Pateikta: 2000 m. sausio 27 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

Ištark ... "sūris"...
1999.12.14

Pramogų verslo legenda Džimis Klarkas nutarė uždirbti skaitmeninės fotografijos rumstuose vandenyse įkūręs "Shutterfly" svetainę.

Pirma, skaitmeniniai fotoaparatai nepaprastai atpigo ir tikrai profesionalę kamerą nusipirksite už 1000 dolerių. Skiriamoji riba tarp fotografijos ir kompiuterių nyksta. Anksčiau nebuvo galimybės turėti kokybinį skaitmeninės nuotraukos atvaizdą - dabar tas apribojimas išnyko. "Shutterfly" ir siūlys skaitmeninių nuotraukų spausdinimo paslaugas Internete.

Aišku - toji paslauga bus mokama. Lankytojai galės atsiųsti skaitmeninius vaizdus (iki 50 MB) ir gaus atgal įprastu paštu (kuris šmaikščiai vadinamas "sraigės paštu") gaus atspausdintą rezultatą. Jie galės net išsiuntinėti juos keliais adresais. Ir kokios gi kainos? 49 ct už 4x7; 1,99 USD už 5x7 ir 4,99 USD už 8x10 (coliais) atspaudą. Nepigu - bet nereikai turėti kokybiško spalvoto spausdintuvo.

Ar jam pavyks vėl išnirti į paviršių, kai aplink tiek konkurentų? Bendrus šeimos ir draugų Internetinius "albumus" sukurti siūlosi net "Hewlett-Packard". Internete padėti išryškintas nuotraukas leidžia didžiausias Amerikos Interneto paslaugų tiekėjas "America Online". Ir gausybė WWW svetainių suteikiančių skaitmeninių vaizdų spausdinimo paslaugas.

Ateinantis iš "Millenium" operacinės terpės
1999.12.13

"Microsoft" pateikia naršyklės IE 5.5 Beta versiją, kurioje išplėstos dinaminių puslapių (DHTML), stilių lentelių (CSS) ir "Synchronized Multimedia Integration language" kalbos galimybės. Pagaliau realizuota ir išankstinės spausdinimo peržiūros režimas.

Senų kompiuterių panaudojimo problemos
1999.12.13

"Silicon Valley Toxics Coalition" muša pavojaus varpą dėl senų kompiuterių problemos. Vien JAV kasmet išmetama apie 24 mln. pasenusių kompiuterių, o leidžiant vis galingesnius kompiuterius išmetamų kompiuterių kiekis irgi augs. Spėjama, kas 2005-ais vidutnis kompiuterio naudojimo laikas tebus 2 m. Silicio slėnis gali būti apnuodytas senų kompiuterių švinu ir gyvsidabriu, - gąsdina minėta koalicija. O jų antrinis panaudojimas yra labai brangus.

Voratinklio operacinė terpė
1999.12.12

"MyWebOS" sukūrė "WebOS" operacinę terpę Internetiniams sprendimams ir kartu pateikė "hyperoffice" taikomųjų programų rinkinį (IE 5.0 ir vėlesnių versijų naršyklėms): tekstų redaktorių, pašto programą ir kalendorius. Jį nemokamai atsisiųsti galite iš hyperoffice.com svetainės. "MyWebOS" netrukus paskelbs "WebOS" programavimo sąsajas tikėdama, kad tai paskatins kitus kurti programas jos terpei.

Pajusk slaptąją galią
1999.12.11

Kai kas keikia "Microsoft" už monopolijos siekimą progranunės įrangos srityje. Tačiau retas žio, kad parduota jau virš milijono žaidėjų puikiai vertinamo ir populiariausio pasaulyje "SideWinder" "linksmkočių" (džoistikų) su atgaliniu "jėgos" ryšiu. Žaidėjai per šį "kotelį" gali pajusti iki 100 skirtingų galių - nuo nežymaus virpėjimo iki galingų energijos srautų. 180o apsisukimuose apkrovos yra ir šaudymo atatrankos yra labai realistinės.

Kalbėk tyliau...
1999.12.10

"Philips" sukūrė pirmąjį pasaulyje "SpeechMike" mikrofoną jungiamą prie USB sąsajos. Tai užtikrins daug mažesnę riziką, kad bus aparatinių suderinamumų, supaprastėja jo prijungimas, pagerėja garso kokybė ir padidėja garso atpažinimas. Be to kompiuteryje nereikia garso plokštės, nes "SpeechMike" aukštos kokybės audiosignalą perduoda toesiai į pagrindinę (motherboard) plokštę.

Dėmelės Saulutėje...
1999.12.10

Atvirojo kodo etiketo požiūriu "Sun Microsystems" pasielgė ne visai padoriai nutylėdama, kad didesniąją darbo dalį kuriant "Java 2 Platform, Standard Edition" (J2SE) veltui dirbanti "Linux Blackdown Porting Team" komanda. Ji padarė viską perkeldama JDK į "Linux" (JVM, klasių bibliotekas, C++ programavimo sąsajas ir t.t.). T.y. visus pagrindinius komponentus, kurie yra būtina "Java" darbui "Linux" sistemoje užtikrinti.

Dabar gi "Sun" kartu su "Inprise" be pakeitimų paėmė didesniąją dalį šio kodo savo gaminiui. Teisiniu požiūriu jiedvi nepadarė jokio nusižengimo. Tačiau "Blackdown" programuotuojai supyko (kad ir kaip "Sun" dabar jų atsiprašinėtų), o dalis jų mano, kad reikia "atsižegnoti" nuo "Sun" ir dirbti su IBM.

Kas kainuoja dolerį?
1999.12.09

Artėjančioms Kalėdų šventėms "Compaq" išleido Presario 5900Z Internet PC su AMD firmos naujausiuoju "Athlon" procesoriumi, kuris šiuo metu yra pats pajėgiausias pasaulyje. Kartu su šiais kompiuteriais nusipirkę Klipsch ProMedia kolonėles ir "Sound Blaster Live! Value" audioplokštę pirkėkai tik už vieną dolerį galės nusipirkti 4x CD-RW (įrašantįjį!).

Du buliai vėl suremia ragus
1999.12.09

"Sun" ir "Microsoft" interesai vėl susikerta - šįkart dėl XML kalbos, kurią abi firmos laiko savo būsimų produktų pagrindu. Tiesiog nesutariama, kuri jų geriau tinka užtikrinimui, kad XML būtų standartas. Daugiau informacijos apie XML rasite MS sukurtoje Biztalk.org svetainėje.

Mobilūs Interneto telefonai
1999.12.09

"Ericsson" vienija jėgas su "Microsoft", kad sukurtų Interneto naršyklę ir el.pašto programą mobiliesiems telefonams bei kitiems elektroniniams "rankiniams" įtaisams. Tai stiprina šiuo metu populiarios skaičiavimo technikos tendencijos vystymąsi. "Ericsson" tvirtina, kad šis naujis sandoris nepažeis ankstesnio susitarimo su pagrindiniu "Microsoft" konkurentu, "Symbian" grupe, kuriančia "Psion" EPOC operacinę terpę nešiojamiems "palmtop" klasės kompiuteriams.

Kavos puodelis skaidrėja
1999.12.08

Anksčiau aršiai gynusi savo teisę į "esminę Interneto technologiją", "Sun Microsystems" dabar atsisakė ją patvirtinti kaip standartą Europos ECMA asociacijoje. "Sun" pareiškė, kad ji nusiteikusi valdyti suderinamumą, tačiau nelinkusi vadovauti technologijai ir trukdyti inovacijoms. Tai reiškia, kad "Java" sąsajos bus "atviros", o jų realizacijos galės skirtis.

Pasidalinkime abejonėmis
1999.12.07

Prieš elias dienas "Novell" CEO Eric Schmidt pasidalino nuogąstavimais, kad naudojant "sausainiuką" (cookie, apie juos paskaitykite šiame puslapyje) buvo "nušvilptas" jo kredito kortelės numeris. Tačiau specialistai netiki tokia galimybe.

Įprasta, kad į "sausainiukus" neįrašoma svarbi informacija (pvz., kredito koetelių numeriai). Jie panaudojami kaip identifikatoriai, kurie nurodo įrašą saugiame serveryje saugomoje duomenų bazėje. Hakeris, perėmęs tokį "sausainiuką", su juo nieko daryti negalės - nebent jam pavyktų įsilaužti į e-prekeivio serverį. Tad, jei vagystė iš tikro nutiko, tai firmos (prekeivio) kaltė, kad jis neužtikrino reikiamos serverio apsaugos. Tad specialistai mano, kad labiau tikėtina, kad Šmito kredito kortelės numerį pagrobė koks nors nelabai sąžiningas kurios nors parduotuvės pardavėjas ar restorano padavėjas.

Hakerių poveikis
1999.12.06

Po to, kai norvegų hakeriai viešai paskelbė, kaip įveikti DVD apsaugą, (apie tai buvo rašoma ankstesnėse žinutėse) "Matsushita" ir "Victor Co" atidėjo (iki kitų metų pavasario) naujų DVD grotuvų pateikimą rinkai. Toks žingsnis sulėtina DVD kaip alternatyvos įprastiniams muzikiniams CD įsigalėjimui. DVD buvo pradėta gaminti 1996-ais kaip video juostų pakaitalas užtikrinantis geresnę garso ir vaizdo kokybę. DVD taip pat gali talpinti daugiau informacijos nei tradiciniai CD.

Ankstesni rinkai pateikti DVD grotuvai nenumatė galimybės jungtis prie kompiuterių - tad nebuvo DVD "nulaužimo" pavojaus. Dabar "Xing Technology" firma jau pardavinėja programas leidžiančias skaityti DVD diskus. Iškilo pavojus DVD piratavimui.

El.paštu gaunami "sausainiukai"
1999.12.04

Vartotojai sunerimo, kai sužinojo apie naują galimybę per "el.laiškus" atsiųsti "sausainiukus" (cookies - apie juos skaitykite šiame puslapyje). El.laišku, kuriuose yra įdėta piešinių, galima pasiųsti "sausainį" tiems skaitytojams, kurie laiškus skaito naudodami Interneto naršyklę (browser). Jei vėliau toks adresatas naršydamas Internetą užsuks į tą WWW svetainę, jis bus atpažintas kaip laiško adresatas ir žinomas jo el,pašto adresas. Tai dar kartą įrodo, kad Interneto vandenyne vis rečiau gali būti neatpažintas.

HP pardavė 100 tūkstantąjį rašalinį spausdintuvą.
1999.12.01

Pirmąjį savo rašalinį sausdintuvą HP pateikė 1984-ais ir nuo tada ji pirmauja jų rinkoje. Ji tiekia ne tik masinius HP "Deskjet" spausdintuvus, bet ir plataus formato, įrenginius "visa viename", spalvoto kopijavimo įrangą ir kita. Rašalinio spausdinimo technologija naudojama daugiau nei 25-iuose HP gaminiuose.

HP taip pat savo techikos vartotojams pateikia nemokamą CD, skirtą 2000-ųjų problemos sprendimui. Jį galima užsisakyti Internete adresu http://www.software.hp.com". HP žada, kad už JAV ribų pristatys per 7-ias dienas. CD skirtas HP "Vectra", "Pavilion", "Brio", "Kayak", "Omnibook" ir "Jornado" vartotojams. Dokumentacija pateikiama 29-opmis kalbomis (tarp jų - ir rusų).

3dfx revoliucija 3D grafikoje
1999.12.01

"3dfx Interactive" pateikė savo pirmąjį naujosios VSA (Voodoo Scalable Architecture) technologijos procesorių VSA-100, susidedantį iš 14 mln. tranzistorių. Jie optimizuoti darbui su naujausiais "Intel" ir AMD procesoriais. Sistemoje gali būti iki 32-ių tokių luistų. Naudojama "Scan-Line Interleaving' (SLI) technika užtikrina nepaprastai aukštą nuo 333 iki 1470 tekstūrinių megapikselių) užpildymo greitį, kai grafinė plokštė turi 16-128 MB videoatminties.

"Quantum3D" fima jau paskelbė, kad pateiks sprendimus, kuriuose bus naudojama 8-32 VSA-100 procesoriai ir 128-2048 MB videoatminties. Tai "AAlchemy" grupės "Heavy Metal GX+" vizualiosios kompiuterinės sistemos.

Tai profesionalams, o paprastam vartotojui yra skirtos "Voodoo4" grafinės plokštės su vienu VSA-100 procesoriumi. "Voodoo5" plokštės tiekiamos su 2 arba 4 VSA-100 procesoriais (ir 32 arba 64 MB videoatminties - tai modeliai 5000 ir 5500). Jose pirmąkart taikomas aparatinis visos scenos suglodinimas (anti-aliasing). Tai pašalinins tokius nemalonius artefaktus, kaip dantytas briaunas ir trikampių išsikišimą ant objektų. Be lygesnio vaizdo "Voodoo5" turi pagerintus kinetinius efektus, pvz., "minkštus šešėlius", judesio "išplaukimą" (motion blur), programuojamą erdvės gylį ir kt.

Trimatis garsas
1999.12.01

Kitų metų pradžioje "Aureal" pateiks trečios kartos audiokortas "Vortex2 SQ3500 Turbo". Ji užtikrins studijinės kokybės "erdvinį" garsą ir garantuos daugiakanalį garsų atgaminimą (pagal Dolby Digital standartą).

Interneto naršyklė "telefonui"
1999.11.30

"Foliage Software Systems" kartu su "Compaq" išleidžia pirmąją "Qbrowser" naršyklę, suderinamą su HTML ir WAP 1.1 protokolu. Jis skirtas kišeniniams "Compaq Aero" šeimos kompiuteriams. "Qbroewser" jau įtrauktas į GSM "Connectivity Suite". "Compaq" pasirinko "Foliage" partnerį, nes jos "iBrowser" pasižymėjo dideliu stabilumu.

Pirkimų bumas
1999.11.30

Yahoo! pardavimų apyvarta išaugo 400% lyginant su praeitais metais. Prekeiviai tikisi, kad per šį Kalėdinį sezoną prekių bus parduota už 8 mlrd. dolerių. Kad apsipirks Internetepareiškė ir JAV prezidentas Bilas Klintonas. Prekeiviai stengiasi pritraukti kuo daugiau pirkėjų siūlydami įvairias akcijas, pvz., "Yahoo!" siūlo savo pirkėjams nemokamas stovėjimo vietas Niujorke, Čikagoje ir San Franciske.

Tačiau smarkiai išaugęs lankytojų srautas gali sukelti ir problemų, pvz., perkrovomis skundžiasi žaislų pardavėjai (eToys, KBKids ir Toysrus), o kai kurių žaislų nebeliko el.prekyboje.

Nemokamas telefono ryšys (?)
1999.11.29

Dialpad.com suteikė nemokamą galimybę paskambinti bet kuriuo JAV telefonu - be jokios papildomos programinės įrangos naudojantis tik Interneto naršykle ir ... ne pačios geriausios kokybės (bet ir kaina kokia!?). Interneto vartotojai negyvenantys JAV gali leisti sau nemokamai skambinti į JAV veltui! Kokybė prasta, bet už tokią kainą negi žiūrėsi arkliui į dantis?

Tai požymiai, kad tarptautiniams skambučiams kyla grėsmė. Internetas kala vinį į jų grabą. Dialpad.com vadovas Hyunduk Ahn sako, kad kitais metais firma pasiūlys nemokamą tarptautinį ryšį.

Kova už rinką
1999.11.28

"Microsoft" veržiasi į Azijos telekomunikacijų rinką vesdamas derybas dėl antros pagal dydį Japonijos kabelinės TV firmos "Titus" (siūlančios ir internetinę telefoniją) kontrolinio akcijų paketo įsigijimo. Tai išplėstų "Microsoft" įtaką šiame Ramiojo vandenyno regione, kur ji jau prisijungė Japonijos "Softbank Corp." Bermudų "Global Crossing Ltd". "Microsoft" investicijos susijusios su didelio pralaidumo kabelinių tinklų išvystymu užtikrinančiu "Microsoft" produktų ir paslaugų poreikius.

Plonas - dar plonesnis...
1999.11.27

Puslaidininkių pramonės asociacija (SIA) pažymi, kad mikroschemų gamintojai besistengdami išlaikyti dabartinį vystymosi lygį artimiausiais 5 metais gali susidurti su rimtais sunkumais. Tačiau numatoma, kad įmanoma surasti keletą sprendimų jiems spręsti patvirtinant Mūro dėsnį (pavadintą "Intel" vadovo Gordon Moore vardu, kuris dar 6-ame dešimtmetyje spėjo, kad procesorių greitaveika dvigubės kas 18 mėnesių).

Pagal "Intel" strategiją reikia tikėtis, kad 2014-ais atminties mikroschemos turės iki 64 mlrd. tranzistorių, t.y. 1000 kartų daugiau nei dabar, o procesorių greitaveika išaugs iki 3,6 GHz (lyginant su dabartiniais 500-733 MHz).

Įdomu, kad pramonė lenkė net prognozes. Šiuolaikinių technologijų rūpestis yra tolydaus 8 atomo storio silicio dioksino sluoksnio sukūrimas. Kai storis pasieks 1-2 atomus, vientisumas gali būti prarastas ir tolimesnės mažinimo galimybės išsemtos. Problemą galima išspręsti suradus alternatyvą. Pvz., Cheming Hu iš Berklio universiteto pareiškė, kad jo grupė sukūrė 400 kartų mažesnį (už dabartonius) tranzistorių.

Dar pigesni kompiuteriai
1999.11.26

Manoma, kad "Intel" firmai pateikus naujosios 0,18 mikrono technologijos "Timna" procesorių, PK dar labiau atpigs. Jų kaina dar šiais metais gali nukristi net iki 400 dolerių. Kol kas, išskyrus tik "eMachines", PK gamintojai nesiūlo pigiųjų "Windows" kompiuterių. Jei kas ir siūlė, tai tik išluodami sandėlius nuo senstelėjusių (ir lėtesnių) procesorių ir kitų komponentų. Tuo tarpu "Timna" derins naująją technologiją su grafikos funkcijomis ir atminties valdikliu. Sudėjus visa tai į vieną mikroschemą sumažės ne tik kaina, bet ir dydis - pagrindinės plokštės (motherboard) irgi galės būti mažesnės.

Pardavėjai nesidžiaugia "Novell"
1999.11.25

Kuo labiau firma reorganizuoja savo valdymą ir didina orientaciją į katalogų integracijos paslaugas (NDS), tuo mažiau džiaugiasi pardavėjai, kurių vaidmuo vis pasyvesnis. "Novell" firma gerokai padidino savo pajamas konsultacijų versle.


 

Pagrindinis Naujienų puslapis
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai