Atnaujinta: 2000 m. vasario 4 d, penktadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!    
Laimėk prizą!
Atsiliepimai
Prenumeruokitės!
Klausk-atsakys!
Anekdotai
Pasikeiskime nuorodomis!
Akcija: "Stabdyk Delfi!"

Netrukus bus papildyta naujomis galimybėmis! Tereikia truputį palaukti!

 

Karšti WWW puslapiai

Lietuvių išeivija Internete
Coca kramtymo simbolika
Paslaptingi ledai
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius

Jaunimo Kongresas
Pasaulio lietuvių jaunimo Kongresas
 

SKANDALAS 

Pagrindinis HOT puslapis
Atsiliepimai   Prenumerata   Orakulas   Juokai
 Šansas!: Laimėk prizą!
Pasikeiskime nuorodomis!

Ar tai vagystė viduryje .... lietuviškojo Interneto?

Atsiliepimų archyvas

Papildomai: Naujesni atsiliepimai

Rolandas Markevičius 2000 m. vasario 5 d., šeštadienis, 07:10:21
Ne visos aplinkybės yra man žinomos (pateikti tik du pasisakymai), todėl mano nuomonė yra kiek sąlyginė. Aš beveik neabejoju, kad iš juridinės pusės Delphi gerai pasikonsultavo ir jaučiasi saugūs. Todėl, galima manyti, kad įvardinti tai kaip domeno vagystę yra neperspektyvu. Įvardinti tai kaip p. Palubinsko intelektualios nuosavybės pasisavinimą yra daugiau šansų, bet tam reikia teistis "Palubinskas prieš Delphi", o turint galvoj kokiais resursais disponuoja abi pusės, p. Palubinsko šansai nedideli. Suprantama, šią aplinkybę Delphi advokatai taip pat įkalkuliavo į planą. Nesunku spėti, kad visi dabartiniai garsūs protestai ir triukšmas yra tiesiog suplanuoti-kaip Delphi reklaminės kampanijos dalis. Tačiau, iš etinės pusės tokie veiksmai atrodo visai "bulvariškai", ir ar nebus Delphi strateginiai praradimai (o pasitikėjimas Interneto versle yra strateginis resursas, panašiai kaip ir bankininkystėje) dėl tokios taktikos didesni, negu dabartiniai "laimėjimai"?

Sol 2000 m. vasario 5 d., šeštadienis, 03:49:45
Again - s alternatyva
alternatyva - susimetam pinigu - (apie 200$) ir padarom puslapika www.delfisux.lt ir kiekvienas kuris turi savo puslapi inete linka idedam. Galu gale czhia ne apie pinigus. ir ne apie morale. Tie kurie turi pinigu ir sveiko proto perka ne domeinus o protus kurie juos kuria. kad ir shiuo atveju. net jei uzh visa turini butu sumokeje 10$ nebutu gave tokios neapykantos...
biznierai:/
jie jau susigadino savo firmos varda tarp protingu internautu, kurie zhino kas yra kas.
O estai chzia niekuo deti. Lietuvos istatymai draudzhia fizinaim asmeniui domena registruoti. Btw.
Seimas forewer:/ Ir kiek tie pusgalviai mus skriaus?

Sol 2000 m. vasario 5 d., šeštadienis, 03:24:28
Laimejo zhmogeliukai domena bet galva ikisho i shuda. Iki ausu. Achiu dievui parode savo tikraji veida - ir rimti zhmones su jais biznio reikalu netures. Nebent noretu buti apgauti. Ash taip manau:)

LT 2000 m. vasario 5 d., šeštadienis, 00:55:45
online.lt teisiskai, kainuoja 80Lt/m, bet praktiskai, cia sudetas vieno zmogaus 5 metu laisvalaikio darbas, kurio atlygis yra daugybe aplankymu per diena. Itariu lietuviai nors ir letoki, bet kietakakčiai Interneto versle. Todel DELFI vardas greitu laiku gali atsirasti ne tik ten kur jo savininkai, noretu ji matyti.
CU

Nerius 2000 m. vasario 5 d., šeštadienis, 00:44:16
Internetas - tai nauja verslo sritis. Daugelis pasauliniu verslo mokyklu (Harvardo, Londono, ir tt) nemaza demesi savo destomu dalyku tarpe skiria Internetui, jo galimybems ir ateiciai. Ir nemazai Vakaru pasaulio kompiuteriniu firmu tai suprato. Taciau Lietuvoje sios mintys tik ima skleistis. Ir papuole lietuvaiciai ant meskeres.
Taciau Vakaru pasaulio verslo sluoksniuose etika tampa labai svarbia dalimi. Taip, Delphi nepazede jokiu juridiniu normu. Bet etines normos cia visiskai pamirstos. Todel galiu tik pasakyti, kad pirmoje rimtesneje kovoje uz savo salies Ineto etiketa, turime pasireiksti mes - Internautai. Todel kvieciu visus internautus parodyti tiems delfi, kad kaip sauksi, taip ir atsilieps.

Rimas 2000 m. vasario 5 d., šeštadienis, 00:12:12
Paršai

Giedrius 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 23:11:44
Koks sutapimas! Man kaip tik siandien (02.04) prireike surasti Internete
Lietuvos Muzikos akademijos puslapi. As gerai zinau, kad gera akademiniu puslapiu kataloga buvo sukaupes Online puslapis. Deja, siandien jo senuoju adresu neberadau. Kai pamaciau, kad adresas automatiskai nukreipia i svetima puslapi labai nuliudau. Taciau budamas geras tos srities specialistas as suradau nuoroda i online puslapi 5 kontinentu svetaineje. Iki pat varako, kol neatejo J.S. zinute as nieko nezinojau.
Dabar man tapo viskas aisku. Mano nuomone tai akivaizdi vagyste. Taciau pagali LT vardu registravimo taisykles (gal jos jau pasikeite) iki siol LT vardo negalejo uzregistruoti fizinis asmuo. Jeigu tokio pakeitimo greitu laiku neivyks, galima tiketis, kad vardu vagystes kartosis. As pats planavau registruoti varda ir noretusi LT domene, taciau jeigu man neleis buti jo savininku - teks registruoti kitame domene, pvz., NET. Tiek LitNetas, tiek IPT pradeda nekelti didedlio pasitikejimo. Perdaug nesaziningai jie zaidzia.

la mesa grungla da fenia 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 23:02:42
nu ir ka - kas cia ka skriaudzia?.. broliai letuviai eilini karta patys ilipo i
meshla ir eilini karta iesko kaltu.. kapitalizmas tuo ir rox kad silpni ir/ar
kvaili su laiku iskrenta is zaidimo, izoliuojasi ir buna uztrypiami.
online.lt buvo tdd.lt nuosavybe. tdd.lt kompanija buvo nupirkta - visi
jos igaliojimai bei teises atiteko naujiems savininkams. labai gerbtina,
is ju puses, kad jie bande tartis su Mr. V. Palubinsku - bei jeigu pastarajam
pasirode nepriimtinos salygos - jo teise rinktis, juo labiau kad sio
veikejo nekurias diletantiskas idejass as zinau.
ir nereik tik verkt kaip cia estai naikina lietuvos turta ar spaudzia tautiecius -
jeigu letuviai tikrai tokie kvaili - tai arba tai isikalbejimas arba tiesa.
bet kurie atvejai teigiami: jeigu tai isikalbejimai - tai nemalam shudo ir
darom geriau. O jeigu esam kvaili - tai dziaukimes kad estai padarys tai ko
patys nesugebam.

Kestas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 22:18:14
V.Palubinskas yra tas zmogus, kuri kaip Lietuvos internetui nusipelniusi zmogu turetu zinoti kiekvienas internautas. Jis yra puikus interneto zinovas, taciau jam matyt, pristigo versliniko uosles, jei teises i domaino varda jis savanoriskai atidave SK. Klientai su ISP pasiraso sutarti, pagal kuria domaino vardas priklauso klientui, nors registruojamas jis per ISP. Kaip supratau V.Palybinskas tokios sutarties neturejo. Taciau argi matant kaip sparciai sukasi online.lt skaitliukas jam nekilo mintis, kad galbut reiketu tokia sutarti sudaryti?
Ka gi, kad ir kaip bebutu liudna, taciau teisiskai viskas yra tvarkoje, nors online.lt varda isgarsino ir V.Palubinsko content'as. Tikrai apmaudu tai, kad online.lt del kam nors zinomu priezasciu negalejo tapti tuo kuo pretenduoja tapti delfi.
Skaiciau pasiulymu boikotuoti... Jei man bus patogi delfi sistema, as ja naudosiuosi, jei bus galima pirkti online as pirksiu. nestabdykime progreso, kad ir is kur jis beateitu.
Beje V.Palubinsko sistema, kuriai lietuvoje dar nera lygiu, galima rasti <<<<<<<<<<<< www.on.lt >>>>>>>>>>>>>>>

Noname 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 22:08:30
Na pamastykime. Viskas skamba teisingai, tačiau, ar Vladas Palubinskas būtų paigailėjęs 80Lt/metus, jei būtų nepasitikėjęs TDD? Aš taip nemanau! Išties mano žiniomis pajamos yra kur kas didesnės. Vadinasi p. Vladas pasitikėjo TDD.
Bet gi ponai - kur gi Jūsų etiketas? Ar Jūs perspėjote Vlada bent prieš pusę metų, kad jis galėtu užregistruoti naują vardą, bei jį išafišuoti? NE!
O dabar gaunasi taip: Jūs teisėtai perėmėte domena (nors ir pažeisdami moralines nuostatas), ir NETEISĖTAI pavogėte lankytojus, kurie rinkdami tą vardą tikėjosi pamatyti online.lt tinklapį.
Ir dar: ar Delfi būtų ėmusis tokių represijų, jei online.lt būtų 1 lankytojas per parą? Atsakymas akivaizdus... Gaila, kad Daivos rankos surištos. Bet užtat mūsų ne. Manau jei kiekviena masinio informavimo priemonė įskaitant ex-online.lt, news.lt, eureka.lt laikas.omnitel.lt, paskelbtu visa domeno "perėmimo" procesą (so far so good)- delfi turėtų sugadintą imidžą nuo pirmųjų dienų. Ir jau tuomet didieji marketingo strategai įskaitant Gerb. Jurga Eivaitę, turėtų apmastyti iš naujo savo planus.
O gal jau ir turi? Na gerai Delfi - čia tau, kad daugiau šypsotumeis, http://delfi.steals.in.lithuania.eu.org/
Manau galima tai pameteti ir užsienio portalams, kurie su malonumu pasigriebs tokią naujieną, o Microlinkas tikrai nebus patenkintas tokia įvykių eiga!

Tomas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 22:05:00
Vagys. Saudyti tokius reikia be teismo.

Saulius 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 21:33:43
Kaip rašo DELFI atstovė: "Senoji svetainė liko jos kūrėjo žinioje." Deja, iš naujosios svetainės nesimato, kur ir kaip jos galima būtų ieškoti. Tad jos nebeliko tūkstančių lankytojų žinioje. Tai pirmiausia nepagarba jiems. Galbūt V.Palubinskas formaliai nėra teisus, tačiau kai firma taip negerbia potencialių klientų, tai nemanau, kad su tokia firma verta turėti reikalų. Ir nesvarbu, iš kur ta firma - Estijos, Rusijos, JAV ar Lietuvos.

Ūdrys Rudys 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 21:33:37
Manau kad vagystė visgi įvyko. Ir turėtų gražinti jam tą pavadinimą

Bukelis 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 21:23:36
Nukentėjo vartotojas. Kokio velnio man į tą Delfi puslapį, kai aš noriu www.online.lt surinktos informacijos? Čia ką, tyčiojamasi iš manęs ir man jėga brukama informacija, kurios aš nenoriu? Kvepia apgaule. Ką ten sako marketingo vadovė apie teises? Jei Delfi nors truputėlį rūpintųsi vartotoju, būtų perspėjus bent prieš savaitę, kad paliks Lietuvos interneto vartotojus be vieno svarbiausių Lietuvos portalų. Bet siaip gera karjeros pradžia. Nuoširdžiai sveikinu, Delfi! (:<

Kestutis Mikoliunas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 20:25:25
Teisiniai dalykai yra viena, bet LOL visada buvo F.Palubinsko, nes jis tai dare. O kas formaliai mokejo tuos kelis litus siuo atveju tai nera to darbo verte, kuris buvo daromas. Ir jeigu kazkas nori ta darba nupirkti uz tuos kelis litus, tai jis geriausiu atveju yra nesaziningas. Panasiai kaip Panasonic ir Panasoanic.
LITNET'as irgi turetu paaiskinti apie tai, kodel dabar esama vardu registravimo tvarka sukele tokia teisine netvarka.

Liya 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 19:44:45
Gerbiamieji!
Man tai visiskai nepatinka!
Lithuania on Line puikus informacijos saltinis.Galejai rasti visus atsakymu apie Lietuva: spauda, duomenu bazes, zmoniu, firmu paieska. O kas dabar tas Delfi? Jokios issamios informacijos ir taip letai vyksta paieska. Tai tikrai skandalingas ivykis.
Come back Lithuania - on - line!!!!!
O Delphi as rekomenduociau pasamdyti geresnius specialistus ir jus nebusite vistiek tokio lygio kaip L-o-l.

Alfredas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 19:30:28
Gal ir gerai, nes vardas "online.lt"
neturėtų priklausyti net ir V. Palubinskui
, kad ir kaip gerai jis tą svetainę tvarkytų. Tikiuosi "online.lt" grįš Lietuvon.

Alfas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 19:11:51
Kas cia per estai dar atejo. Ponas Palubinskas puikiai tvarke savo svetaine o cia kazkokie prisisikeliai DELFI ateina ir viska pasisavina.Negerai. O galbut uz toki poelgi reiketu nubausti estus? Manyciau Lietuvoje yra pakankamai Craceriu kurie sugebetu nulauzti puslapi.
Jei taip rasykite.
Ir dar kas tiems DELFI leido ideti nuoroda i mano puslapi sportas.8m.com .
Pas estus mano puslapiui ne vieta.

Adomas Svirskas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 18:49:00
Taigi, tai kad delfi.lt cia atejo, yra viso Lietuvos IT+media verslo (jei toks yra) GEDA.

Adomas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 18:44:00
Gerbiamieji, estoncai yra estoncai ir visada elgiasi pagal savo kulemiajiskus (kiauliskus) principus. Kad online.lt yra pasmerktas buvo aisku jau seniau.
Problema yra tame, kad Lietuvoje netasirado jegos, galincios sukurti _lietuviska_ o ne Pan-Baltic portala. Negi tam kvapo neuztenka? Ar izvalgumo? Kai AOL nupirko Time Warners, tai daugiau nei akivaizdziai parode kaip vertinamas online media verslas.
Estoncai tai suprato seniai ir investavo - tautieciai liko smelio dezes ir Interneto pionieriu lygyje.
Internetas tapo stambaus verslo irankiu, ir emocijos cia nieko nebepades.
O senojo online.lt gaila.

Vidmantas Balciunas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 18:36:31
Tai skandalas nedarantis garbės Delfi firmai. Nors kaip sakoma - biznyje draugų nebūna, bet vienok! Kitas reikalas, kad kaltas yra ir pats p.Palubinskas: jei jau dedi tiek darbo, tiek pastangų kurdamas online.lt, tai pasistenk ir juridines teises dėl domeino vardo susitvarkyti! Na nebent gala buvo kelių šimtų Lt už registravimą savo vardu...
Na o jei su Delfi susitarti žmoniškai negalima, tai bent elkitės civilizuotai - sukurkite www.online.lt tinklapį su nuorodomis tiek į naująją online.lt vietą, tiek į tą Delfi svetainę. Ir lai būna jis bent pusmetį ar metus, kad visi vartotojai spėtų pasikeisti savo nuorodas į teisingas ;-)

Naras 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 18:19:47
Akivaizdi informacijos vagyste.
Ar tai galetu paneigti DELFI?

John 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 18:11:24
Teisiskai Delfi teisi, jei domenas priklauso jeims, bet....
Zinau asmeniskai p.Palubinska ir labai ji gerbiu. Jis
padare "musu" Internetui tikrai nemaziau nei SK/Delfi.
Mano nuomone - tokie veiksmai tiesiog neetiski.
Delfi... Skambus vardas, ir bjauri pradzia.

Jonas V. 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 18:05:39
Nors nesu itin gerai susipažinęs su visa situacija ir lietuvišku online'u, suprantu, kad formaliai juridiškai p. V. Palubinskas yra nevisai teisus ir bylą teisme, matyt, laimėtų sunkiai.
Vis dėlto, jo penkerių metų darbas toms pačioms Skaitmeninėms komunikacijoms ir visiems su tuo susijusiems turėjo jei nesukrauti, tai bent jau padėti susikrauti neblogą kapitalėlį (kaip galima įtarti). Tad realiai žiūrint, jis savo nesumokėtus mokesčius iš tiesų kompensavo su kaupu. Tai yra, jo sukurta vertė (su visa klientūra) yra gerokai didesnė už tuos ne tokius jau galingus mokesčius. Žodžiu, formaliai juridiškai gal ir teisingos DELFI spekuliacijos moraliai ir ekonomiškai nėra visiškai pagrįstos. Kitaip tariant, link normalios ir padorios civilizacijos judame gana sunkiai. Kita vertus, pinigai skrupulus nevisada pripažįsta.

Driezas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 17:58:33
Manau, kad vien is etiniu sumetimu reikejo palikti domena online.lt p. Palubinsko zinioje, nes jis naudojasi siuo domenu jau keletas metu ir sukaupes ten tikrai nemazai informacijos apie Lietuvos WWW puslapius. Jau vien delto, jis nusipelne, kad sis domenas pelnytai priklausytu jo ziniai visam laikui.

Eugenijus Valavičius 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 17:39:36
Ar nebutu galima sio pavyzdzio ideti i biznio morales vadoveli? Kartu ir prisimintume ilgiau, ilgiau atsilieptu taip bizniaujantiems...
Gerbiami ekonomistai?

Laima 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 17:37:16
Jausmas toks, lyg vel musu krastas aneksuotas butu. Sikart atejo broliai estai ir uzdejo meskino letena. Kazin ka jie butu pasake, jei kas nors analogiska ju adresa butu prarijes. Pasaulyje ne pirma karta ekonomiskai stipresni perka ar tiesiog praryja silpnuosius, bet vartotoju pripazinimo sulaukusioms prarytuju prekems ju vardas paprastai paliekamas. DELFIo nesugebejimas susitarti su Palubinsku del finansiniu salygu rodo jo vadovu, atsakinguju uz marketinga nekompetentinguma, nes -kad ir kaip butu skaudu ir gaila- online.lt laikui begant p.Palubinskas manau suras kur ir kaip pakeisti kitu nemaziau Lietuvai reprezentatyviu adresu, o DELFI sio skandalo demes ilgai dar negales nusiplauti. Kaip manot, Lietuvos internautai, busim solidarus? Boikotuojam?

Žilvinas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 17:19:56
"Delfi" pasirinko labai efektyvų būdą, kad apie juos labai greitai paplistų žinia per visą Lietuvą. Bet būdas yra šlykštus. Savo tikslą pasiekė, ir už tai aš juos NIEKINU.
Į kiekvieną vardą, kaip ir į prekybinį ženklą, yra sudėta daug investicijų. Dabar "Delfi" tas investicijas ir naudoja. O tai - VAGYSTĖ.
Dėsiu visas pastangas, kad su "Delfi" neturėčiau JOKIŲ reikalų. Ir darysiu ANTIREKLAMĄ.

Sarunas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 17:15:04
Visiskai nesuprantu keliamo triuksmo. Juk niekas is gerb. p. Palubinsko neateme, nesugriove ir nepanaudojo savo tikslais online.lt nuorodu duomenu bazes. Kiek teko girdeti, p. Palubinskas buvo perspetas del domeno nukreipimo i delfi.lt po ilgai trukusiu nesekmingu derybu. Kalbos apie Skaitmeniniu komunikaciju, kaip "blogo" ir klientams pavojingo ISP, ivaizdi ir ju klientu baime yra visiska nesamone. Su klientais yra pasirasoma sutartis. O kur sutartis su gerb. p. Palubinsku? Duomenu niekas is jo neateme. Galbut Delfi neapsimokejo toliau laiduoti www.online.lt islaikymo (vardo islaikymo, techniniai, programiniai ir kt. mokesciai) ir jie ji panaudojo savo reikmems, pasitaikius progai?

Viktoras 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 17:00:13
Sunku net komentuoti tokia bjaurasti!!!
Ateina uzsienietis ispampusiom kisenem, ir.... viduryj baltos dienos, be jokiu skrupulu tiesiog APVAGIA viena is labiausiai nusipelniusiu Lietuvos Interneto bendruomenei LR Pilieti.
Paprasciausiai - tiesiog pasitycioja is jo!
Kaip dar kitaip tai galima pavadinti ? A !???
Siulyciau pradeti organizuoti sitos AMORALIOS ateiviu firmos visuotini boikota.
Viktoras (Internete nuo 1995 m.)

robertas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 16:55:21
Mano nuomone, be Palubinsko sutikimo, nesvarbu kokios buvo jo salygos, niekas nieko negalejo daryti, tai parodo, kad Lietuvoje vyrauja tendencija, kam moketi, jeigu galima atimti.

Arnas U. 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 16:55:05
Sveiki,
taigi, ponai, ne pirmas atvejis kai "api%#@$ami" savi. Netikiu kad Skaitmeniniu vaikiai turi bent kokia kalte, nei tos, kad pries jungimasi neatidave vardo Palubinskui. O Delfi po sio skandalelio parode savo tikra veida - baksai auksciau morales. Nu ir velniai su jais. Teisinga chebra jau seniai butu atidavusi online.lt atgal - o "tuuyokkaukem", t.y. estams online.xx portalas yra tas pats kaip mums search.xx :) jie tiesiog tik tokiu pavadinimu isivaizduoja salies internet pradzia.
Nu ir velniop juos. tikiu kad mes, savo srities profiai, sukelsim savo autoritetingais zodziais daug nepatogumu Delfi marketingui :)
Arnas

Virgilijus 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 16:54:47
Jei imanoma "uzdaryti" vardus, tai tik ka tik isdygusi!!!
Kodel zmones keliaujantys i Lietuvos resursus per ONLINE is viso gali buti klaidinami - vietoj zinomos pagalbos - patenki velniazin kur...
Manau, kad kompanija, jei ji solidi ir besitikinti kokiu nors perspektyvu ateityje, turetu paskubeti atsiprasyti tiek p. Palubinsko, kompensuodama jam uz pasinaudojima jo triusu savo pavadinimo ispopuliarinimui, tiek visu Internautu,
nes jie sugeba ne tik kurti www svetaines.......

Remis 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 16:40:20
Tikrai bjauru, kai "spragtelejes" i savo iprasta nuoroda gauni kazkoki (atsiprasant) - PIMPI, DELFI ar dar kazka ...
Ar jau estu pakalikai nebesugalvoja kitokiu vardu, kad savinasi sukurtuosius? Ar savojo vardo negerbia???
Nors p.Palubinskas juridiniu poziuriu - zioplys, bet paskaiciuokime, koki darba nuveike? Ar jo pastangos nevertos atpildo? Pagarbos? Ar Delfi-nams pinigai svarbiau uz pagarba?

Aldas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 16:38:10
Ka Jus mielieji cia snekate apie jurisdikcija.
Pasitikejimas bei lojalumas elektronineje rinkoje daug trapesnis nei atrodo.
Etika pirmoje eileje... deja ne Lietuvoje

Arvydas Matuzonis 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 16:37:05
Taip sutapo, kad tik vasario 3 d. išvakarėse užpildžiau papildymo anketą ir labai operatyviai gavau p. Vlado atsakymą. Pabanžiau prisijungti ir pažiūrėti rezultatą - nepatikėjau savo akimis - WWW.ONLINE.LT dingo. Vietoj jos - puikuojasi visai naujos firmos, visai nežinomos Lietuvoje, bet su kazkaip labai girdetu pavadinimu, svetainė. Pirma mintis - hakeriai. Pabandžiau parašyti p. Vladui laišką - dar gražiau - "...domain name not found...". Nežinau p. Vlado ir Skaitmeninių komunikacijų juridinių santykių, todėl negaliu spręsti apie formalią domeno priklausomybę. Tačiau jau pusę dešimtmečio visi Lietuvoje žino, kad www.online.lt yra Palubinsko puslapis. O autorinės teisės (kartu su pavadinimu), kiek suprantu, turėtų priklausyti autoriui, jei nėra kitų susitarimų.
Pagaliau, pats įsiveržimas į WWW rinką... Gerai dar kad skaitliuko neįdėjo. Apie firmo nusiteikimą kovai rinkoje ir pavadinimas nemažai sako. Neseniai dukra pirko sportinius batelius turguje, firminius, firmos "odidas". Ir neprikibsi...
Arvydas Matuzonis
LITNET ekspertų gr. narys

LT hostmaster 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 15:47:47
Laba diena,
Noreciau atsakyti i gerb. V. Statuleviciaus laiska.
Mes, visi internet vartotojai zinome kokia verte turejo ir turi p. V. Palubinsko informacine svetaine www.online.lt. Medziaga buvo rinkta ilga laika ir ateme daug pastangu is autoriaus, kad svetaine taptu tokia populiari.
Ziurint i moraline sios problemos puse, UAB "Skaitmenines komunikacijos" pasielge nesaziningai su p. V. Palubinsku. Pagal galiojancias vardu registracijos taisykles, privatus asmenys registruojasi per internet serviso teikejus, kuriu paslaugomis naudojasi, kad svetaines butu pasiekiamos istisa para. Labai gaila, kad p. V. Palubinskas nesudare jokios sutarties su UAB "Skaitmenines komunikacijos" del vardo naudojimo salygu.
online.lt vardas buvo registruotas 1996 metu spalio 16 d. UAB "Skaitmenines komunikacijos" prasymu. Yra sutartis (001-I97). Todel pagal Jusu teigini, kad "adreso seimininkas yra pirmasis ji uzregistraves ir mokejes uz ji mokescius" yra UAB "Skaitmenines komunikacijos".

Vytas Statulevičius 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 15:43:42
Gerbiamieji,
Lietuvos domeno vardu administratore p. Daiva Tamulioniene paaiskino, kad "1996 metais Vladas Palubinskas pradejo kurti Interneto svetainæ vardu www.online.lt. Kadangi privatiems asmenims tokio vardo suteikti negalejome,jis buvo uzregistruotas 1996.10.16 "Skaitmeniniu komunikaciju" prasymu.".
Keturis metus p. Palubinskas kure sia svetaine ir ja padare labiausiai lankoma Lietuvoje. Estu kompanijai "MicroLink" nupirkus "Skaitmenines komunikacijas" naujoji kompanija nusprende pasipelnyti is p. Palubinsko darbo - www.online.lt irenge nukreipeja i savo kuriama portala Delfi. Naujame lape apie p. Palubinska ir jo svetaine nera ne zodzio...
Toks poelgis, mano nuomone, nedaro garbes "Delfi" bendrovei - Internet'o paslaugu teikejas pasisavino savo kliento adresa. Juridiskai tai gal ir teisinga, bet moraliniu poziuriu man atrodo kad "Delfi" savo darba Lietuvoje pradeda apgavyste. As pats nepatikeciau savo tinklapiu tokiam ISP.
Dalis kaltes tenka ir Litnet'ui, neleidziusiam registruoti vardu privatiems asmenims.
p. Daiva Tamulioniene kreipiasi i Delfi savininkus ir jiems siulo gerenariskai grazinti adresa p. Palubinskui.
As visiskai pritariu tokiam kreipimuisi ir siulau kitiems prisijungti.
Su pagarba, Vytas Statulevicius

Antanas 2000 m. vasario 4 d., penktadienis, 15:40:27
Vienas žodis - BJAURU!

Papildomai: Naujesni atsiliepimai

©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.

 

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai