Pateikta: 2000 m. kovo 03 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Laimėk prizą!
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

Naujasis elektroninės leidybos amžius
2000.05.25

"Time Warner Inc" ruošia naują el. knygų leidybos iPublish.com skyrių (iš trijų dalių: "iRead" - skaitytojams, "iWrite -rašytojams" ir "iLearn" - besimokinantiems rašyti), pakeisiantį 21 a. žmonių skaitymo įpročius. Jis turėtų pradėti veikti kitų metų pradžioje. El.knygos kainuos pigiau už popierinės kietais viršeliais, kurioms suduodamas skaudus elektroninis smūgis. El.knygų platinimui bus tariamasi su AOL, netLibrary, Gemstar International, Ingram Book Group bei Barnesandnoble.com.

"Tivoli" tinklo atmintims
2000.05.25

"Tivoli Systems" atskleidė tinklo atminčių vystymo ir partneriavimo planus. Tivoli Storage Manager 4.1 naujosios galimybės leidžia automatinį tinklo atsarginių kopijų darymą, magnetinių juostų bendrą panaudojimą, tinklo duomenų greitą atstatymą, daugiasluoksnį ir greitą duomenų persiuntimą tinklu ir integraciją su EMC sukurta "TimeFinder" sistema. "SAN Extension ToolKit" išplečia SAN valdymą ir leidžia "NetView" vartotojams centralizuotai valdyti atminčių tinklus, LAN bei WAN.

McAfee pagalba šnipams
2000.05.25

"McAfee" antivirusinė programa "amnestavo" (daugiau neįspėja apie jo buvimą) "NetBus" "Trojos arkliuką", kuris leidžia nutolusiems asmenims (pvz., įsilaužėliams) gauti kompiuterio valdymą. Vienas iš panaudojimų būdų - vadovams suteikiama galimybė sekti pavaldinius. "Arkliukas" galėjo nučiupti ekrano vaizdus, perimti kamerų ir mikrofonų signalus, įsigauti į el.pašto dėžutę, peržiūrėti adresų knygutes ir kitus kompiuteryje esančius failus. Spėjama, kad "McAfee" nusprendė bendradarbiauti su tokių programų kūrėjais.

Nauja priemonė el. komercijos svetainėms kurti
2000.05.25

„eOne Group", LLC - pirmaujanti Anglijos el. komercijos paslaugų kompanija - išleido antrą „Java" ir XHTML technologijomis sukurtą el. komercijos įrankį- „jCommerce" padedančią plėtoti bet kokį verslą įvairiose platformose ("Linux", AIX, "Java", NT ir t.t.). Ji lneįdedant didelių pastangų eidžia sukurti daugiafunkcines sudėtingas el. komercijos svetaines.

Medikai už "etikos kodeksą"
2000.05.25

Internet Healthcare Coalition paskelbė "Virtualaus gydytojo etikos kodeksą", pagal kurį gydytojai turi įtikinti pacientus, kad tiesioginis bendravimas su gydytoju yra žymiai veiksmingesnis už "virtualų gydytoją" Internete. Šis kodeksas nukreiptas prieš Interneto gydytojus, išrašančius recepto net neišvydus paciento. Tačiau Kodekso kritikai sako, kad matydamas paciento veidą gydytojas gali dažniau apsirikti.

"Macromedia" naujovės
2000.05.24

"Macromedia" pristatė interneto svetainių atnaujinimo "Generator 2" programos dvi versijas:
1) svetainių kūrėjams, kuriantiems svetainių prototipus ir dažnai atnaujinančius "Flash" failus,
2) ypač didelių svetainių prižiūrėtojams, kuriems reikia optimizuoti jų spartą. "Enterprise" versija turi kelių sluoksnių laikino saugojimo galimybę, leisiančią svetainių kūrėjams paprasčiau išsaugoti ir tvarkyti dažnai skaitomą informaciją ir taip sumažinti serverio apkrovą. Abi versijos turėtų pasirodyti birželį ir veiks "Windows NT/2000", "Sun Solaris" bei "Linux" operacinėse terpėse.

Panaudojamos neįgaliųjų technologijos
2000.05.24

"Archimedes" projektas siekė sukurti įrankius, priartinančius kompiuterius asmenims, turintiems kalbos, klausos, fizinių ar kitų sutrikimų. Tačiau, jie galėtų "nuimti" nemažai streso, kurį patiria bet kuris kompiuterio vartotojas. Juk grafinė sąsaja vis dar nėra pakankamai intuityvi. 5-is metus trunkantis projektas didžiausią dėmesį skiria protingų elektroninių tarpininkų bei natūralią žmonių kalbą naudojančios programinės įrangos kūrimui. "Archimedes" sukūrė į pelę panašų įrenginį, padedantį akliesiems jausti erdvę kompiuterio ekrane. Jis turi daviklius, pranešančius, kada vartotojas pelės žymekliu pasiekia kokį nors objektą ekrane. Kiekvienas ekrano elementas, pavyzdžiui, langas, ikona ar tiesiog teksto žodis - perteikia skirtingus pojūčius.

Prancūzai "teisia" Yahoo!
2000.05.24

Prancūzijos teismas pareikalavo, kad "Yahoo!" neduotų prancūzų lankytojams prieigos prie puslapių, kuriuose prekiaujama nacių atributika bei relikvijomis, nes Prancūzijoje uždrausta prekyba tokiais dalykais. Teisėjas apkaltino "Yahoo!" šalies "atminties" įžeidimu.

Dokumentų klastotės
2000.05.23

JAV senate paskelbti penkių mėnesių tyrimų duomenys rodo, jog 30% visų suklastotų dokumentų JAV yra gaunami internete. Senatoriai ir specialiųjų tarnybų atstovai šią problemą vertina gana rimtai. Pasirodė, jog internete galima gauti bet kokį dokumentą – pradedant gimimo liudijimu ir baigiant FTB darbuotojo pažymėjimu.

“Lexmark” iššūkis
2000.05.23

“Lexmark” rinkai pateikė penkis naujus lazerinius spausdintuvus galinčius konkuruoti su analogiškais HP gaminiais. Pvz., bendrosios paskirties Optra M421 sulyginamas su HP LaserJet 4050, tačiau kainuoja pigiau. Tačiau HP užima 76% rinkos. Ir “Lexmark” su 8% yra vienintelis, kuris sugeba joje šiek tiek pasivaržyti (toliau yra NEC su 5%).

Vokietija atsisakys “Outlook”?
2000.05.23

Vokietijos vyriausybė, gal būt, nebesinaudos pašto programa “Microsopft Outlook” dėl “ILOVEYOU” epidemijos ir kitų kompiuterinių virusų, pažeidžiančių šią sistemą. Vidaus reikalų ministerijos atstovo teigimu, federalinė vyriausybė ieško alternatyvos programai “Outlook”, tačiau galutinis sprendimas dar nepriimtas.

Sony pateikia pirštų skenerį
2000.05.22

FIU-700 yra kredito kortelės dydžio įtaisas patikrinantis pirštų “raštą”, pagal kurį valdo tinklo, kompiuterio ar atskirų programų prieigą. Jis jungiamas USB jungtimi ir veikia “Windows: 98 arba 2000 terpėse. Jo tikslas – padidinti kompiuterinių sistemų saugumo lygį.

Telefonai – nauja virusų terpė?
2000.05.22

Į Internetą jungiami (WAP) mobilieji telefonai ir naujoji PDA ir kitų įtaisų karta gali būti naujosios kompiuterių virusų antpuolių taikiniais, paliekant verslininkus be ryšio kelias dienas. Telefoniniai virusai gali įrašyti pokalbius ir persiųsti juos kitiems, ištrinti pinigų sumas piniginių ar pateikti papildomas sąskaitas už telefoninius pokalbius. Telefonų gamintojai jau ruošiasi atskirti telefonuose esančias programas, kad jos negalėtų pasinaudoti viena kita.

IBM diegia technologijas
2000.05.22

IBM pristato pirmuosius AS/400 serijos kompiuterius su patobulintos technologijos mikroschemomis, leisiančiomis pagreitinti greitaveiką 20-30%. Tai SOI, kai tranzistoriai dedami tiesiai ant stiklo, o ne ant jį dengiančio silicio sluoksnio. Nuo stiklo mažiau elektronų “pabėga” ir tuo sumažinamos energijos sąnaudos padidinant efektyvumą. Kiti IBM pasiūlymai – naudoti varį vietoje aliuminio (šią kryptį jau pasirinko ir AMD tuo aplenkdama “Intel”) bei “low-k” izoliacinę medžiagą. Rudenį SOI technologija bus pritaikyta ir RS/6000 serveriams. Ji bus ir dalis naujos “Power4” procesorių kartos dalis.

Daugės DVD diskų
2000.05.21

“Matsushita Electric Industrial” ketina gaminti daugiau DVD diskų, nes plečiasi jų rinka -iki metų galo įrašytų diskų gamybos apimtys išaugs iki 14 mln. vienetų per mėnesį (dabar, 6 mln.), o įrašomų – iki 300 tūkst. per mėnesį (dabar, 100 tūkst.). Populiariausi 2,6 GB talpos diskai, tačiau netrukus pakils 4,7 GB diskų poreikis. “Matsushita” JAV turi 3 gamyklas. Šią vasarą ketinama atidaryti naują gamyklą Airijoje.

WWW nusitaiko į moteris
2000.05.21

El.parduotuvės vis daugiau dėmesio skiria užimtoms verslo moteris siūlydamos galimybę vienoje vietoje pirkti viską – nuo kontraceptinių priemonių iki namų apyvokos reikmenš bei dovanėlių vyrams. Moterys sudaro apie 50% Interneto naršytojų ir tai greičiausiai didėjantis el.komercijos sektorius.

“VA Linux” varžosi su “Sun”?
2000.05.20

“VA Linux Systems” pateikė 2130 serverio modelį su vienu procesoriumi.Tačiau bendrovė turi kėslų parduodama galingą techniką atimant dalį rinkos iš “Sun”, kuris vis labiau jaučia didėjančią konkurenciją serverių su “Linux” srityje. O “Linux “ ir toliau plinta – IDC duomenimis ji jau sudaro ketvirtį serverių rinkos.

Bankrutuoja “Boo.com”
2000.05.19

Prieš pusmetį atsidariusi žinoma europietiška interneto parduotuvė “Boo.com”, prekiavusi drabužiais ir avalyne, pranešė bankrutuojanti. Nežiūrint į pardavimų augimą, jai nepavyko įkalbėti investitorių papildomai investuoti į šį verslą. “Boo.com” negali sumokėti kreditoriams, kurių dauguma yra reklaminės agentūros, apie 25 milijonus dolerių.

Klastotojas naudojosi kariškių duomenimis
2000.05.19

Nju Džersio gyventojas prisipažino kaltas 331 suklastotos kreditinių kortelių sąskaitos sukūrimu, panaudojant aukštų kariškių duomenimis. Atsiskaitydamas suklastotomis kreditinėmis kortelėmis jis įsigijo kompiuterių ir juvelyrinių dirbinių už 161000 dolerių. Asmeninius kariškių duomenis klastotojas gavo internete, kur juos skelbė oficialus kongreso biuletenis.

Abiturientai priimami tik internetu
2000.05.19

Nuo šio rudens visi norintys mokytis West Virginia Wesleyan koledže dokumentus priėmimo komisijai galės paduoti tik internetu. Koledžo vadovų manymu, tokia priėmimo forma supaprastins dokumentų apdorojimą. Tačiau kai kurie švietimo sistemos atstovai pasisako prieš tokios formos darymą privaloma, primindami apie ribotas kompiuterių naudojimo galimybes turinčius žmones.

Belaukiant pigiųjų AMD procesorių
2000.05.18

AMD birželio viduryje žema kaina pateiks rinkai naująjį "Duron" procesorių, "Athlon" procesoriaus variantas "masiniams" vartotojams. Pirmųjų "Duron" procesorių greitaveika bus 600 MHz, o vėliau - 750 MHz. Kainos bus tokios pat ar mažesnės nei planuojamos analogiškų "Intel" firmos naujųjų "Celeron" procesorių, o ir pasirodys rinkoje truputį anksčiau. Jie pranašesni už "Celeron" ir kitomis charakteristikomis: turi 128 KB L1 sparčiosios atminties (lyginant su "Intel" 32 KB). Ši apimtis (kaip ir 64 KB L2 sparčiosios atminties) pasirinkta norint išlaikyti žemas procesorių kainas.

Compaq varžosi didžiųjų UNIX tarnybinių stočių rinkoje
2000.05.18

“Compaq” pristatė naujas “AlphaServer GS” tarnybines stotis, skirtas el. komercijos ir telekomunikacijų bendrovėms bei mokslinių tyrimų, sveikatos apsaugos ir finansų rinkoms. 2000-aisiais “Compaq” tikisi padidinti apyvartą 1 mlrd. dolerių ir per artimiausius 3-4 metus išplėsti savo dalį UNIX rinkoje. “Compaq” jau gavo per 200 užsakymų, pvz., “E*Trade”, “Northern Light” ir “Lycos”. Pristatant ypatingu patikimumu ir našumu išsiskiriančias AlphaServer GS sistemas visame pasaulyje, dalyvauja “Oracle” ir kiti pirmaujantys programinės įrangos gamintojai.

Teikianti vilčių, tačiau vėluojanti naujoji OS
2000.05.18

Šiais metais naujoji Apple Computer firmos OS X operacinė terpė dar nepasirodys, tačiau tikėtina, kad daugeliui jos vartotojų patiks naujosios galimybės., ypač naujoji "Aqua" sąsaja. Nepaprastai padidintas sistemos stabilumas, kai vienos programos veikos sutrikimas visiškai neįtakoja kitų terpės programų. Stulbina grafinės informacijos tvarkymo funkcijos, pvz., "įkopijuoti" (copy-paste) dvimatį piešinį į kitos programos tvarkomą trimatį vaizdą. Betą versiją vartotojai galės išbandyti jau šią vasarą. Taip pat į būrį nebuvo priimta MS IE 5.0 naršyklė suteikus pirmenybę "Sun" firmos sukurtoms "Java" technologijoms. "Adobe" jai paruošė supaprastintą maketavimo programos "InDesign" versiją. Failų tvarkyklė leidžia peržvelgti (preview) daugelį failų formatų (taipogi ir QuickTime VR panoramas, MP3 ir t.t.).

Nauji “Compaq” atminties masyvai
2000.05.18

Nauji moduliniai FibreChannel SAN technologijų išorinės atminties RAID masyvų modeliai leidžia talpinti daugiau duomenų. Tai 1 colio aukščio universalūs diskai, kurie jau naudojami tiek “ProLiant”, tiek “AlphaServer” serveriuose. Į“Compaq” EMA12000 ir MA8000 masyvus iš skirtingų operacinių terpių galima kreiptis vienu metu.. Jie išsaugo “No single point of failure” ir kitas geriausias RA8000 ir ESA12000, naudojančių 2 colių aukščio diskus, savybes. Taipogi “Compaq” kartu su pirmaujančiais “FibreChannel” įrangos gamintojais dar šiais metais planuoja pasiekti 2Gbitų/sek FC komutatorių ir kontrolerių pralaidumą.

Pikdžiugiška "Altavista"paslauga
2000.05.18

„AltaVista" paklaidžiojusi iš rankų į rankas vėl grįžta prie savo šaknų - senos geros paieškos pagrindų pasiūlydama „Raging Search", skirtą paieškos "fanams" (norintiems greitai gauti labai gerą paieškos atitikmenį). Tai gali būti į augantį „Google.com" populiarumą. Stulbina, kad abiejų sistemų rezultatai kartais beveik identiškai sutampa.

"Gateway" kaitina varžytuves
2000.05.18

"Gateway" paskelbė apie savo lengviausiojo (3,5 svaro) melsvos spalvos nešiojamo kompiuterio modelį, Solo 3300, kuris sudarys konkurenciją "Compaq" firmos "Armada300", "Dell" firmos "latitude LS" bei "Toshiba" firmos "Protégé". Lyginant su minėtais modeliais jis yra galingesnis ir turi didesnius diskus. Jis turi 500 MHz Pentium III procesorių, 64 MB opratyviosios atminties, 6 GB diską ir 12,1 colio skersmens ekraną. Tačiau netrukus IBM pristatys du naujuosius ThinkPad 240 modelius, kurie bus dar lengvesni: 2,9 svaro, 450 bei 500 MHz "Celeron", 10,4 colio skersmens ekranu. Tačiau, iš dalies, jie jau nėra šios nešiojamų kompiuterių grupės nariai.

"AOL" nemokamai prisijungs vaikus
2000.05.18

Bendrovė "America Online" planuoja 2000 - 2001 mokslo metais suteikti nemokamą interneto prieigą Amerikos mokykloms. "AOL@School" turės keturis mokomuosius portalus moksleiviams bei studentams ir po vieną portalą mokytojams bei administratoriams. Nors moksleiviškų portalų tinklapiuose nebus elektroninės komercijos, analitikai jau pavadino projektą pigiu "AOL" būdu augintis klientus.

“Compaq” pirmauja Linux serverių pardavimuose
2000.05.18

IDC (IT rinkos tyrimo kompanija) savo metinėje serverių operacinių sistemų (SOE) apžvalgoje nurodė, kad per 1999 m Linux licencijų. buvo parduota 93.2% daugiau nei 1998-aisiais, t.y. virš 1.3 milijono, kas sudaro beveik 25% SOE rinkos. Tarp gamintojų, tiekiančių, serverius su “Linux” operacine terpe, pirmauja “Compaq” - virš 25% rinkos (43 tūkst) ir gerokai pralenkdamas IBM (9.4% rinkos) bei “Dell” (8.6%).

Palaidojamas "Numeris 9"
2000.05.18

"Number Nine Visual Technology" svetainėje paskelbto pranešimo paskutinis skyrius skamba kaip testamentas. Šią firmą "iki paskutinio siūlelio" pernai nusipirko S3 ir dabar jai paskelbtas bankrotas. Grafinės įrangos versle yra ir daugiau aukų: "Neomagic", "ArtX" ir "GigaPixel" - jos visos buvo arba nupirktos arba pasiskelbusios išeinančios iš šios verslo nišos.

"Lycos" parduodama už 12,5 milijardų dolerių
2000.05.17

Ispanų interneto teikėjas "Terr Networks SA" perka amerikiečių paieškos sistemą "Lycos" už 12,5 milijardų dolerių. Susijungus bus sukurta korporacija "Terra Lycos", ekspertų vertinimu tapsianti viena iš stambiausių pasaulyje interneto bendrovių. Manoma, kad ji turės apie 50 milijonų vartotojų iš 37 šalių.

Kompiuterio pelytė prieš stresą
2000.05.17

Anglai sukūrė naują kompiuterinę pelę, kuri gali diagnozuoti jos vartotojo nervų sistemos būklę reaguodama į paspaudimo jėgą nustatydama streso ar nerimo atsiradimą. Šią informaciją ji perduoda į kompiuterį, atkuriantį pelės cypsėjimą imituojantį garsą. Gydytojai mano, kad tai padeda žmonėms stebėti savo būseną apsisaugant nuo sausgyslių ligos, kuri atsiranda dėl nuolatinės mechaninės įtampos. Pelė turi ir kitų įdomių funkcijų, pvz., paspaudimo stiprumo priklauso brėžiamos linijos storis.

Interneto akligatviai
2000.05.17

Internetas yra kaip vienpusio eismo gatvė, vedanti į daugybę akligatvių, t.y. svetaines, kurios neturi jokių nuorodų."IBM", "Compaq" ir "Altavista" tyrimai nustatė 1,5 milijardus nuorodų tarp 200 milijonų skirtingų tinklapių tuo paneigdami teiginius, kad bet kurį puslapį galima pasiekti atlikus daugiausia 19 spragtelėjimų. Iš tikro Voratinklis nėra vienalyčiai sumazgytas.

Tik maždaug 30% svetainių sudaro stiprų, glaudžiai surištą mazgą arba branduolį, kuriame dažniausiai ir lankosi paieškos sistemos. Už šio branduolio esančios svetainės yra gana vienišos. Apie 24% svetainių turi nuorodas į branduolį, kitas 24% galima pasiekti iš branduolio. O 22% svetainių yra izoliuotos nuo branduolio ir yra lyg draugų ar specialių pomėgių grupių salos.Tad net 46% puslapių niekur nenuveda. Taip pat paaiškėjo, kad 30% nuorodų yra paprasčiausios šiukšlės ar atsitiktinis turinys ir tai, kas žmonių visiškai nedomina.

Apie naują "Microsoft Office 10" versija
2000.05.17

"Microsoft" tobulina "Office 2000" paketą bei rengia "Macintosh" skirtą "Office 2001", rinkdama jai testuotoju. Kadangi "Office 2000" parduotuvių lentynose pasirodė 1999 metų birželį, taigi 2001-ųjų vasara - realiausias "Office 10" pasirodymo laikas. Tačiau kol kas nepateikta jokių detalių apie naująją versiją.
Manoma, jog "Office 10" bus pirmoji versija, turėsianti integruotą kalbos atpažinimo sistemą. "Office 10" taip pat galėtų turėti integruotą elektroninio pašto bei informacijos tvarkymo programą, kodiniu pavadinimu "Alpaca", pristatytą "Macintosh" skirto "Office 2001" paketo "alfa" versijoje. O tuo tarpu "Microsoft" ketina ir toliau taisyti klaidas "Office 2000" pakete. Pagrindinis šios dienos rūpestis - tai kova su virusais, plintančiais el. Paštu.

Užtariamas Bilas Geitsas
2000.05.16

Daugiau nei pusei Silicon Valley įsikūrusiose firmose dirbančiųjų patinka Billas Gatesas ir “Microsoft”. Šiek tiek mažiau nei pusė apklausos dalyvių nepritarė siūlymui suskaldyti korporaciją. O ir likusi JAV dalis apie “Microsoft” suskaldymą mano panašiai. Ir kad “Microsoft” suskaldymas teigiamai atsilieptų ekonomikai bei vartotojams.

Priemonė prieš “I love you”
2000.05.16

“Microsoft” pranešė apie apsaugos priemones prieš virusų, panašių į “I love you”, plitimą. Ši apsauga pakeičia “Windows Outlook” pašto kliento programinę įrangą ir vartotojas negali atidaryti į laiškus įdėtų vykdomųjų failų “.exe”, “.bat” ir t.t., taigi, tokiu būdu plintantys virusai yra blokuojami.

Naujas domenas Europai
2000.05.16

Europos sąjunga nusprendė sukurti naują aukščiausio lygio domeną „.eu”. Tikimasi, kad toks domenas padidins Europos interneto industrijos prestižą bei bendro Europos verslo konsolidaciją. Šį naują domeną galės turėti nekomercinė organizacija, o teises į jį saugos ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers)., skatina naujų domenų kūrimą, nes taip tikimasi nugalėti vis dažniau pasitaikančius virtualių teritorijų kibernetinius užgrobimus.

Prizai autorinių teisių pažeidėjams
2000.05.16

San Franciske įvyko “interneto Oskarų” “Webby Awards 2000” įteikimo ceremonija, kurioje dalyvavo apie 2800 voratinklio dizainerių ir interneto kompanijų atstovų. Nominacijoje “Muzika” laimėjo “Napster”, kurią grupė “Metallica” padavė į teismą, kaltindama talkinimu interneto piratams, o “Elektroniniai žurnalai” laimėtoja tapo “Slashdot”, neseniai konfliktavusi su “Microsoft”

“Microsoft” iš televizoriaus
2000.05.16

”Microsoft” pristatė savo įsivaizdavimą, kaip “Windows” technologijos gali padėti televizijai tapti interaktyvia. “Microsoft” TV platforma sukurta keturių programinės įrangos paketų pagrindu iš kurių du būtų naudojami televizoriuose. Tai “Microsoft TV Basic Digital” programinė įranga, leidžianti dalyvauti virtualiuose pokalbiuose bei tvarkyti el. paštą.
Ateities televizoriuose galės veikti “Microsoft TV Advanced” paketas. Kitus du paketus naudos kabelinės bei palydovinės TV operatoriai.
Taip pat siūloma “The Kiss Principle” – “Microsoft TV” programinė įranga interaktyviems pokalbiams, kurią naudodami žiūrovai galėtų diskutuoti su kitais apie tai, ką mato (atvirame ar uždarame pokalbių ratelyje).

Rengiamas tarptautinis susitarimas kovai su interneto nusikalstamumu
2000.05.16

Paryžiuje pasibaigė “didžiojo aštuoneto” šalių atstovų susitikimas, skirtas kovai su kibernetiniu nusikalstamumu. Bus svarstomi bendradarbiavimo klausimai kovojant su tokiais reiškiniais kaip kompiuterinių virusų platinimas, kreditinių kortelių numerių vagystės, pedofilija. Europos Taryba sykiu su JAV, Kanada, Japonija ir JAR rengia tarptautinį susitarimą, siekiantį unifikuoti įstatymus, susijusius su kompiuteriniais nusikaltimais.

Bet ką junk į Internetą
2000.05.15

“Lantronix” pateikė trečios kartos įtaisą užtikrinančiu bet kokio elektroninio prietaiso įjungimą į Interneto tinklą. Jie ir “įtaisų serveriai” (leidžiantys prijungti iki 32 įtaisų) yra cigarečių pakelio dydžio ir iš esmės yra mažyčiai kompiuteriai su Interneto jungtimi ir portu, prie kurio galim,a jungti apsaugos įtaisai, pardavimo automatai, oro būsenos davikliai ir t.t. Jie naudingi ir gamyklų robotų valdymui. Valdomi mažos apimties (tik 64 KB) operacinės terpės, kuri leidžia pateikti WWW puslapius bei siųsti el.pašto žinutes.

Konservatorių skaitmeninės Lietuvos vizija
2000.05.15

Šeštadienį premjeras Andrius Kubilius pristatydamas “naujo vėjo” principus pareiškė, kad konservatorių sėkmės laidas yra modernios Lietuvos programa: skaitmeninė ekonomika, moderni ir konkurencinga pramonė, energetika ir infrastruktūra, modernus valstybės valdymas ir stabilumas, modernus saugumas, modernus konservatizmas, modernūs santykiai su kitomis partijomis bei "Naujas vėjas" partijoje.

Ji teigia, kad Lietuvos ekonomika "turi tapti skaitmenine ekonomika, kuri užtikrintų nuolatinį vystymąsi, geresnes darbo vietas, skatintų tvirtesnę socialinę visuomenės sanglaudą". Tam reikia parengti ilgalaikį "elektroninės Lietuvos" planą, ruoštis privalomam kompiuterinio raštingumo reikalavimų įvedimui. Informacinės visuomenės kūrimo priešakyje būtų viešasis administravimas, o ypatingas dėmesys turi būti skirtas el. komercijos vystymui.

Microsoft atskleis “Windows” ateities strategiją
2000.05.15

Birželio 1 d. bus pristatyta NGWS (nauja “Windows” paslaugų karta), - “Windows” integruosis į Internetą jame pateikdama programas ir taip jas priartindama prie vartotojų (pakeisdamos “Windows 2000” ar veikdamos joje). Atrodo, kad monolitinių OS era baigiasi. Iš kitos pusės tai bus Microsoft gynyba prieš konkurentų antpuolius – pvz., “Linux” bei Tinklo įtaisų operacines terpes. NGWS apims ir Interneto įtaisų (tarp jų ir bevielių) sritį, kurioje šiuo metu aktyviai veikia AOL, “Sun” ir “Oracle”. Sutrukdyti gali tik kėslai suskaidyti “Microsoft” į atskiras OS ir programų firmas.

Meilės aukoms
2000.05.15

“Meilės virusas” iš kompiuterio pašalina grafinius ir kai kuriuos kitus failus. Juos atstatyti gali naujas “Ontrack” firmos naujas produktas “Easy Recovery for Worm” (jei prisimenate, šios firmos “Tiramitsu” programa buvo vos ne vienintelė priemonė atstatant prieš metus siautusio “Černobilio” viruso pasekmes). “Meilės viruso” (bei kitų “bjauriukų”) ištrinti failų turiniai nedingsta iš disko ir ankstesnę jų užimtą vietą galima “atkurti”. Tai ir padaro “Ontrack” sukurta programa atstatydama daugelį dingusių failų (tuo daugiau, kuo greičiau ja pasinaudosite). “Symantec” firmos “Norton Protected Recycle Bin” irgi padėtų, tačiau ji turi būti įdiegta dar prieš viruso ataką.

IBM daro klaidas
2000.05.14

IBM pripažino padariusi keletą klaidingų sprendimų PK ir serverių srityse. Pvz., greitesni diskai pajėgiems serveriams buvo pateikti per vėlai. Vidutinių serverių įvedimas mažai padėjo dėl didelės konkurencijos, pvz., “Sun” padarė dideles nuolaidos mokymo sektoriui. O ir PK pardavimai per ketvirtį nukrito 42%.

Internautai nėra niūrūs vienišiai
2000.05.13

72% Interneto naršytojų pagal “Pew Internet” (iš 3500 imties) per praėjusią parą buvo aplankę artimąjį arba draugą.Tarp Internetu nesinaudojančių tokių tebuvo tik 61%. Tad paaiškėjo, kad Internautai ne tik dažniau draugams siunčia el.laiškus, bet ir jiems skambina bei lanko. Internetas greičiau skatina draugystę nei ją griauna. Daugelis žmonių dažnai Internetu atnaujina santykius su senais draugais. Bendravimas internetu yra gerokai intymesnis, o žmonės labiau pasitiki vienas kitu nei bendraudami akis į akį – atskleisdami maždaug 4 kartus daugiau informacijos.

Pardavėjas pasiūlė kainą
2000.05.12

“eBay” pranešė, kad sustabdė paslaptingo piešinio už 135,805 USD pardavimą, nes nustatė, kad jo pardavėjas pats (apsimetęs kitu) pasiūlė 4500 USD kainą už jį. Tokie metodai skirti dirbtiniam kainos didinimui ir juos “eBay” draudžia, nepaisant, kad nelegalus pasiūlymas buvo pačioje varžytuvių pradžioje ir tikriausiai neįtakojo jų rezultato.

Pardavėjas pristatė aukcionui piešinį prisistatęs tik “golfpoorly” pravarde. Tačiau “Associated Press” nustatė, kad jis yra Kenneth Walton, 32 m. advokatas iš Sakramento, o varžytuves laimėjo Robert Keereweer iš Olandijos. “eBay” išlaisvino pirkėją už atsakomybės, tačiau tai nedraudžia jam asmeniniu susitarimu nupirkti piešinį. Tokia didelę kaina už piešinį kilo todėl, kad buvo įtarta, kad jis yra 1952 m. Richard Diebenkorn darbas.

Piratai iš Estijos?
2000.05.12

"Hansa" apkaltino didžiausią Estijos informacijos technologijų bendrovę "Microlink" programinės įrangos piratavimu plačiu mastu ir ketina per teismą išreikalauti iš "Microlink" 1 mln. kronų (maždaug 230 tūkst. litų) kompensaciją ir bei kelti baudžiamąją bylą "Microlink" valdybos pirmininkui Alanui Martinsonui. HBS tvirtina, kad "Microlink" tvirtinimai apie milžiniškus laimėjimus rinkoje tėra pasakėlės. A. Martinsono ginasi, kad tai tik šmeižtas ir nesąžiningos konkurencijos įrankis.

Nauja “Merloni” skalbyklė
2000.05.12

Italų firma “Merloni” ėmė pardavinėti naujojo modelio skalbyklę “Margherita 2000”, kuri valdoma per internetą. Mašina priima nurodymus ir skelbia savo būsenos duomenis nuosavoje svetainėje. “Merloni” kuria namų tinklą “Leon@rdo”, sujungsiantį mikrobangų krosnelę, indaplovę, šaldytuvą, skalbyklę ir juos bus galima valdyti per atstumą.

Didžioji Britanija kuria sekimo centrą
2000.05.12

Didžiosios Britanijos vyriausybė pradėjo vykdyti daugiamilijoninį projektą sukursiantį sekimo centrą, kuris perims visą interneto srautą šalyje. Centras kuriamas remiantis nauju įstatymu, įpareigojančiu visus tiekėjus duoti specialiosioms tarnyboms skirtinę liniją pasiklausymams. Britanijos vyriausybė tvirtina, jog šios priemonės padės kovoti su kompiuteriniu nusikalstamumu.

“Intel” pardavė pažeistą lustą
2000.05.12

“Intel” akcijų vertė “Nasdaq” biržoje nukrito daugiau negu 9% po to, kai paaiškėjo, jog “Intel” pardavė per milijoną motininių plokščių su defektine mikroschema. 820 mikroschemų rinkinio MTH lustas pasirodė pakenktas, dėl to gali periodiškai “pakibti” kai kurios sistemos, bei būti pažeisti duomenys. Motinines plokštes su defektiniu lustu pardavė tokios žinomos bendrovės, kaip “Dell” ir “Compaq”.

Java 2 yra greitesnė
2000.05.12

Bendrovė “Sun” išleido naują “Java 2” versiją “”Windows 95/98”, “Windows NT 4.0” ir “Windows 2000” terpėms, kuri turėtų veikti 40% sparčiau ir naudoti 25% mažiau darbinės atminties. Ji turi ir keletą naujų su saugumu užtikrinimo galimybių. Vėliau pasirodys ir versijos “Linux” bei “Sun Solaris” terpėms. “Java” įrankius galite siųstis iš java.sun.com/j2se/1.3/download-windows.html.

“Hakerio” laiškas vagia el.pašto slaptažodžius
2000.05.11

Trys dideli nemokamo elektroninio pašto teikėjai “Yahoo”, Excite@Home ir “USA.net” pripažino, jog nauja “hakerių” programa leidžia vogti vartotojų slaptažodžius. HTML formato laiško pabaigoje esanti “Yahoo Mail” juosta paslepiama, o vietoje jos rodoma tokia pati, tik pakeista. Vartotojui, nuspaudusiam “Reply” arba “Delete”, pranešama, jog ryšys nutrūko ir vėl siūloma prisijungti bei įvesti slaptažodį. Taip vartotojas nieko neįtardamas nusiunčia savo slaptažodį “hakeriui”.

Intel vabaliukai
2000.05.11

“Intel” vasario mėn. sustabdė 840 mikroschemų rinkinio pateikimus dėl nesuderinamu su “kolegiška” vertimo mikroschema (pateikiama su 820), - nes kompiuteriai “persikrauna” ir gali prarasti duomenis. HP dėl to buvo priverstas sustabdyti dviejų “Kayak” modelių (XM ir XU) gamybą.

Tiek 820, tiek 840 pirminis tikslas buvo “susikalbėti” su “Rambus” tipo atmintimi. Kad būtų priimamos ir įprastinės DRAM atmintys, 820 rinkinys turėjo “vertėją” (memory repeater hub), kuris jau anksčiau buvo sukėlęs kito pobūdžio klaidą. Dabat “Intel” jau ne pirmas mėnuo bamdo ištaisyti klaidą ir jau pradėjo testuoti patobulintą mikroschemą.

Dar viena Andreessen reinkarnacija
2000.05.11

Vienas Netscape įkūrėjų, Marc Andreessen, tampa vienu iš Octopus.com direktorių. Firma teikks personalizuotas Voratinklio paslaugas tame pačiame ekrane pateikdama įvairių šaltinių informaciją. Jos tikslas – pakeisti naršymą centralizuotu informacijos pateikimu.

Nusimato agresyvus “Willamette” pristatymas
2000.05.11

“Intel” spartina “Willamette” procesoriaus gamybą, išleisdama tris skirtingas jo versijas, veikiančiais skirtingais taktiniais dažniais. Procesorius debiutuos 1,4 GHz sparta antroje metų pusėje, bet bus išleistos ir mažesnės spartos versijos. “Willamette” yra pirmasis visiškai naujo branduolio procesorius nuo “P6” branduolio pasirodymo “Pentium Pro” procesoriuje 1995 metais. 2001-aisiais kompanija žada perlipti 1,5 MHz ribą ir pereiti prie 0,13 mikrono gamybos technologijos (vietoj dabar naudojamos 0,18 mikrono), tuo ne tik paspartinant procesorių, bet ir sumažinant naudojamos energijos kiekį.

Pigusis “Oracle”
2000.05.11

Vienos didžiausių pasaulyje duomenų bazių gamintojos “Oracle” korporacijos įkurta nauja bendrovė “New Internet Company”, pristatys naują “tamsų” apie 200 USD (be monitoriaus) kainuojantį PK, skirtą beveik vien tik interneto naršymui bei elektroninio pašto skaitymui. Jis bus be diskų įrenginio, naudos 266 MHz Procesorius, turės 64 MB atminties ir veiks “Linux” terpėje. OS saugoma kompaktiniame diske. “Oracle” turi konkurentų: “Americe Online” kartu su “Gateway” netrukus žada pasiūlyti panašų “Linux” terpėje veikiantį Interneto įtaisą.

Apdovanojami Interneto žurnalistai
2000.05.11

“Online News” asociacija ir Kolumbijos universitetas, Pulicerio premijos steigėjas, paskelbė apie tarptautinius apdovanojimus geriausiems interneto žurnalistams. Šešiose nominacijose (geriausias straipsnis ar pranešimas, geriausias tiesioginis komentaras, kaštos naujienos, geriausios verslo žinios, geriausios paslaugų srities naujienos ir išradingiausias šios žiniasklaidos priemonės panaudojimas) bus išdalinta vienuolika apdovanojimų, kuriais kasmet bus pagerbti labiausiai pasižymėję interneto žurnalistai. Kandidatai nominacijoms bus atrenkami iš interneto svetainių tik anglų kalba, tačiau sukurtų bet kurioje pasaulio vietoje. Rezultatai bus paskelbti liepos 3 dieną.

“Napster” pralaimi
2000.05.11

Interneto kompanija “Napster” gali būti įpareigota kompensuoti žalą JAV įrašų industrijai. Kompanija suteikė vartotojams galimybę atlikti MP3 bylų paiešką kitų vartotojų kompiuteriuose bei atsisiųsti jas per internetą, Amerikos įrašų industrijos asociacija iškėlė bylą dėl kopijavimo teisių pažeidinėjimo.

Sunkiojo metalo grupė “Metallica” bei reperis Dr.Dre taip pat iškėlė bylą “Napster” kompanijai. Ir Interneto kompanijos atstovams perdavė 60 000 puslapių medžiagos su vardais tų žmonių, kuriems turi būti nutrauktas ‘Napster” paslaugų teikimas.

“Jeigu jie nori vogti mūsų muziką, tegu eina į “Tower Records” įrašų kompaniją ir nuo lentynų nušvilpia mūsų originalius įrašus, o ne slepiasi už kompiuterių,” teigia “Metallica” būgnininkas Larsas Ulrichas.

Tuo tarpu, kitos muzikos svetainės, MP3.com, akcijų kaina pirmadienį pakilo net 34% po to, kai kompanija pasirašė licencinę sutartį su muzikos kūrinių kopijavimo teisėmis besirūpinančia “Broadcast Music Inc.”. Tai suteikia teisę teisėtai publikuoti daugiau kaip 140 000 dainų kūrėjų bei 60 000 platintojų muzikinius kūrinius.

Daugiau vizų programuotojams?
2000.05.10

JAV kongresas svarsto galimybę 3-ių metų laikotarpiui padidinti vizų skaičių technologiškai išprususiems užsieniečiams, pvz., programuotojams ar elektronikams. Tai susiję su tuo, kad didžiosios kompanijos jaučia didelį “technarių” stygių. H-1B vizos 6-ių metų laikotarpiui suteikiamos koledžus pabaigusiems užsieniečiams. Jų skaičius šiais metais planuojamas 115000, o kitais - 107500 ir 65000 – trečiais metais. Nustatomas ir minimalus atlyginimas jiems – 40 tūkst. USD.

IT naujienos 2000.04.23-05.10
IT naujienos 2000.04.02-04.22
IT naujienos 2000.03.02-2000.04.01
IT naujienos 2000.02.10-2000.03.01
IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

Pagrindinis Naujienų puslapis
IT naujienos 2000.04.23-05.10
IT naujienos 2000.04.02-04.22
IT naujienos 2000.03.02-04.01
IT naujienos 2000.02.10-2000.03.01
IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai