Pateikta: 2000 m. vasario 03 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Laimėk prizą!
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

“Volkswagen” prisiteisė “vw.net”
2000.03.01

Amerikos teismas priteisė atimti domeną “vw.net” iš vietinio interneto paslaugų tiekėjo “Virtual Works” ir atiduoti jį kompanijai “Volkswagen”, nors jo pavadinime nėra žodžio “Volkswagen”, bet tik trumpinimas “VW”, galintis reikšti ir “Virtual Works”. Kadangi kompanija “Virtual Works” anksčiau siūlė kompanijai “Volkswagen” pirkti iš jos šį vardą, teismas nusprendė, kad yra bandymas “gauti pajamas iš domeno pavadinimo, anksčiau užregistruoto kaip prekinis ženklas”.

Nemokamos transliacijos internete uždarytos
2000.03.01

“iCraveTV” prezidentas B.Kreigas pareiškė, kad nebetransliuos internete savo svetainėje svetimų teleprogramų tol, kol Kanados įstatymuose nepasirodys su tuo susiję patikslinimai. Nemokama 17-os JAV ir Kanados televizijos stočių teleprogramų transliacija internete pradėta lapkrityje svetainėje “iCraveTV.com”, kuria po to padavė į teismą iškart kelios kompanijos. Dabar Kreigas kuria technologiją, leisiančią transliaciją internete tik tose šalyse ir srityse, kur tai nesusidurs su kitų kompanijų interesais.

Dingo vasario 29 d.
2000.03.01

“Vasario 29 klaida”, atsiradusi nenumačius jog 2000 m yra keliamieji, išvedė iš rikiuotės 1200 bankomatų Japonijos pašto skyriuose ir 43 kompiuterius meteorologijos biuruose. Dėl kalendoriaus klaidos meteorologai prognozavo stiprų lietų, nors tą dieną Japonijoje iš viso nelijo. Paskutinę vasario dieną gali pamesti ir kai kurios interneto svetainės, senos “Sony” videokameros ir programa “Microsoft Excel 2000”.

JAV nuteistas interneto totalizatoriaus savininkas
2000.03.01

Manheteno teismas pripažino kaltu interneto totalizatoriaus “Wold Sports Exchange” savininką, pažeidusį įstatymą draudžiantį telefono linijas naudoti azartinių žaidimų organizavimui. D.Koenui, kuris telefonu ir per internetą priiminėjo statymus už sportinių rungtynių rezultatus, gresia per penkis m. kalėjimo. Tai pirmas iš 22-jų analogiškų procesų, kuriuos JAV vyriausybė pradėjo 1998 m. Interneto totalizatorių steigėjai bando apeiti įstatymus registruodami svetaines šalyse, kur tokie žaidimai nedraudžiami.

Blokuota CŽV svetainė
2000.02.29

Tuoj po to kai CŽV pažadėjo rasti vandalus, blokavusius žinomas Amerikos interneto svetaines, CŽV svetainė taip pat buvo atakuota užklausų srautu. Serveris buvo blokuotas tris valandas. Pasak CŽV atstovų, jie iki šiol apie tai nepasakojo todėl, kad negalėjo išsiaiškinti, ar tai buvo išorinis poveikis, ar vidinės techninės kliūtys.

“ChatScan” atradimas šnipams
2000.02.29

Kompanija “eNow” paskelbė apie paieškos sistemos interneto svetainėms sukūrimą. Programa “ChatScan” seks tūkstančius svetainių, archyvuodama aktyviausias diskusijas. Pagal raktinį žodį bus galima rasti visas svetaines, kuriose per penkias paskutines minutes buvo svarstoma nurodytoji tema. Tačiau šią sistemą galima panaudoti ir šnipinėjimui. O ir pati “plepių” sistema bus pažeista, jei visi pokalbiai bus kaupiami ir analizuojami.

Merdokas ruošiasi susijungti su “Yahoo”?
2000.02.29

Ruperto Merdoko žiniasklaidos imperijos “News Corp” atstovai eilę kartų susitiko su “Yahoo!” vadovais. Žurnalo “New Yorker” teigimu, svarstomas dviejų kompanijų susijungimas, kuris leis prieigą prie “Yahoo” per “News Corp” palydovines sistemas. “Yahoo” naudos “Fox News Channel” ir “London Times” medžiagas. Numatomas sandoris jau dabar kritikuojamas.

Sulaikytas banko kortelių klastotojas
2000.02.29

Briuselyje sulaikytas rusas, buvęs informacinių technologijų specialistas, sukūręs banko kortelių padirbinėjimo sistemą. Jis sukonstravo miniatiūrinį skenerį, kuris įtaisomas bankomate. Po to, kai eilinis klientas iš bankomato paimdavo pinigus kortele, klastotojas išimdavo skenerį iš bankomato ir perrašydavo informaciją į tuščią plastikinę kortelę.

A.Krivenkovas išvyksta į Niujorką
2000.02.29

Vienas iš vedančiųjų Rusijos interneto vadybininkų, direktorių tarybos narys ir kompanijos “Port.Ru” bendrasavininkas Aleksejus Krivenkovas palieka kompaniją, kuriai iki šiol vadovavo. Jis paskirtas “Port.Ru” strateginio vystymo direktoriumi ir artimiausiu laiku persikels į šios firmos Niujorko kontorą. Rusijos padaliniui vadovaus vykdantysis direktorius Eugenijus Golandas. Šie pakeitimai susiję su direktorių tarybos sprendimu pagrindinę kompanijos būstinę perkelti iš Niujorko į Maskvą.

Įsilaužta į “Alaska Airlines” svetainę
2000.02.28

Šeštadienį buvo įsilaužta į aviakompanijos “Alaska Airlines” svetainę. Ši kompanija liūdnai pagarsėjusi tuo, kad vasario 1 d. jos lėktuvas “MD-83” dėl valdymo gedimų nukrito į vandenyną netoli Kalifornijos kurorto Malibu ir žuvo 99 žmonės. Serveryje “hakeriai” paliko žinutę, kurioje sakoma: “pirma jūsų lėktuvai, po to jūsų svetainė, - kas toliau?”.

Kova prieš svetainių vardų grobėjus
2000.02.28

Pasaulinė intelektualinės nuosavybės organizacija (WIPO/OMPI), įeinanti į STO, pradėjo nagrinėti kompanijų ir organizacijų skundus dėl neteisėto kompanijų vardų ir prekinių ženklų naudojimo interneto svetainių varduose. Dokumentus nagrinėja arbitražo ir tarpininkavimo centro WIPO specialistai. Jei skundas patenkinamas, svetainė perduodama pareiškėjui.

Automobilių kompanijos kuria bendrą prekybos svetainę
2000.02.27

Didžiausios pasaulyje automobilių korporacijos “Ford-Motor”, “General Motors” ir “DaimlerChrysler” pranešė apie ketinimą sukurti bendrą įmonę internete. Per šią , kol kas neturinčią pavadinimo įmonę kompanijos ruošiasi pirkti reikiamas žaliavas, atsargines dalis ir įrangą. Tai bus didžiausia pasaulyje tinklinė kompanija, atvira visiems automobilių pardavėjams.

M.Tečer šnipinėjo savo ministrus
2000.02.26

Buvusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Margater Tečer 1983 m. naudojo globalinės elektroninės priežiūros sistemą “Ešelonas” šnipinėdama du savo kabineto narius. Apie tai pranešė buvęs Kanados žvalgybos agentas Maikas Frostas. Jis taip pat papasakojo, kad sistema “Ešelonas” galinti perimti telefoninius pokalbius, faksogramas ir el.paštą visame pasulyje buvo taikoma ir prieš eilinius piliečius.

Japonijoje suimtas kiberteroristas
2000.02.25

Japonų policija pirmą kartą areštavo žmogų įtariamą kompiuterių virusų išsiuntinėjimu el.paštu. Praėjusiais metais 19-metis įtariamasis per kompanijos "Softbank Technologies" svetainę pirko PĮ už beveik 1,5 tūkst. dolerių ir bandė išvengti apmokėjimo savo virusais sujaukdamas kompanijos kompiuterius. Jis į kompaniją nusiuntė 659 failus su virusais. Kompiuteriai išties "pakibo", bet ne dėl virusų padarytos žalos, o dėl itin dažno kreipimosi į antivirusines programas, atsiradusio dėl užsieninių laiškų srauto. Pastaruoju metu Japonija susidūrė su rimtomis Interneto saugumo problemomis, nes iki šiol joms skyrė labai mažai dėmesio. Japonijos Gynybos ministerija pranešė apie planą sukurti kovos su kiberteroristais skyrių.

Japonijoje suimtas kiberteroristas
2000.02.25

Japonų policija pirmą kartą areštavo žmogų įtariamą kompiuterių virusų išsiuntinėjimu el.paštu. Praėjusiais metais 19-metis įtariamasis per kompanijos "Softbank Technologies" svetainę pirko PĮ už beveik 1,5 tūkst. dolerių ir bandė išvengti apmokėjimo savo virusais sujaukdamas kompanijos kompiuterius. Jis į kompaniją nusiuntė 659 failus su virusais. Kompiuteriai išties "pakibo", bet ne dėl virusų padarytos žalos, o dėl itin dažno kreipimosi į antivirusines programas, atsiradusio dėl užsieninių laiškų srauto. Pastaruoju metu Japonija susidūrė su rimtomis Interneto saugumo problemomis, nes iki šiol joms skyrė labai mažai dėmesio. Japonijos Gynybos ministerija pranešė apie planą sukurti kovos su kiberteroristais skyrių.

"Šaltasis karas" Internete
2000.02.25

CŽV atstovai pareiškė, kad Rusija ir Kinija kuria JAV komercinių kompiuterinių tinklų užpuolimo priemones. Kaip įrodymą CŽV informacinių operacijų skyriaus vadovas Džonas Serabjanas pacitavo viešus kiniečių generolo ir aukšto rusų tarnautojo pareiškimus. Rusijos ryšių ministras Leonidas Reimanas, savo ruožtu, neatmeta kompanijos "Microsoft" ir JAV Nacionalinio saugumo agentūros bendradarbiavimo galimybės įrengiant "blakes" "Microsoft" programose.

Studentas kaltinamas įsilaužimu į NASA ir Pentagoną
2000.02.25

Amerikos universiteto studentas Aikena Iffi apkaltintas įsilaužimu į JAV valstybinius kompiuterių tinklus. Praėjusią vasarą jis gavo prieigą prie NASA serverio Merilende ir savo nuožiūra galėjo keisti informaciją serveryje bei gauti naujus prieigos slaptažodžius. Naudodamas NASA kompiuterį šis "hakeris" įsilaužė į Vidaus reikalų bei Gynybos ministerijų serverius ir į vienos kompanijos Vašingtone serverį. Dabar jam gresia 10 metų kalėjimo ir ketvirčio milijono dolerių bauda.

“CeBIT” mugėje - “kišeninis internetas”
2000.02.24

Trečiadienį Hanoveryje atidaryta didžiausia pasaulyje kasmetinė kompiuterinė paroda – mugė “CeBIT”. Naujausius produktus ie originalius sprendimus pristato 7802 dalyviai iš 60 šalių. Pagrindinė mugės tema šiemet – internetas ir elektroninė prekyba. Kaip tik prieš “CeBIT” atidarymą kompanija “Symbian” paskelbė sukūrusi integruotą kompiuterinę platformą “Quatz”, skirtą kišeniniams prietaisams su beviele prieiga prie tinklo. “Quatz” technologija viename prietaise leis sutalpinti asmeninio kompiuterio, telefono, fakso, el.pašto ir interneto naršyklės funkcijas.

Europarlamente špionažo byla
2000.02.24

Europarlamente prasidėjo klausymas bylos dėl Didžiosios Britanijos ir JAV elektroninio špionažo prieš Europos sąjungos šalis įvedimo, naudojant globalinio sekimo sistemą “Echelon”. Pagrindinis kaltinimas yra komercinis špionažas. Pranešimo duomenimis Prancūzija prarado keletą daugiamilijardinių kontraktų dėl to, kad JAV Nacionalinio saugumo agentūra klausėsi derybų ir perdavinėjo duomenis Amerikos kompanijoms.

Uždaryta svetainė “compromat.ru”
2000.02.24

Antradienį interneto paslaugų tiekėjo “Glasnet” įstaigoje apsilankę VRM atstovai pareikalavo uždaryti interneto svetainę “compromat.ru”. Reikalavimas buvo įvykdytas. Svetainėje buvo surinktos plataus spektro publikacijos – nuo politikos iki interneto reklamos. Manoma, jog uždarymo priežastimi galėjo būti atrinktosios anaip tol ne liaupsinančios publikacijos apie V.Putiną.

Dell parama smulkaus verslui Internete
2000.02.24

Dell įkūrė www.dellhost.com svetainę siūlančią mažoms firmoms vietą "Dell" serveriuose. "Dell" užtikrins techninė serverių ir WWW svetainių priežiūrą. Tai mažoms firmoms pašalins poreikį turėti serverius pas save ar tam tikslui naudotis ISP paslaugomis. Už paprastą svetainę bus imamas tik $18, o už prekybą Internete - $30 mokestis.

Ataka iš el.pašto dėžučių
2000.02.24

"Trinoo" programos naujoji versija atrodanti kaip nekaltas priedas prie el.laiško gali įsibrauti į adresato kompiuterį ir būti panaudota masiniams antpuoliams prieš WWW svetaines (tokiems, kurie palaužė "Yahoo", "Amazon", "eBay" ir kitų galimybes). Spėliojama, kad minėti antpuoliai kažkaip susiję su hakerių slapyvarde "mafiaboy". Ir vis dar nežinoma, kokie įrankiai buvo panaudoti antpuolių metu.

Netikra mirtis
2000.02.23

Ant kiekvieno kampo Amerikoje pranašaujama apie smulkiųjų Interneto paslaugų tiekėjų (ISP), neturinčių 10 tūkst. klientų, mirtį. Atseit, šalia esant tokiems gigantams kaip AOL ar "WorldNet" jie neįstengs pateikti analogiško paslaugų asortimento. Tačiau, visų nuostabai, "mažukėlių" verslas ne merdi, o klesti. Jie net privertė AOL sumažinti vietą rinkoje - nuo 50% iki 40%.

JAV yra per 7100 ISP - tad jų kiekis per metus išaugo 41%. Jų savininkais yra "mėnesienos daktarai", klerkai, knygynai, ir, kaip kitaip, kompiuterių fanatikai. Jie įstengia kažką duoti klientui iš tai, ko nesugeda gigantai. Ypač tada, kai dar likę "neįjungti" į Tinklą klientai (o jų - apie 500 mln.) yra mažiau raštingi kompiuteriuose nei jau "įjungti". Ir jie žino, kad Interneto paslaugų firmos prezidentą gali sutrukdyti savo "kvailais" klausimais bet kuriuo paros metu.

Amerikos ISP pasiskirstymas rinkoje:
America Online 40%
MSN 4%
EarthLink 4%
AT&T WorldNet 3%
MindSpring 3%
  
Dideli ISP 54%
Maži ISP 26%
Vidutiniai 21%

Prokuratūra prieš Hitlerio “Mano kova” internete
2000.02.23

Miuncheno prokuroras pradėjo baudžiamąją bylą prieš knygų firmą “Bucher”, Internete parduodančiai Adolfo Hitlerio knygą “Mano kova”. Tyrimo iniciatoriais buvo Bavarijos finansų ministerija, kuriai priklauso šios knygos autorinės teisės, ir Simono Vizentalio centras Vienoje. “Bucher” atstovas pareiškė, kad firma siūlo internete per 1.6 mln. knygų ir neįstengia kontroliuoti kiekvienos turinio.

Kova su korupcija indiškai
2000.02.23

Indijos Centrinės stebėjimo komisijos vadovas N.Vital atidarė interneto svetainę ir skelbia joje pavardes pareigūnų ir politikų, kurie, jo nuomone, turi stoti prieš teismą dėl korupcijos. Į komisijos pareigas įeina su korupcija susijusių skundų tikrinimas. Komisija atitinkamoms žinyboms gali rekomenduoti atlikti tyrimą, bet kai kurias rekomendacijas valdžia ignoruoja, todėl buvo pasitelktas internetas.

Vokietija ruošiasi “pompuoti protą” iš Rytų Europos
2000.02.23

Vokietija ruošiasi pakviesti laikinam darbui dešimtis tūkstančių kompiuterių ir interneto specialistų iš Rytų Europos, bandydama įveikti katastrofišką kvalifikuotų kadrų trūkumą. Ekspertų nuomone per artimiausius porą metų Vokietijoje bus sukurta iki 250 t. naujų darbo vietų, susijusių su informacinėmis technologijomis. Nežiūrint į milijonus bedarbių, Vokietijoje trūksta “Java” programuotojų, tinklų ir informatikos specialistų. To priežastis - neteisingos 90- ųjų m. darbo rinkos prognozės.

Nešiojamas kompiuteris vietoje vadovėlio
2000.02.23

Malaizijos švietimo ministro pavaduotojas Hon Čun Kim pareiškė, kad jau seniai mąsto kaip sumažinti mokinių portfelių svorį ir pasiūlė vadovėlius pakeisti nešiojamu kompiuteriu, kur būtų galima sutalpinti bent vienų mokslo metų vadovėlių tekstus. Vieną nebrangų nešiojamą kompiuterį galima naudoti nuo pirmos klasės iki instituto. Kritikai šią idėją laiko “visiškai idiotiška”.

FLB kaltina “Izvestijas” plagiatu
2000.02.23

Federalinių tyrimų agentūros redakcija (FreeLance Bureau) padavė į teismą “Izvestijų” žurnalistą E.Krutikovą, kaltindama jį plagiatu. Krutikovas išspausdino straipsnį antrašte “Putinas ir vaikai”. Išaiškėjo, jog pusė šio straipsnio sutampa su “FreeLance Bureau” žurnalistų straipsniu “Kandidatas Nr.1 nenori, kad jo vaikai gyventų Rusijoje”, prieš savaitę paskelbtu internete.

Eurokomisija prieš monopoliją
2000.02.23

Eurokomisija pradėjo antimonopolinį tyrimą dėl numatomo Amerikos telekomo gigantų “MCI WorldCom” ir “Sprint” susijungimo. Yra rimtų įtarimų, kad susijungus atsiras korporacija, kuriai nebus konkurentų. Kadangi abi kompanijos yra pagrindiniai interneto tiekėjai, Eurokomisija reikalaus parduoti trečiajai šaliai arba kompaniją “UUNet”, priklausančią “MCI WorldCom”, arba analogišką kompanijos “Sprint” interneto padalinį.

Gal būt įsilaužta ir į Federalinės naujienų agentūros svetainę
2000.02.22

Federalinė naujienų agentūra praneša, kad jos kompiuterinėje sistemoje pastebėtas pažeidimas, galėjęs atsirasti dėl išorinio įsilaužimo. Agentūra nutraukė žinių publikavimą ir savo svetainės www.fan.ru pagrindiniame tinklapyje paskelbė pertrauką dėl atstatomųjų darbų.

“Microsoft” programos prikimštos JAV tarnybų “vabalų”?
2000.02.22

Slaptoje Prancūzijos gynybos ministerijos ataskaitoje sakoma, kad specialiosios Amerikos tarnybos sykiu su kompanija “Microsoft” kuria PĮ, kuri padės Vašingtonui kontroliuoti elektronines komunikacijas visame pasaulyje. Pasak šio dokumento, Amerikos Nacionalinio saugumo agentūros atstovai įdėjo savo “vabalus” į “Microsoft” programas.

Kolorado įstatymas blogiau, nei jokio
2000.02.22

Amerikoje Kolorado valstijoje verslo klausimų komitete pritarta įstatymui, įpareigojančiam reklaminių šiukšlių el.paštu siuntėjus aiškiai nurodyti savo ketinimus ADV simboliais reklaminių laiškų antraštėje. Šios įstatymo priešininkai mano, kad jis tik pakenks interneto vartotojams, nes legalizuos tokio pobūdžio žinučių siuntinėjimą, užuot pripažinęs jas neteisėtomis.

“Golden Telecom” tinkluose Kijevas
2000.02.22

Kompanija “Golden Telecom” paskelbė, kad jo ukrainietiškasis padalinys įsigijo kompaniją “Sovam Teleport Kijev”, kuri yra pagrindinis Ukrainos interneto tiekėjas. Šis susijungimas padės Ukrainoje sukurti pirmąjį bendranacionalinį skaitmeninį tinklą. Anksčiau “Golden Telecom” nusipirko Peterburgo “Nevalink” ir Maskvos “Glasnet”.

Interneto aukcione parduotas inkstas
2000.02.22

Iš žinomos vokiečių interneto aukciono svetainės “eBay” sekmadienį dingo siūlymas pirkti dirbtinį inkstą, išbuvęs ten ilgiau nei tris dienas. Pasiūlymas buvo paskelbtas anoniminio pardavėjo, susitikimo vietą nurodžiusio Ciuriche. Penktadienį už inkstą jau buvo pasiūlyta 100 tūkstančių dolerių.

Šnipinėti mokinius galima per internetą
2000.02.21

Amerikos mokyklose testuojama PĮ, kuri leis tėvams per internetą gauti visus duomenis apie savo vaikų mokinių pažangumą . Programą sukūrusi kompanija “ThinkWave.com” praneša, kad turi jau 460000 užsiregistravusių vartotojų 7600 mokyklų. Įėję į kompanijos svetainę ir įvedę slaptažodį tėvai gali šnipinėti savo vaikus, sužinodami jų pažymius, praleidinėjimus, pamokų tvarkaraščius ir namų užduotis.

Klaidų ratas sukasi
2000.02.20

"Intel" patvirtino, kad surado klaidą naujuose 820 ir 840 mikroschemų rinkiniuose. Dėl jos kai kurių serverių ir PK duomenys buvo sugadinti. MRH (gretinama su 840) ir MTH (su 820) yra skirti "susikalbėjimui" su naujo tipo "Rambus" atminties moduliais. Jie leidžia kompiuterių gamintojams naudoti įprastinės atminties modulius, kurių signalus verčia į "Rambus" atitikmenis. Tačiau įjungus ECC (klaidų korekcijos) technologiją išlenda "tarakonai". Sistemų su klaidomis nėra labai daug, nes dauguma kompiuterių buvo parduota su "Rambus" atmintimis. Tačiau nesidžiaugiančių irgi yra - tarp jų ir du didieji kompiuterių gamintojai - HP ir " Intergraph", kurie jau pernai turėjo problemų su 820 ir 840 mikroschemomis, kurių tiekimas buvo sutrikęs net kelis kartus.

Windows 2000 - dar ne tau, Martynai
2000.02.19

Jei namuose turi kompiuterį neverta į jį diegti Windows 2000 sistemos. Tai patvirtina ir "Microsoft": "Ji sukurta verslui. Nelaukiama plataus vartotojų antplūdžio". Tai žodžiai iš oficialaus pristatymo. Ir verta susimastyti - šioje terpėje neveikia daugelis žaidimui skirtų įrenginių (pvz., 3-D plokštės ir linksmakočiai), joje "sminga" daugelis programų (tarp jų ir AOL bei "Eartlink"). Tad "naminukai" turėtų palaukti atnaujinimo, kuris vadinamas " Windows Millennium Edition". Tad tikrai nepasiteisino "Microsoft" svajonė užbaigti "Win9x" atmainą. Ir vis dar paprastos programos gali sugriauti visos sistemos darbą. Ką renkatės - gyventi su technologiją ar ją išbandydami?

"Hakerio" apgaulė
2000.02.18

Kažkoks "hakeris" įsilaužė į farmacinės kompanijos "Aastrom Biosciences Inc." svetainę ir paskelbė apie šios kompanijos susijungimą su Kalifornijos farmacijos kompanija "Geron Inc.". Joks susijungimas nebuvo planuotas, bet vienos kompanijos akcijos nukrito, o kitos pakilo. "Aastrom" vadovo nuomone, kenkėjas taip bandė užsidirbti iš akcijų kursų svyravimų. Prasidėjo tyrimas.

FTB aptiko "Maskvos ranką"
2000.02.18

JAV Valstybės departamentas pripažino, kad vasario mėnesį visoms Amerikos ambasadoms buvo išsiuntinėtas nurodymas iš savo kompiuterių skubiai pašalinti programą, parašytą buvusių TSRS piliečių. FTB įtaria, kad programoje gali būti paslėptas kodas, kopijuojantis slaptą informaciją iš Amerikos ambasadų kompiuterių arba platinantis virusus, kurie gali išjungti sistemą reikiamu momentu. Gali susidaryti įspūdis, jog po triukšmingų žinomų interneto svetainių atakų FTB ieško "išorinio priešo".

Ar L.Reimanas tapo diplomatiškesnis?
2000.02.18

Peterburge vykusioje spaudos konferencijoje Leonidas Reimanas patvirtino savo sprendimą įvesti valstybinę Interneto kontrolę. Tačiau vietoje valstybinės biurokratinės struktūros, registruojančios domenų vardus, sukūrimo jis pasiūlė užsiimti registracija organizacijos susidedančios iš kelių stambių interneto kompanijų. Ministras išreiškė norą "sukurti abipusei priimtinas taisykles".

Premija "piramidės" kūrėjui
2000.02.18

Prestižinė Anglijos Interneto paslaugų tiekėjų (ISP0 premija įteikta visai ne Bilui Getsui, o daktarui Piteriui Gregori, kompanijos "Totalise" įkūrėjui. Pati kompanija taip pat gavo "geriausio paslaugų vartotojams tiekėjo" prizą. Praėjusių metų vasarą "Totalise" į nemokamų ISP rinką išėjo su unikaliu pasiūlymu: tapdami "Tatalise" klientais vartotojai tuo pačiu tampa ir kompanijos savininkais. Kuo daugiau laiko žmogus praleidžia tinkle, tuo didesnė jo dalis.

Sulaikytas svetimų kredito kortelių naudotojas
2000.02.18

Maskvoje sulaikytas nusikaltėlis, per Internetą užsakinėjęs prekes pagal svetimas kredito korteles. Gavus informaciją apie svetimų kortelių numerių naudojimą Interneto parduotuvėje "Žydroji žvaigždė", VRM kartu su Interneto paslaugų tiekėju ėmėsi operatyvių priemonių ir sulaikė Valstybinio valdymo universiteto studentą ištuštinusį parduotuvę už 16 tūkst. rublių.

Pagrindinis Naujienų puslapis
IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai