Pateikta: 2000 m. sausio 27 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

Anglija baiminasi smegenų nutekėjimo
2000.01.24

Anglijos el.komercijos vadovai spaudžia vyriausybę, kad ši sušvelnintų naujas mokesčių taisykles, padidinusias mokesčius laisvai samdomiems konsultantams. Jie baiminasi, kad, esant tokioms sąlygoms, patirtį turintys specialistai išvyks iš šalies. "Computing Magazine" apžvalga rodo, kad iš šalies pasiruošė išvykti net 18% nepriklausomų ir pagal kontraktus dirbančių IT specialistų. Tačiau Anglijos vyriausybė gali pasukti ir kitu keliu - supaprastinti vizų ir įsidarbinimo galimybes Rytų, Afrikos ir Indijos kompiuterininkams.

Dar vieno pasirinkimo pavyzdys
2000.01.24

"Liquid Audio", Voratinklyje platinanti autorinius skaitmeninė muzikos įrašus, prie kitų formatų prijungs ir "Microsoft" sukurtą "Windows Media Format". Taip ji atsisako " Real Networks" audio formato, pagrindinio "Microsoft" konkurento. " Windows Media" formatu "Liquid Audio" siūlo per 50 tūkst. dainų ir 1 mln. muzikinių įrašų pavyzdžių.

Naujas Intel Xeon procesorius
2000.01.24

Intel "išorės" (front-end, t.y. el.komercijai, mokėjimų autenfikacijai ir populiarioms WWW svetainėms) serveriams tiekia 800 MHz greitaveikos "Pentium III Xeon" procesorių (naudojant naująją 0,18 mikronų technologiją). Praeitų metų duomenimis "Intel" procesoriai serveriuose sudarė per 80%. Naujieji "Xeon" procesoriai veikia su 133 MHz duomenų magistrale, 64-ių bitų pločio PCI magistrale, AGP 2x/4x režimais, turi du RDRAM kanalus, į kuriuos galima sutalpinti iki 2 GB operatyviosios atminties. Pagerintas 256 KB greitosios atminties (cashe) buferizavimas, o 2-ojo lygio greitoji atmintis talpinama pačiame "Xeon" procesoriuje.

"Intel" siūlo ir naują Intel PRO/DSL 3100 modemą skirtą skaitmeninėms linijoms, kuris yra 150 kartų greitesnis už dabartinius modemus pritaikytus analoginėms linijoms. Jis jungiamas per USB sąsają, t.y. palengvėja jo įdiegimas ir nereikia atskiro maitinimo šaltinio. Kadangi modemas "nuolat budi" tai jo vartotojams nereiks skambinėti Interneto tiekėjui. Net ir naršant po Internetą ta pačia linija tuo pačiu galima ir kalbėtis įprastu telefonu. Modemas palaiko G.Lite ir G.DMT standartus ir kainuoja apie 300 dolerių.

Garso plokštės
2000.01.23

"S3 Inc" jau tiekia naujas "Diamond" garso plokštes: "Monster Sound MX400" ir "Sonic Impact S100". Pirmojoje panaudotas galingas "ESS Technology" firmos "Canyon 3D" garso procesorius ir"Sensaura" firmos garso trimačio pozicionavimo technologija. Todėl efektas yra stulbinantis. "Sonic Impact S100" turi 'WSS Allegro" procesorių.

Namų tinklai
2000.01.21

Nuo IBM atsiskyręs namų tinklų padalinys tapo savarankiška kompanija “Home Director”, kurios didelė dalis akcijų vistiek priklauso IMB. Ji ir toliau savo produkcijai naudos IBM prekės ženklą. Manoma, kad namų tinklų rinka smarkiai plėsis. Ji apima ir statybos organizacijas, kurios į naujų namų projektus įtraukia kompiuterinius tinklus. Prognozuojama, jog 2003 m. šios rinkos apimtis sudarys 1,4 mlrd. dolerių ir 10 mln. amerikiečių turės namų tinklus.

Parodoje “Casio” laikrodžiai
2000.01.21

Amerikiečių kompanija “Casio, Inc.” kartu su japonų “Casio Computer CO, Ltd.” greta kitų stulbinančių produktų pademonstravo pirmąjį pasaulyje apsaugotą nuo aplinkos poveikio rankinį laikrodį su įtaisyta skaitmenine kamera “Casio WQV-1”. “Casio” pristatė ir pirmąjį pasaulyje rankinį laikrodį su audiogrotuvu MP3.

Laikrodis-kamera sveria tik 32 gr. ir yra 40x52x16 mm. dydžio. Jis turi skystųjų kristalų 120x120 taškų ekraną, atkuriantį 16 juodai-baltų pustonių. Puslaidininkinėje 1 MB atmintyje galima išsaugoti apie 100 vaizdų. Infraraudonųjų spindulių ryšiu galima vaizdus pernešti į kompiuterį, turintį IrDA portą ir specialią programą.

Web serverių apsaugos spraga
2000.01.21

Informacinių sistemų apsaugos specialistų grupė aptiko rimtą spragą “Microsoft”, “Netscape” ir “Apache” Web serverių apsaugoje. Iki šiol buvo laikoma, kad neįmanoma serveryje rasti informaciją apie vartotojų asmeninius raktus. Pirmąsias abejone išsakė dr. Nicko van Someren iš kompanijos “nCipher” ir Veicmano instituto dr. Adi Shamir dar 1999 vasaryje. Dabar jie tvirtina, kad vartotojas serveryje gali paleisti specialią elektroninės prekybos programą, kurios pagalba greitai galima pasiekti ten esančią apsaugotą informaciją, taip pat ir klientų kreditinių kortelių numerius. Jie mano, kad problema yra ne asmeninių raktų apsauga serveryje, o tai, kad jų iš viso neturi ten būti. Jie turi būti saugomi atskiroje sistemoje. “nCipher” jau sukūrė tokią sistemą, kainuojančią nuo 4 iki 17 t. dolerių.

Nauja firma
2000.01.21

Nuo kompanijos SGI atsiskyręs programinės įrangos padalinys “MediaBase” tapo savarankiška kompanija “Kasenna”. Šios kompanijos investuotojai yra SGI, “U.S. Venture Partners”, “Alloy Ventures” ir “Entertainment Media Ventures”. “MediaBase” užsiėmė vaizdo, garso ir kitų duomenų perdavimo kompiuteriniais tinklais programine įranga. Dabar “Kasenna” ir SGI ruošiasi išleisti ir “MediaBase” versiją, skirtą SGI “Linux”.

Bevieliai namų tinklai
2000.01.21

Kompanija “Compaq” savo “Presario EZ2000” serijos kompiuterius aprūpina firmos “Proxim” “Symphony-HRE” įrenginiais, skirtais bevielių namų tinklų sukūrimui ir prieigai prie Interneto. Tai nedideli įrenginiai jungiami prie stalo PK, o nešiojamiems kompiuteriams siūloma atitinkama PK plokštė. Vartotojams yra siūloma ir tokio tinklo įdiegimo programa.

Linus tik tam, kad viešai pažaistų "Quake"
2000.01.20

Linus Torvalds, "Linux" branduolio kūrėjas, o dabar "Transmeta" darbuotojas, pasirodė scenoje tuoj po to, kai kompanija nuėmė šydą nuo savo naujojo " Crusoe" procesoriaus - bet tik tam, kad pademonstruotų savo sugebėjimus žaisti "Quake" ir parodytų, kaip puikiai šis žaidimas veikia "Linux" terpėje ir su "Transmeta" mikroschemomis. Bet Torvalds'ui sunkiai sekėsi išlikti gyvam bent keletą sekundžių.

"Transmeta" procesorius
2000.01.20

"Transmeta" pagaliau "išpakavo" ilgai lauktą "Crusoe" procesorių, kuris "Intel " X86 komandas transliuoja į savą kodą efektyviai padidindamas procesoriaus naudojimo laiką ir greitį. Tikimasi, kad mikroschemos bus naudojamos naujos klasės Internet prieigos terminaluose ir mobiliuose PK. Abi "Transmeta" mikroschemos, TM5400 ir TM3120, dinamiškai parenka greitaveiką ir pajėgumo lygį. Kompanija teigia, kad 700 MHz TM5400 bus greičiausias mobilusis procesorius.

Kompanija žada sukurti mažą "Linux" versiją, vadinamą mobilusis "Linux". "Intel" atstovas sakė, kad kompanija nekomentuoja šios "Transmeta" programinės įrangos teisėtumo. Tačiau, kompanija yra akivaizdžiai apsaugota nuo abipusių kaltinimų, nes jos įkūrėja "IBM Microelectronics" turi atskirą licencinį susitarimą su "Intel", kuriai dirba "Transmeta".

TM5400 (sukurta naudojant 0,18 mikrono technologiją), turinti 125 Kb 1-jo lygio ir 256 Kb 2-jo lygio operatyviosios buferinės atminties (cashe), yra pritaikyta nešiojamiems PK ir dirbs 500 ir 700 MHz greičiu. TM3120 (0.25 mikrono technologija), turinti 96 Kb 1-jo lygio ir neturinti 2-jo lygio operatyviosios buferinės atminties, yra sukurta pigiems Interneto terminalams ir galės veikti 333 ir 400 MHz greičiu. Visos mikroschemos tiekiamos 474 jungčių BGA korpuse.

Ir domenai išnyksta
2000.01.20

Naujai akredituota domeno vardų registruotoja, BulkRegister.com, gyvuoja vos mėnesį ir dabar klientai kaltina šią Baltimorės kompaniją pasiūlius parduoti jau užimtus vardus. Apie dešimt įregistruotų per paskutinę savaitę domenų buvo perparduoti. BulkRegister sakė, jog jie sprendžia šią problemą ir netekusiems domenų vardų klientams atlygins nuostolius.

Mokyklos paskatins Interneto vartotojų augimą
2000.01.19

"Cyber Dialogue" rinkos tyrimo firmos Niujorke pramogų strategijos viceprezidentas Peter Clemente mano, kad elektroninės prekybos svetainės vartotojams turi patiekti daugiau pramogų. Kiekviename vertikaliajame segmente reikia panaudoti Holivudo metodus atkreipiančius pirkėjų dėmesį. Pavyzdžiu galėtų būti "Nike" prekybos svetainės. Dabar priėjimą prie Interneto savo namuose turi trečdalis amerikiečių. Pramogos Voratinklyje gali padėti išplėsti tokių vartotojų ratą. Ir tai yra turinys, o ne technologija. Interneto vartotojų (iš namų) augimas kol kas nėra pakankamai didelis. Tačiau Internetas yra visose mokyklose ir bibliotekose ir tampa mokyklinių programų dalimi. Tėvai norės jį turėti ir namuose, nes tai jų vaikų kasdieninis gyvenimas.

Ar Internetas pakeis CD ir kiną? Internetas nepakeis, bet veiks lygiagrečiai ir egzistuos bei vystysis, kaip kitokia priemonė. Internetas perskirstys pramogas. Po 10 metų jūs galėsite nepirkti disko su 10-čia dainų. Jūs galėsite sumokėti mėnesinį ar metinį mokestį už naują dainą arba žinutę el.paštu apie mėgstamo artisto naujos dainos pasirodymą.

Naujos "Lotus" nuostatos
2000.01.19

"Lotus" pasirinko "Outlook" kaip alternatyvią "Domino" platformą. Jie negali paneigti, kad "Microsoft Office" yra puiki terpė ir geriau bendradarbiauti nei peštis.

"Lotus" šiuo metu nusiteikusi veržtis į ASP (programų nuomos) rinką. Pvz., Iemagine.com paruošė nuomai kelis "Domino" sprendimus, tarp jų yra ir internetiniai aukcionai, užklausiamieji pirkimai (pranešus ketinimą ką nors įsigyti pasirenkamas pigiausias variantas), apžvalgų ruošimas ir rinkos tyrimai, pardavimų būsenos stebėjimas, darbuotojų informavimo sistema ir kitus.

BeOS nemokamai!
2000.01.19

"Be Inc" nusprendė naująją savo BeOS operacinės terpės versiją platinti veltui. 5-ąją versiją nemokamai galės atsisiųsti iš anksto užsiregistravę vartotojai. BeOS bus galima įdiegti kompiuteriuose, kuriuose yra "Windows" - be diskų perdalijimo. Tai tebus atskiras failas, o įkelti BeOS sistemą bus galima tiesiog spragtelėjus ikonytę. BeOS orientuojama į "mažosios Interneto elektronikos" nišą. Ją jau dabar naudoja kai kurie "intelektualūs" įtaisai.

Istorinis momentas
2000.01.19

"Tai istorinis momentas, laikas, kai mes pakeisime žiniasklaidos ir komunikacijų pobūdį" sakė AOL vadovas Styvas Keisas. Išties, 100 milijonų vartotojų yra istorinis skaičius. 156 mld. dolerių sandoris sukurs ketvirtą (pagal vertę) pasaulyje kompaniją ir visiems laikams pakeis žiniasklaidos pobūdį.

"AOL Time Warner" sėkmė nuspėjant, apibrėžiant ir sukuriant pasaulį, kuriame būtų susiliejusios visos žiniasklaidos rūšys, priklausys nuo daugelio išorinių veiksnių. Kaip tai vertins nepastovusis "Wall Street"? Kaip elgsis konkurentai (pvz., "Microsoft" ar Yahoo)? Ar AOL įvertina didingos "Time Warner" imperijos absorbavimo ir transformavimo uždavinį? Ar "AOL Time Warner" nepatirs pralaimėjimo, jei įsitvirtins nauji laisvą prieigą prie tinklo siūlantys konkurentai? Bet kuriuo atveju tai neneigia perspektyvų tapti kompanija, aptarnaujančia visus - pradedant populiariu savaitraščiu iki filmo peržiūros savo namuose.

Ar bus saugus "Linux"?
2000.01.18

JAV "National Security Agency" (NSA, Saugumo agentūra) kompanijai "Secure Computing Corporation" pateikė užsakymą sukurti ypač saugią "Linux" versiją, kurioje bus naudojama patentuota programinė tinklo apsaugos technologija "Enforcement". Tokį "Linux" galės vartoti ne tik JAV vyriausybinės organizacijos, bet ir komercinės firmos.

Interneto pabaiga artėja?
2000.01.18

Ar AOL ir "Time Warner" susiliejimas išreiškią tą niūrią viziją? Nieks nenuginčys, kad tarp AOL 20 mln. klientų yra didžiausia dalis, švelniai tariant, "žalių". Nemažai ir piktavalių. Kol jie visi naršė modemais, tol didelės grėsmės nekėlė. O kas bus, kai visi pereis ant greitaeigių linijų (jas AOL gavo kartu su "Time Warner" kabeliniais tinklais? Ar tai nesukels visuotinės anarchijos? Palyginkime, kas nutiktų 16-mečiui ką tik išlaikiusiam teises įdavus "Formula-1" raktelius.

Ar nepradės "išminčiai" siuntinėti 30 MB apimties el.laiškų į konferencijas, turinčias tūkstančius prenumeratorių? Ar atlaikys Voratinklis naujos apkrovos cunami? Kokiems naujiems reiškiniams atsivėrė durys?

Ką slepia uždanga?
2000.01.18

"Transmeta" vis dar slepia savo naująjį "Crusoe" procesorių. Ar jam lemta pakeisti mūsų pasaulį? Kai kas mano, kad taip. "Crusoe" tai aparatinės ir programinės įrangos derinys mobiliesiems taikymams. Paslaptis bus atskleista tik savaitės gale, o kol kas galima spėlioti remiantis patentais. Procesorius skiriasi nuo "Intel" nes turi mažiau tranzistorių ir yra optimizuotas darbui su dideliais atminties masyvais Jis vadinamas "morfinimo procesoriumi", nes leis į savą formatą transliuoti kitų procesorių komandas. Jį bus galima naudoti daugelyje taikymų, nes jis galės veikti ir kaip įprastas AK su "Windows" terpe, ir kaip "Java" virtuali mašina, ir t.t.

Saugus belaidis ryšys
2000.01.18

„Ericsson“ ir „RSA Security“ nori kartu kurti saugaus belaidžio ryšio technologijas būsimiems mobiliosios elektroninės komercijos programiniams priedams. Apie savo planus šios kompanijos praneš „RSA Conference 2000“ konferencijos metu, kuri yra vienas iš svarbiausių informacijos apsaugos industrijos metų renginių.

Linux plečiasi
2000.01.18

Remiantis Survey.com tyrimais, apie 17% įmonių per artimiausius du metus planuoja pradėti naudoti "Linux" arba "FreeBSD", kaip pagrindinę elektroninės prekybos platformą. Šiandien jų yra vis dar mažiau nei vienas procentas. 9,4% duomenų talpyklų vartotojų planuoja naudoti šias sistemas (dabar - 0,4%). Verslo taikomosios programos atsilieka, bet augimas pastebimas: 3,4% vartotojų pasakė, jog "Linux" arba "FreeBSD" dviejų metų bėgyje mato kaip pagrindinę platformą (dabar - kol kas 0%).

"Linux" išvystytų technologijų dėka, augimas galėtų būti ir didesnis. "Linux" 2.4 versija, pasirodysianti pirmoje metų pusėje, palaikys simetrinį multiprocesorinį apdorojimą ir failų sistemos žurnalizavimą, kas yra svarbu paleidžiant didelės apimties DB taikomąsias programas. Be to, kai "Intel" pateiks savo "Itanium" procesorius, "Linux" turės greitesnę negu dabar (4-rių gigabaitų) prieigą prie atminties. IBM šią savaitę pareiškė, kad ji palaikys visoms platformoms palaikys "Linux" serverius, įskaitant ir RS/6000, AS/400 ir System 390. Ši firma paskutiniu metu yra stipri "Linux" šalininkė.

Kas bus, jei bus?
2000.01.18

"Mercury Interactive" pateikė "ActiveTest", tinklo patikrinimo paketą, kuris gali nustatyti, ar problemos yra dėl tinklo apkrovos, ar dėl serverio sutrikimų, o gal disko klaidų. Jis nustato visos įmonės tinklo "silpniausią grandį". Paketas nustato maksimalų tinklo pajėgumą. Jis gali modeliuoti tinklo darbą, kai vyksta per 4000 tranzakcijų per sekundę (ar 3 mlrd. kreipinių į WWW svetainę per dieną.

B.Gatesas: "Microsoft" nebus suskaldyta
2000.01.17

Bilas Gatesas "Microsoft" korporacijos vairą perdavęs savo pirmajam padėjėjui Styvui Ballmeriui pasakė, kad lieka korporacijos valdybos pirmininku. Duodamas interviu B.Gatesas sakė, jog jis nesitiki, kad vyriausybės antimonopolistinis sprendimas nukreiptas prieš kompaniją privers ją padalyti. Teisingumo departamentas laikosi nuomonės, kad "Microsoft" būtų padalyta. Čikagoje vykstančiose derybose "Microsoft" derasi su vyriausybe. Kai kurie pramonės stebėtojai siūlė sukurti galingą "Microsoft" konkurentą, kuris pažabotų dominuojantį programinės įrangos gamintoją, laikomą monopolistu.

Paklaustas apie Interneto ("America Online") susijungimą su žiniasklaidos gigantu "Time Warner", B.Gatesas sakė, kad tai staigmena. "Aš nenumačiau to ir nesuprantu, kodėl jie tai daro", sakė B.Gatesas. "Tai didžiulė kompanija ir nuožmus "Microsoft" konkurentas daugelyje sričių."

B. Gatesas sakė, jog "Microsoft" užsiima kitokia naujosios medijos strategija, sutelkiant dėmesį į programinę įrangą, bet ne į turinį. Pasak jo, "Microsoft" nori būti pramogų kompanijų partneriu ir pasiūlyti savo programinę įrangą tų kompanijų idėjų įgyvendinimui.

Kaip pavogti milijoną?
2000.01.17

Pavogti kredito kortelių numerius yra labai paprasta - tereikia įrankio darbui su duomenų bazėmis ir keliolikos minučių "pasisėdėjimo" Internete? Tai tik parodo, kaip neatsakingai el.komercijos svetainės saugo tokią informaciją. MSNBC per kelias minutes tokią informaciją paėmė iš 7-ių nedidelių WWW svetainių, kur ji nebuvo apsaugota slaptažodžiu arba slaptažodis buvo pateiktas pačioje WWW svetainėje (tai aptiko rusų programinės įrangos kūrėja, rašanti el.komercijos svetainių kainų palyginimo programą, - "Strategy LLC" firma, perdavusi tą faktą MSNBC. O šį mėnesį įsibrovėlis, pasivadinęs Maxus, rado prieigą prie "CD Universe" kredito kortelių numerių duomenų bazės. Vis dar spėliojama, kaip jam tai pavyko. "Tai ne spraga, tai - atviros durys", - piktinosi Anatolijus Prokorovas stebėdamasis darbo neprofesionalumu. Bet kuo stebisi rusas, nesistebi Vakarų ekspertai, gindamiesi, kad firmos taip skuba įrengti el.parduotuves, kad tam paaukoja net saugumo reikalavimus.

Sporto rūšis gyvenimo krizei
2000.01.17

Prieš pora metų patyręs gyvenimo pusamžio krizę 41-erių milijonierius Chrisas Pytersas nusprendė išsigelbėjimo ieškoti bowling'o takeliuose. Jis paliko "Microsoft" korporaciją (kur buvo pirmuoju viceprezidentu skatinusiu Interneto svetainės sukūrimą) ir leidžia pinigus ten, kur trokšta širdis. Jis tris pavakarius praleidžia Sietlo bowling'o klube, pasisamdė trenerį, nusipirko naujausią įrangą ir net bandė įsirengti takelį savo namuose. Tačiau iki šiol jo vidurkis neviršija 170 taškų (lyginant su 200, kurie būtini norint įstoti į profesionalų asociaciją. Tad jei negali įstoti - ar ne paprasčiau nusipirkti? Tą ir daro Chrisas. Dabar 2800 asociacijos narių svarsto, ar jiems parsiduoti.

Ieškinys "Ask Jeeves" paieškos sistemai
2000.01.16

"Ask Jeeves" svetainė priimanti užklausas "žmogiška" anglų kalba kaltinama pažeidus Patriko Winstono ir Boriso Katzo patentus (užregistruotus 1994 ir 1995 m.) "informacijos ištraukimui supaprastinti iš duomenų bazių ir kompiuterinių sistemų". "Ask Jeeves" pakliuvo į painią situaciją, nes neseniai buvo pasirašiusi kontraktus "Microsoft" klientų palaikymui bei "Vodafone AirTouch" turinio teikimui. Negi tokios rimtos firmos susidėjo su žuliku?

Kėdžių perstumdymas
2000.01.15

"Microsoft" korporacijos įkūrėjas ir bendrasavininkas Williamas Henry Gatesas III (žinomas Billo Gateso vardu) atsistatydino iš valdybos pirmininko pareigų ir užleido postą Steve'ui Ballmer'iui, kuris iki šiol buvo kompanijos prezidentu (juo taps B.Gatesas). "Microsoft" valdybos pirmininku (faktiniu korporacijos vadovu) jis buvo nuo pat įmonės įkūrimo prieš 25 metus. Pirmaisiais savo veiklos metais "Microsoft" turėjo tris darbuotojus - Gatesą, Alleną ir Weilandą - ir padarė 16.005 dolerių apyvartą. Ballmeris į "Microsoft" perėjo tik 1980 m. iš kompanijos "Procter&Gamble". 1999 metų korporacijos apyvarta siekė 19,7 mlrd. dolerių.

Sūnelio palaidūno sugrįžimas
2000.01.15

Po dviejų metų Hewllet-Packard Co. grįžta į "Mac" rinką. Šią savaitę kompanija pareiškė, kad pirmas naujas kompanijos "Mac" skeneris nuo 1997 metų pasirodys per tris mėnesius. "Mes grįžtame į Mac skenerių rinką ir "kontloliuosime" produkciją", sakė Greg Pershall, Hp DeskJet ir ScanJet produktų atstovas. Po pirmojo naujo HP Mac skeneris, kainuosiančio mažiau nei 500 dolerių, seks kiti įvairių kainų modeliai.

Mėgdžiosime genus?
2000.01.14

JAV mokslininkai nemažai pažengė į priekį DNR tyrimus pritaikydami informacijos apdorojimui bei matematinių uždavinių sprendimui. DNR, užrašanti gyvojo organizmo genetinę informaciją, įsimena daugiau informacijos nei bet kuri atminties mikroschema ar milijardai CD-ROM diskų. Tai ji pasiekia ne spręsdama matematinių lygčių sistemas, o ieškodama sutampančių šablonų. Šio tipo informacijos apdorojimui mokslininkai numato šlovingą ateitį.

Ar tai tik pradžia?
2000.01.14

Prieš metus niekas nesitikėjo, kad Interneto paslaugų tiekėjas gali įstengti nusipirkti žiniasklaidos konglomeratą. Tačiau tai įvyko, ir to sandorio ratilai dar ilgai risis per pasaulį. Precedentas jau yra, ir AOL pavyzdžiu netrukus gali pasekti "Yahoo!" ir kiti Interneto portalai. Juos "skatins" baimė, kad tokioje situacijoje negalima laukti.

AOL nusipirko ne tik populiariuosius žurnalus, bet ir kabelinių kompanijų tinklus. Tai didžiosios idėjos įsikūnijimo pradžia - bendra žiniasklaidos ir reklamos forma. Į vieną visumą susilieja 22 mln. AOL ir 13 mln. kabelinės TV klientų.

Verslo valdymo programų gamintoja
2000.01.14

"Cabletron" sukūrė naują "Aprisma Management Technologies" firmą, menedžmento programinės įrangos įvairioms platformoms gamintoją. Jos branduolys yra "Spectrum" programų rinkinys.

Tačiau "Hewlett-Packard", būdama viena iš tinklo technologijų lyderių, aplenkė "Cabletron" ir pakilo į 4- ąją vietą pagal antrojo lygio 10/100 Ethernet komutatorių portų tiekimą. HP pardavimų augimas aplenkia bendrąjį lygį.

Mainos spalvos margo svieto
2000.01.14

Šiais metais dauguma rinkai pateikiamų mobiliųjų telefonų (Ericsson, Motorola, Nokia) turės valdymo balsu modulius. Valdant balsu bus galima naudotis el.paštu bei naršyti Voratinklyje (po WWW svetaines palaikančias "Wireless Markup Language", HTML ir "Handheld Device Markup Language"). Visoms minėtoms technologijoms reikia, kad tinklo serveriai turėtų specialius WAP šliuzus skirtus negrafinės informacijos apsikeitimui. Kai kurios WWW svetainės jau persitvarkė sumažindamos grafikos kiekį ir išdėsto tekstą taip, kad jį būtų patogu skaityti mažo formato ekranuose.

"Hewlett-Packard" pirmasis pasaulyje pateikė rinkai serverį su WAP protokolu (ir "Nokia" sukurta "WAP Server" programine įranga veikiančia "Windows NT" terpėje). Kadangi mobiliųjų telefonų pralaidumo juosta siaura ir ribotos grafikos atvaizdavimo galimybės, vartotojai prie norimos informacijos turi eiti per tarpinį serverį jungiamą, kaip įprasta, prie mobilaus ryšio tinklo. Šis serveris HTML puslapius verčia į HDML, kurį atpažįsta WAP įtaisai.


 

Pagrindinis Naujienų puslapis
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai