Pateikta: 2000 m. sausio 27 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

Compaq firmos Interneto kompiuteris
1999.11.10

"Compaq" bando įšokti į traukinį anksčiau nei daugelis jo konkurentų. Jis apteikė "iPaq", kurį pristato kaip priemonę naudotis Internetu firmų darbo vietose. Šis sidabrinės ir juodų spalvų modelis atsisako daugelio dalykų, kurie pernelyg sudėtingi paprastam vartotojui., tačiau savo širdyje turi "Intel" korporacijos "Pentium III" procesorių. "Compaq" prognozuoja, kad po 2-3 metų maždaug 50-60 % kompiuterių bus pakeista tokiais "prietaisais".

Intel procesorių paradas
1999.11.09

"Intel" korporacija pateikia 15-a naujų "Pentium III" procesorių atmainų (tarp jų (-i nauji darbo vietoms skirti procesoriai, kurių greitaeigiškumas yra nuo 500 iki 733 MHz ir pirmuosius "Pentium III", skirtus nešiojamiems kompiuteriams).

Jie naudoja naująją 0,18 mikrono storio (vietoje ankstesnės 0,25) "Coppermine" technologiją, kuri leis integruoti su procesoriumi 256 KB Level 2 sparčiosios (cashe) atminties, - o tai padidins procesoriaus spartą dar 5-10%. Taip pat daugelis naujų procesorių numato galimybę panaudoti 133 MHz spartos magistralę (anksčiau buvo 100 MHz). Visi šie pagerinimai užtikrina, kad naujieji "Pentium III" veiks maždaug 25% greičiau už jų pirmtakus. "Coppermine" technologija leis "Intel" korporacijai pasiekti 900 MHz greitį, po to (2000-ųjų pabaigoje ar 2001 pradžioje) pereinant prie naujosios "Willamette" technologijos.

Šie naujieji procesoriai yra santykinai pigūs - tad "Intel" varžybomis su AMD gali džiaugtis kompiutelių pirkėjai. Atsakydama į tokią "Intel" kainų politiką AMD taip pat priversta mažinti savųjų "Athlon" procesorių (kurių sparta yra 700 MHz ir kurie gali veikti su 200 MHz magistrale) kainas. Prie 0,18 mikrono storio dangos AMD planuoja pereiti kitų metų pradžioje.

Raštinės programų nuoma
1999.11.08

"Microsoft" firma netrukus pradės teikti naują paslaugą - ji savo WWW svetainėje patalpins "Office" programų rinkinį. Manoma, kad nemažai vartotojų norės nuomoti programas (vietoje to, kad jas pirktų). Be paties "Microsoft" šią paslaugą tieks dar 14 firmų, tarp jų British Telecom, Concentric Network, Micron Electronics ir Qwest Communications International Inc

"Office" programos (Word, Excel, PowerPoint, Access, Publisher, FrontPage ir Outlook) bus įkeliamos naudojant terminalinį serverį, kuris emuliuos "Windows" terpę. "Microsoft" verslas vis plečiasi!

El. žinutė iš Marso?
1999.11.08

NASA specialistai Internetines technologijas pritaiko kosmoso ryšiuose. Ar ir už Žemės oro duknų po kelių metų nusidrieks kiber-erdvės gijos? Tačiau dar yra apribojimų, kurie trukdo Voratinkliui plėstis į kosmosą. Vienas jų - šviesos greitis... Pvz., 34,6 mln. mylių atstumą radijo bangos įveikia tik per 3 minutes. O iki Marso el. pašto žinutė skries net 20 minučių (palyginimui: po tiek laiko nutylint NT automatiškai nutraukia ryšio sesiją). Dabartinį žemiškąjį Internetą tokios atsakymo pauzės kaip mat pribaigtų. Jo pagrindas yra nenutrūkstamas bendravimas - serveriai tarpusavye "susikalba" akimirksniu.

Ir dėl to tarpplanetinianiui ryšiui reikia adapduoti dabartinius protokolus. Vienas Voratinklio tėvų, Vinton Cerf, yra ir kosminio Interneto vizijos ramstis. O kas kosmose naršys po abejotino turinio WWW svetaines? Marso kolonijų darbininkai?

Deja, ne dėl jų vyksta šie darbai. Ir tarpplanetiniu Interneto ryšiu naudosis ne žmonės, o ... robotai.

Bilas gina Amerikos senukus...
1999.11.08

Bilas Klintonas pradėjo akciją prieš telefonines apgaules. Sukurta ir www svetainė, kurioje piliečiai gali palikti skundus, o taip pat "karštą" liniją. Visi Amerikos namai gaus didelio formato atvirutę, kurioje aprašoma, kaip atskirti tikrus prekeivius nuo apgavikų. Tai rimta problema, nes JAV per metus apgavikai "nusunkia" 40 mlrd. dolerių - daugiau kaip pusė aukų yra vyresni nei 50 metų asmenys.

"Netscape" sutriuškintas naršyklių mūšyje?
1999.11.07

Metų pabaigoje tikimasi naujos "Communicator 5" versijos. Tačiau jo dalis pasaulyje gerokai sumažėjo ir jis vėluoja su galimybėmis, kurias turi MS IE (pvz., XML) - skaudu tai sieti su firma, kuri kažkada pakeitė Interneto vaizdą. Dabar jų santykis pasaulyje yra 59:41 (IE naudai). (Lietuvoje duomenys iš www.lithuanian.net Global Lithuanian Net 10 000 imties: 6500:2700 IE naudai, kiti - nykstamas skaičius)

Bandymas apginti asmens laisvę naršyti?
1999.11.06

Komercinėse WWW svetainėse įprasta rinkti duomenis apie savo lankytojus, jų naršymo įpročius. Taip daro daugiau nei 70% komersantų, kurie surinktą informaciją panaudoja "tiksliniam" reklamos pateikimui. kai kurie advokatai mano, kad tai kišimasis į kliento (kai neklausiama jo sutikimo) privatų gyvenimą.

Reklamos teikėjai ginasi, kad naršytojai gali paprasčiausiai išjungti "sausainių" (cookies, apie juos skaitykite šiame puslapyje) valgymą. Bet ar daug kas iš paprastųjų mirtingųjų žino, kaip tai padaryti?

Tai ar bus uždrausta rinkti informaciją apie lankytojus? Parodys laikas...

DVD visiems?
1999.11.05

Atrodo, kad norvegų programuotojų grupė įveikė Holivudo apsaugą (vadinamą CSS - turinio "suplakimo" sistema), skirtą apsaugoti DVD diskus nuo kopijavimo. O tai reiškia, kad galima sukurti programas, kurios leis "apsaugotus" DVD diskus kopijuyoti į kompiuterio diskus. Ir dabar daugelyje naujienų grupių (vienoje jų, skirtų Linux ir video problemoms, buvo pateiktas ir programos pradinis tekstas) ir kitur rasite "DeCSS" programą. DVD apsaugą "Pentium III" pajėgumo kompiuteris "išlaužia" per 18 sekundžių.

Ką daryti video studijoms? Kol kas jos laukia, - o kas bus toliau... Jos dar džiaugiasi, kad ne taip lengva Internetu nusiurbti 4,7 GB apimties filmą. Tačiau jį galima suspausti su "QuickTime" ar kitais būdais - ir jis neužims nė gigabaito...

Skaitmeninė dilema informacijos amžiuje
1999.11.05

Skaitmeninės informacijos saugojimas kelia ir rūpesčių dėl autorinių teisių. JAV siūloma sukurti elektroninės informacijos talpyklą (kažkuo panašią į Kongreso biblioteką). Juk dabar egzistuoja archyvai "kietai" informacijai - spaudiniams, dokumentams ir įrašams (juostose, CD ir t.t. - bet kam, ką galime "palaikyti" rankose). Bet kur saugoti informaciją vien iš bitų sekų?

Tačiau ar autoriai leis saugoti archyvuose savo "skaitmeninę" kūrybą (pvz., el.pašto žinutes)? Ir kokiomis sąlygomis? Kokia priimtina saugojimo laikmena? Kas apmokės už priežiūrą? Tikima, kad šie klausimai bus išspręsti per pora metų. Įstatymai turėtų leisti saugoti archyvuose skaitmeninę informaciją, nes "kopija yra tuo pačiu formatu".

Tokios saugyklos užtikrintų, kad informacija neišnyks net ir tada, kai dabartinė jos vieta (pvz., WWW svetainė) dingsta. Tokia saugykla turėtų būti "įkurdinta" iškart keliose šalyse - juk niekas nežino, kas ir kada "šaus" į galvą valdžiai.

NEC sudrasko "Packard Bell" padalinį
1999.11.04

Per kelis metus japonų NEC korporacija ir prancūzų "Bull" į "Packard Bell" "sukišo" 2 mlrd. dolerių tikėdamiesi, kad gerokai išplės šių kompiuterių rinką. Tačiau kai šis padalinys pasidarė persunki našta firmai, NEC nutarė netoleruoti jo nuostolių (maždaug 1 mlrd. USD per paskutiniu dvejus metus). Nors per paskutinius metus produktyvumas išaugo 30%, tačiau to neužteko konkuruojant su pigesniais konkurentais iš Azijos. Dabar planuojama atleisti apie 80% darbuotojų. Panašu, kad "Packard Bell" iš JAV rinkos išnyks visiškai.

Nesenstantys kompiuteriai
1999.11.04

"Compaq" pateikė naują "morališkai nesenstantį" kompiuterio modelį, kuriame naudojamos naujosios technologijos ir atsisakoma senųjų. Dabar parduodami daugelio firmų kompiuteriai turėjo po kelis niekam nereikalingus portus ir magistrales (pvz., 16-os bitų ISA). Kam amžinai vilkti tą senienų kuprą? Jos dabar atsisako ir "Compaq" firmos "Vista" kompiuterių šeima - su "Pentium III" ir be jokių ISA bei PS/2 portų reliktų. Išorinių įrenginių (taip pat ir klaviatūrai bei pelei) jungimui bus naudojama USB. Labiausiai klientai džiaugsis tuo, kad naujųjų modelų kaina bus tokia pati (o gal ir mažesnė) nei "tradicinių" kompiuterių.

"Nesenstančių" kompiuterių idėją karštai palaiko "Intel" korporacija, kuri remia patogaus naudoti "Easy PC" projektą. AMD kuria savą nepriklausomą "nesenstančių" kompiuterių strategiją, kurios pagrindas yra K6-2 procesorius, vertikalus CD-ROM įrenginys ir du USB portai.

Demokratijos apraiškos?
1999.11.04

JAV įstatymų leidėjams, panorusiems priimti šiokį tokį el.parašo įstatymą (vis labiau aktualiu ryšium su el. komercojos plėtojimu), nėra lengva jį įteisinti. Jis reikalingas, kad nekiltų problemų el.būdu perduodant sutartis ir kitą svarbią komercinę informaciją - kai kartu su dokumentu perduodamas ir nesuklastojas skaitmenų kodas, suteikiantis ne tik siuntėjo autentifikacijos garantiją, bet ir liudijantis, kad dokumento tekstas pakeliui (ar po to) nebuvo modifikuotas.

Tačiau įstatymo projektą atmetė JAV demokratai, nors kai kuriose JAV valstijose (pvz., Kalifornijoje) jau galioja analogiški įstatymai.

Gaidžiukams spaudžia?
1999.11.04

JAV gėjų teisių gynėjai kaltina "America Online", kad ji savo nuožiūra griežtina sąlygas "nešvankios" kalbos atžvilgiu, nes pašalino vieną gėjaus WWW prisistamymą, nes jame buvo pavartota frazė "paklusnus apačioje". AOL teisinasi, kad ši frazė pažeidė paslaugų teikimo sutarties sąlygas, kuriose nurodoma, kad klientui draudžiama naudoti seksualinės pakraipos išsireiškimus. AOL naudoja automatinį filtrą, tikrinantį savo klientų talpinamą informaciją. Tačiau tyrimai parodė, kad šis filtras gana skylėtas.

Talpus priedas nešiojamiems kompiuteriams
1999.11.03

Stiprindama pozicijas diskų rinkoje IBM pateikė 10 GB diską, skirtą jungimui prie nešiojamo kompiuterio. Tai "Travelstar 10E" modelis, kuris "įvilktas" į plastmasinį korpusą atlaikantį smūgius iki 6 kg. Diskas nesveria nė kilogramo. Per PCCard jį galima prijungti prie bet kokio nešiojamo kompiuterio. Taip pat yra ir 8 GB "Travelstar 8E".

Savaime ir visam laikui išnykstančios žinutės
1999.11.03

"Disappearing" firma sukūrė technologiją, kuri leidžia šifruoti, autentifikuoti ir sekti elektronines žinutes, o taip pat jas šalinti - net jei jos saugomos magnetinėse juostose (atsarginėse kopijose) arba persiųstos kitiems asmenims. Tokios galimybės naudingos kiekvienai stambesnei firmai, nes kiekviena jų turi savų paslapčių (prisiminkime bent jau kaltinimus prezindentui Bilui Klintonui, kai įrodymu buvo pateikiami Monikos Levinsky el;.laiškai draugei arba kai bylos prieš "Microsoft" metu iš archyvų buvo ištraukti Bilo Geitso laiškai "Netscape" firmai).

Dabar gi, pasiuntę laišką, beveik neturite galimybių pasekti jo tolimesnį likimą (ką kalbėti apie įtaką jam) "Disappearing" technologija užšifruoja laišką, kai tik paspaudžiamas "Send" mygtukas. Laiško siuntėjas (ir tik jis) nusprendžia, kiek laiko turi gyvuoti jo žinutė - kelias sekundes ar kelis metus. Laiško gavėjas naudojantis "Disappearing" programinę įrangą gali jį iššifruoti. Jei laiško gavėjas tokios programinės įrangos neturi, automatiškai įkelta naršyklė įkels WWW puslapį šios programinės įrangos atsisiuntimui ir įdiegimui. Gavėjui pašalinant laišką apie jį nelieka jokių pėdsakų, nei darbo kompiuteryje, nei serveryje, nei kur kitur.

Stabili karjera
1999.11.03

"Fortune" žurnalas paskelbė 50-ies įtakingiausių moterų sąrašiuką. Pirmąją vietą jame vėl (kaip ir prieš metus) užėmį Karleton Fiorina. Bet jei pernai ji užėmė "Lucent Technologies" padalinio postą, tai šiemet kilstelėjo iki Hewlett-Packard prezidentės ir CEO. Be jos tame sąraše rikiuojasi dar dvi HP dailiosios lyties atstovės - 13-a yra Enn Livermur, o 35-a - Kerolin Tiknor.

Auklė tinkle
1999.11.03

"Net Nanny" firma išleido savo programos, skirtos vaikų apsaugai nuo nepadorių WWW svetainių, naująją versiją. "Net Nanny 4" turi WWW svetainių duomenų bazės ir priemonės pokalbių (chat) kontrolei. Programa ne tik užkirs kanalą į tam tikro turinio svetaines, bet ir seks, kur jūsų atžala nardo, kai jūsų nėra šalia. Ji taip pat draudžia išsiųsti ir gauti laiškus, kuriuose yra tam tikrų žodžių.

Naujasis kompiuterių vidus
1999.11.02

Netrukus pasirodysiantis Intel 820 mikroschemų rinkinys bus naujų HP, Compaq ir Dell modelių pagrindas. Į tuos modelius planuojama dėti ir Dynamic Rambus DRAM (RIMM) atmintis, kurias pakritikuoja, kad už didesnę kainą gaunamas palyginti nedidelis greitaeigiškumo padidėjimas. Intel 820 jau buvo pora kartų atidėtas dėl atminties klaidų atsitinkančių motininėje plokštėje įstačius tris RIMM atmintis, todėl nauji kompiuterių modeliai bus tik su dviem RIMM.

Intel 820 greitaeigiškumas daug didesnis, tačiau įtaka skirtingoms programoms vis kitkia. Daugiausia laimi grafinės ir video programos. Be to buvo pastebėta kešavimo anomalija kompiuteriuose su 733MHz Pentium III procesoriumi, Intel 820 rinkiniu senesnio tipo "Rambus" modulius. Iš tikro, nėra ko šalia naujų technologijų dėti senesnių dalykų!

Nauji IBM atminties sprendimai
1999.11.02

Interneto paslaugų tiekėjai (ISP) plėsdami savo paslaugų ratą jaučia didėjantį poreikį dideliems atmintiems kiekį. Tą poreikį dar labiau padidina ASP (programinių paslaugų tiekėjai). IBM siūlo nemažą atminties palaikymo priemonių, programų ir paslaugų komplektą. Tai "Seascape" architektūra yra nuostabus sprendimas tinklais apraizgytam pasauliui, o SAN (išorinių atminčių tinklai) leidžia sukurti diskų atminties infrastruktūrą. Diskų ir juostų talpos papildomos programomis sumažinančiomis palaikymo, atsarginių kopijų darymo ir duomenų atstatymo sąnaudas - nekalbant jau apie greičius.

IBM "Seascape" šeimos sprendimus sudaro:
* Enterprise Storage Server - pajėgiausias daugiaplatformininis atminties serveris šiuo metu galintis talpinti nuo 420 GB iki 11 TB išorinės atminties;
* Expandable Storage Plus skirtas for RS/6000 serveriams;
* Fibre Channel RAID Storage Server skirtas NT ir Unix, nuo 36 GB iki 1000 GB
* Magstar MP 3570 Tape Subsystem kompaktinė daugiaplatforminė magnetinių juostų sistema, iki 420 GB arba su
* Magstar MP 3575 Tape Library Dataserver - iki 6,8 TB;
* Magstar 3590 Tape Subsystem efektyvi kainos požiūriu ir lanksti magnetinių juostų sistema;
* Magstar Virtual Tape Server skirtas S/390 ir RS/6000 serveriams;
* Tivoli Storage Manager Software programinė įranga;
* StorWatch Storage Management Software programinė įranga atminties panaudojimui analizuoti siekiant atminties resursus panaudoti efektyviau.

Pagrindinis Naujienų puslapis
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai