Pateikta: 2000 m. kovo 03 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Laimėk prizą!
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

IT naujienos 2000.04.02-04.22
IT naujienos 2000.03.02-2000.04.01
IT naujienos 2000.02.10-2000.03.01
IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

Computer Associates nuomos programas
2000.05.10

Programų verslui kūrėja mažoms ir vidutinėms firmoms siūlo nuomotis programas, kurios stebi tinklo ir kompiuterių “sveikatos” būklę. Kompanija pasirašė sutartis su daugiau kaip 20 Interneto partnerių. Netrukus bus nuomojamos ir kompanijos saugumo bei atminties valdymo programos.

Emachines sėkmė - klaviatūra
2000.05.10

Sparčiai besivystanti firma patraukė daugelį pirkėjų, kurie iki tol neturėjo kompiuterių (jų dalis – net 47%), tuo, kad suteikė jiems galimybę už nedidelę kainą naudotis el.paštu ir naršyti Voratinklyje. Ji užėmė tą nišą, kurią kiti kompiuterių gamintojai tiesiog kažkodėl ignoravo. Viena iš sėkmės paslapčių – naujo tipo klaviatūra su mažais žaliais mygtukais ant raidžių ir funkcinių klavišų ir nepaprastai palengvinanti paiešką Voratinklyje nes tiesiai nukreipia į “prekybą”, “keliones” ir kitas sritis. Dabar “Emachines” keičia strategiją pateikdama techniką labiau technologiškai išprususiems vartotojams.

Nelegali Diana
2000.05.10

Velso princesės Dianos brolis Earlas Spenceris bando sustabdyti Interneto verslininkus, bandančius uždirbti iš jos vardo ir kartu su Dianos atminimo fondu bando atgauti teises į maždaug 100 Interneto domenų vardų. E. Spenceriui jau pavyko uždaryti vieną svetainę, siūliusią brangius bilietus į Dianos šeimos namus, o susimokėjusiems - bilietų nepristačiusią. Jie nesunkiai uždaro svetaines su pornografinėmis bei katastrofos nuotraukomis.

25 centų vertės paveikslas parduodamas už 135 tūkst. dolerių
2000.05.10

Interneto aukcione “eBay” parduodamas abstraktus piešinys, savininko įvertintas 25 centais, dabar jau kainuoja 135 805 dolerių, pirkėjams nusprendus, jog tai įžymiojo dailininko Ričardo Dibenkorno nežinomas darbas. Dabartinis kūrinio savininkas jį įsigijo prieš keletą metų išpardavime. Spėjimai apie paveikslo autorystę kilo dėl eilės paveikslo tapybos ypatumų ir parašo “RD52”. Kalifornijos dailininkas Ričardas Dibenkornas, miręs 1993 metais, žinomas kaip geometrinių abstrakcijų ir savitos spalvų paletės mėgėjas. Potencialiausias pirkėjas yra olandų kolekcionierius Rob Kereveer, pasiūlęs kol kas didžiausią sumą.

Skyrybos Internetu
2000.05.10

Jungtinių Arabų Emyratų teismas netrukus priims nuosprendį byloje, kurioje musulmonas vyras išsiskyrė su savo žmona jai nusiuntęs tik el. laišką. Pagal Islamo įstatymus, tam tikromis aplinkybėmis vyras gali išsiskirti su žmona jai paprasčiausiai pasakydamas “Aš su tavimi išsiskiriu”.

Kodak nuotraukos TV ekrane
2000.05.09

“Kodak” kuria programinę įrangą leisiančią kabelinės televizos vartotojams siųsti ir peržiūrėti fotonuotraukas. Juk yra dalis žmonių, kurie niekada neturės kompiuterio ir Interneto. Tokiems žmonėms “Kodak” suteikia galimybę peržiūrėti vien jiems pasiųstas nuotraukas. Prieš dešimtmetį “Kodak” bandė siūlyti nuotraukų įrašymą į CD, tačiau toji paslauga buvo pernelyg brangi. Ir šiuo metu “Kodak” turi PhotoNet paslaugą, kai nuotraukos skaitmeniniu pavidalu persiunčiamos el.paštu ar paimamos iš WWW svetainės (su apsauga).

“Meilės vabalėlio” autorių paieška
2000.05.08

Pirmadienį Filipinuose sulaikytas 27-ių metų amžiaus vyriškis. Tačiau pagrindinis įtariamasis, 23-ių m. amžiaus su juo gyvenusi moteris, tebėra paieškoma. Iš jos kompiuterio buvo išsiųstas “meilės kirminas”. Jis buvo surastas naudojantis pagal “Access Device Act”, kuris numato unikalių kodų ir slaptažodžių priskyrimą įvairiems įrenginiams. Tačiau tai tik kompiuteris, kuriuo galėjo pasinaudoti bet kas

Galingi, maži ir saugūs
2000.05.07

“Fujitsu” išplėtė profesionaliųjų PK erdvę pradėdama naują SCOVERY xS “siaurojo” kliento (terminalo) bei SCENIC xS mažo dydžio PK modelius. Pirminė jų paskirtis organizacijoms su padidintais saugumo reikalavimais už mažą kainą. Prieigos teisė tikrinama naudojant “SmartCard” korteles derinyje su SICRYPT ir TransON programine įranga. Papildomi terminalo režimai utikrina prieigą prie “Java” arba Internetinių programų. “Java” pagrįstu RDP bei “Citrix” palaikomu ICA protokolais “Scovery” gali vykdyti programas tiesiai serveriuose.

El.Verslo smukimas
2000.05.06

Pasiruoškite, - ateina pirmoji banga, kai sulėtėja el.verslui gaminių (ir paslaugų) augimo sulėtėjimas. Su tuo susijęs akcijų kurso kritimas tarp apžvalgininkų sukėlė "griūvančio dangaus" efektą. Ar aju laikas uždaryti el.verslą?

Tačiau šis sulėtėjimas yra perėjimas nuo hyper aukšto augimo link gana aukšto augimo. Ar kitos šakos galės girtis 30% metiniu prieaugiu, kuris žadamas po "sulėtėjimo"?

Pradžioje el.verslo priemonės vystėsi ypač sparčiai, nes joms buvo "nearti dirvonai", t.y. jos atsirado tuščioje vietoje (www svetainės, el.paštas, el.prekyba). Naujos kartos įrankiai reikalauja didesnio integracijos lygio tarp skirtingų programų.

Antra sulėtėjimo priežastis - el.verslo pasiskirstymas pagal veiklos sritis - juk el.poliklinika skiriasi nuo el.draudimo. Na ir trečia priežastis - techniškai išprususių asmenų stoka. Juk pernelyg dažnai el.komercijos sprendimus diegia "žali jaunikliai" dar neturintys jokios realios praktikos.

Piratavimas
2000.05.05

Pareikštas kaltinimas grupei įtariamųjų PĮ vagystėmis ir penkiems "Intel" darbuotojams, įtariamiems pritaikius techninę įrangą piratinei PĮ. Kaltinimai pareikšti 17 žmonių, tarp kurių yra ir "Microsoft" darbuotojas ir du europiečiai, įtariamų pažeidus daugiau negu 5000 PĮ programų autorines teises. 12 įtariamųjų buvo piratinės PĮ "Pirates with Attitudes" (PWA) grupės nariai. Jų svetainėje Kvebeko universiteto kompiuteryje buvo talpinama PĮ, pradedant operacinėmis sistemomis ir baigiant MP3 mizikiniais failais.

Siaučia meilės virusas
2000.05.04

Vakar "Symantec" ir "F-Secure" kompiuterinio saugumo specialistai perspėjo apie greitai plintančio pavojingo viruso pasirodymą. Jis siunčiamas el.paštu, laišku antrašte "ILOVEYOU" ir siūloma atidaryti pridėtą failą "Love Letter" (Meilės laiškas), taip pat gali plisti ir per IRC. Virusas kopijuoja save į du sisteminius katalogus ir įrašo įrašą į registrą. Aktyvuotas virusas išsiuntinėja pats save visais "Microsoft Outlook" adresų knygutėje esančiais adresais. Failai su plėtiniais .js ir .css ištrinami, o jų vietoje užrašomas "VisualBasic" kodo failas tuo pačiu pavadinimu. Tas pats atsitinka su .vbs, .vbe, .jse, .wsh, .sct, .hta, .jpg, .jpeg, .mp3 ? .mp2 failais. Virusas pasirodė Honkonge ir jau suspėjo užkrėsti daugelį kompiuterių sistemų Azijoje, Europoje ir JAV. "Symantec" ir "F-Secure" paskelbė kovos su virusu rekomendacijas. Kaip visada, efektyviausia priemonė yra klavišas "Delete".

Skautui nepavyko gauti pinigų iš “Prodigy”
2000.05.03

JAV aukščiausias teismas atmetė apeliaciją penkiolikamečio skauto A.Lanni, reikalavusio patraukti atsakomybėn interneto teikėją “Prodigy Communications” už šmeižtą ir nepagarbų elgesį. Bendrovė buvo kaltinama suteikusi interneto prieigą nežinomam apsišaukėliui, kuris Lanni vardu el.paštu siuntinėjo įžeidžiančius laiškus ir elektroninėje skelbimų lentoje palikinėjo keikūniškas žinutes.

“Xerox” ir “Microsoft” kuria apsaugos technologijas
2000.05.03

“Xerox” ir “Microsoft” paskelbė apie bendrovės “ContentGuard Inc.”, užsiimsiančios intelektualios nuosavybės internete apsaugos vystymo technologija, sukūrimą. “ContentGuard Inc.” technologijos pagrindu taps “XrML” kalba, kuri svetainių kūrėjams leidžia nustatyti turinio naudojimo apribojimus: teksto spausdinimo arba siuntimo el.paštu uždraudimas, muzikinių įrašų klausymo apribojimai (klausymų skaičius, laikas) ir pan.

“BMW” persūdė
2000.05.03

Automobilių bendrovę “BMW”, vykdydama savo naujojo “trejetuko” reklamą internete, nusprendė pasinaudoti erotika. Bet rezultate, vienas iš vartotojų ir jo maža dukrelė, ieškantys “BMW” svetainės, pakliuvo į išties erotinę svetainę, neturinčią nieko bendro su automobiliais: skirtumas tarp www.vor-spiel.de ir www.vorspiel.de – tik vienintelis brūkšnelis.

Internetas danguje
2000.05.02

Bendrovė “Boeing” paskelbė apie nuosavo tinklo, leisiančio lėktuvo keleiviams naudotis internetu, kūrimą. Keleiviai savo nešiojamuosius kompiuterius prie interneto galės prisijungti kiekviename krėsle įrengta telefono jungtimi. Naujoji paslauga pasirodys 2001 m. “North American” linijose. Anksčiau apie analogiškų sistemų kūrimą yra pareiškusios “News Corp” ir “Rockwell”.

Naujasis “Netpliance” taip pat pažeidžiamas
2000.05.01

“Netpliance” vardas praėjusį mėnesį pasirodė antraštėse, “hakeriams” modifikavus apie 300 dolerių vertės “i-opener” prietaisą į kuklų, bet talpų “Linux” terpės PK. “Netpliance”, turintis plokščią ekraną, klaviatūrą ir modemą, buvo skirtas naudoti tik su 21,95 dolerių mokesčio per mėn. paslauga. Bendrovė greitai pranešė apie kitos kartos prietaisą, paskelbdama vartotojams, jog naujojo modelio “i-opener” modifikuoti neįmanoma, nes pagrindinis lustas apsaugotas nuo atnaujinimo. Tačiau “hakeriams” prireikė tik poros valandų modifikuoti naująjį prietaisą.

“MP3” pralaimi kovą prieš RIAA
2000.05.01

Amerikos įrašų pramonės asociacija (RIAA), pateikusi ieškinį “MP3.com” dėl 6 mlrd. dolerių nuostolių, laimėjo pirmąją pergalę federaliniam teisėjui pareiškus, kad interneto bendrovė pažeidė autorines teises. Teismo procesas turės nuspręsti, kiek interneto bendrovės gali praplėsti egzistuojančias autorinių teisių taisykles, bandydamos rasti naujus muzikos platinimo būdus. Tokia yra ir “My.MP3.com” paslauga, leidžianti klientams klausytis CD bendrovės svetainėje. RIAA teigimu, “MP3.com” yra atsakinga dėl 750 – 150000 dolerių už kiekvieną į savo DB nelegaliai nukopijuotą CD.

“Lotus” siejasi prie “Microsoft”
2000.04.30

“Microsoft” planuoja “Exchange 2000” išleisti metų pabaigoje ir serverio programinę įrangą orientuoja į grupinio darbo ir žinių valdymo programas. Taip ji tampa dar didesne konkurente “Lotus Domino”. Prieš trejetą metų “Microsoft” “stūmė” “Exchange” kaip “Notes” žudiką. Lūkesčiams ne visiškai nepasitvirtinus, “Microsoft” skelbė, kad “Exchange” tampa “didžiuoju paštu”. Dabar ji teigia, jog naująją “Exchange” versiją galima naudoti visur, nuo įprasto pašto ir balso konferencijų iki daugiaviečio vaizdo ir žinių valdymo. “Lotus” planuoja eilę “Blue Jay” produktų, turėsiančių integruotis tarp “Domino” ir pagrindinių “Microsoft” gaminių – nuo MS Office iki MS SQL. Jų teigimu, “Microsoft Outlook” bus pilnateisis “Domino” serverio klientas – ne vien žinučių siuntinėjimo priemonė.

“Domino Network File Store” yra duomenų talpykla gebanti aptarnauti bet kokius “Windows” terpės programų sukurtus failus (tad ir MS Word ar MS Excel). Šių failų saugumu rūpinsis “Domino” valdydama dokumentų prieigos ir redagavimo teises. Toks yra “Lotus” kelias bandant atsverti glaudžią MS Exchange, MS SQL Server ir Windows 2000 integraciją. Iš kitos pusės toks susirūpinimas įrodo, kad “Notes” tikrai buvo gana uždara terpė ir kad naujosios “Microsoft” sistemų versijos tiek pavykę, kad sukelia realią grėsmę “Notes” gyvybingumui.

“Qualcomm” perspėja apie “Eudoda” apsaugos spragas
2000.04.29

Prieš paleisdamos prie žinutės prijungtą vykdomą failą, “Eudora” ir panašios el.pašto programos perklausia, ar gavėjas nori surizikuoti vykdyti nepatikimą programą. “Qualcomm” techninio vadovo manymu, tai potencialus žmonių perspėjimo būdas. Tačiau priešiškas siuntėjas gali apgauti šį perspėjimą, prijungęs vykdomą (.exe) failą ir žinutėje įterpęs nuorodą į jį iš kito prijungto “.lnk” failo. Jei gavėjas spragtelės “.exe” failą, “Eudora” duos perspėjimą, tačiau nukreipiant į ji per “.lnk” failą, perspėjimo nebus. Kitoje “Eudora” versijoje “Qualcomm” į “pavojingų” failų sąrašą įtraukti ir “.lnk”.

HP krypsta į el.prekybą
2000.04.28

“Hewlett Packard” vadovų teigimu bendrovė krypsta į portalų, ASP ir el.prekybos verslą. HP turėjo el.prekybos iniciatyvų, tačiau šis spaudimas nustebino kai kuriuos apžvalgininkus. HP pristatė keturis projektus. Per 30 d. ji pateiks portalų PĮ, vadinamą “HP Enterprise Business Portal Solution”, sukurtą sykiu su “BroadVision”. Su “Moai Technologies” HP integruos “Moai’s LiveExchange” PĮ į HP portalus. Ji kuria “HP Channels on Top”, ASP, leisiančią įsigyti HP serverius per perpardavėjus. Taip pat žada sukurti naują konsultavimo praktiką, skirdama tam 1000 darbuotojų.

“AMD” lustas vadinsis “Duron”
2000.04.28

“AMD” pranešė, kad žemos kainos “Athlon” lusto pavadinimas “Spitfire”, birželio mėn. jam pasirodžius prekyboje, bus pakeistas į “Duron”. Lustas, “Intel’s Celeron” procesoriaus konkurentas, pakeis “K6-2” liniją. Nuo dabartinio “Athons” lustas skirsis dviem dalykais: jis bus “lizdiniame” korpuse ir turės 128KB integruotos antrinės atminties. Naujojo lusto kaina bus mažesnė. Dėl lusto dizaino kyla klausimų, kaip jo kaina konkuruos su “Celeron”. Abiejų lustų greičiai vienodi, nors “AMD” pasiūlys greitesnę lusto ir kitų kompiuterio komponentų sąveiką. “Celeron” yra 106 mm2, o “Duron” bus 125 mm2.

“Intel” grįžta į “Network Appliance” gaminius
2000.04.28

“Network Appliance” pateikia naują produktą “NetCache C1100”, ploną specializuotą serverį su “Intel” lustu. Pirmieji “NetApp” produktai buvo gaminami su “Intel” lustais, tačiau vėliau bendrovė perėjo prie greitesnių “Compaq Alpha” lustų. “NetApp” vadovų manymu, “Intel” lustai leis išsiplėsti į mažiau reiklią, žemesnių kainų rinką, orientuojantis į specialios paskirties kompiuterius, vadinamuosius “serverinius įtaisus” ir augančius interneto poreikius greičiau perduoti informaciją. “C1100” yra 1,75 colių storio, dirba su nuosava OS “Data OnTap” ir gali lengvai sąveikauti su “Unix” arba “Windows” kompiuteriais.

Teismas braziliškai
2000.04.28

Brazilijos valdžia rado originalių sprendimą “nukraunantį” šalies teismų sistemą. Daugelis atvejų dabar bus nagrinėjami įvykio vietoje, pasitelkiant dirbtinį intelektą. Mobilieji teisėjai gaus nešiojamuosius kompiuterius su "elektroniniu teisėju" – ekspertine sistema, greitai analizuojančia liudininkų parodymus ir išduodančia nuosprendį bei jo pagrindimą.

Kinietiško “kirmino” epidemijos pradžia
2000.04.28

“Kasperskio laborotorija” perspėja apie interneto viruso “I-Worm.Unicle” epidemijos pradžią. Šio “kirmino” skiriamasis bruožas yra tas, kad jis plinta el.paštu, nenaudodamas įterpiamų failų. Kompiuteris užsikrečia virusu perskaičius užkrėstą žinutę, kuri yra HTML formato laiškas. Kol kas “Unicle” dirba tik kinietiškos “Windows” versijos terpėje, tačiau gali pasirodyti ir versija, dirbanti kitų “Windows” terpėse.

Britų agentų vardai vėl internete
2000.04.27

Britanijos vyriausybė bando pašalinti iš interneto slaptą dokumentą paskelbtą Amerikos svetainėje “Cryptome”, pavadintą “Livijos žvalgybos veikla Jungtinėje Karalystėje” ir atskleidžiantį eilę tarnybų MI6 ir MI5 agentų, dirbančių Livijoje. Aukštas slaptumo lygis “UK Eyes Alpha” reiškia, jog dokumento negalima rodyti net sąjungininkų specialiosioms tarnyboms, tokioms kaip CŽV.

“Černobylio” virusas vėl sprogo Pietų Korėjoje
2000.04.27

Kompiuterinis virusas “Černobylis” (Win95.CIH) trečiadienį rimtai pakenkė Pietų Korėjai, ištrynęs šimtų bendrovių diskus. Pietų Korėjos ryšių ministerijos teigimu, jie gavo jau per 2000 nuo Čienobylio katastrofos dieną veikiančio viruso nukentėjusių vartotojų skundų. Tačiau šiemet viruso padaryti nuostoliai šioje šalyje yra žymiai mažesni negu pernai, kai nukentėjo apie 300000 kompiuterių.

“Microsoft” bijo prancūzų įstatymo projekto
2000.04.27

Prancūzijos parlamentui trijų socialistinės partijos atstovų pateiktas įstatymo projektas siūlo tokias bendroves kaip “Microsoft” įpareigoti suteikti viešą prieigą prie savo programų kodų tais atvejais, kai programos parduodamos valstybinėms įstaigoms. Autorių nuomone, tai padėtų išvengti valstybės priklausomybės nuo vieno tipo operacinių sistemų. “Microsoft” atstovai pareiškė, jog įstatymo projektas grasina pažeisti intelektualios nuosavybės apsaugos teisę.

“Interneto sveikatos žemėlapis” realiame laike
2000.04.26

Nauja “Keynote” paslauga leidžia realiame laike sekti ryšio kokybę ir taikoma tiek atskiriems serveriams, tiek visam tinklui. Sistemos “Diagnostic Perspective” agentai “sėdi” 25 stambiausiose magistralinėse stotyse ir kas 15 minučių siunčia vieni kitiems IP paketus. Po to matuojamas paketo pralaidos laikas kiekviename maršrute. Sudaromas žemėlapis, kuriame svetainės administratorius mato “kamščių” susidarymo vaizdą iki pat konkretaus maršrutizatoriaus ir gali kreiptis į tiekėją, kad šis šalintų nesklandumus. Tai bus patogu ir tiems, kieno svetainės didelės ir yra skirtingose mašinose, nes sistema leidžia sekti prieigą prie atskirų tinklapių. Paslauga bus mokama ir teikiama “Keynote” klientams. Tačiau bendroji kas 15 min. atnaujinama statistika bus prieinama nemokamai svetainėje “Internet Health Report”.

Time Warner vadovų sprendimai
2000.04.25

Trys “Time Warner” padalinio “Entertaindom” vadovai pranešė palieką bendrovę. Pasak vieno iš jų, jie ruošiasi rizikuoti imtis nuosavo internetinių pramogų verslo. “Entertaindom” buvo pirmoji bendrovės “Time Warner’s” veikla interneto versle. Bendrovės strategija vystant internetinį verslą buvo orientuotis į atskiras sritis ir kurti skaitmeninę žiniasklaidą. Bet jungiantis su “America Online” jos strategija pasikeitė. “Entertaindom” sukurtas 1999 m. lapkrityje kaip “Time Warner Digital Media’s” pramogų centras. Pirmąjį mėnesį svetainė turėjo 1,3 mln. lankytojų.

Naujos Intel paslaugos
2000.04.25

"Intel" atskleidžia programų, leisiančių technologijų konsultantams, kompiuterių pardavėjams ir kitiems paslaugų teikėjams visame pasaulyje rasti vieniems kitus. Elektroninės prekybos tinkle "Intel" sukurs kvalifikuotų paslaugų teikėjų duomenų bazę, padėsiančią parduoti savo paslaugas bei susirasti partnerius įvairiems projektams. Keldama savo technologijų ir vietinių paslaugų teikėjų lygį "Intel" organizuos verslo vystymo seminarus 250 pasaulio šalių. Jos tikslas yra tapti interneto technologijų teikėja.

“RealServer” atakų ir apsaugos programos
2000.04.25

Argentinos bendrovės “USSR” specialistai paskelbė ne tik pranešimą apie “skylę” “RealServer” programose, bet ir automatiškai generuojamų netikrų užklausų atakos programą, kuri yra tik 412 baitų ir “nulaužia” bet kurią “RealServer” versiją. “USSR” iš anksto neperspėjo “RealServer”, norėdama ją pamokyti. Jau kitą dieną “RealServer” paskelbė apsaugos programą ir primygtinai rekomenduoja visiems ją įsidiegti.

Siuvimo mašinos internete
2000.04.24

Stambiausia Japonijos siuvimo mašinų gamintoja “Jaguar” kuria siuvimo mašiną, kurią galima prijungti prie interneto. Šios mašinos vartotojas kompanijos svetainėje galės pasirinkti siuvinėjimo raštą ir jį atsisiųsti, po to mašina pati išsiuvinės pasirinktąjį raštą. Programuojamos internete siuvimo mašinos prekyboje pasirodys kitais metais.

Italų teismas leido nemokamai kopijuoti programas
2000.04.23

Turino teismas nusprendė, jog PĮ kopijavimas nepažeidžia įstatymo, jeigu tai daroma nekomerciniais tikslais ir piratinės kopijos neparduodamos. Į teismą pakliuvęs verslininkas kopijuotomis programis apdorojo tekstus ir grafiką, o apskaitos programas naudojo savo bendrovėje. Nežiūrint į tai, kad jis sutaupė pirkdamas tik vieną licecijuotą kopiją, jį išteisino.

Nauja “Microsoft” OS
2000.04.22

“Microsoft” Niujorke pristatė naują kišeninių PK operacinės sistemos “Pocket PC” versiją. “Hewlett Packard”, “Compaq” ir “Casio” pradėjo gaminti naujų modelių kompiuterius su šia OS. Ankstesnioji OS versija “Windows CE” susilaukė daug vartotojų kritikos ir nepadėjo “Microsoft” atsikovoti kišeninių kompiuterių rinkos iš dabartinio lyderio “Palm”.

Pagrindinis Naujienų puslapis
IT naujienos 2000.04.02-04.22
IT naujienos 2000.03.02-04.01
IT naujienos 2000.02.10-2000.03.01
IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai