos fondus investuoja tiek Albertas Goras, tiek Džordžas Bušas. Kol kas Silicio slėnyje Goras pirmauja 8%.
Nerašykite laiškų meilužiams! 2000.10.05
Nuo spalio 24-osios Anglijos įstaigų vadovai galės skaitinėti savo darbuotojų el.laiškus ir pasiklausyti jų telefoninių pokalbių. Tai nutarė wl.verslo ir smulkiosios pramonės ministras. Toks nutarimas leis, jo manymu, padidinti darbo efektyvumą. Nieko nelaukdamos tokį sprendimą užsipuolė profsąjungos apeliuodamos į Žmogaus teisių deklaraciją.
Nauja naršyklės versija, 2000.10.05
"Netscape" pateikia savo naršyklės 6.0 versijos trečiąją bandomąją versiją. Galutinė versija turėtų pakeisti 4.x versiją apšokdama taip ir nepasirodžiusią 5.0 versiją. "Netscape" naršykles tebenaudoja apie 34 mln. vartotojų. Naujoji "netscape" naršyklės versija tvarkingiau dirbs su HTML, geriau prisilaikys stilių standartų ir numatys XML. Stsisiųsti naująją versiją galite iš šios svetainės: http://www.netscape.com/download
Nešiojamus kompiuterius keičia dėvimi, 2000.10.05
19-ka "Bell Canada" technikų Toronte du mėnesius "dėvės" "Mobile Assistant IV" kompiuterius, kuriuos pateikė "Xybernaut" korporacija. Šie kompiuteriai kartu yra ir bevielio ryšio įtaisai. Jei bandymas pavyks, kompiuterius "užsivilks" apie 500 ar 1000 kompanijos technikų - kurie taiso nutrauktus kabelius. Diegia greitąsias Interneto linijas ir atlieka "kelyje" kitus darbus. Nasudodami "dėvimus" kompiuterius jie galės gauti informaciją iš "Bell" duomenų bazių ir užpildyti sąskaitas už atliktus darbus. Iki šiol šiems darbams "Bell" technikai naudojo IBM "Thinkpad" nešiojamus kompiuterius, kurie dažnai paliekami technikų automobiliuose. Ir kai prireikia informacijos, reikia eiti prie jų. Kita problema - jų vagystės.

Naujoji Internetui pritaikyta versija, 2000.10.04
"Oracle" kompanija pristatė naująją savo duomenų bazės valdymo sistemos versiją. Tai "Oracle 9i", išbaigtas Internetui programinis sprendimas, kuriame pagreitinta duomenų prieiga ir padidinta duomenų apsauga. "Data Guard" funkcija neleidžia prarasti informacijos net ir visos sistemos darbo sutrikimo atveju. "Flashback Query" funkcija vykdo duomenų automatinės korekcijos veiksmus po kai kurių darbo sutrikimų. "Real Application Clustering" užtikrina darbą klasteriuose (kelių serverių dariniuose). O "Virtual Private Database" leidžia vienoje duomenų bazėje aptarnauti kelių klientų duomenis - tai labai svarbu Interneto paslaugų tiekėjams.
Jungtuvės .net technologijos vystymui, 2000.10.04
Kanadoje įsikūrusi "Corel" kompanija šliejasi prie "Microsoft", kuri perka 24 mln. "Corel" akcijų (be balsavimo teisės) už 135 mln. dolerių. Taip pat "Corel" vykdys bendrus ".net" terpei skirtos programinės įrangos kūrimus, bandymus ir pardavimus. ".net" terpei bus pritaikyti "Corel" firmos sukurti produktai: "CorelDRAW", "WordPerfect" ir netgi ... "Linux".
Kaimynai stiebiasi aukštyn, 2000.10.04
Pirmajame Baltarusijos WWW svetainių konkurse, kurį organizavo "Solo", dalyvavo apie 35% visų Baltarusijos WWW svetainių. Į antrą turą buvo atrinktos 119 svetainių (iš 311), iš kurių po tris svetaines 12-je kategorijų gavo apdovanojimus. Nestebina, kad Baltarusijos Interneto erdvė kuriama žvalgantis į Rusiją. Juk didžioji "Baineto" (taip žargonu vadinama Baltarusijos Interneto sritis) dalis yra rusų kalba. Taip pat žiuri "metų įvykiu" paskelbė rugpjūčio mėnesį priimtą elektroninio parašo įstatymą.
Aparatūrinė 3G realizacija, 2000.10.04
AMD ir "Texas Instrument" sukūrė aparatinės įrangos koncepciją naujam "šimtinio" ryšio standartui. Jos esmė - "šimtinio" telefono funkcijų realizacija programų, skirtų universaliajam skaičiuokliui, pavidalu. Reikalingus procesorius tiekti tikisi "Texas Instrument", o "fleš" atminties lustus - AMD, kuri turi unikalią technologiją. Tikimasi, kad 3G standarto "šimtiniai" telefonai naudos "Bluetooth" protokolą ir leis nustatyti geografinę padėtį pasinaudodami GPS sistema.
Skystų kristalų ekranas elektroninėms knygoms, 2000.10.02
Kompanija "Toshiba" sukūrė naują skystų kristalų TFT ekraną skirtą elektroninių knygų skaitytuvams. Ekrano įstrižainė yra 7,7 colio, o skiriamoji geba yra 640x960 taškų, t.y. 150 taškų colyje. Tai užtikrins teksto kokybę artimą popierinėms knygoms. Didesnė skiriamoji geba pasiekta naudojant žemos temperatūros silicio puslaidininkius, kuriuose elektronai juda sparčiau nei įprastuose monitoriuose iš amorfinio silicio. Ekranas naudoja ir "Microsoft" firmos "ClearType" technologiją, padidinančią pateikiamo teksto ryškumą. Jis galės perteikti 262 144 spalvų, kontrastas - 250:1, o svoris - apie 150 gramų.
Magnetinių juostų įrenginio sėkmė, 2000.10.02
Kompanijos "Seagate Technology" magnetinių juostų įrenginys "Viper 200" išlaikė "LTO Ultrium. LTO Ultrium" formato (jis sukurtas bendradarbiaujant "Seagate", "Hewlett-Packard" ir IBM firmoms) bandymus. "Viper 200" tiekiami su dviem SCSI sąsajomis: Ultra2 SCSI LVD ir HVD. Kitų metų pradžioje bus palaikoma ir "Fibre Channel" sąsaja. Šie įrenginiai skirti vidutinės apimties duomenų saugojimui. Į vieną juostelę suspaustu pavidalu užrašoma 200 GB duomenų. Duomenų persiuntimo greitis yra 1,9 GB per minutę duomenis spaudžiant 2:1 koeficientu. "Seagate" pardavinės ir 200 GB talpos "Ultrium" juosteles, turinčias atminties lustą, užtikrinantį greitą duomenų paiešką. Informacija su šiuo lustu keičiamasi radijo ryšiu supaprastinančiu jo pritaikymą įvairiems sprendimams.
"Senukai", muzika ir Internetas, 2000.09.29
"Media Metrix" kompanija, užsiimanti statistika Internete, nustatė, kad 7 mln. 50 m. amžiaus ir vyresnių amerikiečių per mėnesį yra aplankę muzikines www svetaines. Šių lankytojų skaičius muzikai skirtose svetainėse auga du kartus greičiau nei jų lankymo vidurkis. MP3.com vien per liepos mėnesį aplankė 448 tūkst. "senukų".
"Microsoft" klaidos nustojo dominti, 2000.09.29
www.guninski.com, "vabzdžių" paieškos svetainėje, pranešta apie naują labia pavojingą "Microsoft Internet Explorer" 5.5 spragą, per kurią piktybiški hakeriai, panaudoję "ActiveX" technologiją, gali pasiekti naršytojo kompiuterio duomenis. Jie gali paimti praktiškai bet kurį failą iš naršytojo kompiuterio. Tačiau tarp kompiuterių vartotojų pastebima keista tendencija - pranešimų apie klaidas "Microsoft" programose tapo tiek daug, kad į jas jau nekreipiama dėmesio.
Naujieji "Sun" 64 bitų procesoriai, 2000.09.29
"Sun" pradeda tiekti 600 ir 750 MHz dažnio "UltraSPARC III" procesorius, sukurtus naudojant 64- ių bitų SPARC V9 technologiją. Jie turi 29 mln. tranzistorių, vidinį atminties valdiklį, galinti valdyti iki 8 MB trečiojo lygi spartinančios (cashe) atminties ir 9,6 Gbps spartos duomenų magistralę. Šie procesoriai panaudoti "Sun" serveryje "Fire 280R" (darbiniu "Grover" pavadinimu) ir darbo virtos kompiuteryje "Blade 1000" (darbiniu "Excalibur" pavadinimu). Juose gali būti po du "UltraSPARC III" procesorius. Po kiek laiko planuojami ir kiti kompiuterių modeliai su šiuo procesoriumi.
Su "Intel" serveriu bus galima pasikalbėti, 2000.09.29
"Intel" kompanija pranešė ketinanti pateikti naujus serverius, kuriuos bus gakima valdyti balsu - pavyzdžiui, per "šimtinį" telefoną. Jie bus "NetStructure" strategijos dalis. Viena jų sudėtinių dalių bus "Dialogic" (www.dialogic.com) firmos sukurta programinė įranga. Specialistai "NetStructure" serverių šeimą laiko vienu labiausiai pavykusių kompanijos projektų.
Naujos priemonės tinklų saugumui, 2000.09.28
"PGP Security" firma, dabar esanti "Network Associates" padaliniu, pateikė "CyberCop Network" naująją 5.0 versiją. Šis produktas bando aptikti įsilaužimus tinklo lygyje (ankstesnės versijos saugojo tik centrinius kompiuterius. Derinyje su "CyberCop Monitor 5.0" apsaugomi kompiuteriai naudojantys "Windows" (NT ir 2000) bei "Solaris" operacines terpes. Atpažįstami visi paplitę tinklo antpuolių tipai (įskaitant ir siekimą sutrikdyti paslaugas).
Leidžiama ryšių konkurencija, 2000.09.28
Estija nuo kitų metų ruošiasi atverta savo vidaus ir tarptautinio ryšio rinką. Kol kas joje veikia tik "Estonia Telephone" kompanija, kuri yra dukterinė "Estonia Telecom" įmonė. Jos akvijas turi Estijos vyriausybė, Suomijos firma "Sonera" ir Švedijos "Telia" koncernas. Nuo 2001 m. jai teks konkuruoti su kitomis užsienio firmomis, tarp kurių stipriausios yra dvi: suomių "Unitet Data Communications" ir švedų "Levicom Broadband" (priklausanti "NetCom") Jų veiksmus atidžiai seka "Estonia Telecom" - kai metų pradžioje "NetCom" organizavo nemokamą Interneto prieigą, tuo pačiu netrukus atsakė ir "Estonia Telecom". "Estonia Telecom" jau užima 50% Estijos Interneto paslaugų rinkos bei 63% bevielio ryšio rinkos. Estijos ryšių rinkos liberalizaciją atidžiai stebi Vengrija, Čekija ir kitos šalys, kurios ruošiasi panašiems veiksmams.
HP nepatiko veto teisė, 2000.09.28
2000 m. rugsėjo pradžioje "IBM, "Microsoft" ir "Ariba" iniciavo UDDI (Universal Description Discovery and Integration) projektą, kurio tikslas būtų sukurti "Geltonuosius" puslapius įmonėms, norinčios vystyti verslą Internete. Tačiau "Hewlett-Packard" kol kas atsisako įsijungti į šį projektą, nes mano, kad jo iniciatoriai pasiliko sau perdaug įgaliojimų. Pavyzdžiui, bet kuri iš trijų įkūrėjų gali vetuoti bet kokią technologiją. HP norėtų, kad sprendimai būtų priimami vien tik balsų dauguma. Tačiau IBM el.verslo standartų strategijos direktorius Robertas Sjutoras (Robert Sutor) pareiškė, kad veto teisė galios iki pat pirmosios UDDI standarto versijos pasirodymo.
Kas pakeis CD diskus? 2000.09.28
"Pioneer" korporacija sukūrė vizitinės kortelės dydžio laikmeną, gebančią sutalpinti per 20 dviejų valandos trukmės filmų. Japonijos specialistai panaudojo lydinį, kuris, veikiamas šviesos, keičia atominę struktūrą. Taip sukuriams "holograminės atminties" efektas, leidžiantis mažame plote įrašyti milžiniškus informacijos kiekius.
Penkiais metais priekyje? 2000.09.28
"Transmeta" kompanijos vykdomasis direktorius Deividas Ditzelis (David Ditzel) mano, kad technologiniu požiūriu jų kompanija maždaug 5 metus aplenkia AMD bei "Intel". "Crusoe" procesoriuje dauguma funkcijų atliekama programiškai, o ne aparatinėmis priemonėmis - ir tai leidžia gerokai sumažinti energijos poreikį. Tad nešiojamieji kompiuteriai gali būti lengvesni ir ilgiau dirbti maitinami iš akumuliatorių. Gaila, kad "Transmeta" gamybiniai pajėgumai yra nedideli. Kompanija tik kuria lustus, o jie gaminami IBM gamykloje. Aišku, tai padidina jų kainą. Tačiau "Transmeta" jau derasi dėl lustų gamybos su Taivanio kompanija TSMC.
Mobilioji ATI grafika, 2000.09.28
"Rage Mobility" vaizdo valdikliai populiarėja tarp nešiojamų kompiuterių gamintojų. "Rage Mobility-M" pasirinko IBM savajam "ThinkPad X" kompiuteriui bei "Acer" savajam "TravelMate 200". "Rage Mobility 128" pasirinko "Dell" savajam "Inspiron 5000e", turinčiam ypač didelės skiriamosios gebos ekraną. "ATI Rage Mobility" valdiklių šeima užima apie 50% nešiojamųjų įtaisų rinkos.
Naujas aljansas ASP paslaugoms, 2000.09.28
Kompanija "Cable & Wireless PLC" pasirašė sandorį su "Microsoft" ir "Compaq" dėl programų nuomos (ASP) paslaugų, pavadintų "a-Services", teikimo. "a- Services" orientuojamos į mažas įmones, turinčias nuo 10 iki 1000 darbuotojų. Bus siūloma nuomotis daug įvairių programų: "MS Office", apsaugos organizavimo paslaugos, pardavimų ir marketingo automatizavimas, "elektroninės vitrinos" ir failų saugyklos. Išskirtina savybė - "Compaq" "siaurųjų kompiuterių" propagavimas.
"Palm" siekia vietos belaidžio ryšio rinkoje, 2000.09.27
Kompanijos "Palm" ir "Motorola" jungiasi kurdamos naują ryšio priemonę apjungsiančią "šimtinio" telefono Ir kišeninio kompiuterio galimybes. Naujas įtaisą valdys naujos kartos "PalmOS" operacinė terpė. "Palm" kompanijai kokia sąjunga padės išsikovoti vietą belaidžio ryšio rinkoje, (bendradarbiavimas su "Nokia" neužtikrino sėkmės, o "pdQ" įtaisas sukurtas kartu su "Qualcomm" kompanija buvo aršiai iškritikuotas už brangią kainą) ir sustiprins pozicijas kovoje su konkurentais, pavyzdžiui, kompanija "Handspring", turinčią "VisorPhone" įtaisą ar "Microsoft" kompanija, siūlančią "gylį" "Stinger".
Greitesni procesoriai gali sukelti duomenų dingimą, 2000.09.27
Kompiuterių, turinčių 933 MHz ir spartesnius procesorius, vartotojai, dirbantys "Windows 98" ar "Windows Me" operacinėse terpėse dažniau rizikuoja prarasti duomenis kompiuterio išjungimo metu. "PC World" žurnalo tyrimai tokius nuogąstavimus patvirtino. Kai kurių konfigūracijų kompiuteriai su spartesniais procesoriais (tiek "Intel", tiek AMD), kai didelį gretinantį buferį turintys diskai jungiami per ATA100 sąsają turit ą nemalonią duomenų praradimo galimybę. "Microsoft" paaiškino, kad šio nemalonumo priežastis yra ta, kad kartais nespėjama diskų buferio (cashe) turinio įrašyti į diską. Tai aparatūrinė, o ne operacinės sistemos bėda, mano "Microsoft", teigdama, kad su tokia problema turi susidurti ir kitos operacinės terpės. Tačiau, "Microsoft" atstovai tvirtina, kad "Windows 2000" tokių problemų neturi, nes ši sistema naudoja kitokią darbų užbaigimo technologiją. O išvis geriausia, prieš išjungiant programą, patiems išsaugoti į diską visus duomenis.
Nauja "Cisco" apsauga įstaigų tinklams, 2000.09.26
"Cisco" kompanija ruošia "CiscoSafe" gaminių grupę. Jie leis kompleksiškai apsaugoti įstaigų tinklų saugumą. Grupę sudarys:
* "CiscoSecure IDS-4210 Sensor" - autonomiška įsilaužėlių aptikimo sistema, sekanti ir sustabdanti nesankcionuotus veiksmus tinkle ir siunčianti pranešimus apie juos į administratoriaus ekraną
* "Catalyst 6000 CiscoSecure IDS Module" - "Catalyst 6000" duomenų srauto stebėjimas ir įsilaužimų jame aptikimas bei sustabdymas;
* "CiscoSecure Access Control Server 2.5" - programinė įranga "Windows NT" ir "Windows 2000" terpėms. Ji atlieka vartotojų autentifikavimą ir valdo jiems leistinų funkcijų prieigos valdymą.
* "CiscoSecure Policy Manager 2.2" - tinklo apsaugos panaudojant "Cisco" techniką politikos valdymo programinė įranga. Ji prisijungia prie "CiscoWorks" tinklo administravimo sistemos.
* "CiscoSecure Encyclopedia" - informacijos apie tinklo apsaugą katalogas.
Įsilaužti į banką galima per 5 minutes! 2000.09.26
"Royal Skandia" banko programinės įrangos ekspertas Ralfas Dreselis įsilaužė į kelis Amerikos bankus, kurie naudojosi "Fisery" kompanijos apsaugos įranga. Jis pasinaudoja informacija, kuri buvo pateikta pačios kompanijos WWW svetainėje. Jam pakako 5 minučių, kad surastų išsamią informaciją apie šimtus banko klientų (sąskaitų numerius, PIN kodų pakeitimo slaptažodžius ir pan.). Jo teigimu, tai gali padaryti kiekvienas, turintis pagrindinius darbo Internete įgūdžius. Prieš įsilauždamas į bankus jis "Observer" laikraštyje perspėjo apie prastą bankinių sistemų saugumą. Ralfas labai susikrimtęs savo "tyrimo" rezultatais, tačiau dar labiau "susikrimsti" turėjo "Fisery" kompanija, kuri savo programinę įrangą yra įdiegusi dešimtyje tūkstančių finansinių įstaigų. Ji kol kas atsisako komentuoti šį įvykį.
   Ar, padrąsinti tokios sėkmės, nesiims Lietuvos hakeriai patikrinti Lietuvos bankų patikimumo? Ar bankų vadovai tiki savo banke įdiegtų sistemų saugumu?
Poreikis užkimšti spragą, 2000.09.26
WAP protokole rasta spraga, kuria gali pasinaudoti piktybiškai nusiteikę hakeriai. Ji susijusi su naudojamais dviem šifravimo būdais: WTLS, kai signalas perduodamas radijo bangomis ,ir SSL, kai informacija keičiamasi tarp stočių. Jie pakeičiami žinutę iš pradžių iškoduojant, o po to vėl užšifruojant kitu būdu. Tad galima gauti žinutės turinį ištyrus serverio atmintiems "dampą" (t.y. jo turinį). Tai galima pasiekti ne tik jame "užveisus" virusą, bet ir "suvaidinus" serverio sutrikimą. "Phone.com" siūlo pašalinti šį pavojų naudojant jos sukurtus "proksi" serverius, "skaidriai" persiunčiančius signalus vieninteliu WTLS formatu.
Nauji Internetiniai "Lucent" sprendimai, 2000.09.26
"Lucent Technologies" pristatė 6 naujus Internetinius sprendimus, kuriuos sukūrė padalinys, kuris nuo spalio mėnesio taps atskira firma, kuri vadinsis " Avaya Communication ". Sprendimai, apibendrintai sutrumpintai vadinami ECLIPS (Enterprise Class IP Solutions), skirti įvairaus dydžio organizacijoms. Tai:
* IP600 IP ryšio serveris įmontuotas į stovą ir IP-300, veikianti "Windows NT" terpėje ir turinti balso pašto tvarkymo priemones ir skambučių aptarnavimo centrą, skirtą 20-200 darbo vietų;
* R300 nutolusio ofiso aptarnavimo sistema, paskirstanti funkcijas ir serverio programas nutolusiems taškams;
* "Definity IP Solutions" programinė įranga duomenų ir balso srauto tvarkymui;
* "Directory Gateway" Internetinė informacijos (skaitmeninės ir balso) tvarkymo priemonė;
* 4612 (12 jungčių) ir 4624 (24 jungčių) modelių IP telefonai, užtikrinantys gerą balso kokybę;
* nauja "IP Softphone" programinės įrangos karta. Ji emuliuoja skaitmeninio telefono funkcijas ir užtikrina videokonferencijas.
Dar vienas alternatyviojo procesoriaus šalininkas, 2000.09.26
"Fujitsu" kompanija ruošiasi po pusantro mėnesio pateikti "Biblo Loox" nešiojamuosius kompiuterius su "Transmeta" sukurtais "Crusoe" procesoriais. Tai bus jau septintoji kompanija kurianti techniką naudodama naujo tipo "Transmeta" procesorius, kurie suderinami su "Intel" ir AMD procesoriais, tačiau naudoja mažiau elektros energijos ("Fujitsu Biblo Loox S" autonominiu režimu veiks net 8 valandas). O greitaveika jie beveik nesiskiria nuo tų pačių dažnių įprastų "Intel" ir AMD procesorių. Tad tikimasi, kad jie leis palengvinti nešiojamus kompiuterius. Nešiojamus kompiuterius su "Transmeta" procesoriais jau kuria "Sony", "Hitachi" ir IBM (o ruošiasi ir Taivavio kompanija " Quanta"). O "Gateway" ir "Diamond Multimedia" juos naudos Interneto įtaisuose. Tikimasi, kad šį būrį papildys ir "Compaq Computer" bei NEC kompanijos.
Pirmasis kišeninių kompiuterių virusas, 2000.09.26
Penktadienį surastas pirmasis "Trojos arklys" skirtas kišeniniams kompiuteriams (gaminamus "Palm", "Handspring", IBM, TRG ir "Symbol Technologies" kompanijose). Jis, pavadintas "Phage" (graikiškai, "rijikas"), gali būti laikomas virusu, nes sugeba "daugintis". Jis gali užkrėsti beveik bet kurią "PalmOS" terpės programą ir plinta į kitus kišeninius kompiuterius infraraudonųjų spindulių ryšiu. Virusas "pamatomas" labai greitai - maždaug po sekundės kompiuterio ekranas pajuosta. Antivirusinę programą prieš jį galite atsisiųsti iš "F-secure" svetainės.
Diena anksčiau buvo rastas ir kitas šių kompiuterių klasei skirtas "Vapor" vardu pavadintas "Trojos arklys", failus pažymintis požymiu "paslėptas", o vėliau juos pašalinantis.
Tūkstantmečio langų problema, 2000.09.25
"Windows Me" terpėje, kurios per 4 d. Buvo parduota 250 tūkst. kopijų, veikia ne visos "Windows 98" programos. Pirmiausia, didelę jų dalį sudaro antivirusinės ir apsaugos programos. "Nepatikimumo" sąraše yra "Norton Internet Security 2000" bei "Norton Personal Firewall 2000", "BlackICE Defender" ir "McAfee PGP Personal Privacy". "Microsoft" kaltina jų kūrėjus, kad šie neatsižvelgė į du esminius "Windows Me" pakeitimus – "Real Mode DOS" režimo atsisakymą (o jis naudojamas antivirusinėse ir darbo su diskais programose) ir "TCP/IP" realizaciją, perkeltą iš "Windows 2000". Tad šioje terpėje neveiks ir MS-DOS programos.
2000.09.25 Naujas procesorius neįiojamiesiems kompiuteriams,
"Via Technologies" pateikė "Mobile VIA Cyrix III" procesorių, suderinamą su x86 architektūra ir skirtą nešiojamiems kompiuteriams. Jungimui naudojama "Socket 370" standarto jungtis. Energijos valdymo "LongHaul" technologija, pakeičianti procesoriaus dažnį pagal maitinimo būdą, leis kompiuterio akumuliatoriams dirbti 50% ilgiau.
"Telekomui" vis dar negana pelno 2000.09.23
"Lietuvos telekomas", keičia el. pašto dėžutės naudojimo tvarką. Nors "Tako" el.adresai ir toliau bus išduodami nemokamai, tačiau iš "Tako" pasiimti laiškus galėsite tik per "Lietuvos telekomo" komutuojamas linijas, esančias bendrovės interneto protokolo (IP) adresų sąraše. Prisijungimas per kitų šalies ir užsienio interneto paslaugų teikėjų komutuojamas linijas bus apribotas. Taip "Telekomas" tikisi dar labiau padidinti savo pelną, nes niekam ne paslaptis, kad nemažai el.pašto dėžučių "Take" susikūrė įvairių įstaigų darbuotojai, turintys tiesioginę Interneto prieigą, bet nenorintys įstaigos el.pašto sistemos naudoti asmeniniam susirašinėjimui. Dabar jie turės arba "apleisti" el.pašto dėžutes "Take", arba imti iš jų paštą naudodamiesi modemu (taigi ir mokėdami už ryšio seansus). Galima spėti, kad naudojamų "Tako" el.pašto dėžučių kiekis labai sumažės, o padidės lietuvaičių naudojimasis kitais nemokamo el.pašto tiekėjais, tie lietuviškaisiais, tiek užsienio (didelį jų sąrašą rasite šiame puslapyje).
Skiriasi duomenų bazių gamintoja 2000.09.23
Kompanija "Informix", kurianti duomenų bazių valdymo įrangą bei. el.verslo sprendimus, skyla į dvi dukterines firmas. Viena jų, "Informix Software", įsikurs Silicio slėnyje ir toliau tradiciškai vystys duomenų bazių įrangą, o kita, kurios pavadinimas bus paskelbtas tik metų pabaigoje, Vestbore (Masačusetso valstijoje) sutelks dėmesį el.verslo ir Interneto sprendimams. Ji naudos ne tik "Informix", bet ir kitų gamintojų sukurtomis duomenų bazių sistemomis: "Progress", "Microsoft", IBM, "Sybase", ir "Oracle".
Nemėgstantiems slapukų 2000.09.23
Voratinklyje nuolat susirūpinama slapukais (cookies), - tai mažos apimties informacijos paketai, kuriuos WWW svetainė gali išsaugoti internauto kompiuteryje (dažniausiai, kaip smulkučius failus atskirame kataloge). Jie panaudojami įvairioms reikmėms, - dažniausiai pakartotinų apsilankymų registracijai ir lankytojo veiksmų stebėjimui (tracking). Norintiems jų atsikratyti, "McAfee" sukūrė nedidelę "QuickClean" programą, įvertintą 29 doleriais. Be slapukų programa iš kompiuterio pašalina ir kitas iš Interneto parsitemptas šiukšles - naršyklės "kešą" (naršytų puslapių failus, kurie panaudojami greitesniam puslapio pateikimui pakartotinai juose apsilankius), parsisiųstus failus, "ActiveX" intarpus ir laikinuosius darbinius failus. Taip pat ji "iššluoja" ir "MS Outlook" programų išsiųstų bei pašalintų el.laiškų aplankus. Programa sugeba iš sistemos pašalinti ir įdiegtas programas kartu su jų bendros panaudos resursais (pavyzdžiui, DLL bibliotekomis įrašytomis "System" kataloge).
Tad iš esmės ji daro tą patį, ką ir daugelis nemokamų šios pakraipos programų. O slapukų (ir daugelio minėtų šiukšlių) pašalinimui iš kompiuterio galima susikurti paprastą komandų failą iš poros eilučių. Tad tokių komercinių programų pasirodymas rodo mažėjantį kompiuterių vartotojų raštingumo lygį.
Savaitės patarimas, 2000.09.18:
Slaptažodžiai skrajoje Voratinklyje tarsi plunksnelė virš jūros bangų. Naujesniosios IE versijos gali ėsiminti ir automatiškai atkurti registracijos duomenis Tai "AutoComplete" funkcija, kurią reikia išjungti, kai nenaršote "savųjų" resursų - kitaip tai gali atsirasti maža privatumo problemėlė. Tad rinkitės "Tools - > Internet Options" ir atsivertę "Content" kortelę "Personal information" grupėje paspauskite "AutoComplete..." mygtuką. Pateiktame dialogo lange galite nurodyti automatizmus (sudėliodami "varneles"):
  • automatinį WWW puslapių adresos pabaigos pateikimą;
  • automatišką formų laukų užpildymą;
  • registracijos duomenų įsiminimą.

    Tad, panaršę internete, arba išvalykite įsimintą informaciją ("Clear") mygtukais) arba išjunkite registracijos duomenų saugojimo funkciją (nuimkite trečiąją varnelę). Iliustracija - ekrano vaizdo fragmente...

  • Pagalba akliesiems 2000.09.23
    Kitą savaitę NIST (National Institute of Standards and Technology) institute bus pristatytas įtaisas skaitmeninį tekstą pervedantis į Brailio raštą. Lyginant su šiuo metu naudojamais labia brangiais įrenginiais, kainuojančiais po keliolika tūkstančių dolerių, šis bus daugiau kaip 10 kartų pigesnis. Jis Brailio raštu pateiks Internete naršomus tekstus. Aklųjų įsijungimas į Internetą vis dar ribotas.
    1,6 GHz spartos kompiuteris 2000.09.23
    Kompanija "Sys Technology" paskelbė išankstinius duomenis apie naująjį savo "Sys Cold-Fusion Desktop" kompiuterį, turėsiantį 1,6 MHz spartos "Athlon" "perkūno oželio" (Thunderbird) procesorių. Kompiuteryje naudojama speciali "Kryotech" firmos sukurta vėsinimo technologija, neleisianti procesoriui įkaisti daugiau nei 40 laipsnių Celcijaus. Kompiuteryje bus naudojama SSR SDRAM atmintis, 64 MB atmintį turinti "Nvidia GeForce2 Ultra" vaizdo plokštė ir "Diamond Monster Sound MX400" garso plokštė. Kompiuteris galės būti pateikiamas su CD-ROM, DVD arba CD-RW įrenginiais.
    Nelegalių programų pardavimas - pavojingas, 2000.09.22
    "Verslo žiniose" Eglės Sperauskaitės straipsnyje pranešama, kad informacinių technologijų bendrovei UAB "Penki kontinenta" gresia 190.000 Lt bauda už nelegalų "Microsoft" produktų platinimą. Rugsėjo pradžioje bendrovės darbuotojui Svajūnui Poručiui iškelta baudžiamoji byla. Mokesčių policijos departamento prie VRM Intelektualinės nuosavybės teisių apsaugos poskyrio specialistė Regina Jasiulienė sako, kad jis "Microsoft" programinę įrangą siūlė internetu, o su pirkėjais susitikdavo ir darbo vietoje. Programinius paketus minėtas asmuo parduodavo po 12–20 Lt. Manoma, kad padaryta žala siekia apie 64.000 Lt. Adbokatė Jolanta Kaminskaitė–Pranckevičienė atstovaujanti BSA (Business Software Alliance) asociaciją, ginančią autorių teises, sako, kad pačiam p. Poručiui gresia 2 metų laisvės atėmimas arba 12.500 Lt bauda, o bendrovei gali būti iškeltas 300% dydžio "Microsoft" padarytos žalos civilinis ieškinys, jei ji geranoriškai neatlygins žalos.
    Savaitės svetainė, 2000.09.08:
    Namų darbų svetainė
    Mokiniai sugrįžta į klases. Ir vėl jiems reiks ruošti pamokas, o mokytojams - ieškoti informacijos. "Namų darbų" portale rasite viską, ko jums reikia - jam medžiagą ruošia mokytojai, bibliotekininkai, žurnalistai. Temos: matematika, gamtos mokslai, socialiniai mokslai, menas, muzika, sveikata ir t.t. Atskirtos elementarios ir sudėtingesnės temos. Nuorodos į žodynus, bibliotekas, žemėlapius ir kt. Galima vykti į virtualias ekskursijas - pvz, Everestą ir kt. Puiki vieta ištroškusiems žinių!
    http://www.homeworkspot.com
    Nuotraukos ant pigmento, 2000.09.22
    "Indigo" kompanija pateikė naują fotografinės kokybės spausdintuvų "Photo-e-Print" šeimą. Jų ypatybė yra ta, kad panaudojama "ElectroInk" technologija. Įprasta, kad spausdintuvai ant popieriaus užpurškia įvairių spalvų rašalus. "Photo-e-Print" veikia kitaip – jie spausdina ant specialaus kelių sluoksnių popieriaus. Tie sluoksniai padengti skirtingu pigmentu, kuris veikiamas elektros srovės pakeičia spalvą. Atspausdinto vaizdo kokybė prilygsta įprastoms fotonuotraukoms ir turi nemažai kitų gerų savybių. Pavyzdžiui, jas ilgai galima laikyti rankose nebijant, kad ant popieriaus atsiras pirštų antspaudai. Tai pat atspaudai geriau apsaugoti nuo vandens poveikio ir ne taip greitai išblunka.
    AMD nenurimsta, 2000.09.22
    AMD kompanija metų pabaigoje planuoja pateikti AMD-760 mikroschemų rinkinį, palaikantį standartinę SDRAM atmintį, o truputį vėliau ir AMD-760MPrinkinį, skirtą serveriams ir darbo stotims su 2 procesoriais. O ir Taivanio "Via Technologies" kompanija pradėjo gaminti mikroschemų rinkinius, palaikančius DDR ir skirtus AMD ir "Intel" procesoriams. Taip pat AMD kompanija įtemptai dirba kurdama greito duomenų perdavimo sistemą, kurią ketinama pristatyti kitų metų pradžioje.
    "Cisco" plečia el.verslo sritį, 2000.09.22
    Kompanija "Cisco Systems" pateikė internetinę el.prekybos sistemą "Configuration Express", optimizuojančią prekių užsakymus ir jų pristatymą. Ją naudojantys paslaugų tiekėjai galės Internetu konfigūruoti ir testuoti programinę įrangą, parinkti reikiamą markiruotę ir dokumentaciją. Vienu pirmųjų sistemos vartotojų yra "British Telecom".
    Taupūs "Intel" procesoriai mobiliesiems vartotojams, 2000.09.22
    Kitą savaitę "Intel" korporacija planuoja pateikti tris naujus procesorius skirtus nešiojamiems kompiuteriams. Tarp jų bus ir mobilusis 850 MHz dažnio "Pentium III"procesorius su "SpeedStep" elektros energijos naudojimo valdymo technologija. "SpeedStep" technologija numato du procesoriaus darbo dažnius priklausomai nuo maitinimo šaltinio. Įjungtas į elektros tinklą procesorius veikia pilna sparta, o naudojant akumuliatorius – mažesniu pajėgumu. Pavyzdžiui , 850 MHz dažnio procesorius veiks 700 MHz dažniu. Kiti du procesoriai - Pentium III/800 MHz ir Celeron/700. Su šiais procesoriais nešiojamuosius kompiuterius iškart pateiks "Compaq Computer", "Dell Computer" ir IBM.
    Serveris Interneto srautų paskirstymui, 2000.09.22
    "Dell" rinkai pateikia "PowerApp.BIG-IP" serverį, skirtą Interneto srautų valdymui. Jis bus su "F5 Networks" firmos "BIG-IP Controller" programine įranga, užtikrinančia intelektualų duomenų srautų paskirstymą keliems serveriams užtikrinantį tolydų jų panaudojimą. Jis skirtas WWW serverių bei el.verslo programų darbo optimizavimui. Serveris gali turėti papildomas SSL greitintuvo plokštes bei gigabito spartos tinklo plokštes.
    Pirštinė mesta - kas ją pakels? 2000.09.21
    SDMI (Secure Digital Music Initiative) iniciatyva pažadėjo 10 tūkst. dolerių premiją tiems, kurie įveiks jų šifravimo būdą (žr. www.hacksdmi.org). Išbandymui "ugnimi" pateikta net šešios skirtingos technologijos, - tad premijų fondas yra 60 tūkst. dolerių. SDMI tikisi gautų duomenų dėka tobulinti savo technologiją užtikrinančią autorių teisių apsaugą. Ji į kiekvieną audio failą įrašo specialius "vandenženklius". Tokius failus galima naudoti tik SDMI specifikaciją tenkinančiais įrenginiais.
    Tačiau hakeriai tokiu pasiūlymu nelabai susižavėjo ir skelbia tylų boikotą. Gal jie bijosi galimo persekiojimo, nors SDMI nereikalauja jokių išsamių asmeninių duomenų - tik vardo, adreso, gimimo datos ir el.pašto adreso. Nusisiurbiant informaciją iš asociacijos WWW svetainės nereikia pateikti jokių duomenų. Tad gal hakeriai jaučiasi nepajėgūs, nes tai , tikriausiai, sunkiau, nei prirašyti nešvankybių atsiliepimų puslapiuose.
    Jei lietuviai jaučia nuoskaudą, tai gali išbandyti savo jėgas, - kviečiu lietuvių hakerius pradėti nuo SDMI atviro laiško skaitmeninei bendrijai.
    Naujos "Oracle" kainos tarp vartotojų kelia paniką, 2000.09.21
    Naujoji "Oracle" korporacijos kainų politika gali atbaidyti nemažai klientų, kurie pereis prie konkurentų, "Progress", "Microsoft" ar IBM duomenų bazių. Jie skundžiasi, kad "Oracle8i" kainų priklausomybe nuo duomenų kiekio. "Oracle8i" kaina paskaičiuojama naudojant "universalųjį pajėgumo mato vienetą" (UPU). Tada šių vienetų kiekis dauginamas iš vieno UPU kainos, kuri šiuo metu yra lygi 100 dolerių. Kad įsivaizduotumėte kainas, pateiksime pavyzdį - "Oracle8i" 8-ių 700 MHz dažnio procesorių serveriui kainuotų "tik" 560 tūkst. dolerių. Tai maždaug 10 kartų viršija "MS SQL Server 2000" kainą.
    Bet kas čia blogo? Galingesnis serveris - labiau panaudojama "Oracle" bazė. Tačiau įkainuojamas visas serverio pajėgumas, o "orakulo" darbui panaudojama tik jo dalis. Argi kada serveris dirba 1000% apkrovimu? O kaip tuo atveju, jei jis panaudojamas ir kitiems darbams?
    Naujoji vaizdo plokštė, 2000.09.21
    "Matrox" kompanija sukūrė dvigubo vaizdo galimybę turinčią naują vaizdo plokštę "Marvel G450e-TV" leidžiančią žiūrėti televizijos laidas kompiuteryje, prijungti kompiuterį prie televizoriaus ir įrašinėti vaizdą MPEG-2 formatu." Plokštėje naudojamas 2D/3D naujos kartos grafinis mikroprocesorius, ji turi standartinę 32MB 360 MHz dažnio DDR SDRAM atmintį. Didžiausia skiriamoji geba yra 2048 x 1536 taškų. "Marvel G450e-TV" vaizdo plokštė veiks "Windows 98", "Windows 2000" ir "Windows Me" operacinėse terpėse. Kompiuteris turi būti bent su 500 MHz procesoriumi, 2X arba 4x AGP jungtimi, 64MB atminties ir 2GB laisvos vietos diske. "Marvel G450e-TV" turi ir laiko nustatymo bei greito įrašymo funkcijas - įrašyti video informaciją nustatytu laiku ar įjungti įrašymą vienu pelės spragtelėjimu.
    Nauja leidybai skirtos programos versija, 2000.09.21
    Pasirodė leidybai skirto "QuarkXPress 5.0" paketo bandomoji versija, kuri turi galimybę ne tik maketuoti popierinius leidinius, bet ir ruošti publikacijas Internetui - HTML ir XML formatais. Šioje srityje pagal galimybes "QuarkXPress" prilygta "Macromedia" kompanijos sukurtoms WWW puslapių tvarkymo priemonėms, kurios buvo laikomos pažangiausiomis. Be to, "QuarkXPress 5.0" laužinį galės užrašyti ir PDF formatu.
    Kompiuterių monitoriai yra pavojingi sveikatai, 2000.09.21
    Švedai tvirtina, kad ekrano paviršiuje, padengtame ugniai atspariose medžiagomis, esantys cheminiai junginiai gali sukelti odos niežėjimą, nosies užgulimą ir galvos skausmą. Stokholmo universitete atliktas tyrimas rodo, ekrano paviršiuje yra trifenilo fosfato, kuris įkaitęs galinčio sukelti alergiją ar kitokį negalavimą. Didelės šio elemento sankaupos buvo surastos 10-yje iš 18-os skirtingų monitorių. Ypač pavojinga dirbti mažose nevėdinamose patalpose.
    Nešiojamieji kompiuteriai su bevieliu ryšiu, 2000.09.21
    Kompanija "Hewlett-Packard" savo nešiojamuosius " OmniBook" ir "Pavilion" kompiuterius pateiks su "Bluetooth" bevielio ryšio (iki 10 m) specialiąja korta jungiama per " CompactFlash " jungtį. Ši galimybė bus pateikiama bendradarbiaujant su kompanija 3COM. Ateityje HP "Bluetooth" priemones naudos ne tik kompiuteriuose, bet ir spausdintuvuose bei skaitmeninėse fotokamerose.
    Bendras programinės įrangos kūrimas, 2000.09.21
    Korporacijos "Intel" viduje gimusi "DevelopOnline" kompanija savo WWW svetainę padarys internetiniu programuotojų centru. Jame jie galės kuri naujas arba tobulinti egzistuojančias programas. Šioje svetainėje bus pristatomos įvairių gamintojų sukurtų produktų specifikacijos. Jas pateikti jau sutiko "Analog Devices", "Avnet", "Intel", "Lineo", "MontaVista", "Motorola", "PLX Technology" ir " ST Microelectronics" firmos. Svetainė didžiausią dėmesį skiria "Linux" terpės programoms. Joje bus pateikiamos kelios "Linux" versijos bei atvirosios aparatūrinės įrangos duomenų bazė (apimanti ir lustų schemas bei brėžinius).
    Portalas paaugliams, 2000.09.20
    "Polaroid" kompanija pateikė paaugliams skirtą portalą i-zone.com. Jame jie galės bendrauti el.paštu, pokalbių kambariuose ("chat") bei Interneto ieškais ("pagers"), o taip pat keistis fotonuotraukomis. Portalo internetinis grafinis redaktorius leidžia sukurti koliažus, sveikinimo atvirutes ir kitus "kūrinius" ir juos pateikti kitiems. Portalo pavadinimas kilo nuo tarp paauglių labai populiaraus fotoaparato pavadinimo.
    Vaikščiojančios duomenų laikmenos? 2000.09.20
    Vokiečių mokslininkai sukūrė biologinių duomenų saugyklų technologiją. Duomenys saugomi augalų genuose (genuose yra labai daug "perteklinės" nenaudojamos informacijos). Užkoduotą geną galima įleisti į augalo ar gyvūno organizmą ir jis taps informacijos laikmena. Jos perskaitymui panaudojamas specialus cheminis raktas žinomas tik šifravimo specialistams. Šis raktas sukelia polimerizacijos reakciją. Šis informacijos būdas pakankamai saugus, nes į tokias duomenų bazes nepaprastai sunku įsiveržti, o dar sunkiau jose pakeisti informaciją.
    Nauja serverio greitintuvų klasė, 2000.09.20
    Kompanija "CasheFlow" pranešė apie naujo tipo įrenginius skirtus įmonių duomenų bazių "kešavimui". Pati kompanija juos vadina serverių greitintuvais, nes, jos teigimu, serverių pralaidumas padidėja net 5-10 kartų. Pateikiami keli šių "greitintuvų" modeliai skirti skirtingo dydžio įmonėms, kuriose gali būti ir pigių mažo pajėgumo serverių (modeliai 710, 725 ir 745), ir galingų "Unix" stočių (5725). Vidutinės klasės 3725 modelis turi 1 GB operatyviąją atmintį, 36 GB talpos diskų masyvą ir tris "Gigabit Ethernet" jungtis. Jos pralaidumas – 100 Mbps.
    "Dell" ruošia el.komercijos naujovę, 2000.09.20
    Korporacija "Dell" ruošiasi tari naują žodį internetinės prekybos srityje ir spalio mėnesį pateikti naująjį el.prekybos modelį. Jis bus panašus biržą, kurioje susitinka tiekėjai ir pirkėjai. "Dell" žada, kad tai nebus vien paprasta duomenų bazė. Reikėtų tikėti "Dell" kompanija, nes ji pirmoji ir vos ne vienintelė įrodė galį sėkmingai prekiauti Internete kompiuteriais.
    Nusimato "Altavista" pertvarkos, 2000.09.19
    Kompanija "Altavista" visą dėmesį koncentruoja paieškos sistemos vystymui. Ji atleidžia apie 225 darbuotojus (25%). Palaipsniui bus uždaromi informaciniai kanalai ir "prisitaikomi" puslapiai. Tačiau išliks nemokamos Interneto prieigos tiekimas Europoje ir JAV. Taip buvo nuspręsta keliems Interneto žiniasklaidos tinklams pranešus apie savo strategijų patikslinimą.
    "Windows Me" su naujaisiais kompiuteriais, 2000.09.19
    "Hewlett-Packard" kompanija namų rinkai pateikia naujus "Pavilion" modelius, turinčius greitesnius procesorius ir talpesniais diskais. Jie bus įkrauti "Windows Me" operacine terpe. Išskyrus pigiausią 6735C modelį visi kiti (6745C, 8755C, 8765C, 8775C) turės CD-RW įrenginius. Priklausomai nuo modelio, jame bus arba "Intel", arba AMD procesorius.
    O "Compaq" kompanija su "Windows Me" operacine terpe pateiks naujus "Presario" ir "Deskpro" kompiuterius, kurie veikia stabiliau ir turi geresnes galimybes perteikti daugialypę (multimedia) informaciją. Jie turi namų tinklo ir išvystytas Interneto prieigos funkcijas. Pirmieji modeliai naudos "Intel Celeron" procesorius.
    Bendrai naudojami failai, 2000.09.19
    El. pašto programos "Eudora" naujoji 5.0 versija turi originalią priemonę bendram failų panaudojimui. Vartotojas programai nurodo grupės narių el.adresus. Tada šios grupės nariai (jei tik naudoja tą pačią programos versiją) galės naudotis specialiajame aplanke esančiais failais. Jungiantis į Internetą "Eudora" pažiūri, ar aplanke nėra pasikeitimų, apie kuriuos informuoja grupės narius. "Eudora" šios funkcijos ypatybė tam, kad ji jos realizacijai naudoja el.pašto protokolus.
    "Bitės" naujoji "Banga", 2000.09.19
    "Bitės GSM" vakar pristatė naują interneto portalą www.banga.lt, kurį planuoja padaryti elektroninės ir mobiliosios komercijos projektų pagrindu. Tad lietuvos portalų rinka vis labiau plečiasi. Kompanijos Interneto paslauga "Banga" buvo daugiau orientuota į smulkias ir vidutines įmones bei privačius vartotojus. Portalas jų kiekį smarkiai išplėstų. O internautai gauna dar vieną galimybę rinktis.
    Pinigai nenaudojant popieriukų, 2000.09.19
    "Compaq" kompanijos "Financial Services" padalinys ruošiasi pateikti pirmąjį pasaulyje finansavimo instrumentą "Internet Paperless Leasing" bazėje. Tai kompanijos strateginės krypties "Viską į Internetą" (Everything to the Internet) sprendimas, leisiantis firmoms sudaryti įrangos licencijavimo sutartis nenaudojant popieriaus. Iki 50 tūkst.dolerių finansiniai sandoriai su partneriais bus atliekami Internetu. Kol kas tai vienintelė pasaulyje firma užtikrinanti visapusišką finansinę procedūrą.
    Savaitės patarimas, Prieigos prie Control Panel pagreitinimas 2000.08.16:
    “Control Panel” naudingas “Windows” komponentas. Kai kurias jos funkcijas, tikėtina, naudojate dažniau nei kitas (vieni, galbūt, spausdintuvų nustatymus, kiti ODBC ir t.t.). Šias funkcijas galima iškelti tiesiai į “Start” meniu – jas pasirinkę ir “nutempę” ant “Start mygtuko”. Kelias "Control Panel" funkcijas galite pasirinkti laikydami nuspaudę “Ctrl” klavišą.
    HOT.LT informacija
    Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt
    Mes stengiamės Jums!
    Atskiri HOT skyriai

     
    Domeno vagystė
     Interneto  romantikai
     
     Programinė  įranga 
     WebOn produktai el.komercijai
     

    Verta aplankyti
    Audriaus puslapis
    Karštos WWW svetainės
    Informacija:                       Help On Web
     NSO ir  mistika
    Lietuviai:
     Lietuviai Atlantoje
     Klubas Litvania
     Globalusis tinklas
     Lithuanica svetainė!
     Pasaulio lietuvis
     Latvijos lietuvis
     Aklųjų biblioteka
     Mirusieji -  atminimui
    Aukcionai, prekyba:
     Pirk.lt
     Aukcionai
     Aukcionai, pinigai
     Banknotai
     E-komercija
     Katalogai
     e-Bazė
    Spauda:
     Žinių radijas
     Būdas Žemaičių
     Lietuvos rytas
     Moteris, žurnalas
     Vartiklis, elraštis
     Leidykla Šviesa
    Interneto paslaugos:
     Elnet@
     Omnitel WAP serveris
    Kompiuteriai:
     Baltic  Amadeus
     Apskaitos programos
     Paspara,  programavimas
    Kultūra:
     Hip-hop  kultūra
     Džiazo svetainė
     Lietuvos  filharmonija
     Tekstepas,  muzikos žurnalas
     Šiaulių kultūros centras
     Interaktyvi proza
     Rasa, tautiniai šokiai
     O.Koršunovo  teatras
     Dailės muziejus
     Meno leidiniai
     Lietuvos vienuolynai
     Muziejai ir parkai
     Birstonas 2000,  džiazas
     Prekyba menu
     Teatras
     Meno galerija
     Filosofija
     Mitologija
     Literatūra
     Poezija
     Fantastika
     Biblijos puslapiai
    Lavinimas:
     Romuva
     Vyduno gimnazija  Šilutėje
    Mistika:
     Kabala
     Fuko švytuoklė
     Ezoterikos  knygos, daiktai
     5 medžiai
     Masakh
    Pramogos:
     Sporto puslapis
     Lenktynių žirgų  lyga
     PAULIAUS puslapis
     DARTS sporto puslapis
     Astronautų kautynės  (StarCraft  Online)
     duke%20nukem%20 fanams
    Politika:
     Žmogaus teisės Lietuvoje, 1999m
     Socialdemokratija 2000
     ND - Moterų partija
     Centro  sąjunga
    Valdiškos įstaigos:
     Kelių transporto inspekcija
     Vilniaus visuom.  sveikatos  centras
     Sveikatos apsaugos min.
     Kūno kult. ir sporto depart.
    Paieška:
     KTU, Infoseek
    Tautiniai centrai:
     Žemaičių kultūros  draugija
     Totoriai
     Karaimai
     Rusų kultūros  centras
     Baltijos rusų kūryba
     Žydai Lietuvoje
    Vertinga:
     Peugeot klubas
     Priklausomybių psichiatrija
     Statybos medžiagų  sertifikavimas
     Kazachstano  informacinė  asociacija
     Gintaro  papuošalai
     Gintaro  muziejus

    Apie mus rašo:
     
    HOT.LT svetainė paminėta 2000.04.10 "L.ryto" "Kompiuterijos" skirsnyje "Internete sparčiai plinta naujienų tinklalapiai".

    "www.hot.lt" daugiausia dėmesio skiria kompiuterijos pasaulio naujienoms. Jų čia per dieną publikuojama po 2-3.

    Be HOT.LT straipsnelyje paminimos kitos naujienų svetaionės:
    www.eureka.lt
    laikas.omnitel.net
    www.news.lt
    www.takas.lt
    www.delfi.lt (protestuojame prieš jų lankymą!)
    www,gerosnaujienos.lt
    www.labas.com/enews
    www.kompiuterija.lt

     

    © HOT.LT 2000

     Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.