Hot.lt logo Hot.lt meniu
karščiausios IT naujienos
pasirink skiltį  
-atnaujinta 2000 11 08-
 
Turinys
Laimėk prizą!
El.prekyba
Įdomybės Internete
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Keiskimės nuorodomis!
Anekdotai
WWW
Menas:
Ars Novus, meno galerija
Žiniasklaida:
Populiarios TV laidos
Žiniu Radijas, tiesiogine transliacija
Meilės oazė:
Sekso reikmenų parduotuvė
Laisvalaikis:
Akvariumai, fauna, flora
Šachmatai - el.paštu
Įdarbinimas:
Preilė: darbuotojų paieška
Verta:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Martyno puslapis
.
.
Pavedimai 3.xx dabar ir nemokamai!
.
.
Atsisiųskite Butas programą
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Karšta
Varno klyksmas
Kur renkasi raganos?
Romano vertimas
Holografinis katinas
NSO sukurė žmogus?
Arnoldas regėjo meteorus?
ascension art
Neįminta mįslė
Kertant Saharą
Gyvieji barometrai
Seksas ir raketos
Esė apie dzūkus
Apgavo pelikanai?
Elektroninė vyriausybė
Templieriai (2d.): U.Eco
Pederastai dulkina tautą
Profesorius kiborgas
Kernavės festivalis
Pliuristinės kosmologijos
Čilės čupakabros
Žmogus kilo Afrikoje
Vytauto Didžiojo mįslė
Kokia Lietuvos spauda?
Žmogaus išsilaisvinimas
Silicio slėnis ar dykuma?
Nag Hammadi atradimas
Marija Magdalietė
Poetas Jim Morrison
Daug naudingų resursų
Slėpiningieji Edeno sodai
Kita gnostikų Ieva
Lietuvos istorijos resursai
DALIA, fantastinis apsakymas
Kibersekso pamokos
Aborigeno piešinys
Kompiuterių revoliucija?
Hitleris: gyvas ar miręs?
Fū naikintuvai
Šis tas apie balsą
Seni kompiuteriai
Link Veneros
Kiber-mūšiai
Atgyja vėjas
Krištolinė kaukolė
Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Mankurtas: be ateities
Interneto pabaiga
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Verta:
.
.
.
 
 
 
Karščiausia žinia
HOT.LT pripažintas "Metų leidiniu" IT srityje! HOT.LT pirmoji paėmė išskirtinį interviu iš "Metų žurnalisto"! Antrasis interviu - su "Verslo žinių" žurnaliste Egle Sperauskaite
Pagrindinis puslapis | VISOS naujausios NAUJIENOS |
Kompiuterių žaidimų naujienos, 2000 11 25
Naujovės:
skaitmeninis popierius

Vis daugiau reiškinių liudija, kad netrukus gali pasikeisti nuostatos spausdinimo ir leidybos srityje. Daugelis firmų keli metai kuria įvairias elektroninio popieriaus atmainas. HOT.LT prieš pora mėnesių pristatė olandų ir "Philips" koncerno kuriamą "sulankstomą e-laikraštį" (2000.09.07 žinutė). Dar anksčiau E-popieriaus technologijas pristatė "Vartiklis" (1999 m. lapkričio mėn. Žiniose).

Dabar tas procesas dar labiau įsibėgėjo ir ė traukinį įšoka vis daugiau firmų. Tad siūloma dar pora naujų žinučių šia tema.

Ankstesnės HOT.LT apžvalgos:
     Apžvalga: ASP - ar yra perspektyvos? (PDF)
     Apžvalga: Privatumas Internete (PDF)
     Apžvalga: kompiuterių virusai 2000-ais (PDF)
     Tendencija: senas ir vėl naujas Internetas  

Elektroninis "Canon" popierius

"Canon" pristatė labia plono monitoriaus pavyzdį. Jo storis yra tik 0,25 mm. Toks "skaitmeninis popierius" gali tapti ateities el.knygų pagrindu. Kol kas "Canon" monitories vienspalvis ir nedidelės skiriamosios gebos. Jis sudarytas tarsi sumuštinis – tarp dviejų plonų plastiko plėvelių yra tonerio sluoksnis. Jis veikia elektrostatinio lauko, traukiančio ar stumiančio tonerio daleles konkrečiame taške principu. Vaizdas monitoriuje išlieka ir išjungus maitinimą. Bandoma sukurti ir spalvotą "skaitmeninį lapą" bei jo skiriamąją gebą padidinti iki 200 dpi.

Ir vėl popierius, tik truputį kitoks
Ingrida Tamošaitytė, „Online, Penki kontinentai“

Atrodo, kad netrukus Jūsų popierinė užrašų knygutė galės perduoti pranešimus tiesiai į Jūsų kompiuterį. Tai leidžia padaryti švedų kompanijos „Anoto“ skaitmeninio popieriaus technologija, naudojanti „Bluetooth“ tam, kas rašoma popieriuje perduoti į „Palm“, mobilųjį telefoną ar AK.

Digital paper
„Anoto“ skaitmeninis popierius ir rašiklis leidžia ranka rašytą informaciją automatiškai perduoti į kompiuterį

Praėjusią savaitę Las Vegase vykusioje „Comdex“ parodoje nauja švedų kompanija „Anoto“ (beje, į jų tinklapį tikrai verta užsukti – pritrenkiančiai funkcionalus dizainas) pristatė naują technologiją – skaitmeninį popierių, – galintį komunikuoti naudojant bevielį ryšį. „Anoto“ paskelbė, kad devynios pirmaujančios biuro įrangos ir produktų gamintojos žada diegti technologiją į savo popierinius produktus: užrašų knygutes, pastabų lapelius ar „Post-it“ tipo lipdukus.
„Rašiklis ir popierius yra labiausiai pasaulyje paplitusios komunikacijos priemonės, todėl mes nusprendėme ir jas perkelti į skaitmeninį pasaulį,“ – teigia „Anoto“ viceprezidentas Andersas Tormodas.

Popierius – kaip popierius, bet galimybės...

Skaitmeninis popierius savo išvaizda niekuo nesiskiria nuo paprasto popieriaus lapo, tačiau turi beveik nepastebimą taškelių sluoksnį, kuris leidžia identifikuoti viską, kas vyksta ant jo paviršiaus. Informacija nuo lapo rašikliu perduodama į artimiausią „Bluetooth“ informacijos perdavimo priemones turintį prietaisą.
Rašiklis, atrodantis kaip mažas rašalinis parkeris, turi „Bluetooth“ siųstuvą, kamerą, vaizdo apdorojimo procesorių ir pan. Kamera seka rašiklio judėjimą, konvertuoja „minifilmą“ į vaizdą ir siunčia jį į priimantį įrenginį. Kaip atpažįstami siunčiami vaizdai? A. Tormodo teigimu, kompanija sudarė milijardų unikalių raštų, susidedančių spausdinant ant popieriaus, indeksą, kuris leidžia identifikuoti vaizdą priimančiame įrenginyje. Tarkime, tokiu būdu kompiuteris gali sugretinti „kietos“ elektroninės užrašinės kopijos lapkričio 19 dienos lapelį su tokiu pat „lapeliu“ kompiuteryje.
anoto pen
„Anoto“ rašiklis, paliekantis ne tik rašalo, bet ir bevielio ryšio pėdsaką

Skaitmeninis popierius gali ne tik atpažinti, bet ir veikti. Tarkime, įrašant el. pašto adresą, galima automatiškai generuoti pranešimą, kuris bus nusiųstas „Bluetooth“ įrangą turinčiam mobiliajam telefonui.
„Anoto“ taip pat pademonstravo vizitines korteles su pasirinkimo funkcija, kurią pažymėjus, visa kortelės informacija bus nusiųsta el. pašto adresu į kitą įrenginį. Tokia pat sistema naudojama ir popieriniuose kataloguose su funkcija „pirkti“, kurią galima panaudoti automatizuotam pirkimui per internetą, naudojant įprastus katalogus. A. Tormodo nuomone, suderinus šią ir rašto atpažinimo technologijas, galima sukurti priemones formoms automatizuotai pildyti rašant ne kompiuteriu, o ranka.
Saugumo ir visiškos analogijos sumetimais, nei reali, nei skaitmeninė informacija, kartą atsiradusi popieriuje, negali būti panaikinta.

Šviesios, bet kol kas tolokos perspektyvos

„Anoto“, įkurta Lunde, Švedijoje, yra C technologijų kompanijos dalis, besispecializuojanti „Bluetooth“ priemonių srityje. „Anoto“ vadovas Orjanas Johanssonas, bendradarbiaudamas su „Ericsson“, sukūrė „Bluetooth“ ryšį. Kompanija jau pasirašė sutartis su biuro priemonių gamintojomis „At-A-Glance“, „Esselte“, „Filofax“, „Franklin“, „Covey“ ir „Mead“, kurios žada įdiegti šią technologiją į savo nešiojamuosius kompiuterius ir kitus produktus.
Tikimasi, kas skaitmeninis popierius ir „Anoto“ rašiklis bus pradėti platinti trečiajame 2001 metų ketvirtyje. Ši technologija turėtų neblogai pasitarnauti „Bluetooth“ neseniai pradėtai diegti trumpų nuotolių bevielio ryšio technologijai populiarinti.

Atrodo, kad greitai bus galima su bloknotu ir rašikliu rankose įsirangyti į jaukų fotelį kambario kampe ir taip rašyti straipsnius net į tokį kompiuterizuotą žurnalą, kaip šis. O kompiuteris su savo įkyrėjusia tarškančia klaviatūra tegu sau riogso kitame kambario gale. Svarbu, kad jame būtų „Bluetooth“ įranga.

Ankstesnės HOT.LT apžvalgos:
     Apžvalga: ASP - ar yra perspektyvos? (PDF)
     Apžvalga: Privatumas Internete (PDF)
     Apžvalga: kompiuterių virusai 2000-ais (PDF)
     Tendencija: senas ir vėl naujas Internetas

Dienos naujiena, 2000.11.24:
Stulbinantis trimatis vaizduoklis
"Dimensional Media" kompanija pristatė naujo tipo "vaizduoklį", (nes žodis "monitorius" jam visai netinka), neturintį nei ekrano. Vaizdas tveriamas tiesiog ore virš įtaiso, primenančio stambų stalą su anga viduryje. Sukuriamas nedidelio objekto vaizdas, kurį, skirtingai nuo hologramų, galima apžiūrėti iš visų pusių. Tam nereikia jokių specialių akinių ar šalmo. Negaminami ir stereo garai. Vaizdo sukūrimui naudojama linzių ir veidrodžių sistema. Ir kas įdomiausia, kad šis trimatis vaizduoklis jau pardavinėjamas, nors jis buvo užsakytas kariškių (DARPA). Dabar sukūrėjai bando jį pritaikyti prekybai, pramonei (projektavimo srityje) ir medicinai.

Skaitykite VISAS kitas karštas HOT.LT naujienas
Kompiuterių žaidimų naujiena, 2000.11.25:
 • Pasirodė "Doom Legacy" priešlaikinė (release candidate) 1.31 versija bandanti padaryti "dūmą" labiau šiuolaikišku. Ant antstatas virš originalaus "Doom" žaidimo papildantis SVGA skiriamąsias gebas, bi- ir tri-linijinę filtraciją, spalvinį trimatį apšvietimą, spalvinį rūką, galimybę pasukti galvą, šuolius, reljefines tekstūras it t.t. Bus palaikomos "OpenGL" ir "Glide" API sąsajos.
  Siurbkite ir pajuskite skirtumą!

  Sukurtas dar vienas "Sony Playstation" emuliatorius, EpsxE. Išnaudodamas grafinių greitintuvų galimybes ir keisdamas skiriamąją gebą, jis leidžia įvertinti "konsolės" stebuklus. Kiti emuliatoriai yra Connectix Virtual Game Station ir Bleem!. Siurbkite kad ir visus!
  Imk EpsxE
  arba Bleem!,
  o gal Connectix Virtual Game StationSkaitykite VISAS kitas kompiuterių žaidimųnaujienas
Virusų naujiena, 2000.11.21:
"Navidat" viruso gydymas

Lietuvoje įsisuko dar vienas el. pašto virusas. Tai „Navidat“ interneto kirminas, plintantis el. paštu iš „Outlook“ programos. Jį gausi kaip atsakymą į el. laišką, nusiųstą adresatui, kuris yra užsikrėtęs (arba užsikrės prieš perskaitydamas jūsų el. laišką). Prie šio atsakymo bus „Navidat.exe“ priedas. Kirminui pradėjus veikti, atsiranda klaidos dialogo langas su „UI“ tekstu, o sisteminių užduočių juostoje už laikrodžio regite melsvą akį. „Windows\System“ kataloge „winsvrc.vxd“ vardu įrašomas „Trojos arklys“.

Pastaba: Atskirame puslapyje pateikiama instrukcija, kaip jį gydyti.

Taip pat galima iš interneto parsisiųsti „F-Secure“ kompanijos (kuri, tiesa, kaip ir „Symantec“, pernelyg ilgai, t. y. per savaitę, nesužinojo apie šį kirminą) specialiai šiam kirminui skirtą priemonę.

Pakeliui paskaitykite apie padėtį 2000-aisiais virusų fronte
Ankstesnė žinutė virusų tema buvo Ar gandai nėra kitokia viruso atmaina?

Skaitykite VISAS kitas karštas HOT.LT naujienas

.

 

 
 
HOT.LT informacija  
Kviečiame visus prisidėti prie svetainės kūrimo! Rašykite el.paštu info@hot.lt Mes stengiamės Jums!  
 
Atskiri HOT skyriai  
Domeno vagystė  
Interneto romantikai  
Programinė įranga  
WebOn produktai el.komercijai  
 
Karštos WWW svetainės  
 
Informacija:  
Help On Web  
NSO ir mistika  
ONLINE.LT  
   
Portalai  
Banga  
Omnitel laikas  
 
Lietuviai:  
Lietuviai Atlantoje  
Klubas Litvania  
Globalusis tinklas  
Lithuanica svetainė!  
Pasaulio lietuvis  
Latvijos lietuvis  
Aklųjų biblioteka  
  Mirusieji - atminimui  
   
Aukcionai, prekyba:  
Aukcionai  
Aukcionai, pinigai  
Banknotai  
 
Spauda:  
Verslo žinios  
TV laida "Eta"  
Žinių radijas  
Būdas Žemaičių  
Lietuvos rytas  
Moteris, žurnalas  
Vartiklis, elraštis  
 
Interneto paslaugos:  
Elnet@  
Omnitel WAP serveris  
 
Kompiuteriai:  
Sonex kompiuteriai  
Baltic Amadeus  
 
Kultūra:  
Džiazo svetainė  
Lietuvos filharmonija  
Interaktyvi proza  
  Rasa, tautiniai šokiai  
Dailės muziejus  
Meno leidiniai  
Lietuvos vienuolynai  
Muziejai ir parkai  
Teatras  
Meno galerija  
Filosofija  
Mitologija  
Literatūra  
  Poezija  
  Fantastika  
  Biblijos puslapiai  
   
Mistika:  
Kabala  
Fuko švytuoklė  
5 medžiai  
Masakh  
   
Darbo sauga  
Sabelija  
 
Pramogos:  
Sporto puslapis  
PAULIAUS puslapis  
DARTS sporto puslapis  
   
   
© HOT.LT 2000.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
'Intelligent' design.