Pateikta: 2000 m. sausio 27 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

Iomega vėl "pagadino orą"
1999.10.29

Iš visų jėgų tebekovojanti diskų gamintoja "Iomega Corp" paskelbė apie didesnius negu tikėtasi trečiojo ketvirčio nuostolius, kurie sudaro 29 ct akcijai. Anksčiau tikėtasi prarasti tik 3 ct akcijai per ketvirtį.

Pardavimų apimtis sumažėjo 9% lyginant su 98 m. trečiuoju ketvirčiu. Kompanijos vadovybė sakė nusivylusi mažesnėmis, negu tikėtasi, pajamomis iš Jaz ir Ditto produktų grupių. Dar sausio mėnesį "Iomega" akcijos kainavo 10 3/16 USD, bet rugsėjo mėnesį akcijų kursas priartėjo prie 3 USD.

Bandydama gelbėti padėtį "Iomega" pradėjo perpardavinėti net konkuruojančios technologijos - CD-RW - įrenginius.

Žuvis griebia jauką, o ne kabliuką?
1999.10.27

Galite tai vadinti reklama. O gal pakiša? Tačiau nenuginčysi, kad vis daugiau www svetainių naudoja "saldainiukus" (dovanėles ar piniginius prizus) norėdamos patraukti lankytojų dėmesį. Ar tai atsiperka?

Bet kuriai paieškos sistemai pateikite užklausą "free" ir neabejotinai gausite per 10 tūkst. atsakymų. Tai neturėtų stebinti, nes prizai yra dažniausiai taikoma (net 76% komercinių svetainių) reklamos forma. Pvz., iWon.com iki 2000-ųjų balandžio vidurio planuoja "išdalinti" 18 mln. dolerių (į dieną - po 10 tūkst.).

Tačiau tyrimai rodo, kad padidėjęs lankytojų srautas ne kažin kiek padidina pirkimus - lankytojai į jas ateina prizų, o ne dėl produktų ar paslaugų.

Voratinklis yra per lėtas
1999.10.22

Didėjantis WWW puslapių sudėtingumas niekais verčia paskutiniais metais padidėjusį Interneto pralaidumą. Tokia padėtis nedžiugina programinių paslaugų tiekėjus, kurie tikėjosi sėkmės su įmonės resursų planavimo ir klientų aptarnavimo taikymais. Ir kas blogiausia - artimiausiu metu nėra prošvaiščių, kad padėtis smarkiai pakis.

Ar pavyks pakartoti skrydį?
1999.10.25

Prieš pora mėnesių be jokių ceremonijų palikęs "America Online" kėdę "Web" pionierius Marc Andreessen (jis sukūrė pirmą grafinę naršyklę ir kartu su Jim Clack 1994-ais įsteigė Netscape" kompaniją, kurioje patyrė atkaklios kovos su "Microsoft" krikštą, kurio pasekoje 1998-ais pardavė firmą AOL'ui) bando pradėti naują "Sm@rt Reseller" veiklą. Į būrį is sukvietė buvusio "Netscape" guru bei kitus Interneto veteranus. Nauja "VCellar" firma siūlys nuomoti programinę erdvę, kuri apims duomenų bazes, aplikacijų serverius, katalogus ir kita. Bet jie nebus vieni lauke - ASP (Application Service Provider) paslaugoms skirtas terpes kuria ir "Microsoft", ir "Oracle", ir IBM.

Veltui - visa enciklopedija!
1999.10.25

Encyclopedia Britannica yra nuostabus informacijos šaltinis. Ir dabar visi jos tomai yra veltui! Ir nors dabar jos serveris dirba išsijuosęs nuo smarkiai padidėjusio lankytojų srauto, tai nepakartojamas resursas Internete.

Encyclopedia Britannica Online

Keliese prieš vieną
1999.10.24

Paskutiniu metu JAV serveriai patiria naujas "paskirstytas koordinuojamas atakas", naują antpuolių rūšį labai efektyvią prieš šiuolaikines apsaugos sistemas. Jų metu blokuojamas kurios nors įstaigos ar Interneto tiekėjo Interneto ryšys.

Šio tipo atakąs galima nustatyti, tačiau nepaprastai sunku joms pasipriešinti. Didelis antpuolių prieš vieną serverį kiekis sutrikdo serverio galimybę atparnauti klientus. Šimtai ar tūkstančiai piktavalio programuotojo apjungtų skirtingų serverių "užgula" pasirinktą "auką". Kadangi antpuolio metu panaudojama daug skirtingų serverių, kiekvienas atskiras kreipinys traktuojamas kaip įprastinis. Dabartinės apsaugos priemonės leidžia uždrausti kreipinius iš konkretaus IP. O ką daryti, kai jie iš visų pusių pilasi tarsi iš gausybės rago? Ir kai vis daugiau kompiuterių, kurie nuolat įjungti į Internetą (ir kurių vartotojai mažai žino apie galimus pavojus ir apsaugą nuo jų), tokių antpuolių skaičius gali sparčiai daugėti.

Saugumui pavojai kyla ir iš kitų pusių. Pvz., hakeriai dabar naudoja tinklų skenavimo programas, kurios serveriuose ieško žinomų spragų, kurių nepaslankūs administratoriai nėra "užkamšę". Juk visai nesunku Tinkle rasti tūkstančius serverių, kuriuose nėra instaliuota naujausių pataisymų (patches).

Didžiausias pirkinys Internete
1999.10.21

Čarterinių skryžių firma Internete nupirko naudotą "Gulfstream" reaktyvinį lėktuvą už 22,9 mln. dolerių. Firmos vadovas Hodkinson lėktuvą apžiūrėjo tik "virtualiai" 3D puslapyje. Tai padaryti galite ir Jūs!

Lenktynės su vėjeliu
1999.10.21

Varžybos su "Intel" paaštrėjo, kai AMD paskelbė, kad Drezdeno (Vokietija) esančioje gamykloje (Fab 30 - 30 žymi AMD gyvavimo laikotarpį) yra pasiruošusi gaminti 1000 MHz greitaveikos "Athlon" procesorius. Pirmoji 900 MHz greitaveikos procesorių partija planuojama dar šiais metais.

"Intel" 1 GHz ribą planuoja peržengti pristatydamas naują architektūrą (naujų 1 GHz procesorių darbinis pavadinimas yra "Willamette ir jų pasirodymas planuojamas 2000-ųjų pabaigoje arba 2001-ųjų pradžioje). Naujo procesoriaus pagrindas yra "Itanium" mikroschema skirta 423-ių kontaktų lizdui. O netrukus "Intel" pateiks 733 MHz "Pentium III" procesorius.

AOL įkūrė labdaros www svetainę
1999.10.21

"America Online" fondo prižiūrima helping.org www svetainė saugo informaciją apie per 620 tūkst. labdaros organizacijų. Svetainės paslaugos yra nemokamos.

Virtuali Romos katalikų bažnyčia

Arenoje pasirodžiusi "iConnect" firma siūlanti virtualias Interneto tiekimo paslaugas (ISP) iškart "nurovė" pirmą stambų klientą - juo tapo Romos katalikų bažnyčia. "iConnect", ko gero, pirmasis ISP neturintis "technarių" - tai prekybinė firma. Šio verslo esmė - klientai (gamintojai, sporto ir kitokios organizacijos ir t.t.) nori savo klientams tiekti Interneto paslaugas taip prisidurdamos prie biudžeto.

Atakuoja Melisos mutantai

Melissa.U (Gen 1) virusas "pakirto kojas" firmai, turinčiai 30 tūkst. kompiuterių. Ir ne tik jai. Visa laimė, kad skubiai sureagavo antivirusinių (pvz., "Symantec" programų gamintojai. Ir ši Melisos atmaina dauginasi pasinaudodama el.pašto programa. Tačiau, skirtingai nuo pradinės Melisos versijos, ji ŠALINA sistemos failus. Atia, - "Windows" terpei.

Tendencijos: kitokio radijo eros pradžia

Internetas sukelia grėsmę radijui. Ženklus regime jau dabar - tai ir "Microsoft" skverbimasis į Europos kabelinės TV rinką, o po metų JAV gali paplisti "NetStations" - radijas skaitmeniniu tinklu, o vėliau - ir palydoviniu ryšiu (retai apgyvendintiems rajonams). Dar vėliau - internetinio radijo invazija į transporto priemones.

Ypač pasikeis "muzikos" pardavimų stilius - iš parduotuvių verslas persikels Internetą MP3 formatu - tūkstančiai pavadinimų su išsamiais paaiškinimais, failų apsauga, apmokant per reklamines užsklandas ar nedidelį prenumeratos mokestį.

IBM vaiko darbuotojus

Iš visų jėgų bandydama dirbti pelningai, IBM kompanija iš darbo atleidžia 1000 darbuotojų iš "Personal Systems" grupės. Kartu firma bando kuo daugiau verslo perkelti į Internetą (žr. žemiau esančią žinutę). "Prabanga, kurios negalime sau leisti" - taip firmos vadovai komentuoja tą žingsnį.

Tegu kompiuteriai įrašinėja muziką

HP rinkai pateikia net PENKIS "Pavilion" kompiuterių modelius, kuriuose įdiegta "MusicMatch" firmos "Jukebox" programinė įranga ir CD-RW (įrašantysis) įrenginys.

Tai sugeba ne tik "Raudoni", "Balti" ar "Mėlyni"

Informacijos šifravimo gaminių paklausa didėja. Ir jie sukuriami ne tik JAV, bet ir Estijoje, Islandijoje, Rumunijoje, Suomijoje ("Data Fellows") ar Izraelyje ("Check Point Software"). Jau yra per 800 gaminių iš 35-ių šalių.

Pigūs "baltieji"

"Hewlett-Packard" pristato pigų (iki $500) BA 200 HP Brio kompiuterį. Tai pirmoji "balta" firma taip drastiškai sumažinusi verslui skirtų kompiuterių kainą. BA 200 pagrindinis modelis turi 433 MHz Celeron procesorių, 4,3 GB diską ir 32 MB atminties. Pagerintas variantas su 466 MHz procesoriumi, 8,4 GB disku ir 64 MB atminties jau kainuoja apie $650.

Nauja prekybos taktika

IBM sulaukė kritikos nusprendusi nutraukti tiesioginę prekybą "Aptiva" kompiuteriais JAV ir pardavinėti juos tik Internete. "Dell" sėkmės paskatinta IBM mano, kad tai pigesnis platinimo būdas. Tai tėra laikinas sprendimas, kuris nepaveiks "ThinkPad" nešiojamų kompiuterių pardavimų tvarkos. Palikta spraga nelieka tuščia - didžiausias tikimybes ją užpildyti turi "Compaq", HP ir "eMachines".

Ėdrusis žydrųjų monstras

IBM naujausias diskas gali talpinti net 73 GB duomenų. ir suktis 10 tūkst. RPM greičiu. Tai Ultrastar 72ZX "monstras". Kartu pristatoma ir naujausia "Active Damping" technologija, kuri saugo diskus nuo perkaitimų ir vibracijos. Gaila, kad pardavinėti diskus "didysis žydrasis" pradės tik kito tūkstantmečio pradžioje - o tai jis jau dabar stovėtų mano kompiuteryje.

Tualete elektroninio popieriaus dar nepadėsi

Specialistai tikina, kad el.knygos dar bent tris metus neišstums savo popierinių pirmtakų.Frankfurto knygų parodoje "Microsoft" bandė įrodinėti, kad jos "Reader" programa gali pagreitinti el. knygų įsigalėjimą, nes leidžia spausdinimui paruoštus leidinius pateikti ekrane arba nusiųsti į spausdintuvą. Gaunamos ryškios spausdintinės kopijos. Tačiau praktika rodo, kad bepopierinio pasaulio ateitis dar nelabai aiški.

Intel laižosi klaidas

"Intel" neseniai sustabdžiusi naujų greitaeigių Pentium III mikroschemų (sąlyginiu "Coppermine" pavadinimu) tiekimą tikisi, kad iki metų pabaigos susitvarkys "savo ūkyje". Firma tikisi šių 700 MHz procesorių, kurių pagrindas yra 0,18 mikrono storio danga (vietoje ankstesnės 0,25 mikrono) tiekimą atnaujinti dar spalio mėnesį. Iki metų pabaigos bus pradėtas tiekti ir 820 mikroschemų rinkinys (kurio tiekimas buvo sustabdytas rugsėjo 23 d. dėl atminties klaidų sistemos plokštėse su trimis atminties dėklais) užtikrinantis 133 Mhz sisteminės magistralės pralaidumą.

Nauji Intel kėslai

Tai, kad "Intel" už 1,6 mlrd. dolerių nupirko bevielio ryšio mikroschemų gamintoją DSP Comm. rodo, kad jis plečia savo rinką ir už tradicinės firmai PK srities. Vadinasi "Intel" parūpo telekomunikacijos ir nešiojamų elektroninių įrenginių bei kompiuterių jungimas į Internetą, kur jis tikisi tiekti mikroschemas tiek duomenų, tiek balso technologijoms.

Greita žinutė - staigus pasitenkinimas

"America Online" "Instant Messenger" (IM) diegiamas į "Motorola" mobilius telefonus. IM praneša kada draugas prisijungia į Internetą - tada jūs nedelsiant galite pasiųsti žinutę. Tai suartina el.pašto ir pokalbių (chat) galimybes. Iš PK globos dabar IM skverbiasi į bevielio ryšio sritį. Pagrindinė "pranešimukų" blogybė yra ta, kad jie tarpusavyje nėra suderinami - reikia į diską sukišti po keletą. Šiuo metu galite rinktis ICQ, AOL IM, MSN Messenger, Yahoo Messenger ir kt...

Vaikų tvirkinimas Internete

Buvęs "Infoseek Corp.", tvarkančios populiarią paieškos sistemą, vykdantysis viceprezidentas Patrick Naughton kaltinamas el.paštu ir "GO" svetainės pokalbių kambariuose ("chat") prisidengęs "Hotseattle" slapyvardžiu bandęs suvilioti 13-metę mergaitę (iš tikro - ja apsimetusiu FTB agentu), vaikų pornografijos medžiagos saugojimą ir uždarbiavimą įtraukiant nepilnamečius į seksualinę veiklą. Įvykis plačiai nuskambėjo ir dėl to, kad populiarioji "GO" svetainė yra bendra "Infoseek" ir "Disney" firmų nuosavybė.

Naughton viliojamai "mergaitei" sakė, kad nori ją "pabučiuoti, glamonėti, žaisti ir kita" - ir daryti tai "ne tik vaizduotėje". Jis siūlėsi pasiųsti jai savo apnuogintą nuotrauką ir prašė jos neiti į mokyklą, kad jiedu galėtų susitikti. Jo nešiojamame kompiuteryje buvo rasta vaikų pornografijos nuotraukų. Jei kaltinimai bus įrodyti - Naughton gręsia 354 metai kalėjimo...

IBM Aptiva vedybos

IBM kaip pirmąją lankytiną Interneto svetainę su savo "Aptiva" PK kompiuteriais siūlo Excite svetainę, kuri iškviečiama paspaudus klaviatūros "greito" Interneto klavišą.

Naujų laikmenų vizija

"Caleb" ir "TeraStor" firmos investuoja lėšas, kad realizuotų savo magnetinių laikmenų viziją. "Caleb" siūlo 144 MB talps "superlankstų" diskelį, o "TeraStor" sukūrė NFR (Near Field Recording) technologiją turėdama kėslus ja pakeisti įprastus diskus bei DVD įrenginius. Šios technologijos licenciją jau įsigijo "Quantum", o "Mitsumi" pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Teismai dėl lėlyčių

"Matter", jau 40 metų gaminanti lėles Barbes, pornografijos svetainę padavė į teismą, nes jame lėlė Barbė (Barbie) jame paversta sekso žaisliuku (Barbie vardas yra registruotas). Nusižengimu kaltinamas "Internet Dimensions" firmos Barbiesplaypen www svetinė.

Kompiuteris Džeimsui Bondui

HP pateikė antrąjį "Jornada 400" klasės kišeninį kompiuterį "Jornada 430s", sėkmingai derinantį laisvalaikio ir verslo funkcijas. Jis turi didesnes multimedia galimybes su MP3 grotuvu, 65 tūkst. spalvų ekraniuku, skaitmeninių vaizdų apdorojimo programas. Su "stalo" kompiuteriu duomenų sinchronizacija atliekama naudojant naująją "Microsoft" "ActiveSync" 3.0 technologiją. Tarp kitų "kišeninių" "Jornada" išsiskiria pačiu galingiausiu procesoriumi - 133 Mhz. 16 MB atmintį galima išplėsti naudojant "CompactFlash6" tipo jungtį, per kurią galima jungti papildomą atmintį, modemą ar brūkšninių kodų skenerį.

Apsauga diskams

"Seagate Technology" pateikia naują "3D Defense System" apsaugą diskams. Jos "SeaShell" apsaugo diską nuo 1 kg galios smūgio, gina nuo elektrostatinio lauko iškrovų - iki 70% sumažina neatsargaus elgesio su disku pasekmes.

Nauja CD talpa

Lapkričio mėnesį Silicio slėnyje (Silicon Valey, USA) bus pristatoma nauja technologija, leidžianti į CD diskelį įrašyti net 140 GB duomenų.

Jei Jus domina panaši informacija ir pageidaujate sužinoti daugiau, prašom registruotis adresu: remis@ktl.mii.lt

Tai CD-R/W PRO naujienos, patarimai, apžvalgos smalsiems piliečiams išsiunčiamos el.paštu kas savaitę.

Pagrindinis Naujienų puslapis

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai