Pateikta: 2000 m. vasario 03 d, ketvirtadienis ©2000, HOT.LT.
Draudžiama be leidimo naudoti bet kurią šios svetainės dalį.
 

!  
 
Laimėk prizą!
Prenumeruokitės! 
Klausk - atsakys! 
Anekdotai 
 

Netrukus bus
papildyta naujomis
galimybėmis!

Tereikia truputį palaukti!

 
 

Karšti WWW puslapiai

Paslaptingi ledai
Kogi gentis
Elena
Evangelija pagal Glebą
Mankurtas: be ateities
Dirbtinis intelektas?
Interneto pabaiga
Tikras greitis
Psichoproduktologija
Seržantas šiluminėje trasoje
Šamanų ratu einant
E-bylos
Alegorija "Kutai"
Porfirijaus "Nimfų ola"
Hermetiškosios vizijos
Templierių kryžius
 

Naujienų archyvas 

Pagrindinis puslapis 

Naujas apsauginis lustas
2000.04.22

“Juniper Network” ir “Fiber Network” paskelbė sukūrusios lustą, apsaugantį voratinklio serverį nuo netikrų užklausų srauto atakų. Tokios užklausos automatiškai generuojamos keliuose kompiuteriuose, apkrėstuose “hakerių” programų agentais. Kūrėjų teigimu, naujasis lustas “Internet Processor II” sugeba filtruoti informacijos srautus, nesumažindamas serverio našumo.

“Tetris” bibliotekos languose
2000.04.21

Grupė Brauno universiteto studentų sukūrė pačią gigantiškiausią žinomo žaidimo “Tetris” versiją. Projektas “La Bastille” realizuotas ant 11-os aukštų universiteto bibliotekos fasado. OS “Linux” terpės programa valdo 10000 elektros lempučių bibliotekos kambariuose. Naktį pastato fasadas su įsižiebiančiais ir gęstančiais langais tampa “Tetrio” ekranu.

Internetas įgaus kvapą ir skonį
2000.04.20

Ateinančią savaitę Amerikos kompanija “TriSenx” pradės pardavinėti “Senx Mashine”, internete perduodančią skonį ir kvapą. “Skanūs paveikslėliai” kuriami specialiu redaktoriumi. Juos galima atspausdinti ypatingu spausdintuvu, kurio “dažai” yra substancija, generuojama vandens pagrindu iš nebrangių cheminių elementų. Skonį vartotojas pajus palaižęs atvaizdą.

Suimtas 15-metis “hakeris”
2000.04.20

Kanados policija suėmė žmogų, įtariamą dalyvavimu vasario mėn. “hakerių” atakose prieš “Yahoo”, “eBay”, CNN ir kitas svetaines. Oficialios informacijos kol kas nėra, tačiau ABC pranešė, jog sulaikytasis yra 15-metis paauglys, žinomas “Mafiaboy” pravarde.

Slaptos NSO bazės nuotraukos
2000.04.19

"Aerial Images Inc" internete paskelbė palydovines nuotraukas JAV karinės bazės "Zona 51", kur, kaip manoma, Amerikos kariškiai slepia ateivių iš kitų planetų kosminius laivus. Iki šiol žinoma tik viena šios vietos nuotrauka, gauta 1960 m. Tik neseniai amerikiečiai pripažino bazės egzistavimą. Tai ypatingai slaptas objektas, susijęs su Amerikos karinių lėktuvų kūrimu. Tačiau tarp NSO fanatikų bazė žinoma "Zona 51" vardu. Penkios nuotraukos, padarytos rusų palydovo 1998 m, paskelbtos svetainėje www.terraserver.com. Nuotraukose matosi takai, pastatai, kažkokie krateriai, teniso kortai, baseinas. Vienintelis dalykas, kurio trūksta nuotraukose, tai kosminis laivas su žaliais žmogeliukais.

Apvaisinkime mašiną
2000.04.19

"Duokite šansą taikai", "Mes esame pasaulis", "Apvaisinkime mašiną" - kompiuterio moduliuotais balsais dainuoja Mobins Dick technogrupė bandydama atkreipti dėmesį į technologines problemas.

Tačiau jie išstoja ne prieš mašiną, o prieš Bilo Joy, vieno iš "Sun" įkūrėjų, nuogastavimus, kad nanotechnologija, robotechnika ir geneteka kelia pavojų žmonijai - netgi didesnį nei atominė bomba. Androidu pasivadinęs muzikantas sako, kad" mašinos yra mūsų tarnai. Ateis laikas, kai jos taps mūsų draugėmis, o gal ir meilužėmis".

Be abejo, kai kurie pokyčiai visuomenėje yra neišvengiami, bet keliant baimę kitiems jų nepašalinsi. Jo nuostata: technologija yra magija.

Drambliuko gimimas internete
2000.04.19

Ciuricho zooparkas per internetą transliuos drambliuko gimimą. Netrukus "dramblienės" voljere bus įrengtos dvi kameros. Drambliuko gimimo laukiama kitą mėnesį. Norintys nepraleisti šio įvykio, gali svetainėje palikti savo elektroninį adresą arba telefoną ir jiems bus apie tai pranešta.

Mekoje uždaryta moterų interneto kavinė
2000.04.19

Mekoje (Saudo Arabija) dėl moralinių priežasčių buvo uždaryta interneto kavinė "tik moterims". Piliečių teisių departamento atstovo manymu, kavinės darbas pažeidė šalies religijos ir tradicijų įstatymus. Jis teigė turįs teismo sprendimą uždaryti kitas interneto kavines šventajame musulmonų mieste.

Nešiojamų kompiuterių vogimo mada
2000.04.18

Iš JAV Valstybinio departamento žvalgybos skyriaus dingo nešiojamas kompiuteris su ypatingai slaptais dokumentais. Dabar FTB bando išsiaiškinti, ar jis buvo pavogtas, ar tiesiog pasimetė. Kompiuteryje buvo amerikiečių žvalgybos duomenys su grifu “code word”, kas dar slapčiau, negu “top secret”. Visai neseniai trys nešiojami kompiuteriai buvo pavogti iš Didžiosios Britanijos specialiųjų tarnybų.

Netikra “Microsoft” serverio “skylė”
2000.04.18

“Microsoft” pradžioje pripažinusi, jog jos PĮ yra “skylė”, leidžianti apeiti bet kurio “MS Internet Server” pagrindu dirbančio serverio apsaugą, vėliau patikslino, kad “skylė” nebuvo “skyle”, slaptažodis – slaptažodžiu ir, aplamai, serverio apsaugos apeiti negalima. Programa iš tiesų leidžia vartotojui lankyti uždaras svetaines be registracijos ir slaptažodžio, tačiau tam jis turi pirma gauti šių serverių administratorių leidimą.

Naujas HP įrašiklis
2000.04.18

Hewlett-Packard pristatė naują "CD-Writer Plus 9310i" (IDE ATAPI jungtimi), kuris CD-ROM skaito 32x greiciu, CD-RW diskus įrašinėja keturgubu, o CD-R - dešimtgubu greičiu.

PK lyderiai pasiruošę padėti
2000.04.18

“Motive Comunications”, kurianti internetinę pagalbos PĮ ir PK diagnostikos įrankius, atskleidžia susitarimus su “Compaq”, “Dell” ir “Hewlett Packard”, padidinsiančius jos programinės įrangos naudojimą. Visi šie kompiuterių gamintojai pardavinės “MotiveNet “ serverius. PĮ sistema nebrangiai spręs problemas, teikdama informaciją ir pagalbos instrumentus interneto svetainėse, be to, vartotojas galės “gyvai” susisiekti su klientų aptarnavimo komanda. Įsidiegę pagalbos sistemą vartotojai galės daugelį problemų spręsti patys, be techninės pagalbos iš šalies. Laimi ir kompiuterių gamintojai.

Nauja kišeninių PK karta
2000.04.18

Kompiuterių gamintojai yra pasiruošę pradėti gaminti “Microsoft” kišeninių PK platformos techniką. “Hewlett-Packard” rengiasi pranešti apie tris naujus kišeninius PK: “Jornada” 540, 545 (abu su su 16MB) ir 548 su (su 16MB). Visi trys įrenginiai turės 65536 spalvų monitorius ir “Type I Compact Flash” jungtį ir pilną naujosios “Microsoft” programinės įrangos kišeniniams PK rinkinį: “Outlook”, “Word”,”Excel”, “Money”, “Internet Explorer”, “Windows Media Player”, “eBook Reader” ir “Outlook 2000”. Kišeniniuose PK dirbs “PocketPC operacinė terpė. Dauguma įrenginių bus aprūpinti bevieliu ryšiu, nors, pvz., “Jornada” bus jungiami kabeliu. “Casio” kartu su “Siemens” ir “Vodafone” greitu laiku pateiks bevielius įrenginius.

Betinė Opera
2000.04.18

Pateikta nauja "Opera 4" naršyklės "Beta 3" versija. Programos variantai sukurti ir "BeOS", "Linux", "MacOS" bei "Epoc" operacinėms terpėms.

Vis daugiau “Lotus” vadovų palieka firmą
2000.04.17

Išeina pagrindiniai “Lotus” prekybos vadovai James Feiger bei Mike Laginski, o taip pat ir John Throckmorton (atsakingas už programų kūrimą) bei Brian Bell (atsakingas už žinių valdymo sritį). Tai rodo, kad “Lotus” pergyvena labai įdomų permainų laikotarpį. Ypač prisimenant, kad dar sausio mėnesį postą paliko ir “Lotus” prezidentas Jeff Papows. Iš jo vasario mėn. “Lotus” vadžias paėmęs IBM veteranas Al Zollar pajuokavo apie savo paskyrimą: “Manyta, kad aš pragarą regiu labiau geltoną nei mėlyną” (Pastaba: “Lotus” spalva yra geltona).

PlayStation – karinis ginklas?
2000.04.17

Japonija sustabdė “Sony” sukurto žaidimų kompiuterio “PlayStation2” eksportą, nes, jų teigimu, ši technika tokia sudėtinga, kad gali būti panaudota kariniams tikslams. Pvz., “Tomahawk” raketos “mato”, į ką jos taikosi ir tą grafinį vaizdą turi apdoroti nepaprastai greitai. “PlayStation2” grafikos apdorojimo galimybės yra pakankamos, kad būtų galima panaudoti tokiose raketose. Japoniški radarai bei ryšio priemonės skirtos civiliams tikslams jau buvo atrasti paskandintame Šiaurės Korėjos povandeniniame laive, o du japonai sausio mėnesį suimti už bandymus parduoti dalis Irano prieštankiniams raketų paleidimo įtaisams.

Pribloškiantis žaidimų kompiuteris namams su DVD ir Interneto prieiga buvo “Sony” didžiausio pelno šaltinis – per mėnesį jų buvo parduota 1,4 mln. Tačiau Japonijos įstatymai reikalauja, kad būtų aprobuotas bet kurio gaminio, kainuojančio per 50 tūkst. (472 USD) jenų, eksportas. Tad reikia gauti leidimą eksportuojant bent pora šių automatų (kainuojančių po 39800 jenų). Toks Japonijos valdžios sprendimas duoda papildomą galimybę “Microsoft”, kuris kitais metais planuoja rinkai pateikti savą žaidimų automatą įvardintą “X-Box”.

Ar viskas aišku el.komercijoje?
2000.04.16

Tai jau prasideda – “taškas.com” orientuotų firmų išmirimas. “Forrester Research” tyrimai rodo, kad daugiau galimybių turi tradicinės prekybos firmos, turinčios garsų vardą (kurioms Internetas tik išplečia galimybes), o Interneto mažmenininkai, kurių era gali baigtis jau 2001-ais. Nors daug jų bankrutuoja, kiti su tokia prognoze nenori sutikti. Kas teisūs, parodys laikas.

Bevielė PocketPC
2000.04.16

“Microsoft” kyla į kovą su “Palm VII” kišeninių kompiuterių rinkoje jau kitą savaitę pateikdamas “PocketPC”, naują “Windows CE” platformą, kuri pateiks bevielę prieigą prie Interneto. Kitą savaitę įtaisus su “PocketPC” pristatys “Microsoft” partneriai: “Compaq”, “Hewlett-Packard”, “Casio” ir “Symbol Technologies”. “Microsoft” strategija mobilių prietaisų rinkoje yra parodymas tų galimybių, kurių neleidžia “Palm”, pvz., “sukti” aukštos kokybės audio ir video failus.
Taip pat “PocketPC” veiks su dauguma 32-ių bitų procesorių (tarp jų ir “Intel” firmos “StrongArm”), kai “Palm” kol kas apsiriboja tik “Motorola” firmos 16-os bitų “Dragonball”. Taip pat “Microsoft” (dėl “PocketPC” palaikymo) sudaro sandorius su turinio pateikimo firmomis, tarp jų ir “AtomFilms”, pateikiančią trumpus video “gabalus”.

“Metallica” teisiasi su universitetais
2000.04.15

Roko grupė “Metallica” padavė į teismą “Napster” ir tris Amerikos universitetus už skatinimą platinti nelicencijuotus grupės įrašus MP3 formatu internete “Napster” jau trečią kartą pakliūva į teismą už tokius kaltinimus. Tačiau pirmą kartą ieškinys keliamas prieš Jeilio, Pietų Kalifornijos ir Indianos universitetus, kurių vadovybė pradžioje blokavo prieigą prie “Napster”, o vėliau panaikino šį draudimą.

Nauja IBM PK šeima
2000.04.14

IBM balandžio pabaigai ruošia naują PK “NetVista” PK šeimą iš 4 modelių – tamsiai pilkus “visa viename” kompiuterius su 15 colių plokščiu ekranu. IBM neslepia džiaugsmo, kad tai labiausiai pavykęs PK modelis. Numatytos 7-ios bazinės konfigūracijos – pradedant 533-MHz Celeron arba 600-MHz Pentium III procesoriumi, 64 MB operatyviosios atminties, disku iki 20GB, CD-ROM arba DVD įrenginiu, 7-is USB jungtimis, 15 colių ekranu ir Win98 SE. Šios PK šeimos kūrimo koncepcija smarkiai nuo kitų kompiuterių – nebuvo kuriami skirtingi modeliai paprastiems ir įstaigų vartotojams, o suprojektuotas bendras. Taip tikimasi sumažinti gamybos kaštus. Žinoma, modeliai skiriasi (pvz., klaviatūromis su skirtingu funkcinių klavišų kiekiu ar USB jungčių kiekiu), tačiau principinė struktūra yra ta pati, o pačio PK dydis maždaug 75% tipinių kompiuterių dydžio.

“Sony” draudžia prekybą personažais
2000.04.14

“Sony” uždraudė prekybą interneto žaidimo “EverQuest” personažais, ginklais ir kitais maginiais atributais. “EverQuest” menamame pasaulyje kiekvienas žaidėjas susikuria savo personažą, kuris turi įgauti patirties kovodamas su monstrais ir įveikdamas kliūtis. Norintys pagreitinti šį procesą herojus ir magiją perka už tikrus pinigus. Magiškosios kontrabandos bumas apėmė “eBay” aukcioną, stebuklingųjų apsiaustų kainos jau viršija 1000 dolerių.

Interaktyvi TV
2000.04.14

Britanijos firma “ichooseTV” siūlo paslaugą, kurią vadina pirmąja pasaulyje asmenine interneto televizija. Vartotojams siūloma interaktyvi televizijos programa, sudaryta iš nepriklausomų studijų kūrinių. Kiekvienas gali pasirinkti tai kas patinka ir susidaryti savo programą. Tačiau yra ir “išvirkščioji pusė”. “ichooseTV” teigimu tokia paslauga reklamos davėjams suteikia galimybę kreiptis į konkretų vartotoją. Tai galėtų reikšti, kad kompanija ruošiasi sekti, kaip vartotojas sudarinėja programą ir maitinti jį reklama pagal asmeninius jo įpročius ir skonį.

“Linux” ruošiasi parodai
2000.04.14

Po teismo sprendimo antimonopolinėje byloje prieš “Microsoft”, “Linux” kompanijos žada susitikti Monrealyje ir aptarti būsimos parodos “Linux Expo 2000” organizavimą, kurioje žada parodyti visam pasauliui, ką jos sugeba.

Kalėjimas už nuorodas: šįkart Japonijoje
2000.04.13

Osakos teismas nutarė, kad nuorodos svetainėse tam tikromis sąlygomis yra neteisėtos. Teismo manymu, nuorodos neigiamai veikia elektroninį nusikalstamumą šalyje. Sprendimas nukreiptas prieš svetainių savininkus, kurie patys neskelbia pornografijos bei kitos neteisėtos medžiagos, bet įterpia nuorodas į tokias svetaines. Toks aiškinimas reiškia, kad svetainės kūrėjas atsakingas už visus nuorodomis nurodytus resursus.

IBM DB2 vystymas
2000.04.13

IBM pateikė naują DB2 7 versiją.
Jos pagrindinės koncepcijos yra OLAP (analizės), duomenų kaupyklos (warehousing) ir greitaeigė sqsaja su Internetiniais sprendimais. Tarp įdomesnių technologijų - nepaprastai greita tekstinė paieška Internetiniuose sprendimuose. Kartu skelbiama ir apie visos naujų produktų (suderinamų su WebSphere, Tivoli ir Lotus terpėmis) šeimos pristatymą: DB2 Warehouse Manager V7, DB2 Everyplace V7, DB2 Relational Connect V7, DB2 Spatial Extender V7, DB2 Data Links Manager V7, DB2 Satellite Edition, DB2 UDB V7 for OS/390 - Beta, DB2 Warehouse Manager V7, QMF V7 for S/390, QMF for WindowsV7, DB2 Server for VSE and VM V7 - FCS 6/00, DB2 Warehouse Manager 400 - SOD, DB2 OLAP Server V7 UNO - GA 6/00, DB2 OLAP Server V7 390 - SOD, DB2 OLAP Server V7 400 - SOD, DB2 Migration Toolset.

Prekyba menamos valstybės pasais
2000.04.13

Ispanijoje išaiškinta nusikalstama grupuotė naudojosi internetu reklamuodami išgalvotos valstybės Silandijos (Sealand) pilietybę. Interneto svetainėje ši valstybė buvo aprašoma kaip kunigaikštystė, įsikūrusi apleistoje jūros platformoje netoli Didžiosios Britanijos krantų. Tūkstančiai šios neegzistuojančios karalystės diplomatinių pasų buvo parduoti po 5780 dolerių.

Internetinė "Autodesk" inkarnacija
2000.04.12

Autodesk ("Autocad" gamintoja) stiprina Buzzsaw.com svetainę šalia jos įkurdama ir "Red Sparks" sritį, kuri padės inžinieriams ir konstruktoriams bendradarbiauti naudojant "Autodesk" technologijas. Joje jie galės įsigyti ir jau paruoštus komponentus.

Naujieji HP Omnibook modeliai
2000.04.12

Šį mėnesį "Hewlett-Packard" pateiks naują OmniBook 6000 nešiojamų kompiuterių šeimą - su 700 MHz procesoriais, titano melsvos atspalvio korpusais, DVD ir 15 colių ekranu. Taipogi bus pateikti ir du nauji "Pavilion" modelia-i (pigusis 3215 modelis su K6-2+ bei brangesnis 3295 modelis su 600 MHz Pentium III). Tai rodo HP agresyvų požiūrį į nešiojamų kompiuterių rinką. Didžiausia HP "noutbukų" vertybė - vardas ir neparastai aukšta kokybė su nuostata "viename - visi", t.y. visi modeliai yra panašaus dydžio ir išvaizdos, pvz, modeliai su 14.1 ir 15.1 colio ekranais pagal išvaizdą yra beveik identiški. "Omnibook" kompiuteriuose įdiegta arba Win95, arba Win2000 operacinė terpė.

Pigieji modeliai turės 500-MHz Celeron procesorius, 64MB operatyviosios atminties, 5 GB diską , 14,1 colio ekraną, 24X CD įrenginį, 56-kbs modemą ir Windows 95. Brangieji modeliai bus pateikiami su 700 MHz Pentium procesoriumi, 128MB RAM, 18 GB disku, 15.1 colių ekranu, 6X DVD ir Windows 95 arba Windows 2000.

Naujasis procesorius
2000.04.12

AMD jau pateikė pirmuosius būsimojo "Thunderbird" procesoriaus pavyzdžius. Vasaros pradžioje jie bus gaminami didesniais kiekiais (Drezdeno gamykloje). "Thunderbird" sukurtas naudojant 0,18 mikrometro vario technologiją ir turėtų su laiku pakeisti sėkmingai pasirodžiusį "Athlon".

Prognozė žemiau juostos?
2000.04.12

"GartnerGroup" pavasario prognozė kaip niekad netikėta - 95-98% į "taškas.com" orientuotų firmų per artimiausius 2 m. ištiks koma. Iš kitos pusės tradicinio verslo firmos neišgyvens neinvestavę į Internetinį reikalą. Kartu sustiprėjęs dėmesys "senosioms ekonominėms koncepcijoms" (rinkos dalybos, vardo svarba, platinimo kanalai, finansinė kontrolė, veiklos integracija) kurs mišrius verslo modelius.

Naujas veidas
2000.04.12

"Fujitsu Siemens Computers" prezidentu tapo 52 m. amžiaus Paul Stodden, kuris prieš tai sėkmingai pertvarkė "Siemens IT Service GmbH" paslaugų verslą. Savo karjerą pradėjo 1973 IBM Deutschland padalinyje. 1982 jis tapo "General Electric Medical Systems Germany" vadovu. 1987-ais atėjo į "Siemens AG". Iš jo tikima firmos resursų mobilizacijos nukreipiant pajėgas geresniam klientų patenkinimui.

Muzikos mylėtojams
2000.04.12

Rudenį pasirodys MP3 grotuvas "PJB-100" su 4,8 GB disku talpinančiame apie 80 val. Muzikinių įrašų. Šokolado dydžio prietaisas tesveria 250 g ir yra jungiamas naudojant USB jungtį. Programinė įranga leidžia įrašinėti muziką tiesiai iš CD, kurio perrašymas užtrunka apie 10 min.

IBM šūviai į Oracle
2000.04.11

IBM per šiuos dvejus metus ruošiasi priimti per 1000 darbuotojų, kurie turės vystyti ir pardavinėti duomenų bazių programinę įrangą. Tai 5-ių metų trukmės ir 1 mlrd. investicijų plano, pradėto 1998-ais, dalis. Jo tikslas – pas save pervilioti “Oracle” klientus. Kol kas IBM užėmusi tik apie 18% DB rinkos (tai apie 40 mln. Vartotojų 300 tūkst. kompanijų). Tačiau ji dabar rinkai pateikia atnaujintą gaminį geriau analizuojantį duomenis ir geriau tinka ASP (programų nuomotojams).

Cisco nauji VPN gaminiai
2000.04.11

Cisco, įsigijęs “Altiga Networks” išplėtė gaminių, skirtų VPN (virtualių privačių tinklų), aibę pateikdamas VPN 3005 Concentrator ir VPN 3000 Monitor. Šia nutolusia prieiga domisi integratoriai, kai, pvz., nutolusius įmonių padalinius norima saugiai sujungti naudojant nesaugų Internetą.

Atveriama saugumo sistema
2000.04.11

Tęsiantis atviro kodo populiarėjimui į šį judėjimą įsijungia ir “Intel” – nuo kito mėnesio vidurio atverdamas savo populiarios saugumo architektūros (CDSA v.3) pradinius tekstus. Juos galės atsisiųsti visi, kas tik norės. Kol kas mažai kas žino “Intel” kaip progr.įrangos kūrėją. Tačiau kompanija stengiasi pakeisti šį požiūrį – tai ir aparatūrinis “Linux” palaikymas (pvz., “Trillian” projektas per keliant Linux į IA-64), o dabar ir atviras kodas.

CDSA operacines terpes papildo nauju saugumo sluoksniu – kaip OS dalis arba papildomas komponentas. Jos suteikiamas funkcijas gali naudoti ir kitos programos (tarkim el.pašto ar el.komercijos – pvz., tranzakcijų šifravimui). Tad “Intel” tikisi skatinti el.verslą palengvindamas saugumo sistemų suderinamumą. O tai padidintų ir serveriams skirtų lustų paklausą, pvz., būsimojo “Itanium” procesoriaus.

CDSA nėra PĮ, kurios niekas nenaudoja. Tarp jos “vartotojų” yra IBM (AIX, OS 390 ir OS 400), “Apple” (MacOS), “Compaq” (True64 Unix), HP (HP/UX), AT&T, “Motorola” bei kai kurie saugumo PĮ kūrėjai (pvz., “Certicom”). “Linux” versijos CDSA v.3 bus optimizuota “Itanium” procesoriui (ją perkels “Bull”, kuri yra “Intel” partneris).

“Žiedų valdovas” internete
2000.04.10

Internete pasirodys pirmieji filmo pagal kultinę J.R.R. Tolkieno knygą “Žiedų valdovas” fragmentai. Oficialioje filmo svetainėje bus pristatytas dviejų minučių reklaminis klipas su 30 s. trukmės filmo kadrais. Visos trilogijos, į kurią investuota 130mln. dolerių, filmavimas turi baigtis šiais metais Naujojoje Zelandijoje. Pirmoji filmo dalis pasirodys kitais metais.

JAV vysto “Port.ru”
2000.04.10

JAV vyriausybės remiamas investicinis fondas investuoja 2,5 mln. dolerių į rusų portalą “Port.ru”, pranešė fondą valdančios “Delta Capital” viceprezidentas. Jis atsisakė nurodyti, kiek procentų “Port.ru” akcijų įsigyta už šią sumą, tačiau pažymėjo, jog “Delta Capital” padės portalui pritraukti kitus investitorius bei investuos ir į kitus įdomius Rusijos projektus.

Tūkstantmečio langai
2000.04.09

Savaitgalį "Microsoft" pristatė naująją "Windows Me" versiją ("Millenium Edition", kuri yra W98 vystymas) skirtą namų rinkai. Joje nėra didelio pakeitimų kiekio. Pažymima tinklų funkcijų sumažinimas, pvz., priemonių jungimuisi prie firmų "Novell" ar Banyan" tinklų. Iš kitos pusės, tai gali būti paslėpta prielaida vartotojams ateityje rinktis sudėtingesnes "Windows 2000" terpes. O "Microsoft" tinklinės technologijos, pvz., leidžia jungtis per DSL.

Rūpestis už darbo saugą
2000.04.08

Sausio mėn. JAV Socialinės apsaugos departamentas nusprendė, kad firmos turi užtikrinti darbo saugą ir namuose dirbantiems darbuotojams. OSHA (Occupational Safety and Health Act) taikomas bet kuriam darbuotojam bet kurioje darbo vietoje. Akto įtakos sritis milžiniška, nes apie 20 mln. JAV darbuotojų dirba namuose. Tačiau tai nereiškia, kad vyriausybė nesiųs inspekcijos į kiekvieną namuose esančią darbo vietą. Tačiau OSHA skatina pačias firmas tikrinti, kokiomis sąlygomis dirba jų darbuotojai. Jei kuris darbuotojas jaučiasi nesaugus, dabar jis gali tikėtis apsaugos.

Daugėja “Compaq” partnerių
2000.04.08

“Compaq” pranešė apie bendradarbiavimą su penkiomis kompanijomis siekiant išplėsti el. prekybos saugumą ir sistemų valdymo paslaugas naudojant “Microsoft Exchange”. Naujosios paslaugos leis vartotojui lengvai keistis duomenimis tarp centrinių kompiuterių sistemų ir nešiojamų įrenginių. Vienas iš naujųjų partnerių yra Kanados firma “Research in Motion”, kuri yra gerai žinoma savo “BlackBerry” mobiliojo el.pašto įrenginiais. Tarp kitų partnerių yra “VeriSign”, gaminantis “Go Secure!” PĮ paketą, skirtą ”Microsoft Exchange” el.pašto saugumui, ir “Infowave Software”, užtikrintį saugų el.paštą tarp nešiojamų įrenginių ir mainų serverių. Į el. prekybos grupę jungiasi ir “AutoProf.com”, kurios “Profile Maker” leidžia automatinį centrinį “Outlook” nustatymų valdymą bei “Tally Systems”, siūlanti “Veranda”, t.y. žinučių valdymo įrankį “Microsoft Exchange” vartotojams.

JAV kino studija bando uždrausti nuorodas
2000.04.07

Amerikos kinematografininkų asociacija jau pasiekė, kad būtų uždrausta skelbti “hakeriams” skirtą įsilaužimo programą svetainėje “2600.com”. Dabar ji bando teisme svetainės savininkui uždrausti talpinti nuorodas į kitas svetaines, kuriose yra ši programa. Specialistų teigimu asociacija tikriausiai laimės šį procesą. Tai reikštų, kad svetainės kūrėjas atsakingas už kitų svetainių turinį, t.y. už visą internetą.

“Duty Free” neišeinant iš namų
2000.04.07

“Juper Communications” tyrimai parodė, kad iš 92 mln. JAV interneto vartotojų 55 mln. perka internete, be to, vidutinės šio sluoksnio pajamos yra 28% didesnės negu neturinčių prieigos prie interneto amerikiečių. Tai leidžia tikėtis, jog brangios “Duty Free” prekės bus perkamos vis geriau.

“Sun” serveriai vėluos
2000.04.07

“Sun Microsystems” naujos kartos serveriai gali pasirodyti vėliau, negu kompanija tikisi. “Merrill Lynch” analitiko teigimu, “Unix” platformos tarnybinių stočių su “UltraSparc III” lustais pasirodymas gali atsidėti iki metų galo. “Sun” neigia, jog jie atsilieka nuo tvarkaraščio tvirtindama, kad pirmosios “Serengeti” darbo stotys pasirodys metų viduryje, po to vidutinio dydžios, o po jų – ir galingiausi serveriai.

Neatsilieka ir konkurentai. IBM irgi rengia “S80 Unix serverio atnaujinimą, kuris užtikrins naują greitaveikos lygmenį, o HP kuria pajėgųjį “Superdome” serverį.

Reklamuotis kasdien sunkiau
2000.04.06

Vakaruose vidutinis kontraktas reklamai internete susideda iš 100 tūkst. parodymų, kurių kaina yra nuo 20 iki 100 dolerių už tūkstantį. Žinant, kad dauguma vartotojų į svetainę užeina po keletą kartų ir peržiūri ne vieną tinklapį, 100 tūkst. parodymų galėtų atitikti nuo 10 iki 40 tūkst. realių lankytojų. Ir tai yra gana optimistinė prognozė.

Naujos kartos telefonai
2000.04.06

“Qualcomm” dirba prie naujos kartos lustų, kurie bus bendri “push” technologijai, vietinėms žinutėms ir balso atpažinimui “laisvų rankų” įrangoje. Kuriamas trečios kartos telefono aparatas, visoms pagrindinėms funkcijoms naudojantis balso komandas ir vaizdo ekraną iki to momento, kai pasirodys 3G.

Nemokama "Netscape 6" versija
2000.04.06

"Netscape" pradeda nemokamai platinti "Netscape 6 Preview Release 1". Kūrėjai naująją versiją vadina maža, greita ir palaikančia standartus naršykle, dirbančia įvairiose platformose ir įrenginiuose. "Netscape 6" (tik naršyklė) yra tik 5,5MB. Visas rinkinys yra 8,5MB. Į jį įeina klasikiniai komponentai "Netscape Navigator", "Netscape Mail", "Netscape Instant Messenger" ir "Netscape Composer". Naujas komponentas yra "My Sidebar" – minimizuota naršyklės versija lentelės pavidalu, nustatanti keletą vartotojui svarbiausių informacijos šaltinių ir nuolat "kabanti" darbalaukyje. Mini naršyklė automatiškai rodo visų nurodytųjų svetainių atnaujinimus. "Netscape 6" žada palaikyti XML ir "JavaScript 1.5" ir dirbti įvairiose terpėse ("Windows", "Macintosh", "Linux").

Muzikantams patariama paskubėti
2000.04.06

Didžiosios Britanijos vyriausybė perspėja, kad muzikantai gali prarasti milijonus svarų sterlingų, jeigu nesiims ryžtingų veiksmų vystant legalią prekybą muzika internete. Tarp piratinės muzikos plitimo priežasčių minimas draudimas vaikams iki 18 m. pirkti internete, menkas interneto parduotuvių saugumas, lėtos ryšio linijos.

Žodžio laisvės įstatymas gina ir programas
2000.04.05

Sena teisminė byla tarp profesoriaus Piterio Džangerio, paskelbusio internete kriptografinę programą, ir JAV Nacionalinio saugumo agentūros, bandžiusios uždrausti šią publikaciją, išspręsta profesoriaus naudai. Teismas nusprendė, kad kompiuterinės kalbos yra žodinės išraiškos forma, taigi yra ginamos įstatymo apie žodžio laisvę.

Vyriausybė pasisavino prekinį ženklą
2000.04.05

Britanijos interneto tiekėjas "UK Online" labai susirūpinęs vyriausybės planu atidaryti savo portalą "UK Online", tai yra panaudoti tiekėjo prekinį ženklą užregistruotą daugiau nei prieš šešerius metus. Portalo atidarymas numatytas vasarą ir bus svarbiausias "elektroninės vyriausybės" projekto vystymo žingsnis. "UK Online" atstovai teigia, kad vyriausybė pasigvelbė ne tik jų pavadinimą, bet ir logotipą.

FTB balandžio 1-sios pokštas
2000.04.05

Šeštadieninis FTB pranešimas apie naują virusą "911" nebuvo pokštas, bet sukėlė labai skirtingas reakcijas. Windows 95 ir 98 aplinkoje dirbantis virusas kompiuteryje randa neapsaugotą diską, atidarytą bendram naudojimui, ištrina jį, ten nukopijuoja save ir priverčia kompiuterį skambinti pagalbos telefonu 911. Tačiau specialistai virusą laiko ne tokiu jau pavojingu ir stebisi FTB sukelta panika.

Nuteistas programos kūrėjas
2000.04.05

Vokietis "hakeris" Miksteris, įtariamas sukūręs programą, kuri vasario mėn. blokavo eilę žinomų Amerikos svetainių, nuteistas kalėti 6 mėn. lygtinai. Ankstesnė bausmė buvo 15 d. visuomeninių darbų. Manoma, kad griežtesnė bausmė susijusi su vasario atakomis, nors jo dalyvavimo jose niekas neįrodė.

“Microsoft” pripažinta kalta
2000.04.04

Paskelbtas nuosprendis JAV Teisingumo ministerijos ir 19 valstijų iškeltame antimonopoliniame ieškinyje prieš “Microsoft”. Korporacija pripažinta kalta pažeidusi Amerikos antimonopolinį įstatymą ir bandymu monopolizuoti voratinklio naršyklių rinką. Teismo išvadose sakoma, kad “Microsoft” neteisėtai bandė primesti pirkėjams savo naršyklę sykiu su “Windows” sistema. Dabar jai gali būti iškelta byla pagal valstybinį antimonopolinį įstatymą. Šis sprendimas bus pradžia tolesnių svarstymų, nustatysiančių bausmę. Tarp daugelio variantų minimas korporacijos padalinimas, OS “Windows” kodo paskelbimas ir kiti “Microsoft” nemalonūs sprendimai.

Pasaulinė viešoji biblioteka
2000.04.04

Šešios pasaulyje žinomos mokymo įstaigos rengiasi atidaryti internete viešąją biblioteką. Projektas vadinasi “Fathom.com”, o pirmosios investicijos sudaro 80 mln. dolerių. Be nemokamos bibliotekos medžiagos svetainėje bus parduodamos knygos ir siūlomos įvairios mokamos dialoginio anglų kalbos mokymo programos.

“Hakerių” susilėkimas Izraelyje
2000.04.03

350 žmonių susirinko į pirmąją tarptautinę “hakerių” konferenciją Jeruzalėje. Renginys sudomino saugumo tarnybas. Valdžia uždraudė skelbti konferencijoje išaiškintų pažeidžiamų Izraelio svetainių sąrašą. Tačiau paskelbta Izraelio interneto pažeidžiamumo bendroji statistika rodo, kad galima įsilaužti į 38% komercinių resursų.

Fizikas prieš interneto tiekėją
2000.04.03

Teisminė byla tarp anglų fiziko Loudenso Godfri ir interneto paslaugų tiekėjo “Demon Internet” baigėsi tiekėjo pralaimėjimu ir jis turi sumokėti fizikui 15 tūkst. svarų sterlingų už šmeižikišką žinutę interneto konferencijoje, kurios tiekėju buvo “Demon Internet”. Ši byla Didžiojoje Britanijoje gali tapti precedentu eilei ieškinių, reikalaujančių tiekėjų atsakomybės už svetainių turinį.

Putinas uždraudė “Microsoft”?
2000.04.01

Tuoj po prezidento rinkimų Rusijos karinio komplekso įmonės gavo nurodymą sustiprinti informacinio saugumo priemones. Gynybos ministerijos institucijose kalbama apie perėjimą nuo “Microsoft” OS prie Rusijos karinių žinybų sukurtų sistemų. Tarp programinės įrangos pavadinimų minimi DOS ir “Linux Red Hat”. Oficialiai ši informacija dar nepatvirtinta. “Microsoft” jau ne kartą buvo įtarinėjama bendradarbiavimu su Amerikos specialiosiomis tarnybomis ir “blakių” įrengimo programose galimybėmis.

“Yahoo” paduota į teismą
2000.04.01

Trys didžiausi kompiuterinių žaidimų gamintojai – “Nintendo of America”, “Electronic Arts” ir “Sega of America” – padavė į teismą “Yahoo”, kaltindami prisidedant prie prekybos piratinėmis videožaidimų kopijomis ir neteisėto jų kopijavimo įrenginiais. Kaltintojai ruošiasi pareikalauti 1 mln. dolerių baudos už kiekvieną nustatytą neteisėtos prekybos faktą.

Auga kompiuterinių nusikaltimų skaičius
2000.04.01

FTB direktorius Luisas Fri pranešė, jog kompiuterinių nusikaltimų skaičius JAV per paskutinius metus išaugo dvigubai. 1998 m. FTB iškėlė 547 įsilaužimo bylas, o 1999 m. tokių bylų skaičius išaugo iki 1154. L.Fri pasiūlė keisti JAV įstatymus taip, kad jie leistų paprasčiau sekti tinklo nusikaltėlius.

"Intel" pateikia naujus "Celeronus"
2000.03.31

"Intel Corp" ruošiasi paskelbti apie naujus 566MHz ir 600MHz lustus, užtikrinančius didesnę spartą ir žemesnes PK kainas. Vartotojai galės nusipirkti 600MHz AK be monitoriaus už maždaug 1000 dolerių. Naujasis "Intel" 566MHz lustas kainuos 167, o 600MHz – 181 dolerį. Tai bus pirmieji "Celerons" lustai su 0.18 mikrono storio grandine, leidžiančia padidinti spartą. Naujuosiuose "Celerons" liko nepakitusi 128KB operatyvioji buferinė atmintis ir 66MHz sisteminė magistralė. Manoma, kad "Celerons" pirkėjus labiausiai domina AK sparta ir kaina.

Sukčiaujantį brokerį išdavė jo tiekėjas
2000.03.31

Brokeris, paskelbęs internete klaidingą informaciją, iššaukusią "Lucent Technologies" akcijų kritimą, buvo suimtas ir pristatytas teismui, kur jam buvo pareikšti kaltinimai sukčiavimu. Dėl brokerio veiksmų "Lucent Technologies" rinkos kaina trumpam laikui nukrito daugiau nei 7 mlrd. dolerių. Nusikaltėlis buvo sulaikytas dėka "Yahoo", "AOL" ir jo paties interneto paslaugų tiekėjo pateiktų duomenų. Jeigu brokeris bus nuteistas, jam gresia iki 10 m. kalėjimo ir 1 mln. dolerių bauda.

IT naujienos 2000.03.02-2000.03.29
IT naujienos 2000.02.18-2000.03.01
IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

Pagrindinis Naujienų puslapis
IT naujienos 2000.03.02-2000.03.29
IT naujienos 2000.02.18-2000.03.01
IT naujienos 2000.02.02-2000.02.09
IT naujienos 2000.01.29-2000.02.02
IT naujienos 2000.01.24-2000.01.29
IT naujienos 2000.01.15-2000.01.24
IT naujienos 1999.12.19-2000.01.14
IT naujienos 1999.11.26-1999.12.13
IT naujienos 1999.11.11-1999.11.25
IT naujienos 1999.11.02-1999.11.10
Pirmosios IT naujienos iki 1999.11.01

 
!  

Ši Voratinklio svetainė
KĄ TIK pradėjo savo gyvenimą.

Kviečiame visus norinčius
prisidėti prie jos kūrimo!
Rašykite el.pašto adresu
info@hot.lt

Palikite žinutes
Atsiliepimuose.

Mes stengiamės
Jums!

 

Karštos WWW svetainės!

NSO ir mistika
Globalusis tinklas
Pasaulio lietuvis
Latvijos lietuvis
Aklųjų biblioteka
Mirusieji - atminimui
Voratinklio aukcionai:
www.aukcionai.lt
www.money.lt
SPAUDA:
Lietuvos rytas
Moteris, žurnalas
Vartiklis, elraštis
Interneto paslaugos:
Elneta
Kultūra:
Teatras
Meno galerija

Filosofija
Mitologija
Literatūra
Poezija
Fantastika
Fuko švytuoklė
Biblijos puslapiai