Pateikta: 2000 m. vasario 08 d, antradienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Laimėk prizą!
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

Interneto apsaugos programos
2000.02.17

Susitikime su kompiuterių ekspertais JAV prezidentas B.Klintonas pranešė, kad jis paprašė Kongreso paskirti 9 mln. dolerių specialioms Interneto apsaugos programoms. Klintono administracija tas programas pasiūlė 2001 m. biudžeto projekte ir Interneto saugumui numatoma skirti 2 milijardus dolerių. Paslaptingosios "hakerių" atakos prasidėjo tuoj po biudžeto projekto paskelbimo.

"Intel" žada 1,5 GHz
2000.02.17

Korporacija "Intel" nustebino kompiuterinę pramonę demonstruodama bandomąjį 1,5 GHz "Pentium" procesorių. "Intel" planuoja trečiame šių metų ketvirtyje išleisti 1 GHz procesorių. Tai būtų labai malonu vartotojams, dirbantiems Internete XML protokolu. Tačiau dauguma skeptiškai vertina šiuos pažadus ir netiki, jog "Intel" galėtų pradėti masinę tokių procesorių gamybą netgi po pusmečio.

Internetas kuria vienišius
2000.02.17

Internetas kuria ypatingą klasę žmonių, kurie daugiau laiko praleidžia darbe, ilgiau dirba namuose per tinklą, vis rečiau išeina į gatvę ir tampa tiek nekomunikabiliais, jog pamiršta net mamos gimtadienį. Tokias išvadas padarė Stenfordo universiteto specialistai, apklausę per 4000 žmonių.

Neturi, reiškia - nėra
2000.02.17

Vyriausybinių ryšių ir informacijos federalinė agentūra nesiruošia kliudyti "Windows 2000" pardavimui Rusijoje. Anksčiau agentūra sakė, kad "Microsoft" žadėjo eksportinėje "Windows 2000" versijoje naudoti šifravimą, bet Rusijos įstatymai draudžia parduoti šifruotą importinę PI. Agentūra rado filosofinį sprendimą: ji neturi "Windows 2000" kopijos, reiškia, negali tvirtinti, jog sistemoje yra kriptografinių modulių.

JAV bankai iš anksto žinojo apie "hakerių" atakas
2000.02.17

Keturias dienas iki "hakerių" atakų bangos, blokavusios eilę žinomų amerikietiškųjų svetainių, stambių JAV bankų kompiuterių ekspertai buvo įspėti apie rengiamas atakas. Perspėjimai atėjo iš nevyriausybinio keitimosi informacija tinklo, sukurto finansinių organizacijų atstovų. Šios neįprastos saugumo sistemos sukūrimui buvo išleista 1,5 mln. dolerių. Kur yra tinklo informacinis centras ir kokios organizacijos jam priklauso - laikoma paslaptyje. Tinklo nariams draudžiama perduoti informaciją teisėtvarkos organams.

Ir rusiškose svetainėse madingi įsilaužimai
2000.02.17

Kompanijos "PROMT" svetainėje buvo paskelbtas pranešimas, kad vasario 12 d. buvo įsilaužta į serverį www.translate.ru. Serveris nustojo versti ir į visas užklausas duodavo tik kelis neteisingus "hakerių" įvestus žodžius. Ar tai nebus "hakerių" karo "rusiškosios versijos" pradžia?

Laiko skylė
2000.02.16

Kas galėjo pagalvoti, kad Internetui jau daugiau nei 100 metų!? Daugelis patyrė tai pasinaudoję "Lycos" kompanijai dabar priklausiančioje "HotBot" paieškos sistemoje, kurios kai kuriuose atsakymuose kai kuriems puslapiams priskirti 1889-ieji - tie patys, kuriais gimė didysis mistikos tvėrėjas Alfredas Hičkokas. Tokią "laiko smegduobę" galėjo regėti įvairias IE versijas naudojantys naršytojai. "Netskeipininkai" matė teisingą 1999-ųjų datą.

B.Klintono interviu internete
2000.02.15

Pirmadienį JAV prezidentas Bilas Klintonas iš savo Ovalinio kabineto Baltuosiuose rūmuose davė interviu internete, kurį organizavo CNN. Klintonas atsakinėjo į el.paštu ir CNN pokalbių skiltyje (chat) gautus klausimus. Klausimus atrinkdavo žurnalistas. Daugiausia dėmesio buvo skirta Interneto (kurį Bilas pavadino JAV istorijos gija, sujungiančia tūkstantmečius) vystymosi perspektyvoms. Nežiūrint į tai, jog pokalbių klausimai buvo griežtai tikrinami, į eterį pakliuvo ir Klintoną įžeidžiančių replikų.

Nukrito "Microsoft" akcijų vertė
2000.02.15

Penktadienį paskelbus "Garner Group" ataskaitą, kurioje abejojama "Microsoft Windows 2000" sugebėjimu normaliai sąveikauti su kita PI, "Microsoft" akcijų kursas sumažėjo maždaug 6 procentais, sumažindamas pagrindinius biržų indeksus. Dar labiau analitikai sunerimę dėl "Dell Computer" vadovo Maiklo Dello pareiškimo, kad OS "Linux" kaupia jėgas ir užsakovai jau neskuba pervesti savo sistemas į "MS Windows 2000".

Virusai tampa poetais
2000.02.15

Praėjusią savaitę internete pasirodė kirminas "Win32 Haiku 16384", kuris plinta kaip programa, rašanti japoniškus trieilius haiku. Programa išties generuoja kažkokius trieilius, tačiau tuo pačiu metu tikrina ar kompiuteris neturi ryšio su internetu, o taip pat apieško failus, surinkdama iš jų elektroninio pašto adresus, ir jiems siunčia savo kopiją. Virusas gali rimtai apšiukšlinti judėjimą ir sutrukdyti daugeliui vartotojų prieigą prie interneto svetainių ir pašto dėžučių.

Įsilaužta į kompiuterių saugumo kompaniją
2000.02.15

Sekmadienį buvo įsilaužta į kompanijos "RSA Security" svetainę, pagrindinį tinklapį pakeičiant įžeidinėjimų tinklapiu. "RSA Security" yra viena iš pasaulinių lyderių, kuriančių šifravimo, identifikavimo ir kitų rūšių apsaugos sistemas elektroninei prekybai. "Hakeriai" paliko pranešimus, išjuokiančius kompanijos reklaminį šūkį: "Vardas, kuriuo labiau nei kitais pasitikima kompiuterių saugumo srityje.".

Kovingosios parodijų svetainės
2000.02.15

Naujosios austrų vyriausybės oponentai atidarė internete parodijų svetaines, išjuokiančias ultradešiniosios Laisvės partijos programą ir jos sąjungininkus konservatorius. Parodijos gali pakenkti naujajam Jorgo Haiderio įvaizdžiui, primindamos ankstesnius jo pasisakymus. Partijos vardu svetainėje siūloma prancūzams ir belgams nuversti savo vyriausybes, Vokietijai – tapti 10- aja Austrijos provincija, o pačiai Austrijai imti kurti naują pasaulinę sąjungą..

Rusijos VRM susekė čečėnų "hakerius"
2000.02.15

Sekmadienį teleprogramoje "Veidrodis" RTR kanalu Rusijos VRM vadovas Vladimiras Rušailo pareiškė, kad VRM jau nustatė asmenis, įsilaužusius į agentūros "Rosbizneskonsalting" svetainę ir paskelbusius čečėnų teroristų atsišaukimą. Buvo nustatyta, jog įsilaužimą vykdęs kompiuteris yra kitos šalies teritorijoje. Pasak V.Rušailo yra žinomas įsilaužėlio vardas ir kitos šalies vidaus reikalų ministerijai .jau perduotas pareiškimas. Ministras kol kas atsisakė paskelbti tą šalį.

Čečėnų "hakerių" nuosprendis Putinui
2000.02.14

Penktadienį buvo įsilaužta į populiarios informacinės agentūros "???????????????????" svetainę. Joje buvo patalpintas tekstas čečėnų kovotojų propagandinių lapelių stiliuje, kuriame be kita ko sakoma, jog kovotojai turi jėgų kariu ne tik Čečėnijoje, bet ir visoje Rusijos teritorijoje. Autoriai teigia, kad jie nekaltina rusų tautos, bet skelbia nuosprendį "pagrindiniam čečėnų tautos priešui Putinui ir jo kremliaus gaujai"

FTB eina karštais pėdsakais
2000.02.14

Pradėjus tyrimą dėl įsilaužimų į populiarias amerikiečių svetaines, jau surasti du “kalti” kompiuteriai, priklausantys dviem Kalifornijos universitetams. Vienas atakavo CNN, kitas – “Yahoo”, bet atakuoti buvo ne tik šie kompiuteriai. Pripažįstama, kad akcijos autoriai yra kvalifikuoti specialistai ir buvo stengiamasi padaryti kuo daugiau nuostolių.

Prancūzija paduos į teismą šnipinėjančio tinklo kūrėjus
2000.02.14

Prancūzija ruošiasi paduoti į teismą Didžiąją Britaniją ir JAV dėl globalinio elektroninio sekimo tinklo “Echelon” sukūrimo. Juristai ieškinį priėmė po to, kai buvo paskelbti tinklo egzistavimą patvirtinantys dokumentai. Prancūzai nutarė priminti, kad jų Eurosąjungos partnerė Didžioji Britanija padeda JAV vykdyti ekonominį šnipinėjimą Europoje, kuris Prancūzijai jau kainavo milijardus frankų.

FTB platina kibernetinius agentus
2000.02.13

FTB pradėjo per internetą nemokamai platinti programą, susekančią kompiuterio užkrėtimą atakas vykdančiais “nepažįstamaisiais”. Praėjusią savaitę tokios atakos buvo surengtos prieš kelias didžiąsias JAV kompanijas. Tačiau ne visi skuba pasinaudoti FTB siūlomu “nemokamu sūriu”, nes yra įtarimų, jog stebinti programa ne tik gaudo “hakerius”, bet dar ką nors daro "nuo savęs".

Trečia “hakerių” karo diena
2000.02.11

“Hakerių” atakos prieš populiariausias svetaines tęsiasi: trečiadienį nežinomieji išvedė iš rikiuotės žinių serverį “ZDNet.com” ir brokerių svetaines “E*Trade” bei “Datek”. Buvo panaudota ta pati technika, kaip ir prieš “Yahoo”, CNN, “Amazon”, “eBay” ir “Buy”. Nukrito “E*Trade”, “Yahoo” ir “Amazon” akcijų kaina. JAV teisėtvarkos organai ir specialiosios tarnybos kol kas neaptiko jokių pėdsakų, tačiau užsiminė, jog jiems padės papildomas finansavimas.

Superturnyras internete
2000.02.11

Prasidėjo pirmas istorijoje šachmatų superturnyras, kurio dalyviai varžysis internete. Pirmą kartą tinklinėse varžybose dalyvaus didmeistriai, tarp jų pasaulio čempionas Garis Kasparovas. Prizinis fondas – 55 tūkst. dolerių. Varžybos bus iškrentamosios, per dieną dalyviai sužais po dvi partijas po vieną valandą. Neįprasčiausias turnyro dalyvis – už Izraelį žaidžiantis kompiuteris “Deep Junior”, kuris varžysis su ispanu Migeliu Iljeskasu.

Išeina su muzika, bet be domeno...
2000.02.10

Kaip Lietuvoje, taip ir ... Rusijoje...
Svetainės “Music.ru” kūrėjai paskelbė atvirą laišką, kuriame praneša, jog svetainė gali būti uždaryta artimiausiu laiku, nes investitoriumi pasirinkta kompanija “Port”, pakeitusi susitarimo sąlygas ir užvaldžiusi domeną, atsisakė serverio kūrėjų ir projekto autorių paslaugų. Svetainės “Mussic.ru” informacija pernešta į “Zvuki.ru”.

“Reuters” investuoja į internetą
2000.02.10

Kompanija “Reuters Group” pranešė apie savo planus per artimiausius ketverius metus išleisti 500 mln. svarų sterlingų interneto technologijų vystymui ir savo verslo perkėlimui į internetą. Kompanija perspėjo, kad dėl didelių reorganizacijos išlaidų jos pelnas 2000-ais metais bus nedidelis. Bet po plano paskelbimo “Reuters” akcijos vis tiek pabrango 24 procentais.

Kandidatas “Prieš visus” turi nuosavą svetainę
2000.02.10

Rusijoje į priešrinkimines varžybas įsijungė vienintelis realus dabartinio favorito Vladimiro Putino priešininkas kandidatas “Prieš visus”. Šio kandidato laimėjimas kovo 26 d. vyksiančiuose prezidento rinkimuose galėtų reikšti rinkimo rezultatų pripažinimą negaliojančiais. Agitaciją už kandidatą “Prieš visus” vykdo maskvietis Andrejus Trofimovas internete sukurtoje svetainėje “Kremliaus siena”.

Elektroniniai pašto ženklai
2000.02.10

Australijoje ruošiamasi įvesti elektroninius pašto ženklus. Projekto autorių manymu, tai turėtų padėti tiems, kas gyvena toli nuo pašto, tolimuose rajonuose ir salose. Jie galės naudoti paprastą programą ir internete įsigyti elektroninius pašto ženklus, o po to spausdinti juos namuose tiesiog ant voko.

Portalų antpuoliai
2000.02.10

Antradienį vakare buvo įsilaužta į populiarias svetaines "CNN.com", "Amazon.com", "eBay.com" ir "Buy.com". "Associated Press" pranešimu, visos 4-os svetainės buvo atakuojamos "denial of service" būdu (kaip ir "Yahoo" pirmadienį). Atakos technika yra tokia, kad auka perkraunama falsifikuotomis užklausomis ir negali atsiliepti į tikrų vartotojų užklausas. "Užtemimo" periodas visose 4-se svetainėse tęsėsi keletą valandų. Nukentėjusieji kreipėsi pagalbos į FTB. FTB jau tiria įsilaužimą į "Yahoo", kurį aptarnauja labai galingos mašinos, todėl norint išvesti jį iš rikiuotės, buvo naudojama galinga įranga su aukštos kokybės prieiga prie tinklų. Išankstiniais duomenimis, atakos metu buvo gaunama apie 1 gigabaitą informacijos per sekundę. "Yahoo" prezidento ir technikos ekspertų manymu, prieš "Yahoo" ataką "hakeriai" įsilaužė į maždaug 50 galingų kompiuterių skirtinguose JAV miestuose ir paleido juose programą, generuojančią falsifikuotas užklausas.

Milijonai per 6 min.
2000.02.10

Praėjusią savaitę kai kurių Australijos bankų darbuotojai per 6 minutes savo finansinių įstaigų pajamas sugebėjo padidinti milijonais dolerių dėl to, kad Australijos Rezervinio banko pranešimas apie procentinių išmokų didinimą buvo išsiuntinėti el.paštu šešiomis minutėmis anksčiau laiko. Per keletą minučių buvo parduota 5000 skubių kontraktų 5 mlrd. Australijos dolerių sumai.

Demonstracija prieš "Microsoft"
2000.02.09

JAV, Vašingtono valstijoje, Redmondo mieste, priešais kompanijos "Microsoft" būstinę įvyko taiki protesto demonstracija, kurioje dalyvavo apie 60 žmonių. Demonstrantai nešė Bilą Geitsą vaizduojančią baidyklę ir monopolines "Microsoft" ambicijas kritikuojančius lozungus. Demonstraciją stebėjo apie 20 ginkluotų policininkų. Vienas demonstrantas išėjo į važiuojamąją dalį ir buvo areštuotas.

PDF kišenėje
2000.02.09

"Palm Computing" į savo operacinę terpę įdiegia "Adobe" firmos sukurtą PDF technologiją. Tai puikus pasirinkimas suteikiant galimybę skaityti el.knygas. "Palm" jau demonstravo savo "Visor" įtaisą. Toks firmos žingsnis rodo į pigią "mažąją elektroniką" perkeliama vis daugiau funkcijų.

Naujas superkompiuterio modelis
2000.02.09

IBM pateiks naują RS/6000 SP superkompiuterio modelį su greitesnėmis vario mikroschemomis. Pirmasis šio tipo modelis turintis 1152 Power3-II procesorius bus pastatytas San Diego superkompiuterių centre ir bus skirtas moksliniams tyrimams.

Superkompiuterių rinka yra maža, tačiau nepaprastai prestižinė. IBM ir kitos firmos iš visų jėgų stengiasi įdiegti šio tipo techniką ir biznio, ir mokslo tyrimų srityse. IBM didelę reklamą padarė "Deep Blue" pergalė prieš pasaulio šachmatų čempioną Garį Kasparovą.

Naujieji "žudymo" įrankiai
2000.02.09

Plečiantis el.verslui vis dažniau pasitaiko WWW svetainių "paslaugų užblokavimo" antpuolių. Tuo labiau, kad atsirado efektyvių priemonių tokioms atakoms ruošti (pvz., Trinoo, Tribal Flood Network ar Stacheldraht, kas vokiškai reiškia "spygliuota viela"). Jos gali sugeneruoti milžinišką taikiniu pasirinktų WWW svetainių apkrovą. Šios programos gali apnaršyti Voratinklį ir šimtuose niekuo nekaltų kompiuterių padėti sunkiai aptinkamą laiko bombą. Pasirinktu laiku piktadarys visiems savo "vergams" pasiunčia veikimo komandą - šie prsisikelia iš snaudulio ir užpuola nurodytą auką.

Kur nukeliavo Borland?
2000.02.09

"Corel" stiprina "Linux" šakos palaikymą už 2,44 mlrd. dolerių nusipirkdamas "Inprise" (tą, kuri anksčiau buvo šsigijusi "Borland"). Tai įgalins turėti stiprią bazę naujų "Linux" programų ir programavimo įrankių kūrimui bei aukšto lygio paslaugoms (pvz., mokymams bei migracijos į "Linux" palaikymui).

Planuojama, kad šiais metais "Linux" augimas bus 25%. "Corel", jau turinti nuosavą "Linux" versiją, nori įsitvirtinti šioje naujai atsiveriančioje rinkoje.

Portalų antpuoliai
2000.02.08

Pirmadienį trijų valandų bėgyje dauguma portalo “Yahoo” resursų tapo neprieinami. Kompanijos atstovų teigimu avarijos priežastis buvo “hakerių” ataka, kuri nesunaikino ir nepakeitė informacijos, tačiau didžiuliu falsifikuotų elektroninių užklausų srautu blokavo portalo prieigą (“denial of service”). Istorija tebelieka neaiški. “WiredNews” teigimu, problema buvo ne “hakerių” ataka, bet techniniai nesklandumai tiekėjo “Global Center” pusėje, nes ir kita kompanija, prijungta per šį tiekėją, patyrė tas pačias problemas ir tuo pačiu laiku kaip “Yahoo”. Be to, nenukentėjo “Geocities”, o šią “Yahoo” paslaugą aptarnauja kitas tiekėjas (“Exodus”). “Global Center” atstovai neigia pranešimus apie techninius gedimu. Šiuo metu pagal lankomumą su svetaine “Yahoo” gali konkuruoti tik su AOL. Po šio įvykio analitikai jau išsakė susirūpinimą elektroninių kompanijų likimu, jei net tokia galinga kompanija negali apsiginti nuo “hakerių” atakų.

Kanadietiškas žaidimas moko vaikus slėptis nuo tinklo įkyruolių
2000.02.07

Naujame kompiuteriniame žaidime “Missing” (Dingęs) berniukas Zakas netikėtai kažkur dingsta, užuot vykęs į planuotą susitikimą su suaugusiu nepažįstamuoju, su kuriuo susipažino interneto pokalbiuose. Žaidimą žaidžiantys vaikai narplioja bėglio istoriją ir mokosi, kaip elgtis su internete sutiktu nepažįstamuoju.

Nauja IBM strategija
2000.02.06

IBM bando išspęsti sunkiausią šių dienų problemą - kaip uždirbti pinigus pardavinėjant "dėžutes". Uždedami jau paskutiniai EON (tinklo pabaigos) sistemų štrichai - kai IBM nustoja pardavinėti kompanijoms PK ir serverius, o vietoje jų siūlo sprendimus. "Geležėlės" (PK, serveriai, nešiojamieji, kišeniniai ar "dėvimi" kompiuteriai ir kt.) bus tik kaip priedas, būtinas konkrečių funkcijų atlikimui.

Tačiau tokiam požiūrio įgyvendinimui reikalinga turėti gerą paslaugų ir konsultacijų centrą bei platų technologijų pasirinkimą. Retai nedidelei firmai tai būtų "įkandama". O "Didysis žydrasis" jau šią savaitę planuoja pradėti pardavinėti PK turinčius naują "Aptiva" prekinį ženklą. Ir vis didesnis dėmesys bus skiriamas kompiuterių pardavimui Internete. Bus pateikiama ir "eTools" programa, kuri vienu pelės spragtelėjimu prijungs naują kompiuterį prie įstaigos tinklo.

Sąšaukos su lietuviškojo "Delfi" niekšybe
2000.02.05

Tądien, kai Lietuvoje kilo skandalas dėl "Online.lt" domeno, JAV apeliaciniame teisme baigėsi byla, kurioje pirmąkart buvo panaudotas "Vartotojų apsaugos nuo kiber-skvoterių" įstatymas. Nutarta iš firmos prekiaujančios naujametinėmis eglutėmis atimti "sportys.com" domeno vardą ir perduoti firmai, prekes lakūnams pateikiančias paštu. Pagrindas - "sportsys" buvo užregistruotas pažeidžiant anksčiau užregistruoto "sporty" prekinio ženklo teises (kurias turėjo "Sportsman's Market" firma). Ar tai nėra kovos kelias prieš lietuviškuosius "skvoterius" iš "Delfi" laikant, kad "Online" buvo V.Palubinsko svetainės prekinis ženklas.

Skaitmeninis kinas
2000.02.03

Šią savaitę penkiuose Europos kino teatruose debiutuoja skaitmeniniai projektoriai, kuriais žiūrovams bus rodomas animacinis filmas “Žaislai-2”. Skaitmeninės projekcijos technologijos pranašumai yra akivaizdūs žiūrovui. Tai aukšta vaizdo kokybė, nekintanti daug kartų demonstruojant tą pačią kopiją. Atsiranda nauja galimybė skaitmeninius filmus perduoti į kino teatrą tiesiai per Internetą, aplenkiant gamybos ir kopijų transportavimo stadijas.

Uždaromos nelegalios Interneto kavinės
2000.02.03

Antradienį Kinijoje Šanchajaus mieste buvo uždarytos 127 Interneto kavinės, nes jų savininkai negavo valstybinių licencijų. Kavinių kompiuteriai konfiskuoti. Pasak vietinės valdžios, nelicencijuotos Interneto kavinės, kurių iš viso Šanchajuje priskaičiuojama 777, nemoka mokesčių ir platina pornografiją. Kinijos vyriausybė bando kontroliuoti Interneto veiklą, įvesdama griežtus įstatymus.

Amerikiečius Internete seks ir vyriausybė, ir reklamos darbuotojai
2000.02.03

Teisių gynimo organizacija “Electronic Privacy Information Center“ JAV Senate pareiškė, kad nauji vyriausybės planai stebėti Internetą, bandant kovoti su “hakeriais”, iš tikrųjų yra noras įgyti galimybę šnipinėti taikius gyventojus. Kongresmenas Rikas Baučeris pranešė, jog Kongresas susirūpinęs piliečių privatumo pažeidimais, nes kompanijos platinančios reklamą per Internetą šnipinėja tinklo vartotojus rinkdamos informaciją apie juos.

Susmulkėjimas
2000.02.03

Siauras nori būti dar siauresnis - štai "Maxspeed" už 150 dolerių siūlo "+One" "kompiuterį", kurio dydis kaip cigarečių pakelio. "Vega Technologies" siūlo vieno PK galią paskirstyti keliems "siaurukams" tekainuojančiam po 200 dolerių. Spėjama, kad tokie sprendimai gali būti populiarūs tarp ASP (programų nuomotojų), didelėse el.komercijos firmose ir mažose firmose taupančiose pinigus.

"Maxspeed" siaurukas gali būti sujungiamas su bet kokiu monitoriumi, klaviatūra ir pele ir per Interneto ryšį "susikabina" su "Linux" serveriu. "Vega" sprendimas kitoks - bet kurį PK nejungiant į jokį tinklą paversti daugiavartotojiška (iki 4 vartotojų) sistema bendrai išnaudojančia to paties PK atmintį ir programas.

"Sun" atvirumo valandėlės
2000.02.03

"Sun" toliau plečia savo atvirojo kodo skiltį ne tik viešai pateikdama (kaip ji darė anksčiau) pagrindinių NFS v.4 (Network File System) modulių (TIRPC) pradinius tekstus, bet ir leisdama juos pakeisti, - jei tik tie pakeitimai tenkina NFS aprašus. "Linux" iki šiol apėmė dar 1985-ais sukurtą NFS versiją. Dabar "Sun" iniciatyva į šią terpę bus perkelta pati naujausioji NFS versija.

Naujos „AltaVista“ vilionės
2000.02.03

AltaVista.com, tampanti „AltaVista Affiliate Network“ dalimi siūlo kitoms svetainėms nemokamai naudotis paieškos priemonėmis, akcijų kursų analize, vertimų sistema. Ir net „AltaVista“žada mokėti kitoms svetainėms už tai, kad jų tinklapiuose pateikiamos nuorodos į "Altavistą - po 3 JAV ct už nukreipimą. „AltaVista“ prezidentas Rod Schrock spėja, kad kiekvienas lankytojas turės apsilankyti mažiausiai keturiuose „AltaVista“ puslapiuose - tik tada šis mokestis atsipirks.

Jau daugiau nei 1600 tinklapių nori uždirbti papildomai. R.Schrock mano, kad per mėnesį į „AltaVista“ programą bus įtraukta daugiau nei naujų 10 000 narių, - bet reiks įrodyti savo vertę ir nuolat atsinaujinti. Maždaug 60% "Altavistos" lankytojų yra ne Š.Amerikoje.

“Sony” kaltinama pirkėjų viliojimu į Internetą
2000.02.02

Amerikos nacionalinė muzikos įrašų pardavėjų asociacija (NARM) padavė į teismą “Sony” kompanijos amerikietiškąjį padalinį kaltindama tuo, kad ji verčia muzikos pardavėjus parduoti kompaktinius diskus, kuriuose be muzikos yra darbui Internete skirtos programos ir nuorodos į komercines “Sony” svetaines. NARM manymu, taip “Sony” įprastų parduotuvių pirkėjus nuvilioja į savo Interneto parduotuves ir bando kontroliuoti ne tik gamybą, bet ir mažmeninę prekybą diskais. “Sony” kaltinama ir kainų diskriminacija, pasireiškiančia tuo, jog “Columbia House” klubo nariai ir “CDNow” pirkėjai diskus gali įsigyti pigiau, negu įprastų parduotuvių pirkėjai.

Neištikimų sutuoktinių Interneto alibi
2000.02.02

Argentinos agentūra “Zcuza”, neištikimiems sutuoktiniams užtikrinanti alibi, atidarė savo svetainę Internete ir tuo dar padidino savo pikantiškų paslaugų anonimiškumą. Agentūra gali atspausdinti ir išsiųsti klientui suklastotą pakvietimą į tarptautinį simpoziumą ir tokius pat bilietus arba jo darbo vietoje palikti “sekretorių”, pranešantį, jog klientą “skubiai iškvietė į pasitarimą”.

“Komkor-TV” apipins Maskvą tinklais
2000.02.02

Maskvos telekomunikacinė kompanija “Komkor” ir holdingo kompanija “Andersen Group” pranešė apie bendros įmonės sukūrimą. Ji Maskvoje įrengs ir eksploatuos tinklus, teikiančius kabelinės televizijos ir Interneto paslaugas. “Komkor-TV” turės licenciją teikti televizijos ir kitas paslaugas 1,5 mln. maskviečių butams, t.y. 44% bendro butų skaičiaus Maskvoje.

“Sony” kaltinama pirkėjų viliojimu į Internetą
2000.02.02

Amerikos nacionalinė muzikos įrašų pardavėjų asociacija (NARM) padavė į teismą “Sony” kompanijos amerikietiškąjį padalinį kaltindama tuo, kad ji verčia muzikos pardavėjus parduoti kompaktinius diskus, kuriuose be muzikos yra darbui Internete skirtos programos ir nuorodos į komercines “Sony” svetaines. NARM manymu, taip “Sony” įprastų parduotuvių pirkėjus nuvilioja į savo Interneto parduotuves ir bando kontroliuoti ne tik gamybą, bet ir mažmeninę prekybą diskais. “Sony” kaltinama ir kainų diskriminacija, pasireiškiančia tuo, jog “Columbia House” klubo nariai ir “CDNow” pirkėjai diskus gali įsigyti pigiau, negu įprastų parduotuvių pirkėjai.

Neištikimų sutuoktinių Interneto alibi
2000.02.02

Argentinos agentūra “Zcuza”, neištikimiems sutuoktiniams užtikrinanti alibi, atidarė savo svetainę Internete ir tuo dar padidino savo pikantiškų paslaugų anonimiškumą. Agentūra gali atspausdinti ir išsiųsti klientui suklastotą pakvietimą į tarptautinį simpoziumą ir tokius pat bilietus arba jo darbo vietoje palikti “sekretorių”, pranešantį, jog klientą “skubiai iškvietė į pasitarimą”.

“Komkor-TV” apipins Maskvą tinklais
2000.02.02

Maskvos telekomunikacinė kompanija “Komkor” ir holdingo kompanija “Andersen Group” pranešė apie bendros įmonės sukūrimą. Ji Maskvoje įrengs ir eksploatuos tinklus, teikiančius kabelinės televizijos ir Interneto paslaugas. “Komkor-TV” turės licenciją teikti televizijos ir kitas paslaugas 1,5 mln. maskviečių butams, t.y. 44% bendro butų skaičiaus Maskvoje.

Bilas Geitsas nesiruošia pirkti kinostudijų
2000.02.02

Tarptautiniame ekonomikos forume Davose Bilas Geitsas pareiškė, kad “Microsoft” neis Interneto ir žiniasklaidos gigantų suliejimo keliu, bet ir toliau vystys programinę įrangą. Tai buvo atsakymas į AOL direktoriaus Styvo Keiso kalbą, kurioje jis pabrėžė , kad AOL ir “Time Warner” susiliejimas padės toms kompanijoms į Internetą pažiūrėti iš eilinio vartotojo pozicijų ir tada teikti tokias paslaugas, kurios gali realiai pagerinti žmonių gyvenimą.

HP imasi elektroninio verslo produktų ir paslaugų
2000.02.02

“Hewlett-Packard” plėsdama el.prekybos rinką atskleidė eilę elektroninio verslo produktų ir paslaugų, sakydami, jog jie supranta unikalius infrastruktūros reikalavimus. HP tieks paslaugas nuo verslo planavimo iki sistemų įgyvendinimo. Šią savaitę kompanija pradės tiekti V2600 serverius su 32 PA RISC 8600 550 MHz procesoriais, padarančiais serverį 20 procentų galingesnį. Kainos prasidės nuo 240000 dolerių. V2600 serveriai bus tiekiami su naujomis HP-UX 11 galimybėmis, įskaitant “Workload Manager”, kuris sistemos administratoriui leidžia nustatyti sistemos resursų prioritetus priklausomai nuo taikomųjų programų svarbos. HP tieks ir “Fibre Channel HyperFabric 2000” jungtis, leidžiančias sujungti net 128 serverius į vieną sistemą.

Nuolatinis ryšys yra labiausiai pažeidžiamas
2000.02.02

Interneto ryšys yra ne tik priėjimas prie Voratinklio, bet ir kelias “hakeriams” į jūsų namus.Jeigu turite nuolatinį ryšį, jūsų kompiuteris tampa puikiu taikiniu. Palyginti paprastas apsisaugojimo būdas yra įdiegti elektroninę “sieną” tarp savo duomenų ir Interneto. Į verslą orientuoti Interneto tiekėjai jau siūlo tokias paslaugas, bet didelio greičio telefono linijų pardavėjai to netaiko.

“Pacific Bell” duomenimis jų apsaugos priemonės užfiksavo Pietų Korėjos, Vokietijos ir Serbijos “hakerių” atakas. Pavyzdžiui, vokiečiai “hakeriai” naudojo trijų skirtingų tipų programinę įrangą, galinčią prisijungti prie kitų kompiuterinių tinklų. “SBC Communications” planuoja savo svetainėje įspėti vartotojus apie “online” apsaugos produktus. Augančios technologinės galimybės, suteikiančios vartotojui nuolatinį ryšį (kabeliniai modemai, DSL ryšys), palengvina ir “hakerių” įsilaužimą į sistemą. “Concentric Network Corp.” vadovas mano, kad "Microsoft Windows" terpėje dirbantys kompiuteriai ne tokie patrauklūs “hakeriams” kaip “Unix” ar “Linux” terpių PK. Vartotojai gali sumažinti riziką išjungdami kompiuterį, kai juo nedirba, uždarydami bendruosius (shared) failus ir spausdintuvus arba naudodami apsauginę programinę įrangą.

IT naujienos 2000.01.24-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

Pagrindinis Naujienų puslapis
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai